Skocz do zawartości
IGNORED

Używane Hi-Fi do 80tys


Huberto1984

Rekomendowane odpowiedzi

Kupno domu trochę się przesunelo, ale niebawem nastąpi. Trochę "wolnych środków" też się za kilka miesięcy znajdzie więc kusi mnie, żeby coś ulepszyć.

 

Pokój:

Zaaranzowany akustycznie ok 20m.

 

Budzet:

Max 80tys biorąc pod uwagę, że sprzedam wszystko co mam obecnie.

Kolumny ok 40tys

Elektronika ok 40tys

Sprzęt używany-zazwyczaj i tak kupuje nowy w cenie używanego.

 

System:

Odtwarzacz CD, końcówka i pre albo Integra z wyższej półki. Wejście na gramofon do późniejszej rozbudowy mile widziane, ale niekonieczne. Kolumny podłogowe bądź duże podstawkowe.

 

Dźwięk:

Ogólnie barwa obecnego systemu bardzo mi odpowiada. Jest moc, jest ładna scena, sprezysty bas, tłusty dźwięk, naturalny ale z dobrym wypełnieniem. Raczej lekko po cieplejszej stronie. Góra klarowna, ale nie przesterowana.

 

Ciezko mi po raz pierwszy tak naprawdę napisać czego bym chciał od nowego systemu. Wydaje mi się, że lepszego poukladania instrumentów na scenie. Mowa tu o dalszych planach, nie tego co słychać "od razu". Również ciut lepszej precyzji gry, ale nie za cenę przyjemnosci odsluchu. Lubię, gdy dźwięk wybrzmiewa a nie urywa się jak ociosany nożem. Swobody oddawania dźwięku przy każdej głośności.

 

Czas projektu pokój plus sprzęt ok 12 miesięcy. Część powie, że to długo i bez sensu, ale ja wiem jak to jest z odsluchami i ile czasu zajmują zwłaszcza jeśli ma się dwójkę dzieci, pracę i studia na głowie.

 

Dla zobrazowania co biorę pod uwagę:

Wzmocnienie

2x Leema Hydra II (jako mono końcówki) plus leema pyxis z wejściem na gramofon. (nowe wszystko ok £6000)

Mac ma8000 bądź coś z końcówką plus pre w tej cenie.

Vitus ri 100???

Gryphon Diablo???

 

Z kolumn

Focal utopia Scala

Harbeth 40.1 /2

Atc scm50aslt - aktywne bądź pasywne

Art neo 10

Pmc mb2se

 

Źródło

Tu jestem w kropce. Po wymianie cd marantza na Leema skok w jakości dźwięku był siedmiomilowy. Nie wiem czy pójść w transport plus dac czy zostać przy jednym pudle.

 

Główny problem chyba z wielkością kolumn. Obecnie mam pmc 26 w 17m i gra dobrze. Ale takie focal czy inne wymienione kolumny to dość duże konstrukcje.

 

Wszelkie sugestie dotyczące systemu, czego posluchac itd mile widziane. Wiek urządzenia nie ma znaczenia jeśli sprzęt jest mało awaryjny.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupno domu trochę się przesunelo, ale niebawem nastąpi. Trochę "wolnych środków" też się za kilka miesięcy znajdzie więc kusi mnie, żeby coś ulepszyć.

 

Pokój:

Zaaranzowany akustycznie ok 20m.

 

Budzet:

Max 80tys biorąc pod uwagę, że sprzedam wszystko co mam obecnie.

Kolumny ok 40tys

Elektronika ok 40tys

Sprzęt używany-zazwyczaj i tak kupuje nowy w cenie używanego.

 

System:

Odtwarzacz CD, końcówka i pre albo Integra z wyższej półki. Wejście na gramofon do późniejszej rozbudowy mile widziane, ale niekonieczne. Kolumny podłogowe bądź duże podstawkowe.

 

Dźwięk:

Ogólnie barwa obecnego systemu bardzo mi odpowiada. Jest moc, jest ładna scena, sprezysty bas, tłusty dźwięk, naturalny ale z dobrym wypełnieniem. Raczej lekko po cieplejszej stronie. Góra klarowna, ale nie przesterowana.

 

Ciezko mi po raz pierwszy tak naprawdę napisać czego bym chciał od nowego systemu. Wydaje mi się, że lepszego poukladania instrumentów na scenie. Mowa tu o dalszych planach, nie tego co słychać "od razu". Również ciut lepszej precyzji gry, ale nie za cenę przyjemnosci odsluchu. Lubię, gdy dźwięk wybrzmiewa a nie urywa się jak ociosany nożem. Swobody oddawania dźwięku przy każdej głośności.

 

Czas projektu pokój plus sprzęt ok 12 miesięcy. Część powie, że to długo i bez sensu, ale ja wiem jak to jest z odsluchami i ile czasu zajmują zwłaszcza jeśli ma się dwójkę dzieci, pracę i studia na głowie.

