Skocz do zawartości
IGNORED

Electrocompaniet vs Jadis. Co tu jest lampą, a co tranzystorem ?


maciek36

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Mam poniższy dylemat i stwierdziłem, że poradzę się Was, bo uszy dalej nie podjęły decyzji.

 

Po dłuższej drodze w wyborze wzmacniacza, doszedłem miałem nadzieję do finalnego wyboru.

Walka jest między zestawem:

Electrocompaniet AW180 z firmowym EC 4.8,

a Jadisem i-50 (może i-88, choć słuchałem go tylko w salonie i wydaje mi się ma ten sam styl grania, ale o tym dalej)

 

W czym problem ? Oczywiście, żaden nie jest idealny i zastanawiam się, który wzmacniacz wybrać, by później zmieniając źródło, może kiedyś kolumny będzie mi łatwiej dodać cechy w dźwięku, których wybrany wzmacniacz nie ma vs ten odrzucony.

 

Dodam tylko, że nie chciałbym zamienić wątku w listę wzmaków do odsłuchu. Może jeszcze jakiś jeden mógłbym wypożyczyć do domu. Chcę kupić już coś i po pracy po prostu słuchać :)

 

JADIS: wzmacniacz lampowy, co ma swój dodatkowy urok, no i integra. Gra wg mnie mocno eksponując wokal, co jest dla mnie plusem. Słucham przede wszystkim dość spokojnej muzyki, dużo wokali, jakiś lekki jazz. Wokal ten natomiast jest tak mocno zaakcentowany, doświetlony że nie wiem, czy to jest ten realizm i muzyka na żywo z lampy, czy już przesada. Cierpi na tym ilość powietrza w dźwięku, wypełnienia. Nie ma tu, ani grama zmiękczenia, gitara też wydaje się brzmieć idealnie, ilość strun można liczyć, dźwięk ma taki focus, że przecina powietrze.

Jako dość mało doświadczony audiofil jestem zdziwiony brakiem tej eteryczności w lampie, uroku, mgiełki w dźwięku.

 

 

ELECTRO: tu jest ta mgiełka, przyjemna miękkość w dźwięku, scena nie jest tak pocięta jak w Jadisie, a bardziej homogeniczna. Natomiast to co w Jadisie wydaje mi się, aż przesadą, tutaj niedomaga. Wokal, jest wciągający, przyjemny, ale potrafi zostać zdominowany przez instrumenty, często mi się wydaje, że wokalistka ma 1,5m wzrostu. Dźwięk gitary nie jest tak precyzyjny i nie ma tego wydźwięku metalicznego strun.

 

I teraz co wybrać ? Czy zmieniając źródło, akustykę pokoju ( w nowym mieszkaniu mam zamiar podczas remontu zainwestować w miarę profesjonalną adaptację ) łatwiej będzie dodać powietrza, eteryczności w Jadisie, czy może precyzji w Electro ?

 

Uprzedzając pytania, robiłem małe próby z kablami. Dominujące plusy i minusy obu wzmacniaczy pozostają.

Zakładam, że zmieniając źródło będę mógł sobie pozwolić na DAC w okolicach 10k zł.

 

Gram z plików. Obecnie mam Dac M2Tech Young DSD, AP Virgo V.

 

DZIĘKI

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj electro z lampowym pre...

 

Tak, o to zapomniałem zapytać w pierwszym poście. Mam taki pomysł w głowie. Końcówki Electro wraz z pre lampowe. Niestety już mi się nie uda raczej zorganizować takiego zestawu w domu. Ciekawe, czy pre lampowe doda tej prcyzji ?

dzięki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Tylko electro.

Pre lampowe i lampizowany dac - to da większe zbliżenie do prawdy niż lampy w końcówce.

 

Będzie tak jak ma być - pełny analog.

Na plikach też - pod warunkiem dobrego toru plików :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożycz regulowane źródło i odpal bezpośrednio na AW180. Przekonasz się ze da się żyć bez tzw pre, tym bardziej ze w znakomitej większości integr całe pre sprowadza się do selektora i tłumika (potencjometru).

Jak Ci nie gra końcówka, to każde pre "ulepszające" to jest ingerencja w dźwięk.

Pomijam skrajne przypadki niedopasowania elektrycznego źródła i końcówki.

