Jump to content
Elberoth

Aurender W20 - król schodzi z ringu. W pięknym stylu.

Recommended Posts

Nareszcie, po 5 latach eksperymentów z PC audio udało mi się znaleźć kombinację, która po USB gra lepiej od Aurendera W-20. Co prawda nie jest to urządzenie od jednego producenta, tylko mini system złożony z wielu urządzeń, ale fakt pozostaje faktem: wreszcie jest coś, co gra lepiej. Nie dużo, bo może o 5%, ale lepiej pod każdym względem, i tym razem bez żadnego 'ale'.

 

System składa się z następujących elementów:

 

1. SOtM sMS-200 - streamer/end-point; zamienia sygnał przesyłany z komputera po Ethernecie na sygnał USB audio; stawiamy w pobliżu naszego DACa

2. Jcat USB Isolator - izolator galwaniczny sygnału USB

3. Wyred 4 Sound Recovery USB - regenerator sygnału USB audio

4. UpTone JS-2 PSU - zasilacz z dwoma niezależnymi wyjściami DC (dwa regulowane wyjścia które można ustawić w zakresach 5-12V)

5. UpTone LPS-1 PSU (2. szt.) - pseudo-bateryjny zasilacz, bazujący na superkondensatorach

 

Do tego oczywiście jeszcze komputer w tej samej sieci lokalnej co SOtM sMS-200 do zarządzania muzyką, iPad do sterowania oraz opcjonalnie NAS jako magazyn plików.

 

oK2DjP.jpg

 

 

Łączymy to następująco:

 

Sygnał z komputera wysyłamy przez Ethernet do naszego endpointu SOtM sMS-200, który stawiamy przy sprzecie. Ten mały komputerek zamienia sygnał z Ethernetu na USB. Następnie sygnał USB idzie do izolatora Jcat, który odgradza świat komputerowy od naszego DACa, tak aby nie przechodziły tą drogą zakłócenia z kompa.

 

Ponieważ izolator Jcat bazuje na przemysłowym rozwiązaniu Intony (gdzie nikt nie przejmował się jakością sygnału USB na wyjściu czy jakością napięcia +5V, z którego korzystają przez niektóre przetworniki) sygnał z niego, zanim trafi do DACa, jest jeszcze przetaktowywany. W tym celu, pomiędzy izolatorem Jcat a DAC umieszczony został jeszcze regenerator Wyred 4 Sound Recovery. Regenerator W4S przetaktowuje sygnał USB z wykorzystaniem femto clocka oraz generuje czyste napięcie +5V (wymagane przez niektóre przetworniki).

 

Tak 'odizolowany' i zregenerowany sygnał trafia finalnie do naszego DACa.

 

Zasilanie to wiadomo. Najistotniejsze są tu zasilacze LPS-1 (na zdjęciu po bokach). Zbudowane na przełączających się bankach superkondensatorów, działają niczym bateria (izolacja od sieci). Jeden zasila endpoint SOtMa, a drugi W4S Recovery. Izolator Jcat nie wymaga zewnętrznego zasilania. Każdy z tych zasilaczy/regulatorów zasilany jest z zasilacza liniowego UpTone Audio JS-2 (który de facto robi tu tylko za ładowarkę do superkondensatorów w LPS-1 - to srebrne urządzenie na samej górze).

 

Trochę pudełek - 6 do tego niezła sałatka z kablami (8 jeżeli doliczymy komputer i NASa), no ale jeżeli ktoś chce pobić Aurendera, musi być gotowy na poświęcenia :)

 

Na osłodę, cena: Aurender W20 to w US $19.000, natomiast powyższy system to ok $2800. Do tego komputer do uruchomienia Jrivera lub Roona oraz NAS do przechowywania muzyki.

 

To, jak Aurenderowi W20 udało się osiągnąć niemal zbliżony poziom, i to już 3 lata temu - jest dla mnie tajemnicą nie do pojęcia. Być może w układzie regeneracji USB jaki posiada Aurender także jest jakaś izolacja + przetaktowanie. Zasilanie bateryjne jest na pewno.