 

Dla zobrazowania co biorę pod uwagę:

Wzmocnienie

2x Leema Hydra II (jako mono końcówki) plus leema pyxis z wejściem na gramofon. (nowe wszystko ok £6000)

Mac ma8000 bądź coś z końcówką plus pre w tej cenie.

Vitus ri 100???

Gryphon Diablo???

 

Z kolumn

Focal utopia Scala

Harbeth 40.1 /2

Atc scm50aslt - aktywne bądź pasywne

Art neo 10

Pmc mb2se

 

Źródło

Tu jestem w kropce. Po wymianie cd marantza na Leema skok w jakości dźwięku był siedmiomilowy. Nie wiem czy pójść w transport plus dac czy zostać przy jednym pudle.

 

Główny problem chyba z wielkością kolumn. Obecnie mam pmc 26 w 17m i gra dobrze. Ale takie focal czy inne wymienione kolumny to dość duże konstrukcje.

 

Wszelkie sugestie dotyczące systemu, czego posluchac itd mile widziane. Wiek urządzenia nie ma znaczenia jeśli sprzęt jest mało awaryjny.

Tyle pieniędzy na sprzęt w dziale hi fi :)

 

Budowałeś już kiedyś dom ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bartek Bartoszewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dzieci w Afryce głodują ;)

mam nadzieję, tak na serio, że nigdy nie dojdzie do tego momentu, w którym sam sobie uzasadnię, że 80.000 zł to w sumie spoko i luz;p;p;p;p, ale rozumiem w pełni

 

Sorry , że nie pomogę nie ta półka, ale do 20m duże podłogówki? , pewnie za taką cenę są konstrukcję która zagrają dobrze w 20m2 mnie na przykład w 20m2 kappa 8.2 już osaczała i nie potrafiłem jej słuchać musiałem przenieść do 40m2 baa nawet Pylon Diamond 28 , który kosztuje 7 tys i bardzo go lubię, ale tylko do gatunku muzycznego elektronika , już się ciut dusi przestrzenią. Akustyka pokoju będzie bardzo ważna. Po części rozumiem cię bo jak zaczynałem to pare tysięcy na audio wydawało mi się bardzo dużo (używane) teraz już parenaście wydaje mi się niczym szczególnym. Mimo wszystko cieszę się , że nie mam takich potrzeb :) aby rzucić 80tys na audio :) Nawet jakby to nie było wiele dla mnie :P

 

W tej cenie szukałbym TECHNICSA SE 1 SU 2 , yamaha 10000, ale to raczej już nie realne dorwać to drugie prędzej. trudno mi powiedzieć z czym to nawet połączyć. Z nowych masz Technicsa R1 54tys plus pre koło 30tys no ale to przekroczy twój budżet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez davero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupno domu trochę się przesunelo, ale niebawem nastąpi. Trochę "wolnych środków" też się za kilka miesięcy znajdzie więc kusi mnie, żeby coś ulepszyć.

 

Pokój:

Zaaranzowany akustycznie ok 20m.

 

Budzet:

Max 80tys biorąc pod uwagę, że sprzedam wszystko co mam obecnie.

Kolumny ok 40tys

Elektronika ok 40tys

Sprzęt używany-zazwyczaj i tak kupuje nowy w cenie używanego.

 

System:

Odtwarzacz CD, końcówka i pre albo Integra z wyższej półki. Wejście na gramofon do późniejszej rozbudowy mile widziane, ale niekonieczne. Kolumny podłogowe bądź duże podstawkowe.

 

Dźwięk:

Ogólnie barwa obecnego systemu bardzo mi odpowiada. Jest moc, jest ładna scena, sprezysty bas, tłusty dźwięk, naturalny ale z dobrym wypełnieniem. Raczej lekko po cieplejszej stronie. Góra klarowna, ale nie przesterowana.

 

Ciezko mi po raz pierwszy tak naprawdę napisać czego bym chciał od nowego systemu. Wydaje mi się, że lepszego poukladania instrumentów na scenie. Mowa tu o dalszych planach, nie tego co słychać "od razu". Również ciut lepszej precyzji gry, ale nie za cenę przyjemnosci odsluchu. Lubię, gdy dźwięk wybrzmiewa a nie urywa się jak ociosany nożem. Swobody oddawania dźwięku przy każdej głośności.

 

Czas projektu pokój plus sprzęt ok 12 miesięcy. Część powie, że to długo i bez sensu, ale ja wiem jak to jest z odsluchami i ile czasu zajmują zwłaszcza jeśli ma się dwójkę dzieci, pracę i studia na głowie.

 

Dla zobrazowania co biorę pod uwagę:

Wzmocnienie

2x Leema Hydra II (jako mono końcówki) plus leema pyxis z wejściem na gramofon. (nowe wszystko ok £6000)

Mac ma8000 bądź coś z końcówką plus pre w tej cenie.