 

Z Twojego opisu bierz Jadisa.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożycz regulowane źródło i odpal bezpośrednio na AW180. Przekonasz się ze da się żyć bez tzw pre, tym bardziej ze w znakomitej większości integr całe pre sprowadza się do selektora i tłumika (potencjometru).

Jak Ci nie gra końcówka, to każde pre "ulepszające" to jest ingerencja w dźwięk.

Pomijam skrajne przypadki niedopasowania elektrycznego źródła i końcówki.

 

Z Twojego opisu bierz Jadisa.

Pozdrawiam

Mam Dac z pre. Testowałem. Lepiej nie jest jeśli chodzi o precyzję. Bardzo podobnie, może minimalnie gorzej niż z oryginalnym pre Electro.

Pożyczyłem też inne źródło tj Mayteka, żeby spróbować dodać życia wokalowi. Bez sukcesu.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Dac z pre. Testowałem. Lepiej nie jest jeśli chodzi o precyzję. Bardzo podobnie, może minimalnie gorzej niż z oryginalnym pre Electro.

Pożyczyłem też inne źródło tj Mayteka, żeby spróbować dodać życia wokalowi. Bez sukcesu.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

 

Jeżeli jest słabo na końcówkach to każde "ulepszenie" z pre może być bardzo złudne/fałszywe (jak pre ma ulepszyć precyzję?? Chyba ze przerysować na zapas, ale to ja dziękuję za takie)

Może zwyczajnie nie zgrywa Ci się AW z kolumnami które maja swoją charakterystykę, może to a może tamto, a może realizacje takie a nie inne preferujesz. Prasę te klocki maja znakomita, jakiś powód musi być.

Jak Ci nie pasuje AW w takim układzie jak masz to nie wiem po co się nad tym pochylasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeżeli jest słabo na końcówkach to każde "ulepszenie" z pre może być bardzo złudne/fałszywe (jak pre ma ulepszyć precyzję?? Chyba ze przerysować na zapas, ale to ja dziękuję za takie)

Może zwyczajnie nie zgrywa Ci się AW z kolumnami które maja swoją charakterystykę, może to a może tamto, a może realizacje takie a nie inne preferujesz. Prasę te klocki maja znakomita, jakiś powód musi być.

Jak Ci nie pasuje AW w takim układzie jak masz to nie wiem po co się nad tym pochylasz?

Gdyby mi nie pasowało Electro to bym tutaj o tym nie pisał. Jadis też mi pasuje.

Natomiast wybierając którykolwiek z nich coś mi uwiera i pytam w wątku które z wg mnie minusów łatwiej zneutralizowac zmianą źródła, akustyką pokoju.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Z tych dwóch to Jadisa.

Electro owszem ale w zestawie gdzie byłoby bezpośrednio wysterowywane np przez któregoś z dcs-a.

To raczej zestawienie już poza moim zasięgiem. Sluchales takiego zestawu?

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Tylko electro.

Pre lampowe i lampizowany dac - to da większe zbliżenie do prawdy niż lampy w końcówce.

 

Będzie tak jak ma być - pełny analog.

Na plikach też - pod warunkiem dobrego toru plików :-)

 

Fantazjowanie to podstawa.

 

Sprzet jest dla wlasciciela, a nie dla autorow porad, czesto zupelnie oderwanych od rzeczywistosci. Audio jest subiektywne i abstrahujac od voodoo, kazdy powinien kierowac sie swoim gustem, rozsadkiem i rozumem, zamiast sluchac porad. Opieranie sie na poradach jest ryzykowne. Mozna trafic na fantaste albo na sprzedawce. W obu wypadkach dostaniemy podpowiedz daleka od fachowosci, choc z roznych przyczyn.

 

W sumie to wszystko jest proste i wystarczy poznac kilka zasad i kierowc sie nimi nie zwazajac na opinie roznych guru w rodzaju zacytowanego powyzej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Fantazjowanie to podstawa.Sprzet jest dla wlasciciela, a nie dla autorow porad, czesto zupelnie oderwanych od rzeczywistosci. Audio jest subiektywne i abstrahujac od voodoo, kazdy powinien kierowac sie swoim gustem, rozsadkiem i rozumem, zamiast sluchac porad. Opieranie sie na poradach jest ryzykowne. Mozna trafic na fantaste albo na sprzedawce. W obu wypadkach dostaniemy podpowiedz daleka od fachowosci, choc z roznych przyczyn.W sumie to wszystko jest proste i wystarczy poznac kilka zasad i kierowc sie nimi nie zwazajac na opinie roznych guru w rodzaju zacytowanego powyzej.

