Skocz do zawartości
IGNORED

Używane Hi-Fi do 80tys


Huberto1984

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, cichom napisał:

Nie ma dobrego dźwięku bez dobrej podstawy basowej. 

Do metrażu jaki ma Hubert te PMC mogą być wręcz idealne. Chodziło mi o sam fakt, że rozważał byczki pokroju Herbath 40.1 lub Atc 100, a wybrał szczuplutkie PMC. 

I z 14ek uzyskasz bas, oczywiście nie 5 hz . Po za tym Huberto1984 zapewne odsłuchiwał kolumny więc dźwięk mu się musiał podobać. Basolubow na tym forum jest masa . Tacy zamiast dobrego dźwięku z monitorów zawsze wezmą duże paki w tym samym segmencie cenowym. Cóż tylko należy współczuć takim. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem mniejszych herbatników, ale wybrałem JBL 4312 do 20m2. Obok mam ZG60c201 i tak czasami się zastanawiam , które wole słuchać ... Dla mnie podstawa basowa to priorytet.  Nie wiem jak twoje 2x140, ale moje 2x180 Diamondy 28 jakoś basem mnie nie powalają, chociaż jak na słupki jest całkiem dobry, ale jak dla mnie 30cm na basie to podstawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Bartosz_70659 napisał:

I z 14ek uzyskasz bas, oczywiście nie 5 hz . Po za tym Huberto1984 zapewne odsłuchiwał kolumny więc dźwięk mu się musiał podobać. Basolubow na tym forum jest masa . Tacy zamiast dobrego dźwięku z monitorów zawsze wezmą duże paki w tym samym segmencie cenowym. Cóż tylko należy współczuć takim. 

Współczuć to należy tym co z konieczności czy też z podpowiedzi „znafców” muszą żyć z dźwiękiem z monitorów z 6” wooferem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2019 o 21:14, Huberto1984 napisał:

Rok czasu przez jakis problem z kontem mnie tu nie było. 

PMC FACT 12 wyladowaly ?

1

No, no, wybrałeś te PMC zamiast ATC 50, ciekawe ?

 

Grunt, że jesteś zadowolony! Z czym je będziesz łączył?

4 minuty temu, audiofan01 napisał:

Współczuć to należy tym co z konieczności czy też z podpowiedzi „znafców” muszą żyć z dźwiękiem z monitorów z 6” wooferem.

Niestety to prawda : /

Jak masz spory pokój to 15 cali robi robote. Czy to rock czy kontrabas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas jeżeli chodzi o zejście jest porównywalny do Pmc 26, nawet bym powiedział, że trochę lepszy (a to był najlepszy bas jaki słyszałem u siebie w domu). Jak do mojego pokoju w zupełności wystarczy. Nie to jest jednak najmocniejszym punktem tych kolumn.

Gdzieś wcześniej tu napisałem, że PMC 26 to prawie idealne kolumny (dla mnie). Gdyby były bardziej szczegółowe i bas byl nieco bardziej punktowy to nie byłoby się do czego przyczepić z mojego punktu widzenia (w normalnych domowych warunkach). Te punkty plus więcej dają 12stki. 

Najlepsze w tych kolumnach to mnogość szczegółów, precyzja i jeszcze więcej finezji niż w poprzednich, chociaż grają mniej zrelaksowanym dźwiękiem, ale rozłożenie sceny jest lepsze. Nie wiem czy ktoś tu jeszcze ma te kolumny na forum, ale to naprawdę zacna konstrukcja. 

Oczywiście maja minusy. Dwa największe to ile prądu im potrzeba. To zawęza bardzo wybór wzmocnienia. Drugi to cena rekomendowana. W życiu bym nie dał 15tys funtów za nie. W Polsce coś ok 80tys chyba kosztują. Cena z kosmosu, ale za focal utopia Scala 22tys funtów też bym nie dał, bo grają gorszym dźwiękiem. Art loudspeakers super naturalne granie, ale to kolosy i ceny nowych też gdzieś z innej galaktyki. B&W 802 mnie mile zaskoczyły, chociaż oferują zupełnie inne brzmienie niż Pmc. ATC również świetne kolumny. Ogólnie jednak ceny audio w ostatnich latach to zaczyna być pomyłka cywilizacji. Tak więc cena gra ważna rolę. 