Vitus ri 100???

Gryphon Diablo???

 

Z kolumn

Focal utopia Scala

Harbeth 40.1 /2

Atc scm50aslt - aktywne bądź pasywne

Art neo 10

Pmc mb2se

 

Źródło

Tu jestem w kropce. Po wymianie cd marantza na Leema skok w jakości dźwięku był siedmiomilowy. Nie wiem czy pójść w transport plus dac czy zostać przy jednym pudle.

 

Główny problem chyba z wielkością kolumn. Obecnie mam pmc 26 w 17m i gra dobrze. Ale takie focal czy inne wymienione kolumny to dość duże konstrukcje.

 

Wszelkie sugestie dotyczące systemu, czego posluchac itd mile widziane. Wiek urządzenia nie ma znaczenia jeśli sprzęt jest mało awaryjny.

Jak mieszkasz w Polsce to łatwo można coś pożyczyć i posłuchać. Vitusa ma Marcin z Warszawy. Ja bym do listy dodał lampkę SET42SE. Podstawą jest dobranie udanego kompletu kolumny/wzmacniacz. Niedopasowane nawet 2 wybitne elementy nie zagrają. Do 17m2 to można dać małą podłogówkę jak akustyka jest w miarę ogarnięta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dzieci w Afryce głodują ;)

mam nadzieję, tak na serio, że nigdy nie dojdzie do tego momentu, w którym sam sobie uzasadnię, że 80.000 zł to w sumie spoko i luz;p;p;p;p, ale rozumiem w pełni

 

Dziewczyna wreszcie dostała pracę na odpowiednim stanowisku po ponad dwóch latach spędzonych w sklepie i na macierzyńskim.

 

Chialbym, żeby był to już mój finalny system na lata z dodaniem tylko gramofonu w późniejszym okresie. Na gramofon chciałbym przeznaczyć ok 20tys, żeby całość zamknąć w równej kwocie. Każdy ma jakiś pułap. Już dawno stwierdziłem, że wolę szukać płyt niż wzmacniacza czy kolumn.

 

 

Sorry , że nie pomogę nie ta półka, ale do 20m duże podłogówki? , pewnie za taką cenę są konstrukcję która zagrają dobrze w 20m2 mnie na przykład w 20m2 kappa 8.2 już osaczała i nie potrafiłem jej słuchać musiałem przenieść do 40m2 baa nawet Pylon Diamond 28 , który kosztuje 7 tys i bardzo go lubię, ale tylko do gatunku muzycznego elektronika , już się ciut dusi przestrzenią. Akustyka pokoju będzie bardzo ważna. Po części rozumiem cię bo jak zaczynałem to pare tysięcy na audio wydawało mi się bardzo dużo (używane) teraz już parenaście wydaje mi się niczym szczególnym. Mimo wszystko cieszę się , że nie mam takich potrzeb :) aby rzucić 80tys na audio :) Nawet jakby to nie było wiele dla mnie :P

 

W tej cenie szukałbym TECHNICSA SE 1 SU 2 , yamaha 10000, ale to raczej już nie realne dorwać to drugie prędzej. trudno mi powiedzieć z czym to nawet połączyć. Z nowych masz Technicsa R1 54tys plus pre koło 30tys no ale to przekroczy twój budżet.

 

Jak mieszkasz w Polsce to łatwo można coś pożyczyć i posłuchać. Vitusa ma Marcin z Warszawy. Ja bym do listy dodał lampkę SET42SE. Podstawą jest dobranie udanego kompletu kolumny/wzmacniacz. Niedopasowane nawet 2 wybitne elementy nie zagrają. Do 17m2 to można dać małą podłogówkę jak akustyka jest w miarę ogarnięta.

 

Właśnie metraż mnie martwi. Pokój będzie miał miedzy 20-25m2. Nie będzie zrobiony jak Szymona, ale nie będzie to też jedyny salon w domu, więc zrobi się akustyke dość porządnie (przynajmniej mam taką nadzieję).

 

Nie umiem powiedzieć ile trzeba metrów, żeby takie "Herbatniki"40 zagrały jak należy. O droższych kolumnach, które tu wymieniłem nie wspomnę, bo nigdy takich w domu nie słuchałem. Myślę, że powinno być ok, ale jak ktoś ma inne doświadczenia to z chęcią posłucham porad. Mieszkam w UK, więc będę się dogadywać z dilerami na odsłuchy.

 

Temat jest w Hi-Fi, bo to chyba odpowiedni dział do tego przedziału cenowego. Oprócz tego w hi-end jest pusto.

 

Szymon, co byś jako źródło polecił. Wydaje mi się, że zepchnales je na dalszy plan.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co na to małżonka ? ;) Powodzenia w kompletowaniu sprzetu

 

 

 

Technics? Serio? W takiej kwocie to wybór jest ogromny.