Biorę taką ewentualność pod uwagę, niemniej chciałem zapytać o doświadczenia innych, a większość tu piszących jak mi się wydaje ma to doświadczenie nieporównywalnie większe od mojego.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby mi nie pasowało Electro to bym tutaj o tym nie pisał. Jadis też mi pasuje.

Natomiast wybierając którykolwiek z nich coś mi uwiera i pytam w wątku które z wg mnie minusów łatwiej zneutralizowac zmianą źródła, akustyką

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

 

Z Twojego opisu te sprzęty grają w zupełnie inny sposób.

Powodzenia w wyborze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantazjowanie to podstawa.

 

Sprzet jest dla wlasciciela, a nie dla autorow porad, czesto zupelnie oderwanych od rzeczywistosci. Audio jest subiektywne i abstrahujac od voodoo, kazdy powinien kierowac sie swoim gustem, rozsadkiem i rozumem, zamiast sluchac porad. Opieranie sie na poradach jest ryzykowne. Mozna trafic na fantaste albo na sprzedawce. W obu wypadkach dostaniemy podpowiedz daleka od fachowosci, choc z roznych przyczyn.

 

W sumie to wszystko jest proste i wystarczy poznac kilka zasad i kierowc sie nimi nie zwazajac na opinie roznych guru w rodzaju zacytowanego powyzej.

 

Lepiej zasugerować coś z doświadczenia niż czytać wypociny pseudotechników z watą w uszach i słuchających byle czego na byle czym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Dac z pre. Testowałem. Lepiej nie jest

Nie dziwię się. Pomijając nieliczne rodzynki, jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako zdeklarowany fan Jadisa może nie powinienem się wtrącać, ale znam i AW180 (miałem w domu) i i-50.

Napiszę tylko tyle - w I-50 zamodelujesz sobie brzmienie lampami. Z AW180 będzie już tak jak jest teraz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako zdeklarowany fan Jadisa może nie powinienem się wtrącać, ale znam i AW180 (miałem w domu) i i-50.

Napiszę tylko tyle - w I-50 zamodelujesz sobie brzmienie lampami. Z AW180 będzie już tak jak jest teraz.

 

Z lektury forum wiem, że jeśli coś o Jadisie to do Ciebie :)

Już w odsłuchiwanym egzemplarzu nie było chyba standardowych lamp. Pytanie na ile można sobie "zamodelować".

A co z AW180 ? Ciekawi mnie Twoja opinia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Electrocompaniety AW180 miałem bardzo dawno temu, w innym pomieszczeniu i z innymi głośnikami niż obecnie. Natomiast przez kilka lat miał je mój kolega z Revelami Ultima Gem. Potem zamienił to na monobloki Ayre i Wilson Audio. Piszę o tym, żeby pokazać kierunek jego zmian.

 

Generalnie AW180 stosowałbym tam, gdzie głośnik wymaga bardzo mocnego prądowo wzmacniacza.

Do kolumn czy pomieszczenia, które aż tak dużo prądu nie potrzebują zawsze wybrałbym dobrą lampę niż leciwą konstrukcję tranzystorową. Ale ja mam skrzywienie Jadisowe.

Co do zmiany lamp - sterującymi lampami możesz zmienić bardzo wiele - jeśli zapniesz Mullardy np., dostaniesz miękki, nasycony i gęsty dźwięk. Przy Philipsah i wszelkich ich klonach dźwięk będzie bliższy temu co opisałeś. Dowiedz się jakie lampy były zapięte.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej poczekać na nowy pokój z profesjonalną adaptacją akustyczną ? W salonach zawsze sprzęty grają inaczej - znaczy lepiej lub gorzej . Jednak słuchając u siebie to jest już inne granie niż w salonie bo kabelki nie te , a to pora dnia inna wygrzanie sprzętu itd nie mówiąc o nastroju słuchacza .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Electrocompaniety AW180 miałem bardzo dawno temu, w innym pomieszczeniu i z innymi głośnikami niż obecnie. Natomiast przez kilka lat miał je mój kolega z Revelami Ultima Gem. Potem zamienił to na monobloki Ayre i Wilson Audio. Piszę o tym, żeby pokazać kierunek jego zmian.

 

Generalnie AW180 stosowałbym tam, gdzie głośnik wymaga bardzo mocnego prądowo wzmacniacza.