Pmc fact 12 kupiłem nowe... Ale w bardzo dobrej cenie. Docelowo chciałbym, żeby grały z gryphon diablo 300, chociaż są też inne, tańsze opcje. Chord, Mark Levinson, McIntosh, Unison Research-te odpadają. 

Co jednak zauważyłem, to że nie trzeba 80tys, żeby cieszyć się z muzyki a nawet dobrego dźwięku. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Huberto1984 napisał:

Bas jeżeli chodzi o zejście jest porównywalny do Pmc 26, nawet bym powiedział, że trochę lepszy (a to był najlepszy bas jaki słyszałem u siebie w domu). Jak do mojego pokoju w zupełności wystarczy. Nie to jest jednak najmocniejszym punktem tych kolumn.

Gdzieś wcześniej tu napisałem, że PMC 26 to prawie idealne kolumny (dla mnie). Gdyby były bardziej szczegółowe i bas byl nieco bardziej punktowy to nie byłoby się do czego przyczepić z mojego punktu widzenia (w normalnych domowych warunkach). Te punkty plus więcej dają 12stki. 

Najlepsze w tych kolumnach to mnogość szczegółów, precyzja i jeszcze więcej finezji niż w poprzednich, chociaż grają mniej zrelaksowanym dźwiękiem, ale rozłożenie sceny jest lepsze. Nie wiem czy ktoś tu jeszcze ma te kolumny na forum, ale to naprawdę zacna konstrukcja. 

Oczywiście maja minusy. Dwa największe to ile prądu im potrzeba. To zawęza bardzo wybór wzmocnienia. Drugi to cena rekomendowana. W życiu bym nie dał 15tys funtów za nie. W Polsce coś ok 80tys chyba kosztują. Cena z kosmosu, ale za focal utopia Scala 22tys funtów też bym nie dał, bo grają gorszym dźwiękiem. Art loudspeakers super naturalne granie, ale to kolosy i ceny nowych też gdzieś z innej galaktyki. B&W 802 mnie mile zaskoczyły, chociaż oferują zupełnie inne brzmienie niż Pmc. ATC również świetne kolumny. Ogólnie jednak ceny audio w ostatnich latach to zaczyna być pomyłka cywilizacji. Tak więc cena gra ważna rolę. 

Pmc fact 12 kupiłem nowe... Ale w bardzo dobrej cenie. Docelowo chciałbym, żeby grały z gryphon diablo 300, chociaż są też inne, tańsze opcje. Chord, Mark Levinson, McIntosh, Unison Research-te odpadają. 

Co jednak zauważyłem, to że nie trzeba 80tys, żeby cieszyć się z muzyki a nawet dobrego dźwięku. 

 

 
 

B&W, ATC, PMC - czyli Tobie podoba się dźwięk w stronę studyjnego ?

No to PMC to na pewno dobry zakup. Porównywałeś może z PMC MB2? W UK pewnie jest super dostęp.

 

Te były na targach w Warszawie, to chyba jakiś nowy model:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sonic990

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Adam 38 napisał:

Czy aby wszystkie PMC to granie studyjne?

Słuchałem te z postu wyżej i jakies monitory 2 lata temu i w obu przypadkach było.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.04.2019 o 08:59, Sonic990 napisał:

B&W, ATC, PMC - czyli Tobie podoba się dźwięk w stronę studyjnego ?

No to PMC to na pewno dobry zakup. Porównywałeś może z PMC MB2? W UK pewnie jest super dostęp.