 

Jest ogromny i różne gusta są. Czasem to co nam się może wydawać dobre innym zupełnie nie pasuje. Też preferencje jaka muzyka jest słuchana itd ... Ja mam akurat słabość do ich leciwym produktów z lat 70/80.se 1 i su 2 zapewne nie dostanie w stanie bdobrym , poza tym serwisowanie gratów starych w UK nie należy do najłatwiejszych o czym był kilka dni temu temat. Mimo wszystko w tych pieniądzach można znaleść coś dobrego nowego (mam taką nadzieję). Mimo wszystko jest przewaga pomieszczenia na pewno łatwiej będzie go napędzić czyli 20-25m2 niż 45m2. Harberty nie pamiętam modelu , miał gość w salonie gdzie kupuje sprzęt. Pomieszczenie jakie posiadał do osłuchu to 25m2 on sobie to bardzo chwalił (stara szkoła bas 30cm) Jak ci takie granie pasuje to umów się na odsłuch , ale odsłuch w salonie , a w domu to dwie różne rzeczy. Można się mocno rozczarować póżniej. Przy takiej kwocie to już zasilanie pasuje mieć zrobione odpowiednio dla audio będziesz takie miał ? i mógł w UK zrobić

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szalejesz Hubert :)))

Ja po przeprowadzce do Polski i zmianie metrazu pomieszczenia odsluchowego z 16 na 35 m2 zauwazylem duzo wieksza swobode z jaka dzwiek sie rozchodzi. Mam duzo wiecej frajdy w sluchaniu :) Zbieraj na chate z duzym salonem ;) Pozdrawiam i powodzenia!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak Akustyka to podstawa te 35 metrów daje więcej niż niejeden sprzęt za grube pieniądze . Ewentualnie ponad 20 metrów i bardzo mocna adaptacja akustyczna . Jeśli chodzi o sprzęt to musisz wyjść od kolumn ( i zgrać je z pomieszczeniem ) to determinuje 80 % dźwięku . Reszta jest tylko albo aż po to żeby prawidłowo napędzić kolumny .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szalejesz Hubert :)))

Ja po przeprowadzce do Polski i zmianie metrazu pomieszczenia odsluchowego z 16 na 35 m2 zauwazylem duzo wieksza swobode z jaka dzwiek sie rozchodzi. Mam duzo wiecej frajdy w sluchaniu :) Zbieraj na chate z duzym salonem ;) Pozdrawiam i powodzenia!

 

Taka jest prawda ... Mam 20m i sprzęt po prostu gra i 40m2 zupełnie inna bajka na tym samym sprzęcie. Jednak wydaje mi się że optymalnie to jest właśnie 30-40m2. Plus 20m2 jest taki że można użyć podstawkowych kolumn z lepszymi głośnikami i będzie taniej w porównianiu do bliżniaczych do np 40m2. Znów duże kolumny bez problemu wgniotą ci basem klatę w 20m2, ale czy o to chodzi w sprzęcie za 80tys ? Poza tym jakiego rodzaju muzyki słuchasz ? jakie priorytety ... elektronika , jazz, rock , disco, soundtrack itd. Kolumny grają różnie na jednych będzie ci się podobać to na innych tamto. Samo opisanie , że ma się do wydania 80tys mało znaczy. Owszem można je wydać bez problemu, ale małe nie zgranie w całym torze i okażę się , że pójdziesz do znajomego gdzie sprzęt ma xx tańszy i będzie ci się bardziej podobało. Po drugie ciężo oczekiwać na forum mocnej"" odpowiedzi. Raz, że nie wiele osób dysponuje takimi środkami na audio , dwa muszą chcieć się podzielić swoimi doświadczeniami no i o gustach się nie dyskutuje. Zresztą tak jak kolega napisał wyżej najpierw akustyka, kolumny i do tego napęd potem dac , gramofon itd ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez davero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zbliżonym budżecie do salonu 35m2 skompletowałam:

Accuphase E-470

Accuphase DP-560

Dynaudio Contour 30

 

Do tego kabelki Harmonix i gra muzyka.

 

Narazie mam jeszcze Thorensa 295 MkIV z wkładka ortofon bronze i Husarię, kiedyś planuje zmianę gramofonu, reszta nie do ruszenia na lata.

 

Szukam w tej chwili jakiegoś tunera, najlepiej FM/DAB/radio internetowe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W roli wyjaśnienia:

a) wszystkiego będę słuchał u siebie w pokoju, albo inaczej, nie kupię niczego czego nie odslucham u siebie. To chyba oczywiste. Problem w tym, że nie dam rady mieć pięciu par kolumn, kilku wzmakow itd jednocześnie na odsluchy.

b) nie zamierzam najpierw kupować kolumn. Kupię albo kolumny i wzmak jednocześnie, albo najpierw wzmak, żebym później mógł robić zonglerke kolumnami słuchając ich z czymś co je napędzi w domu a nie podlaczac kolumny do starego wzmaka, który będzie się z nimi pocil. Bez sensu rozwiązanie, które już przerabialem.

c) muzyki słucham każdej poza hip-hop, szantami, disco polo... Głównie metal, rock, pop, jazz, klasyka, electroniczna :) obecny system wszystko gra dobrze. Najgorzej chyba klasykę i duże składy orkiestrowe.