Do kolumn czy pomieszczenia, które aż tak dużo prądu nie potrzebują zawsze wybrałbym dobrą lampę niż leciwą konstrukcję tranzystorową. Ale ja mam skrzywienie Jadisowe.

Co do zmiany lamp - sterującymi lampami możesz zmienić bardzo wiele - jeśli zapniesz Mullardy np., dostaniesz miękki, nasycony i gęsty dźwięk. Przy Philipsah i wszelkich ich klonach dźwięk będzie bliższy temu co opisałeś. Dowiedz się jakie lampy były zapięte.

 

...nie chcąc usłyszeć odpowiedzi nie zapytam pytania...dlaczego tak rzadko zaglądasz

Przemek fajnie że jesteś...w innym wątku ostatnio podkreśliłem fakt jak bardzo liczę się z Twoją opinią

ale również wspomniałem o Twonku którego zdanie również sobie bardzo cenię

tylko że różnica polega na tym że Twonk ma tu swoją dziuplę ( KAiM ) z której się nie wynurza

a Ty masz nic.... taki niewielki przedział do którego z przyjemnością zawsze i z przyjemnością zajrzałbym

 

ale wykorzystując fakt że jesteś napiszę że również zaliczam się do grona tych ze skrzywieniem Jadisowym

z kilku powodów cenię sobie tą firmę i nawet jak moje słowa brzmią jak reklama to odpowiem

.....dobre rzeczy trzeba chwalić

pomijam dzwięk i solidność wykonania ale bardzo lubię jak firma nie za często wypuszcza nowe modele

a tak jest w przypadku integry Jadisa DA88...o ile się nie mylę jest już na rynku 10 lat i nadal jest w

sprzedaży i jeżeli wchodzi nowy model wzmacniacza to słychać że jest progres...mam na mysli porównanie

DA88 z i88...

 

ostatni miałem na odsłuchu wzmacniacz Mcintosha MA7000 ( przymierzam się do zakupu tranzystora

coby stał obok Jadisa ale jak to zwykle u mnie bywa, celuję w wzmacniacz a zmienię kolumny )

MA7000 według opinii mojego kolegi nie jest wcale gorszy od MA8000, podobnie jest ze wzmacniaczem

Accuphase e560 ( miałem 2 lata) który niewiele się różni od poprzednika e550 jaki od e600

dlatego moje słowa uznania dla firmy Jadis że zrobiła tak zajebisty wzmacniacz jakim jest i88

 

trochę kombinuję z lampami i jestem coraz bliżej stwierdzenia że najbardziej mi odpowiadają Telefunkeny

pewnie duże znaczenie w tym przypadku mają kolumny które posiadam...

w i88 mam wstawione Telefunkena ecc802s + ecc83 gładkie anody również Telefunken

zastanawiam się a raczej już podjąłem decyzję odnośnie lamp ecc83....Jadis zasługuję na coś lepszego

i dlatego za jakiś czas chcę wstawić ( cholery drogie ale co zrobić) ecc803s Telefunkena

czytałem Twoją recenzję na temat tych lam - prawie znam ją na pamięć ;-)

z tego co napisałeś jestem przekonany że te lampy doskonale sprawdzą się u mnie...

....co o tym myślisz ?

trochę się rozpisałem a to dlatego że tak rzadko zaglądasz a ja mam tyle do powiedzenia

przy recenzji ecc803s Telefunkena napisałeś dwa słowa które teraz Tobie przypomnę

.... ,, .....dla potomnych ,, ...czasami nawet warto napisać coś dla jednej osoby...

Przemek proszę pamiętaj o tym....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie AW180 stosowałbym tam, gdzie głośnik wymaga bardzo mocnego prądowo wzmacniacza.

Do kolumn czy pomieszczenia, które aż tak dużo prądu nie potrzebują zawsze wybrałbym dobrą lampę niż leciwą konstrukcję tranzystorową. Ale ja mam skrzywienie Jadisowe.

Co do zmiany lamp - sterującymi lampami możesz zmienić bardzo wiele - jeśli zapniesz Mullardy np., dostaniesz miękki, nasycony i gęsty dźwięk. Przy Philipsah i wszelkich ich klonach dźwięk będzie bliższy temu co opisałeś. Dowiedz się jakie lampy były zapięte

Dzięki, chyba właśnie Jan Philips był. Co do Jadisa to moja obawa jest o tyle, że słuchałem chwilę i88 na Ktemach i było to samo. Zbyt intensywny dźwięk można powiedzieć. Gitara też była trochę aż za, to samo mój brat stwierdził.