 

Wady i zalety poszczególnych rozwiązań:

 

Aurender W20

 

Zalety:

- jedno pudełko

- wspaniała jakość wykonania

- wbudowane dyski o pojemności 12TB - prawdziwe rozwiązanie all-in-one

- wyjścia AES, Dual-AES, SPDIF, wejście na zegar - nie testowane

- bardzo stabilna aplikacja

- najlepszy support w branży

 

Wady:

- cena

- brak możliwości skorzystania z Roona

- brak możliwości skorzystania z upsamplingu

 

System oparty o sMS-200

 

Zalety:

- cena (!)

- najwyższa jakość brzmienia

- możliwości skorzystania z Roona, Jrivera, HQ Player, MPD etc.

- możliwości skorzystania z upsamplingu, convolution filters etc.

 

Wady:

- 6 pudełek + prawdziwa sałatka kablowa

- konieczność posiadania komputera podpiętego do sieci oraz NASa na pliki

- tylko poprawna jakość wykonania

- brak wyjścia AES, Dual-AES, SPDIF, wejścia na zegar - dostępne tylko wyjście USB audio

- brak supportu dla całego systemu (jest natomiast bardzo dobry support dla sMS-200)

 

Na koniec: pamiętajcie, że gra cały system, a każdy element ma tu swoją rolę. Jeżeli ktoś myśli, że kupując samego SOtMa + zasilacz Tomanka, uda mu się uzyskać podobny efekt, to muszę go rozczarować: nie uda się.

 

Przyoszczędzić można tylko na zasilaczu UpTone JS-2 ($900) - zastosowałem go bo miałem, ale ponieważ pełni on tu rolę tylko ładowarki, można go zastąpić 2 zasilaczami iFi iPower @ $49 sztuka. Być może, ale tego jeszcze nie sprawdzałem, można też wyrzucić jeden zasilacz LPS-1, na którym stoi SOtM-sMS-200. Gdy używamy go z samym SOtMem (bez izolacji i regeneracji sygnału USB) to różnica jest bardzo duża i warto go kupić. Czy po zastosowaniu izolacji i regeneracji sygnału USB dalej zasilanie SOtMa z baterii ma sens - tego nie wiem.

 

Strategia budowania sytemu 'na raty':

 

1. System Basic

 

SOtM-sMS-200 + zasilacz iFi iPower

 

iNmnkF.jpg

 

UWAGA: Na zdjęciu (oraz wszystkich kolejnych) zamiast zasilacza wtyczkowego iFi iPower, którego nie miałem akurat pod ręką, dałem zwykły zasilacz wtyczkowy.

 

2. System Standard

 

SOtM-sMS-200 + UpTone Audio LPS-1 (+ zasilacz iFi iPower)

 

IMUMYo.jpg

 

3. System Advanced

 

SOtM-sMS-200 (+ zasilacz iFi iPower) + Jcat Izolator USB + Wyred 4 Sound Recovery USB (+ zasilacz LPS-1 oraz iFi iPower)

 

3UeQMi.jpg

 

4. System Expert

 

SOtM-sMS-200 (+ zasilacz LPS-1 oraz iFi iPower) + Jcat Izolator USB + Wyred 4 Sound Recovery USB (+ zasilacz LPS-1 oraz iFi iPower)

 

yfJivy.jpg

 

5. System Ultimate

 

SOtM-sMS-200 (+ zasilacz LPS-1 oraz JS-2) + Jcat Izolator USB + Wyred 4 Sound Recovery USB (+ zasilacz LPS-1 oraz JS-2)

 

W tym ostatnim wariancie, zasilacz JS-2 występuje 2x, ale chodzi tu o jeden i ten sam zasilacz, bowiem dysponuje on dwoma niezależnymi wyjściami DC.