 

Cena katakogowa mojego obecnego systemu to coś ok 70tys... Ile mnie kosztował to inna sprawa, ale wydając 80tys chce znacznej poprawy. Wiem, że akustyka ważna dlatego napisałem o tym w pierwszym i drugim poście.

 

Swoje oczekiwania też podałem w poście numer 1.

 

Chcialbym się dowiedzieć czy w ok 20m można się pchać w tak duże kolumny czy lepiej zostać przy mniejszych; z przykładami.

 

Jakie są Wasze propozycje odnośnie wzmocnienia. Lepiej integra czy w tej cenie iść w system dzielony. Za i przeciw z przykładami czego posluchac jak najbardziej mile widziane.

 

Źródło-jeden box czy transport plus dac z przykładami.

 

Najlepiej jeśli osoby, które dużo sluchaly w tym budżecie zaproponują całe zestawy z opisem jak to gra.

 

 

 

Szalejesz Hubert :)))

Ja po przeprowadzce do Polski i zmianie metrazu pomieszczenia odsluchowego z 16 na 35 m2 zauwazylem duzo wieksza swobode z jaka dzwiek sie rozchodzi. Mam duzo wiecej frajdy w sluchaniu :) Zbieraj na chate z duzym salonem ;) Pozdrawiam i powodzenia!

 

Sam wiesz jakie są domy w UK. 35m pokój to chyba musiałbym mieć wille za miastem i £2mln na wydanie. Tak się nie da niestety. :(

 

Jak Diablo to tylko 300

Vitusa RI100 aktualnie sam sprzedaję

 

Sa też obecnie dwa w UK na sprzedaż. Jak on gra i z czym? Możesz coś więcej napisać?

 

Diablo 300 z dac był niedawno na sprzedaż u dilera 30min drogi ode mnie za £10tys. Szybko poszedł.

 

Porownywal ktoś bezpośrednio kolumny, które wymieniłem w pierwszym poście?

 

Amplifona nie znam, ale się rozejrze. Dzięki Szymon.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupno domu trochę się przesunelo, ale niebawem nastąpi. Trochę "wolnych środków" też się za kilka miesięcy znajdzie więc kusi mnie, żeby coś ulepszyć.

 

Pokój:

Zaaranzowany akustycznie ok 20m.

 

Budzet:

Max 80tys biorąc pod uwagę, że sprzedam wszystko co mam obecnie.

Kolumny ok 40tys

Elektronika ok 40tys

Sprzęt używany-zazwyczaj i tak kupuje nowy w cenie używanego.

 

System:

Odtwarzacz CD, końcówka i pre albo Integra z wyższej półki. Wejście na gramofon do późniejszej rozbudowy mile widziane, ale niekonieczne. Kolumny podłogowe bądź duże podstawkowe.

 

Dźwięk:

Ogólnie barwa obecnego systemu bardzo mi odpowiada. Jest moc, jest ładna scena, sprezysty bas, tłusty dźwięk, naturalny ale z dobrym wypełnieniem. Raczej lekko po cieplejszej stronie. Góra klarowna, ale nie przesterowana.

 

Ciezko mi po raz pierwszy tak naprawdę napisać czego bym chciał od nowego systemu. Wydaje mi się, że lepszego poukladania instrumentów na scenie. Mowa tu o dalszych planach, nie tego co słychać "od razu". Również ciut lepszej precyzji gry, ale nie za cenę przyjemnosci odsluchu. Lubię, gdy dźwięk wybrzmiewa a nie urywa się jak ociosany nożem. Swobody oddawania dźwięku przy każdej głośności.

 

Czas projektu pokój plus sprzęt ok 12 miesięcy. Część powie, że to długo i bez sensu, ale ja wiem jak to jest z odsluchami i ile czasu zajmują zwłaszcza jeśli ma się dwójkę dzieci, pracę i studia na głowie.

 

Dla zobrazowania co biorę pod uwagę:

Wzmocnienie

2x Leema Hydra II (jako mono końcówki) plus leema pyxis z wejściem na gramofon. (nowe wszystko ok £6000)

Mac ma8000 bądź coś z końcówką plus pre w tej cenie.

Vitus ri 100???

Gryphon Diablo???