 

Nie lepiej poczekać na nowy pokój z profesjonalną adaptacją akustyczną ? W salonach zawsze sprzęty grają inaczej - znaczy lepiej lub gorzej . Jednak słuchając u siebie to jest już inne granie niż w salonie bo kabelki nie te , a to pora dnia inna wygrzanie sprzętu itd nie mówiąc o nastroju słuchacza .

Mieszkanie to temat, który może trwać jeszcze i rok, więc nie chcę już czekać z tym. Wybieram sprzęt wyłącznie po odsłuchach w domu. Zakładam,że po adaptacji będzie tylko lepiej, a charakter wybranego zestawu pozostanie.

 

Nie nie słuchałem. Ale sam osobiście nie kupiłbym electrocompanieta. Miałem sto lat temu ich odtwarzacz i owszem jest to hi-end ale dla początkujących.

Widzisz, ja jestem początkujący, więc dla mnie to żadna obraza, a może więc i Electro jest dla mnie :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam stareńką dzielonke Electocompanieta i gra to naprawdę bardzo dobrze , jak miał bym zmieniać to pewnie moim typem były by właśnie 180 :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożycz regulowane źródło i odpal bezpośrednio na AW180. Przekonasz się ze da się żyć bez tzw pre, tym bardziej ze w znakomitej większości integr całe pre sprowadza się do selektora i tłumika (potencjometru).

Jak Ci nie gra końcówka, to każde pre "ulepszające" to jest ingerencja w dźwięk.

Pomijam skrajne przypadki niedopasowania elektrycznego źródła i końcówki.

 

Z Twojego opisu bierz Jadisa.

Pozdrawiam

 

Nie pozbywaj się przedwzmacniacza Tego NIE RÓB - Maki nie ma za bardzo pojęcia o dobrym dźwięku który generuje pre. PRE to serce systemu

podobnie jak koncówki AW 180. Koncówki AW 180 to jedne z lepszych koncówek jakie zrobił Electrocompaniet - oczywiscie oprócz AW 400 i NEMO

które są wręcz doskonałe !!!

 

Miałem AW 180 przez dwa miesiące i NEMO również , porównywałem to z moimi koncówkami AW 400 i powiem że AW 180 radzą sobie bardzo

dobrze na tle w/w. Grało to wszystko z pre EC 4.7 oraz EC 4.8 którego również znasz. W moim systemie z Sonus Faberami EC 4.8 zagrał mocno

przytłumionym dźwiekiem na wszystkich 3 monoblokach. Dźwięk był mocno wycofany i tak jakby BEZ ŻYCIA. I tu upatruję przyczynę kiepskiej

synergii z Twoimi AW 180. Kiedy przełączyłem na pre EC 4.7 dźwięk dostał natychmiast życia i powietrza - generalnie chciało się słuchać muzyki .

 

Co ciekawe, gdybym zdecydował się na EC 4.8, to na mój przedwzmacniacz czekał JUŻ KUPIEC co dało mi trochę do myślenia. EC 4.7 nie jest

już produkowany więc sprzedaje się dosłownie od ręki :-) W międzyczasie zdobyłem kultowy pre Lamma 2.1 mk.2 z NOS na pokładzie i grałem na nim

ze dwa miesiące ale nie zdecydowałem się z uwagi na lekko wycofany środek co mi trochę przeszkadzało . Bas i wyższy bas był wzorowy z ładną

górą pasma - ogólnie świetny preamp za rozsądne $.

 

Wreszcie kupiłem lampowy preamp który zagrał z moimi AW 400 wspaniale ( mam nadal EC 4.7 bo to jest best buy ) i gra lepiej od EC 4.7.

Nie będę uprawiał kryptoreklamy więc w razie czego pisz na priva.

 

Co do brzmienia Jadis to przyznam że wolę zestaw Electrocompanieta ale jeśli już koniecznie ma być Jadis to TYLKO JA 88xi

 

Witajcie,

Mam poniższy dylemat i stwierdziłem, że poradzę się Was, bo uszy dalej nie podjęły decyzji.

 

 

Patrz post nr.26

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pozbywaj się przedwzmacniacza Tego NIE RÓB - Maki nie ma za bardzo pojęcia o dobrym dźwięku który generuje pre. PRE to serce systemu

podobnie jak koncówki AW 180. Koncówki AW 180 to jedne z lepszych koncówek jakie zrobił Electrocompaniet - oczywiscie oprócz AW 400 i NEMO

które są wręcz doskonałe !!!