 

oK2DjP.jpg

 

System Standard będzie lepszy od większości zwykłych komputerów. System Advanced to już naprawdę bardzo, bardzo dobre granie. Myślę, że 99% forumowiczów, mógłby to być docelowy system. Porównywalny do bardzo dobrego dedykowanego kompa do audio. To też system o zdecydowanie najlepszym stosunku jakości do ceny.

 

Ultimate to non plus ultra - jakieś 20% lepszy względem Advanced. A na ile system expert jest gorszy od Ultimate jeszcze nie wiem - nie mam 2 zasilaczy iFi iPower aby to sprawdzić.

 • Like 5

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jakby zamiast sotm sms-200 dać microRendu? Wtedy odpadłaby konieczność używania komputera. Sygnał do microrendu leciałby prosto z NAS.

Share this post


Link to post
Share on other sites
xavian

Oczywiście można jeszcze lepiej.

Hidden Content

  Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jest trochę do czytania ale zawarta w tym materiale wiedza i doświadczenie jest bezcenna.

Ps.

Nie widać w zestawieniu ISO Regen, czyżby się nie sprawdził? Już jakiś czas temu natrafiłem na opinie, że ten ISO to niewypał, a zasilacze też dużo przedrożone.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ponieważ izolator Jcat bazuje na przemysłowym rozwiązaniu Intony (gdzie nikt nie przejmował się jakością sygnału USB na wyjściu

Możesz rozwinąć temat ? Co w sygnałach USB z Intony jest złe jakościowo i co naprawia kolejny prosty hub W4S ? Zasilanie pomińmy :)

 

I można sterować za pomocą np apki squeezeboxa?

Można. Edited by marekzawa
 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Elberoth

Probowales kiedys w swoim torze Singxer SU-1? Ciekaw jestem jakby to wypadlo w porownaniu do uzytych elementow systemu.

Opera Callas, Luxman L-505uXII, Aqua La Voce S2,
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, DIY

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jakby zamiast sotm sms-200 dać microRendu? Wtedy odpadłaby konieczność używania komputera. Sygnał do microrendu leciałby prosto z NAS.

 

Można dać microRendu, choć gdy sprawdzałem tylko kombinację z zasilaczem LPS-1, to lepiej u mnie zagrał sMS-200 (i dlatego go kupiłem, a microRendu odesłałem).

 

Co więcej, sMS-200 ma nawet wbudowany prosty serwer, więc można do niego podłączyć bezpośrednio dysk USB - nie jest potrzebny więc ani NAS, ani komputer. Oczywiście możliwości takiego wbudowanego serwera są jednak ograniczone.

 

sMS-200 może działać w następujących trybach:

 

- Roon Ready

- Squeezelite

- UPnP

- HQ Player NAA

- Shairport

 

Po więcej info odsyłam do Korisu, który tym handluje.

 

@Elberoth

Probowales kiedys w swoim torze Singxer SU-1? Ciekaw jestem jakby to wypadlo w porownaniu do uzytych elementow systemu.

 

Nie, ponieważ nie używam interface'u SPDIF w swoim DACu - korzystam tylko z wejścia USB. Słyszałem jednak wiele pochlebnych opinii o tym produkcie. Jeżeli ktoś potrzebuje konwertera USB/SPDIF to wydaje się to być produkt godny uwagi.

 

Do SMS-200 też sygnał może lecieć prosto z NAS-a.

 

Może, i do microRendu także. Trzeba tylko zainstalować na NASie jakiś program do obsługi biblioteki muzycznej (serwer).

 

Oczywiście można jeszcze lepiej.

Hidden Content

  Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jest trochę do czytania ale zawarta w tym materiale wiedza i doświadczenie jest bezcenna.

Ps.

Nie widać w zestawieniu ISO Regen, czyżby się nie sprawdził? Już jakiś czas temu natrafiłem na opinie, że ten ISO to niewypał, a zasilacze też dużo przedrożone.

 

Przytoczony wątek jest trochę na inny temat - jak uzyskać najlepszy dźwięk korzystając z konwertera USB/SPDIF. Przedstawione tu rozwiązanie dotyczy transmisji po USB.

