Skocz do zawartości
IGNORED

Zgrywanie płyt SACD na BluRay Pioneer BDP-170 - jakie to proste!


Elberoth

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie kupiłem sobie Pioneera BDP-170 za całe 200zł na Allegro i elegancko zgrywam sobie płyty SACD!

 

Nie może być to prostsze: wsadzam płytę, jednym kliknięciem uruchamiam aplikację na kompie i 20 minut później piękny obraz płyty SACD ISO ląduje na dysku twardym komputera!

 

Przymierzałem się do tego od 4 lat, ale stopień skomplikowania jedynej dotychczas znanej metody z wykorzystaniem Sony PlayStation skutecznie mnie odstraszał.

 

Wykorzystując instrukcję zawarte w tym wątku:

 

https://www.computeraudiophile.com/forums/topic/28569-sacd-ripping-using-an-oppo-or-pioneer-yes-its-true/

 

oraz tutaj:

 

https://www.dropbox.com/s/13mq5pihw0enoqy/SACD%20Image%20Creation%20Process%20for%20Pioneer%20BDP-80FD.txt?dl=0

 

udało mi się wszystko rozgryźć w 30 minut. Zdolniejsi pewnie sobie poradzą w 10.

 

Aby zgrać płytę potrzebny jest:

 

- odtwarzacz Pioneer BDP-160 lub 170

- pusty pendrive

- komputer z miejscem na dysku

 

Pliki do pobrania dla BDP-160/170:

 

https://www.dropbox.com/sh/gnpma48ceil80w5/AABdmZyVGf8PTo5mq3kRLIEOa?dl=0

 

Rodacy do dzieła !

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska kopiują na potęgę :) Widać miałem farta, bo wpisałem w allegro i był.

 

W ostatnim AudioVideo jest opis jak to zrobić po polsku.

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo jest na Allegro @ 250zł:

 

http://allegro.pl/odtwarzacz-blu-ray-pioneer-bdp-160-gwarancja-i6879405728.html

 

Na tablicy też się często pojawiają z tego co widzę.

 

Z tego co piszą to nie dotyczy to tylko tego Pioneera ale "Oppo 103/105, Cambridge Audio 752bd/cxu, Pioneer bdp-lx58/88 ) or MT8560 (like Pioneer BDP-160, 170 and BDP-80FD" - Oppo u nas jest całkiem popularne:-)

 

Jak nie dotyczy skoro sam cytujesz ? :)

 

Oppo nie kupisz za 200zł.

 

Będąc człowiekiem oszczędnym, kupiłem najtańszy z listy :)

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchamiasz taki prosty programik, który zmienia obraz płyty SACD (.iso) na .dsf

 

http://www.sonore.us/iso2dsd.html

 

Ale jak używasz Jrivera to nie jest to konieczne - Jriver potrafi odtwarzać muzykę z plików iso.

 

Właściciele Aurenderów mają jeszcze prościej - wystarczy wgrać obraz płyty na dysk, a Aurender sam go rozpakuje. Właśnie tak robię na Aurenderze W20.

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze rano był Pioneera BDP-160 na Allegro i już nie ma :)

 

Mam nadzieję, że ktoś zwrócił uwagę, że nie ma pilota. Potrzebny jest co prawda tylko podczas początkowego ustawiania urządzenia, ale jest.

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu śledziłem wątek na zachodnich forach. Z tego co się orientuję to jednak mimo, że modele Pioneera BDP-lx58/88 są na odpowiednim układzie, to jednak na nich proces zgrywania nie działa (brak połaczenia poprzez telnet).

Szkoda bo można by mieć dobry odtwarzacz bluray (z upskalerem 4k) + dobry odtwarzacz audio (BDP-LX88) i jeszcze mieć możliwość archiwizacji SACD. No ale jak to w życiu, albo rybki albo akwarium :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Foobar da sobie radę z tym, wyświetli jedno i drugie. Później dalsza obróbka.

 

Nie używam foobara. Mam dac korga i używam go z roonem, który ponoć (sam nie sprawdzałem) czyta dsf.

Doczytałem ze chyba iso2dsd wyciąga z pliku iso ścieżkę taką jaką się wybierze w menu. W ISO zdaje się są wszystkie ścieżki. Na razie idzie mi 1 rip - odpalenie tego zajęło mi 5 minut :-)

Jak będę miał ISO to sam sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...
On 7/7/2017 at 11:51 AM, Elberoth said:

Uruchamiasz taki prosty programik, który zmienia obraz płyty SACD (.iso) na .dsf

Mozna ripować od razu do dsf

Komenda dla potomnych dla BDP 170:

.\sacd_extract -i {BDP_IP_ADDRESS}:2002 -P -s

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.