 

Miałem AW 180 przez dwa miesiące i NEMO również , porównywałem to z moimi koncówkami AW 400 i powiem że AW 180 radzą sobie bardzo

dobrze na tle w/w. Grało to wszystko z pre EC 4.7 oraz EC 4.8 którego również znasz. W moim systemie z Sonus Faberami EC 4.8 zagrał mocno

przytłumionym dźwiekiem na wszystkich 3 monoblokach. Dźwięk był mocno wycofany i tak jakby BEZ ŻYCIA. I tu upatruję przyczynę kiepskiej

synergii z Twoimi AW 180. Kiedy przełączyłem na pre EC 4.7 dźwięk dostał natychmiast życia i powietrza - generalnie chciało się słuchać muzyki .

 

Co ciekawe, gdybym zdecydował się na EC 4.8, to na mój przedwzmacniacz czekał JUŻ KUPIEC co dało mi trochę do myślenia. EC 4.7 nie jest

już produkowany więc sprzedaje się dosłownie od ręki :-) W międzyczasie zdobyłem kultowy pre Lamma 2.1 mk.2 z NOS na pokładzie i grałem na nim

ze dwa miesiące ale nie zdecydowałem się z uwagi na lekko wycofany środek co mi trochę przeszkadzało . Bas i wyższy bas był wzorowy z ładną

górą pasma - ogólnie świetny preamp za rozsądne $.

 

Wreszcie kupiłem lampowy preamp który zagrał z moimi AW 400 wspaniale ( mam nadal EC 4.7 bo to jest best buy ) i gra lepiej od EC 4.7.

Nie będę uprawiał kryptoreklamy więc w razie czego pisz na priva.

 

Co do brzmienia Jadis to przyznam że wolę zestaw Electrocompanieta ale jeśli już koniecznie ma być Jadis to TYLKO JA 88xi

 

 

 

Patrz post nr.26

 

Dzięki, domyślałem się, że Ty zarekomendujesz AW :)

Problem jest z PRE, skąd pożyczyć inny, aby posłuchać. Mieszkam w Warszawie, Ursynów. Może Forumiwicz któryś zechce wpaść z pre ? :)

Raz Pan Andrzej w Audiofilu mi włączył końcówkę ze sterowaniem głośności jak gra i później wpiął pre Audio Note. Różnica gigantyczna. Zmian lamp w pre już tak nie wychwyciłem jednoznacznie.

 

Czy Twoje obecne pre ma XLR-y ?

 

Co do Jadisa, to masz na myśli I-88 na kt-150 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie pozbywaj się przedwzmacniacza Tego NIE RÓB - Maki nie ma za bardzo pojęcia o dobrym dźwięku który generuje pre. PRE to serce systemu

podobnie jak koncówki AW 180. Koncówki AW 180 to jedne z lepszych koncówek jakie zrobił Electrocompaniet - oczywiscie oprócz AW 400 i NEMO

które są wręcz doskonałe !!!

 

Miałem AW 180 przez dwa miesiące i NEMO również , porównywałem to z moimi koncówkami AW 400 i powiem że AW 180 radzą sobie bardzo

dobrze na tle w/w. Grało to wszystko z pre EC 4.7 oraz EC 4.8 którego również znasz. W moim systemie z Sonus Faberami EC 4.8 zagrał mocno

przytłumionym dźwiekiem na wszystkich 3 monoblokach. Dźwięk był mocno wycofany i tak jakby BEZ ŻYCIA. I tu upatruję przyczynę kiepskiej

synergii z Twoimi AW 180. Kiedy przełączyłem na pre EC 4.7 dźwięk dostał natychmiast życia i powietrza - generalnie chciało się słuchać muzyki .

 

Co ciekawe, gdybym zdecydował się na EC 4.8, to na mój przedwzmacniacz czekał JUŻ KUPIEC co dało mi trochę do myślenia. EC 4.7 nie jest

już produkowany więc sprzedaje się dosłownie od ręki :-) W międzyczasie zdobyłem kultowy pre Lamma 2.1 mk.2 z NOS na pokładzie i grałem na nim

ze dwa miesiące ale nie zdecydowałem się z uwagi na lekko wycofany środek co mi trochę przeszkadzało . Bas i wyższy bas był wzorowy z ładną

górą pasma - ogólnie świetny preamp za rozsądne $.