 

Na rzetelną ocenę ISO Regena przyjdzie jeszcze czas. Osobiście jeszcze nie spotkałem się z opiniami, że ISO Regen to niewypał.

Edited by Elberoth

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli komputer w Twoim setupie służy jako media server (z Roonem, MinimServerem, Twonky lub Assetem), po dołożeniu karty JCAT NET i spięciu jej bezpośrednio z sms-200, jakość skoczy drastycznie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie, ponieważ nie używam interface'u SPDIF w swoim DACu - korzystam tylko z wejścia USB. Słyszałem jednak wiele pochlebnych opinii o tym produkcie. Jeżeli ktoś potrzebuje konwertera USB/SPDIF to wydaje się to być produkt godny uwagi.

Najsilniejsza jego strona jest konwersja USB-I2S i tak wlasnie sluzy mi od jakiegos czasu.

 

Zastanawialem sie czy ktores elementy Twojego tory moglyby jeszcze poprawic moj tor.

Opera Callas, Luxman L-505uXII, Aqua La Voce S2,
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, DIY

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ifi chyba nie jest izolatorem . Też posiadam ifi i czekam na na to nowe gizmo usb .

Elberoth czy jest różnica jak zasilasz sotm sms200 z UpTone a np. Zasilić je z teradak .

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jcat USB Isolator i Wyred 4 Sound Recovery USB - u mnie za te 2 rzeczy odpowidzialny jest iFi Audio iUSB 3.0 Micro

 

iFi Audio iUSB 3.0 Micro to sam reclocker. Nie zapewnia izolacji galwanicznej. Do tego służy iFi Audio iGalvanic 3.0. Dla najlepszych efektów, rekomenduje się połączeniu obu w szereg (z reclockerem na końcu).

 

Ifi chyba nie jest izolatorem . Też posiadam ifi i czekam na na to nowe gizmo usb .

Elberoth czy jest różnica jak zasilasz sotm sms200 z UpTone a np. Zasilić je z teradak .

 

Niestety nie mam TeraDaka. Jedyny zasilacz liniowy który mam, to kosztujący $925 UpTone Audio JS-2.

 

Porównując UpTone Audio JS-2. vs UpTone Audio LPS-1 + iFi iPower ($395 + $49), to ten drugi zestaw, mimo że o połowę tańszy, jest sporo lepszy.

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Możesz rozwinąć temat ? Co w sygnałach USB z Intony jest złe jakościowo i co naprawia kolejny prosty hub W4S ?

 

Wszystkie te urządzenia dokonują przetaktowania sygnału USB, wykorzystując do tego celu zegary z bardzo niskim szumem fazowym (jitterem). Nie mam pojęcia, dlaczego tak się dzieje - nie jestem ekspertem. Im lepszy zegar (z mniejszym jitterem), tym lepsze brzmienie. Jest wiele teorii próbujących wyjaśniać to zagadnienie od strony teoretycznej - nie chcę się opowiadać za żadną z nich. Jeżeli jesteś ciekaw, to na Computer Audio jest sporo dyskusji na ten temat.

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy w tych bardziej zaawansowanych konfiguracjach rodzaj kabla USB ma znaczenie ? Przyjmijmy, że nie są to drukarkowe kable, a jakiś w miarę solidny.

 

edit

 

Czy do UpTone Audio LPS-1 niezbędny jest zasilacz Ifi ? Wychodzi na to że trzeba mieć dwie sztuki i tego i tego.

Edited by chcheckitout

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem, szczęśliwie mam tylko kabel TotalDAC D1 USB i nie robię już porównań bo bym zwariował :) Z mojego doświadczenia wynika, że te gizma mają znacznie większy wpływ na brzmienie niż kable USB. Osobiście wolałbym więc zainwestować np. w zasilacz LPS-1 niż kabel USB.