 

Te były na targach w Warszawie, to chyba jakiś nowy model:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Te ze zdjęcia kosztują grubo ponad budżet i potrzeba pałacu, żeby je zmieścić. Nie miałem jednak okazji ich posluchac. 

Pmc mb2se gra dużo większym, potezniejszym dźwiękiem. Podejrzewam, że bym się i tak na nie skusil, gdyby były droższe od tych, które kupiłem o nie więcej niż £1500. I musiałbym też pokój oblozyc gąbka ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Huberto1984

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Bylem dzis na ciekawym odsluchu w Hull. 

Odsluchac zdazylem Leema Tucana 2 Anniversary, Luxman l509x, bryston 4b3 z bp17, sudden IA4. CD player chord one. Kable chord signature, kolumny pmc fact 12. Pokoj wiekszy od mojego o ok 5-6mkw na moje oko. Mysle, ze cos bylo nie tak z pokojem, bo byl maly problem z basem.

Leema tucana 2 Anniversary:

Czysty dzwiek, klarowny, swietna dynamika. Dobra gora i przyjemna srednica. Pelna energii muzyka. Glos Freddiego byl wysmienity. Vocal ogolnie byl bardzo dobry. Wiolaczela brzmiala dobrze. Scena byla szeroka. Czulem jakby muzyka wrecz mnie atakowala, co mialo swoje plusy i minusy.

Minusy to bardzo plytki bas. Brakowalo go czesto i to nie tylko w moim odczuciu. Za te cene rowniez szukam bardziej pelnego dzwieku. Raz czy dwa lekko pogubila sie przy odtwarzaniu.

Ocena:6.5/10

Luxman l509x:

Wielki piec... wielkie zaskoczenie. Wokale i ogolna prezentacja bardziej spokojna od Tucana. Plynnie i starannie byly odtworzone wszystkie frekwencje. Zaczely sie pojawiac dzwieki, ktorych wczesniej nie slyszelismy. Gora byla klarowna, czysta, ale nie tak natarczywa jak w Tucanie. Srednica byla pelna i poukladana. Instrumenty brzmialy pelnie i realnie. Dol pojawil sie znikad. Bylo szybko (choc ciut wolniej mix przy tucana), ale tez dzwieki wybrzmiewaly lepiej niz wczesniej. To byl swietny dzwiek. Dawal kopa nie caly czas, ale tam gdzie trzeba. Wzmak ma pokretlo od tonow niskich. Podkrecilismy galke o polowe i to byl cud miod i malina. Ogolnie dwa razy podlaczalismy ten wzmak. Zagral wybornie. Freddie spiewal starannie jakby to bylo spiewane przez jakis super filtr czyszczacy glos. Deep Purple zamiotlo scena, perkusja miala stope i dynamike. Separacja poszczegolnych uderzen byla perfekcyjna. Layla (plyta mfsl I pierwsze tloczenie Japan) brzmialo bardzo dobrze mimo ogolnej nienajlepszej  jakosci tego starego nagrania. Jazz w wykonaniu Coltrane'a byl wypelniony i miesisty niczym przy lampie. Co wezne, wzmacniacz wszystko zagral bardzo dobrze. Gral z finezja.

Minus to mozliwe, ze ciut wezsza scena niz przy tucana.

Ocena:9/10

Bryston 4b3 plus bp17 bryston:

Energia i przestrzen. Latwosc w odtwarzaniu kazdego dzwieku. Slychac bylo nie tylko uderzenia reki o kazda strune,ale tez jej ruch w powietrzu nad gitara. To bylo ciut lepsze niz w luxman. Bas byl dobry, ale nie tak miesisty. Najlepsza dynamika z odsluchiwanych, ale nie szarpal muzyki. Gdzie trzeba, bylo spokojnie i z kultura. Grdzie mialo byc z kopem, spadala bomba atomowa. Dzwiek byl bardzo czysty. W porownaniu do luxman byl lzejszy, mniej dociazony, ale to dzwiek, ktory moze sie podobac. Bas byl kontrolowany wzorcowo. 