 

Wreszcie kupiłem lampowy preamp który zagrał z moimi AW 400 wspaniale ( mam nadal EC 4.7 bo to jest best buy ) i gra lepiej od EC 4.7.

Nie będę uprawiał kryptoreklamy więc w razie czego pisz na priva.

 

Co do brzmienia Jadis to przyznam że wolę zestaw Electrocompanieta ale jeśli już koniecznie ma być Jadis to TYLKO JA 88xi

 

 

 

Patrz post nr.26

Dobrego PRE nic nie jest w stanie zastapic drogi Magnepanie. Twoje doswiadczenia to potwierdzaja. Eliminacja Pre to czesto w duzej mierze kompromis. Jednak nie kzdy pre daje pożądany efekt. Czesto lekcewazy sie ten element przeznaczajac wiekszosc funduszy na koncowke. W wielu przypadkach to blad.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, domyślałem się, że Ty zarekomendujesz AW :)

Problem jest z PRE, skąd pożyczyć inny, aby posłuchać. Mieszkam w Warszawie, Ursynów. Może Forumiwicz któryś zechce wpaść z pre ? :)

Raz Pan Andrzej w Audiofilu mi włączył końcówkę ze sterowaniem głośności jak gra i później wpiął pre Audio Note. Różnica gigantyczna. Zmian lamp w pre już tak nie wychwyciłem jednoznacznie.

 

Czy Twoje obecne pre ma XLR-y ?

 

Co do Jadisa, to masz na myśli I-88 na kt-150 ?

 

Jadisa JA i88 na KT 150 lub 120.Również widziałem oznaczenie na rynek USA - JA 88ix . Innego Jadisa nie brał bym pod uwagę ( koszty )

 

Moje pre jest połączone po XLR z monoblokami AW 400 ale wejście dla CD lub DAC jest tylko po rca , niestety. Ale i tak jest dobrze.

 

Dobrego PRE nic nie jest w stanie zastapic drogi Magnepanie. Twoje doswiadczenia to potwierdzaja. Eliminacja Pre to czesto w duzej mierze kompromis. Jednak nie kzdy pre daje pożądany efekt. Czesto lekcewazy sie ten element przeznaczajac wiekszosc funduszy na koncowke. W wielu przypadkach to blad.

 

Zgadza się i wielu z uwagi na koszty lub z niewiedzy lekceważy pre i jego jakość. O tym fakcie przekonało się już sporo osób.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Warszawie,

 

Spróbuj skontaktować się z HiFi Clubem i zapytaj czy nie mają przypadkiem na stanie EC 4.7 - to będzie najlepsze co możesz zrobić tak na szybko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj skontaktować się z HiFi Clubem i zapytaj czy nie mają przypadkiem na stanie EC 4.7 - to będzie najlepsze co możesz zrobić tak na szybko.

 

Hmmmm, od nich mam pozyczone AW, rozmawiałem o moich wątpliwościach co do góry pasma i nie zaproponowali niestety nic. Nie wspominali o EC 4.7 :(

Mają VTL i tam mają jakieś pre inne, ale ... ?

Myślałem może nad pre Octave. Słuchałem V70 i to dość prezyzyjny wzmak, jesli pre są podobne, to może to uzupełni dobrze AW180.

 

o AW400 nawet nie myślę, już nie moje progi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm, od nich mam pozyczone AW, rozmawiałem o moich wątpliwościach co do góry pasma i nie zaproponowali niestety nic. Nie wspominali o EC 4.7 :(

Mają VTL i tam mają jakieś pre inne, ale ... ?

Myślałem może nad pre Octave. Słuchałem V70 i to dość prezyzyjny wzmak, jesli pre są podobne, to może to uzupełni dobrze AW180.

 

o AW400 nawet nie myślę, już nie moje progi

 

Maćku , wysłałem wiadomość na priva.

 

Octave to nie ta liga i VTL też jakby z innej parafii. Spróbuj koniecznie EC 4.7. AW 400 są OK ale AW 180 grają równie dobrze, mają odrobinę

inną sygnaturę brzmienia..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem u siebie AW180. Bardzo dobre wzmacniacze. Tylko próbowałbym z pre lampowym. Tak u siebie zrobiłem MC601. Próbuj od nich pre VTL lub może Mcintosha?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.