 

Z kolumn

Focal utopia Scala

Harbeth 40.1 /2

Atc scm50aslt - aktywne bądź pasywne

Art neo 10

Pmc mb2se

 

Źródło

Tu jestem w kropce. Po wymianie cd marantza na Leema skok w jakości dźwięku był siedmiomilowy. Nie wiem czy pójść w transport plus dac czy zostać przy jednym pudle.

 

Główny problem chyba z wielkością kolumn. Obecnie mam pmc 26 w 17m i gra dobrze. Ale takie focal czy inne wymienione kolumny to dość duże konstrukcje.

 

Wszelkie sugestie dotyczące systemu, czego posluchac itd mile widziane. Wiek urządzenia nie ma znaczenia jeśli sprzęt jest mało awaryjny.

 

 

Jak sprzet bedzie mial dobry stosunek jakosci do ceny , kolumny beda dobre pod katem stereo, to kwestie tego zeby na dalszych planach byloraz wszystko widoczne od razu, a nie ze trzeba sie wsluchiwac, osiaga sie po dopieciu zasilania na odtatni guzik. Im lepsze kable sieciowe i ewentualnie kondycjoner tym lepsza bedzie scena, oczywiscie najpierw sysyem musi byc odpowiedniej jakości.

 

Lemma to barwa, emocje, muzykalnosc z tego, co wiem. Sa inne alternstywy ktore tez to oferuja. Ale jak chcesz lemme i wiesz ze jest dobra w swojej cenie to pozostan przy tym.

 

Z kolumn , ktore wymieniles to art neo beda mialy najlepszy stosunek jakosci do ceny.

 

Co do zrodla to zalezy od budzetu. Gładkośc, analogowosc brzmienia , muzykalmosc i scene ze szczegolami w brzmieniu zapenia klocki Lector lub Aqua. Aqua jest tylko dzielona. Jakosci lemmy nie znam , wiec ciezko polecac. Innych marek wsrtych uwagi jeszcze nie spotkałem, co mie znaczy, ze ich nie ma.

 

Osobny DAC i Transport to minimum 26 tys zl + 1tys za kabel cyfrowy. Urzadzenia nowe, o uzywki tych marek ciezko.

 

 

Facale jak dla mnie przereklamowane.

 

Herbatniki nie buduja sceny jak np. Diapason.

 

Ja osobiscie to do 35m i tak bym miał monitory Diapason Astera. Na Twoim miejscu tym bardziej poszedlbym w monitory. Sam zrezygnowalem z podlogowek juz prawie rok temu i nie zaluje.

 

Jestem na etapie zakupu kabli sieciowych . Reszts tak gra ze system na lata. Jak sie przeprowadze na wieksza chate to jedynie poszedl bym polke wysej w markach, ktore mam.

 

 

Jak raz złożysz system z dobranych elementów to przestaniesz mieć cisnienie na zmiany. Sprzet bedzie angazowal brzmieniem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez insaimz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W roli wyjaśnienia:

a) wszystkiego będę słuchał u siebie w pokoju, albo inaczej, nie kupię niczego czego nie odslucham u siebie. To chyba oczywiste. Problem w tym, że nie dam rady mieć pięciu par kolumn, kilku wzmakow itd jednocześnie na odsluchy.

b) nie zamierzam najpierw kupować kolumn. Kupię albo kolumny i wzmak jednocześnie, albo najpierw wzmak, żebym później mógł robić zonglerke kolumnami słuchając ich z czymś co je napędzi w domu a nie podlaczac kolumny do starego wzmaka, który będzie się z nimi pocil. Bez sensu rozwiązanie, które już przerabialem.

c) muzyki słucham każdej poza hip-hop, szantami, disco polo... Głównie metal, rock, pop, jazz, klasyka, electroniczna :) obecny system wszystko gra dobrze. Najgorzej chyba klasykę i duże składy orkiestrowe.

 

Cena katakogowa mojego obecnego systemu to coś ok 70tys... Ile mnie kosztował to inna sprawa, ale wydając 80tys chce znacznej poprawy. Wiem, że akustyka ważna dlatego napisałem o tym w pierwszym i drugim poście.

 

Swoje oczekiwania też podałem w poście numer 1.

 

Chcialbym się dowiedzieć czy w ok 20m można się pchać w tak duże kolumny czy lepiej zostać przy mniejszych; z przykładami.

 

Jakie są Wasze propozycje odnośnie wzmocnienia. Lepiej integra czy w tej cenie iść w system dzielony. Za i przeciw z przykładami czego posluchac jak najbardziej mile widziane.

 

Źródło-jeden box czy transport plus dac z przykładami.

 

Najlepiej jeśli osoby, które dużo sluchaly w tym budżecie zaproponują całe zestawy z opisem jak to gra.

 

 

 

 

 

Sam wiesz jakie są domy w UK. 35m pokój to chyba musiałbym mieć wille za miastem i £2mln na wydanie. Tak się nie da niestety. :(

 

 

 

Sa też obecnie dwa w UK na sprzedaż. Jak on gra i z czym? Możesz coś więcej napisać?