 

LPS-1 ma wejście DC in 7.5-12V i tu trzeba podłączyć drugi zasilacz, który robi za ładowarkę:

 

102016ultra2.jpg

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przeraża mnie taka ilość klamotów ale na pewno wypróbuję którąś z opcji. Sotma już mam także tylko zostaje dokupić dwa zasilacze i całą resztę hehe :)

 

Nie kusi Cię wersja Ultra sms-200 ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Można dać microRendu, choć gdy sprawdzałem tylko kombinację z zasilaczem LPS-1, to lepiej u mnie zagrał sMS-200 (i dlatego go kupiłem, a microRendu odesłałem).

 

Co więcej, sMS-200 ma nawet wbudowany prosty serwer, więc można do niego podłączyć bezpośrednio dysk USB - nie jest potrzebny więc ani NAS, ani komputer. Oczywiście możliwości takiego wbudowanego serwera są jednak ograniczone.

 

sMS-200 może działać w następujących trybach:

 

- Roon Ready

- Squeezelite

- UPnP

- HQ Player NAA

- Shairport

 

Po więcej info odsyłam do Korisu, który tym handluje.

 

 

 

Nie, ponieważ nie używam interface'u SPDIF w swoim DACu - korzystam tylko z wejścia USB. Słyszałem jednak wiele pochlebnych opinii o tym produkcie. Jeżeli ktoś potrzebuje konwertera USB/SPDIF to wydaje się to być produkt godny uwagi.

 

 

 

Może, i do microRendu także. Trzeba tylko zainstalować na NASie jakiś program do obsługi biblioteki muzycznej (serwer).

 

 

 

Przytoczony wątek jest trochę na inny temat - jak uzyskać najlepszy dźwięk korzystając z konwertera USB/SPDIF. Przedstawione tu rozwiązanie dotyczy transmisji po USB.

 

Na rzetelną ocenę ISO Regena przyjdzie jeszcze czas. Osobiście jeszcze nie spotkałem się z opiniami, że ISO Regen to niewypał.

Przytoczony wątek jest trochę na inny temat - jak uzyskać najlepszy dźwięk korzystając z konwertera USB/SPDIF. Przedstawione tu rozwiązanie dotyczy transmisji po USB.

 

Na rzetelną ocenę ISO Regena przyjdzie jeszcze czas. Osobiście jeszcze nie spotkałem się z opiniami, że ISO Regen to niewypał.

No niestety jest trochę do czytania ale już sama nazwa wątku wskazuje, że nie chodzi o transmisję USB-SPDiF, a

"Ultra USB Chain USB/Ethernet Hybrid Startech/ICRON/LanRover"

Share this post


Link to post
Share on other sites

iFi Audio iUSB 3.0 Micro to sam reclocker. Nie zapewnia izolacji galwanicznej. Do tego służy iFi Audio iGalvanic 3.0. Dla najlepszych efektów, rekomenduje się połączeniu obu w szereg (z reclockerem na końcu).

 

Masz racje.. lecę kupić tylko na PL dystrybutor tego jeszcze nie ma :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Był jakiś globalny problem z dostępnością.

 

Jeszcze o tym czym jest ten zasilacz LPS-1, bo jego rola nie jest do końca zrozumiała.

 

LPS-1 to tak naprawdę 'wirtualna bateria'. Składa się z dwóch rzędów superkondensatorów (o tym czym jest superkondensator można przeczytać na Wiki

Hidden Content

  Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) które są przełączane pomiędzy sobą w ten sposób, że jeden rząd jest zawsze ładowany, a drugi zasila urządzenie.

 

Brzmi prosto, ale konstrukcja jest dość skomplikowana (262 elementy):

 

UltraCap_LPS1_PCB_top_large.jpg

 

UltraCap_LPS1_PCB_bottom_1024x1024.jpg

 

Prace nad tym zasilaczem trwały ponad rok.

 

Ponieważ jest to jak widać typ wirtualnej baterii, podobnie jak ona - potrzebuje oddzielnego zasilacza, który robi za ładowarkę.