Minusy: zbyt malo "full bodied sound". Do innych kolumn np. Pmc 26 lepiej by pasowal.

Ocena:7.5/10

Sugden IA4

Bylo plytko, bez emocji, wyrazu, przezyc. Jakby ktos wypral muzyke z tego co w niej najpiekniejsze. Przerazajaco zla prezentacja. Glosniki brzmialy jak za sciana. Dynamika nie istniala. Barwy nie bylo. Jak szary angielski dzien, gdy jest pochmurno, nie pada ale stojac na zewnatrz jestes mokry. Jedyne co dobre to to, ze nic nie szumialo, ale to tak jak u poprzednikow. Ogolnie za te cene trudno bylo znalezc plusy...bylo rowno...flat.

Ocena:1/10

Skonczylem odsluchy podpinajac jeszcze raz luxman. Dwa razy mialem ciary a raz mnie skrecilo.

Na koncu dowiedzialem sie, ze luxman jedzie z tymi PMC fact 12 na show gdzies w UK w przyszlym tygodniu. Czyli nie tylko mi sie podoba to zestawienie. Gralo naprawde tak jak powinno za te pieniadze.

Co wiecej. Luxman ma pre gramofonowe podobno calkiem dobre. Wyglada oblednie i (mimo, ze w duzym) jest w jednym boxie. Cena nowego £8500... 

Za 2 tyg bede jechal go posluchac vs Diablo 250, 300, nu Vista. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zapomnialem napisac. Pmc cor mi odradzono. Poniekad wzmak jest zbyt kiepski mocowo mimo, ze na papierze wyglada dobrze. Ciekawa reklama od najlepszego dystrybutora PMC w UK dwa lata z rzedu.

Dwie hydry 2, ktore mialem sluchac sprzedaly sie w czwartek. A nu Vista 800 nie bylo. Byla 600 tylko. 

A obok fact12 staly te paczusie:)

20190622_220244.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fenestria. Miałem okazje ich odsłuchać i moje wnioski to najbardziej naturalne kolumny jakie w życiu słuchałem. Pełne odwzorowanie dźwięku. Nie każdy a raczej niewiele osób takiego szuka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Huberto1984 napisał:

Minus to mozliwe, ze ciut wezsza scena niz przy tucana.

To akutat nie powinno być raczej minusem. Scena nie powinna być zbyt szeroka. Zasadniczo jeżeli realizator nie stosował celowych zabiegów, prawidłowo zbudowana scena stereo powinna się mieścić się między głośnikami ... 

Jeżeli jest inaczej to nie jest to już prawidłowe, coś w systemie jest nie tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe, ze masz racje Szpaku. Ja az tak sie nie znam :). 

Scena w luxman nie byla zla. Byla swietna, budowana w kazdym kierunku, czasem bardziej w glab niz poprzek. Caly czas jestem pod wrazeniem tego wzmacniacza.

Analogueseduction moga udostepnic mi gryphony 250, 300, nu Vista i Luxman, ale bede musial wziac pod pache swoje kolumny bo PMC fact 12 nie maja. Czego to sie nie robi dla rodziny... ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Huberto1984 napisał:

Scena w luxman nie byla zla. Byla swietna, budowana w kazdym kierunku, czasem bardziej w glab niz poprzek. Caly czas jestem pod wrazeniem tego wzmacniacza.

Dokładnie, scena powinna być budowana w głąb ale zasadniczo "mieścić" się między głośnikami.