 

Diablo 300 z dac był niedawno na sprzedaż u dilera 30min drogi ode mnie za £10tys. Szybko poszedł.

 

Porownywal ktoś bezpośrednio kolumny, które wymieniłem w pierwszym poście?

 

Amplifona nie znam, ale się rozejrze. Dzięki Szymon.

Mieszkasz w UK?

 

Wzmacniacz przezroczysty i gladki z delikatnie ciemną górą, ale bardzo dobrze zrównoważony. Nie lubi suchotników jako źródło. Często łączony był z ceramiką (marten, gauder) - choć powinien zagrać dobrze z większością kolumn z wyjątkiem ciemnych konstrukcji grających środkiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się tam nie znam, ale w tym budżecie może się skusisz na duży zestaw Linkwitza?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja poradzę inne podejście. Na okres budowy domu i adaptacji akustycznej spraw sobie flaszkę jakiegoś dobrego trunku do kojenia nerwów po całym dniu. Kiedy dom będzie kupiony i pomieszczenie zaadaptowane, sprawdź jak w tych warunkach sprawdza się twój obecny system. Może dobre pomieszczenie wyleczy jakieś jego niedostatki, może to zagra, może nie, sprawdź. Ewentualną żonglerkę rozpocznij jak będziesz miał już pomieszczenie. Nie tak dawno poświeciłeś sporo czasu i środków na wybór obecnego zestawu, daj mu szansę, a na pewno daj szanse sobie na dopasowanie gratów do warunków, w jakich będą grały.

Mi się marzy ATC: pre z cd i SCM40A właśnie do takiego mniej więcej pomieszczenia docelowego. Ale najpierw jestem w tej sytuacji, jak ty - sfinalizowanie zakupu i remont domu + adaptacja. Do tego czasu powiedziałem sobie dość :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwie sie Huberto że Leema w odstawkę,do tego co oferuje to cena jest wygórowana ta katalogowa.

Posłuchaj Devialet.

 

Aha Haj-end wymiotło ma inne forum,sam wiesz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też się zgodzę - pamiętam Twój obecny system ze zdjęć które wrzucałeś - wydaje mi się że tam jest spory potnecjal do odkrycia poprzez adaptację akustyczną której wówczas brakowało

w nowym większym miejscu i aranżacji ten zestaw ma szanse zagrać o wiele klas lepiej

dużą kasę łatwo wydać a trudniej odzyskać dlatego może lepiej zaczekać do doprowadzenia miejsca odsłuchu do porządku aby mieć pewność że przeskok jakościowy będzie wynikał z różnicy klas sprzętów a nie braków w akustyce

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez biniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biniek I gebeth macie racje. Nowe pomieszczenie na pewno doda duzo dobrego. Ile to sie okaze. Tak naprawde to nawet teraz gra bardzo...bardzo dobrze. Ten obecny sprzet oczywiscie bede mial w nowym pokoju tez przez jakis czas. Dlatego porownywac bedzie latwo z tym co nowego do niego przywloke. Pierwsze odsluchy bede jednak robil u dilerow, zeby zapoznac sie chociaz z tym co oferuja klocki na tym pulapie cenowym.

<br />Nie dziwie sie Huberto że Leema w odstawkę,do tego co oferuje to cena jest wygórowana ta katalogowa.<br />Posłuchaj Devialet.<br />

Tu sie nie zgodze...tzn...powiem tak. Ceny katalogowej to zadne hi-fi czy end nie jest warte, bo wszystko mozna kupic duzo taniej niz cena katalogowa. Leema wedlug mnie to swietne granie, stad tez na pierwszym miejscu bede testowal pyxis plus 2x hydra. Tucana w porownaniu z naimem tej samej czy nawet wyzszej klasy czy MF byla lepsza. Lubie takie granie jak oferuje Leema. Kolumny kupilem troche "swobodniejsze" I ladnie to sie zgrywa.

 

Mieszkasz w UK?

 

Wzmacniacz przezroczysty i gladki z delikatnie ciemną górą, ale bardzo dobrze zrównoważony. Nie lubi suchotników jako źródło. Często łączony był z ceramiką (marten, gauder) - choć powinien zagrać dobrze z większością kolumn z wyjątkiem ciemnych konstrukcji grających środkiem.

 

Dzieki za opis...dosc ciekawie to brzmi. A co z mocniejszymi kawalkami...delikatnosc jak sie na to przeklada w ostrym rocku?

 

Mieszkam w dziurze w UK :) Jeden sklep z hi-fi...moj system wgniata wszystko co tam jest na sprzedaz. :)

 

<br />Gładkośc, analogowosc brzmienia , muzykalmosc i scene ze szczegolami w brzmieniu zapenia klocki Lector <br />

 

Lector digidrive plus digicode to wydatek ok £3000 z gwarancja. Do przezycia. Juz sie czailem na to jakis czas temu po rekomendacjach chyba od Szymona, ale jakos nie doszlo do odsluchow.