 

Zalety vs zwykła bateria są następujące:

 

- niższa impedancja wyjściowa (zasilacz jest 'szybszy'),

- niższy poziom szumów na wyjściu (dzięki zastosowanemu topowemu regulatorowi napięcia na wyjściu Texas Instruments TPS7A4700 - 0.004mV RMS szumu),

- brak konieczności ładowania

- regulowane napięcie na wyjściu (3.3V, 5V lub 7V - obciążalność 1A)

 

Podobnie jak bateria, LPS-1 zapewnia galwaniczną izolację od sieci AC.

 

Sam producent pisze tak:

 

The two main advances of UpTone Audio's power supply are:

 

1) Speed and ultra-low output impedance over a broad bandwidth. (Battery supplies are poor in this regard; And many traditional traditional transformer/diode/capacitor/regulator linear PS units rely on big banks of filter caps to smooth what the regulator sees—which impacts speed and impedance.)

 

2) 100% galvanic isolation from the AC mains at all times. While one bank of ultracapacitors is supplying output, the other bank is charging. The output is never connected to the bank that is recharging, and the sophisticated design ensures silent and smooth transitioning from one bank to the other.

 

The most important result of the isolation afforded by the UltraCap™ LPS-1 is that it completely blocks the path of AC LEAKAGE CURRENTS. Some more in-depth information on the subject can be found on the Swenson Explains page, and here is bit more condensed explanation of this important topic—also written as a forum post by John Swenson:

 

The PRIMARY purpose of the LPS-1 is to break leakage current induced ground loops, (which exist in almost all systems), and the fact that the output is isolated from the input (thus not affected by noise of the feeder supply) is a bonus, not a primary goal. Of course the LPS-1 has a very low noise, very low impedance output as well.

There are two very different mechanisms by which an AC power supply can interact through the AC mains:

1) traditional "noise injected back into the AC line." This is easy to measure, easy to grasp what is happening, and many devices exist to try and filter out this sort of noise.

 

2) Leakage current, this is created by capacitances between the AC line and the DC output of the supply, it ALWAYS exists but varies from supply to supply. This is hard to measure, hard to grasp what it is and how it propagates through a system. After everything else is taken care of the leakage current is still there, I consider it to be one of the last great untouched detriments to obtaining best sound.

 

Both #1 and #2 exist in almost any system to varying degrees. Since there is already a large body of knowledge and products to deal with #1, I set out to work on finding ways to deal with #2. The LPS-1 is the first fruit of that work.

 

Leakage current has always been there, but has not been a big issue until recently for two reasons:

A) it is fairly low level in most systems so its effects have been masked by all the other problems preventing our systems from being their best, as these other sources of problems have been identified and addressed, the sonic results of the leakage current are now much more obvious.

B) leakage current from SMPS is usually much higher than from LPS, so the inclusion of computers (which are usually run from SMPS) into systems has greatly exacerbated the sonic detriment due to leakage current.

 

 

Niezależnie, czy używamy SOtMa, microRendu, Regena, czy któreś z urządzeń iFi - ten zasilacz jest doskonałym pomysłem na upgrade. Można tym zasilić w zasadzie wszystko co chodzi na napięcie 3.2V-7V i ma obciążalność do 1A.

Edited by Elberoth

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Elborath,

 

Czytam sobie ten wątek i jest on dla mnie bardzo interesujący.

 

Czy nie dałbyś się zaprosić do mnie na kawę z zestawem pc audio? Jestem bardzo zainteresowany zweryfikowaniem jaki ten łańcuch urządzeń ma wpływ na dźwięk DACa. Jestem z Warszawy, Wilanowa (na stronie o mnie zobaczysz mój tor audio).

 

Alternatywnie ja sam z chęcią wziąłbym swojego T+A Dac 8 DSD i mini PC bez wiatraka i z baterią aby sprawdzić co chcę u Ciebie.

 

Wybacz bezpośredniość propozycji;-) Chciałem wysłać wiadomość prywatną ale ta opcja u Ciebie zablokowana.