Z Twojego opisu wynika, że to dużo lepszy wzmacniacz niż pozostałe które wtedy słuchałeś, zwłaszcza w porównaniu do Tucany. Grający gładko, bez wyostrzeń i nerwowości. Nerwowości którą początkowo można odbierać jako pozorną dynamikę, jednakże która na dłuższą metę męczy i nie jest wskazana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, 5z0p3n napisał:

Fenestria. Miałem okazje ich odsłuchać i moje wnioski to najbardziej naturalne kolumny jakie w życiu słuchałem. Pełne odwzorowanie dźwięku. Nie każdy a raczej niewiele osób takiego szuka

Zatem to pewnie cięższy brat fact 12. Nie słyszałem jeszcze kolumn tak czulych na zmianę wzmocnienia. Jak włączyłem luxman po leema to rozróżnienie dźwięku zajęło coś ok sekundy. Dlatego nie mogę mieć sterylnego wzmacniacza. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sine Metu

(Konto usunięte)

Nie ograniczaj się tylko do tych kolumn czy wzmacniaczy. I przede wszystkim, nie do tego co jest dostępne za przysłowiowe pół ceny u dilerów.

Szukaj swojego dźwięku, brzmienia i nie patrz na kasę - bo wydać można każdą.

A Twoje brzmienie może się czaić tuż za rogiem, za śmieszne wręcz pieniądze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przeciez ja tak wlasnie robie...dokonuje swiadomych wyborow na podstawie odsluchow.

Kolumny juz wybralem. Mam je w domu od jakiegos czasu. Wczesniej mialem PMC 26, Dali epicon itd.

Na kase niestety trzeba patrzec, bo tak jak napisales, kazda mozna wydac a srodki sa ograniczone.

Koniec koncow zawsze sie wybiera najlepszy stosunek jakosc/cena w zalozonym budzecie. Co nie znaczy, ze trzeba wydac zalozony max.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sine Metu

(Konto usunięte)

Zareagowałem, bo spodobał Ci się wzmacniacz Luxmana. Z tym że 509 Twoje kolumny napędzi, a 590 niekoniecznie.

 

W podobnej cenie masz np. Tannoy Kensington GR z którymi wzmacniacz w klasie A sobie poradzi bez problemu.

 

A i tak cały dźwięk pochodzi od źródła... Ja lubię tę cieplejszą stronę.

 

Zakładając, że w awatarze masz rok urodzin, to masz jeszcze czas na zabawę nim osiądziesz na docelowej konfiguracji i będziesz wchodził na AS aby pogadać o polityce, czy na inne marynistyczne tematy

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, szpakowski napisał:

To akutat nie powinno być raczej minusem. Scena nie powinna być zbyt szeroka. Zasadniczo jeżeli realizator nie stosował celowych zabiegów, prawidłowo zbudowana scena stereo powinna się mieścić się między głośnikami ... 

Jeżeli jest inaczej to nie jest to już prawidłowe, coś w systemie jest nie tak.

W Tucanie scana robi efekt WOW. Jest szersza niż w większości wzmacniaczy i ma bardzo dobra głębie. To jest tak, jakby Tucana trochę tą scenę upiększała. W zdecydowanej większości utworów działa to na plus, ale np Amused To Death  brzmiało moim zdaniem gorzej. Fenomenalnie brzmią damskie wokale, są krystalicznie czyste. Problem zaczyna się pojawiać, gdy schodzimy niżej. Dolna średnica jest zbyt mało dociążona, przez co męskie wokale nie mają takiej energii jak powinny, są zbyt wątłe. . Sam wzmacniacz i tak jest moim zdaniem świetny i dobór kolumn o mocniej dociążonej dolnej średnicy powinien załatwić sprawę. Tucana gra nieporównywalnie lepiej niż wszelkiej maści np. Hegle. Ja Tucane zmieniłem na Roksana Platinum pre+power i tej zmiany nie żałuję. Pewnie pogram na tym jakiś czas i będę szukał nowych przygód - tak już mam :) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, cichom napisał:

W Tucanie scana robi efekt WOW. Jest szersza niż w większości wzmacniaczy i ma bardzo dobra głębie. To jest tak, jakby Tucana trochę tą scenę upiększała. W zdecydowanej większości utworów działa to na plus, ale np Amused To Death  brzmiało moim zdaniem gorzej. Fenomenalnie brzmią damskie wokale, są krystalicznie czyste. Problem zaczyna się pojawiać, gdy schodzimy niżej. Dolna średnica jest zbyt mało dociążona, przez co męskie wokale nie mają takiej energii jak powinny, są zbyt wątłe. . Sam wzmacniacz i tak jest moim zdaniem świetny i dobór kolumn o mocniej dociążonej dolnej średnicy powinien załatwić sprawę. Tucana gra nieporównywalnie lepiej niż wszelkiej maści np. Hegle. Ja Tucane zmieniłem na Roksana Platinum pre+power i tej zmiany nie żałuję. Pewnie pogram na tym jakiś czas i będę szukał nowych przygód - tak już mam :) 

Potwierdzam o Tucana. Z Pmc 26 grała bajecznie, ale twenty są trochę uwypuklone i pelniejsze a fact bardziej rozdzielczej i prawdziwe. 

Stecko zrobił kiedyś podobny skok z Tucana na roksan platinum, później miał lampę unison Research s9 a teraz widzę gra na karan acoustics i wydaje się być zadowolony. 

Sine Metu, wiem, że kolumny dość wymagające dlatego zdziwiłem się, se Luxman tak dobrze wypadł. Zdaje sobie sprawę, że 590 będzie slodsza, ale nie jestem pewien czy jeszcze więcej tej słodyczy mi potrzeba po odsłuchaniu 509. 

Jak się uda to na pewno posłucham i dwa/trzy najlepsze klocki wezmę do domu na dłuższe odsluchy. 

Jak to jest, że accuphase e650 czy e600 są w Japonii tańsze niż Luxman a wszędzie indziej odwrotnie i to wcale nie o mało? Marketing robi swoje. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Huberto1984 napisał:

Jak się uda to na pewno posłucham i dwa/trzy najlepsze klocki wezmę do domu na dłuższe odsluchy

Może już kiedyś pisalem ... ale

Posłuchaj jeżeli masz możliwość Burmester 082, bardzo gładkie i kulturalne granie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem. 082 i 032 to moje typy na koniec odsluchow. Musze jechac daleko na poludnie, zeby ich posluchac vs ma8000, plinus czy integry esoteric.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huberto1994
I jak, odsluchales tę końcówkę karana 270...?

Luxman bardzo ladny. Do tego te" nie audiofilskie" pokrętła bas/sopran ale czasami w naszych kiepskich pokojach mogą dać wiele pożytku...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, stecko said:



Luxman bardzo ladny. Do tego te" nie audiofilskie" pokrętła bas/sopran ale czasami w naszych kiepskich pokojach mogą dać wiele pożytku...

Kiepskie pokoje czy kolumny sobie nie radzę?????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stecko, nie zdążyłem. Posluchalem tylko 4 wzmaki. 

Pokoje w UK są dalekie od ideału. Mój dyrektor dom rozbieral i montowal w podłodze betonowe panele, żeby drgania zmniejszyć, bo wszystkie audiofilskie podkładki g...o dawały ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze podciągniecie własnego zasilania z elektrowni i może zacząć wybierać kable zasilające ?

 

 

Pozdrowienia dla szefa ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry co ? powiedzial mi to dopiero ostatnio. 

Dalem mu w prezencie plyte sonny criss "this is criss" z Japonii to byl zachwycony. I tak zaczelismy rozmawiac. On ma jakies stare whafedale 4 drozne (podobno aktywne) z elektronika arcam, tez leciwa. 

Juz mowi, ze zmienial nie bedzie bo jest pol gluchy, wiec nie ma po co. Na starosc kazdy madrzeje ?

Suma sumarum trzeba sie uczyc od Japonczykow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny wiecej warte niz cala chata... ubran tez nie kupuje ? prawdziwy milosnik muzyki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.