 

A Diapason te duze dynamis sluchales? Ladne I podobno wymiataja, ale to krowy jak bowersy serii 800 I to te wieksze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Diapason te duze dynamis sluchales?

Słuchałem ale to budżet chyba 180 tys w detalu. Czyli poza tematem wątku, a nawet działu :D Też mi się podobają ale w wersji, w której akurat nie są często pokazywane 13177207_1202377059802444_2984557859455394270_n.jpg?oh=7bade4e9b731437696e025202c0b98dc&oe=59F3CFDA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leema bardzo fajne wzmaki robi. Cd zreszta tez... U mnie jednak z tucana wygral dzielony roksan platinum. Zrobilo sie troszke spokonniej, cieplej tak inaczej/ przyjemniej... Ale przyszla mysl na lampe... i roksan polegl z ur s9... I tak do upadlego:). Konca nie widac:)

 

Mnie jakis czas temu interesowala hybryda AMR AM-77. To moze byc kompromis pomiedzy tranem a lampa. Niestety nigdzie nie mialem okazji jej posluchac. W necie ludziska zachwyceni. Jak masz okazje to sprawdz. Jest jeszcze MF AMS35i . Rowniez jest w kregu moich zainteresowac do odsluchu. Sluchales go?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Insaimz ładnie mi się pomyliło. Nie wiem dlaczego wydawało mi się, że one £10tys kosztują.

 

Cześć Stecko! Zestaw Platinum Roksana to chyba tak prawie dwa razy droższy od Tucany był swego czasu. Typowe granie jak z caspian tylko więcej szczegółów i kontroli. Dobre granie, miałem okazję posluchac ze spendor, to był chyba model s9. Dość spora podlogowka. Ładny dźwięk, ale trochę za gładki na niektóre moje smaczki muzyczne. Ta lampa unisona to super sprzęt. Na pewno jakiejś lampy posłucham. A z mastersound miałeś okazję się osłuchać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Insaimz ładnie mi się pomyliło. Nie wiem dlaczego wydawało mi się, że one £10tys kosztują.

 

Cześć Stecko! Zestaw Platinum Roksana to chyba tak prawie dwa razy droższy od Tucany był swego czasu. Typowe granie jak z caspian tylko więcej szczegółów i kontroli. Dobre granie, miałem okazję posluchac ze spendor, to był chyba model s9. Dość spora podlogowka. Ładny dźwięk, ale trochę za gładki na niektóre moje smaczki muzyczne. Ta lampa unisona to super sprzęt. Na pewno jakiejś lampy posłucham. A z mastersound miałeś okazję się osłuchać?

 

 

W tej cenie , a właściwie w przyblizonej sa Diapason Astera. Na ten moment to by byly moje kolejne kolumny ale wole najpierw odczekac i tez kupic dom lub duzo wieksze mieszkanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Jezeli chodzi o lampy to jestem zielony. S9 to jest moja pierwsza lampa takze nie mam odniesienia.

Myslac o tym samym budzecie mialem na mysle s/h rynek. Roksan kosztowal mnie zblizone pieniazki co tucana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, za takie pieniądze nie kupisz dobrze grającego wzmacniacza, nawet używanego.

Jeżeli znajdziesz kogoś zaufanego, sprawdzonego zainwestuj w diy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, za takie pieniądze nie kupisz dobrze grającego wzmacniacza, nawet używanego.

Jeżeli znajdziesz kogoś zaufanego, sprawdzonego zainwestuj w diy.

 

Dosc kontrowersyjne stwierdzenie Szpaku. Możesz wyjaśnić? Co to jest dobrze grający wzmacniacz dla Ciebie? Mi się wydaje że już Tucane można tak zdefiniować.

 

Diy nie wchodzi u mnie w grę, ale może podał byś na co z "gotowcow" zwrócić uwagę.

 

Kazda opinia mile widziana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wyjaśnić?

 

Za około 40-45tys tyle chcesz wydać na kolumny można już kupić np Wilson Audio Sophia3.

Świetne kolumny, zasługują na na prawdę dobry wzmacniacz który grałby na zbliżonym do nich poziomie.

Domyślam się, że na wzmacniacz chciałbyś wydać jakieś 20-25tys czyli jako nowy kosztowałby jakieś 40-50tyś.

Słuchałem jakiś czas temu dwóch wzmacniaczy za ok (niecałe) 40tys między innymi tak chwalonego i nagradzanego Accuphase E-470.

Grał na prawdę słabo, zwłaszcza biorąc pod uwagę jego cenę. Nie sądzę, że inne wzmacniacze w podobnej cenie grają dużo lepiej.

Dlatego wśród "gotowców" nie widzę żadnego sensowego pretendenta do zakupu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.