 

Pozdrawiam,

KrzychL

Edited by Krzych L
 • Like 1

T+A DAC 8 DSD via Silencable Wizzard XLR do KRELL s550k a ten via Velum LS-G do Audio Physic Cardeas Plus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naprawdę nie dam rady - jestem już zawalony robotą przed audio show. Ja sam vs 160 wystawców, czyli robota na 12h dziennie na tym etapie. Gdybym miał luksus wolnych 2h to pewnie bym się wolał wyspać :) Wolniejszy będę dopiero w grudniu.

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mają dystrybutora w UK i to chyba jedyny w Europie.

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mają dystrybutora w UK i to chyba jedyny w Europie.

 

Ja na pewno zamawiam ten zasilacz ale jeszcze się zastanawiam czy nie wziąć dwa. Razem cło pewnie nie wyjdzie taniej ?

 

Mają dystrybutora w UK i to chyba jedyny w Europie.

 

No i druga sprawa Elb. Który zasilacz Ifi ? Bo jest 9V i 15V a ze mnie taki elektryk, że nie potrafię wymienić gniazda w ścianie. Zacznę na razie od samego Sotma -> PC -> LPS-1. Dalej będę dokładał urządzenia ale poczekam na Ifi ten izolator bo będzie w PL bez problemu do wypożyczenia.

 

A i trzecia sprawa :) jest gdzieś opis konfiguracji Twojego PC ?

Edited by chcheckitout

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naprawdę nie dam rady - jestem już zawalony robotą przed audio show. Ja sam vs 160 wystawców, czyli robota na 12h dziennie na tym etapie. Gdybym miał luksus wolnych 2h to pewnie bym się wolał wyspać :) Wolniejszy będę dopiero w grudniu.

 

Rozumiem. Dziękuję. KL

T+A DAC 8 DSD via Silencable Wizzard XLR do KRELL s550k a ten via Velum LS-G do Audio Physic Cardeas Plus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na pewno zamawiam ten zasilacz ale jeszcze się zastanawiam czy nie wziąć dwa. Razem cło pewnie nie wyjdzie taniej ?

 

No i druga sprawa Elb. Który zasilacz Ifi ? Bo jest 9V i 15V a ze mnie taki elektryk, że nie potrafię wymienić gniazda w ścianie. Zacznę na razie od samego Sotma -> PC -> LPS-1. Dalej będę dokładał urządzenia ale poczekam na Ifi ten izolator bo będzie w PL bez problemu do wypożyczenia.

 

A i trzecia sprawa :) jest gdzieś opis konfiguracji Twojego PC ?

 

Jak masz SOtMa to komp ci już nie jest potrzebny. Mój serwer audio oraz komp pod biurkiem, podłączone do SOtMa grają dokładnie tak samo.

 

Zasilacz iFi iPower 9V/2A. Koszt 200zł. Jako alternatywę możesz kupić najtańszego liniowego Tomanka 9V/2A - to opcja dla tych którzy nie mogą zdzierżyć żadnego, choćby przyzwoitego wtyczkowca.

 

Cło płacisz od wartości - chyba że ktoś ci to przewiezie w walizce.

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Share this post


Link to post
Share on other sites
<br />Nareszcie, po 5 latach eksperymentów z PC audio udało mi się znaleźć kombinację, która po USB gra lepiej od Aurendera W-20... <br />

 

Aż ciśnie się na usta, trochę prowokacyjne pytanie podstawowe; jaki sens ma dzisiaj w maksymalnie wiernym odtwarzaniu i przesyłaniu dźwięku, w tym w Hi-end, transmisja i jej (dodatkowe/ zbędne w zasadzie) konwersje do i po USB? ")

 

 • Like 1

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Share this post


Link to post
Share on other sites

dCS (ale także Linn czy Lumin) mają od razu wejścia Ethernetowe, i wtedy całe te korowody są oczywiście zbędne. dCS jest już nawet Roon ready.

 

Większość DACów ma jednak wejścia USB. I dla nich jest to info.

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.