Skocz do zawartości
IGNORED

Używane Hi-Fi do 80tys


Huberto1984
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

47 minutes ago, 5z0p3n said:

Co to za salon?;) Dobra miejscówka na mieszkanie ?

ja pmc słuchałem, tannoy i bowersy też. Przyznaje proac jakoś mi umknął. Nie żałuję. 

moje pmc twenty 26 maja 17 na basie. Na ilość i jakość nie narzekam

UNILET SOUND AND VISION. Ja akurat fanem PMC nie jestem Ale zawsze można pójść  I czegoś posłuchać. Jak narazie to KEF BLADE zrobiły na mnie największe wrażenie.Co do basu  to kwestia indywidualna.wiec jak według  Ciebie  bas z 26 wypada na tle fact 12?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie prowokować i szukac zaczepki. Od takich rozmów są inne wątki na tym forum. 

Słuchając jakiejkolwiek kolumny nikt raczej nie skupia się na basie tylko całości przekazu. W przeciwnym wypadku ludziom wystarczył by sub robiący "bumbum". 

Odnośnie tych co wymieniales Ronaldo to pojedz do audioaffair i audioT i sam posłuchaj. Tam mają też focal, dynki itd więc jest co porównywać. Neat ultimatum też warte uwagi. 

Pmc 26 do fact 12... Fact ma bardziej szczegółowy przekaz, bas jest jakby silniejszy, bardziej precyzyjny, trochę twardszy. W Pmc 26 snuje się bardziej niż w fact, jest może bardziej miękki i ocieplony. Tak ja to odbieram. 

W fact jest funkcja podbicia basu na zwrotnicy, więc można się pobawić dźwiękiem w łatwy sposób. W 26 tej opcji nie ma. 

Dużo zależy jednak od doboru elektroniki. W Pmc 26 brakowało mi tylko trochę szczegółów co zapewnia fact 12. Oczywiście cena x2 jest zupełnie nieuzasadniona. Fact są najbardziej czulymi na zmianę wzmacniacza kolumnami jakich słuchałem. 

 

Oczywiście wciąż do oryginalnego zestawu technics albo giganta sensui brakuje sporo ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)



I co Panowie, naskoczyliscie na użytkownika  ANDYCOOLER że  pisze o czymś czego nie słyszał,  A wygląda na  to że  wie o czym pisze.Teraz  to ja was zapytam czy sluchaliscie kiedy kolwiek modelu FACT 3,8,12. ???????swoją drogą  ciekawi mnie jaki bas oferują konstrukcję w podobnej cenie (tannoy  dc10a,proac k6,kef reference 5,b&W 803 d3)


A słuchałeś Tannoy Kensington GR i z jakimi wzmacniaczami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Huberto1984 napisał:

Oczywiście wciąż do oryginalnego zestawu technics albo giganta sensui brakuje sporo ?

No właśnie. Wydałeś 35 tysięcy na nowy sprzęt. " Gòrò" od sansui twierdzi że sansuje grają jak kilkukrotnie droższy sprzęt. Wydalbys na sansuja 10 tysięcy ( wart w Japonii 2700 zł) i Nirvana ??

 

A na poważnie gratuluję sprzętu. Ten gryphon to na pewno kawał sprzętu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Audio.Japan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 hours ago, Sine Metu said:


 

 


A słuchałeś Tannoy Kensington GR i z jakimi wzmacniaczami?

 

Cześć. Niestety ale nawet na oczy ich nie widziałem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Ronaldo9 napisał:

UNILET SOUND AND VISION. Ja akurat fanem PMC nie jestem Ale zawsze można pójść  I czegoś posłuchać. Jak narazie to KEF BLADE zrobiły na mnie największe wrażenie.Co do basu  to kwestia indywidualna.wiec jak według  Ciebie  bas z 26 wypada na tle fact 12?

Ja znowu nie jestem fanem kefa blade. Słuchałem wielokrotnie nie moje granie. Ale rozumiem dlaczego to top u kefa.

Pmc mam w domu obeznane. Facty słuchałem w salonie. Co prawda kilku krotnie ale.jednak to nie moje pomieszczenie.

Też uważam że w pmc 26 jest on cieplejszy. Przez co wydaje się niżej schodzić. Może tak jest. Nie mierzyłem. Głębia której lubię. Mimo że dla mnie ten z 26 już jest wyznacznikiem jakości to facty mają jeszcze szybszy. Neat też mi się podobały. Ale ciężko do nich dobrać wzmak. W Polsce się nie przyjęły. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minutes ago, 5z0p3n said:

Ja znowu nie jestem fanem kefa blade. Słuchałem wielokrotnie nie moje granie. Ale rozumiem dlaczego to top u kefa.

Pmc mam w domu obeznane. Facty słuchałem w salonie. Co prawda kilku krotnie ale.jednak to nie moje pomieszczenie.

Też uważam że w pmc 26 jest on cieplejszy. Przez co wydaje się niżej schodzić. Może tak jest. Nie mierzyłem. Głębia której lubię. Mimo że dla mnie ten z 26 już jest wyznacznikiem jakości to facty mają jeszcze szybszy. Neat też mi się podobały. Ale ciężko do nich dobrać wzmak. W Polsce się nie przyjęły. 

Ten zestaw też jest konkretny

BRYSTON +pmc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Polsce sie nie przyjely,napisal  5z0p3n

dziwisz sie????

przy takich wymaganiach co do wzmacniacza,niskiej efektywnosci,ceny z sasiedniego ukladu slonecznego,,,,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Ronaldo9 napisał:

Ten zestaw też jest konkretny

BRYSTON +pmc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tego nie słuchałem, to jest mb5xb czy jakos tak. Podobny zestaw ma w domu Peter Thomas. Jak gra to ta sama barwa co mb2se to wiem jednak czego się spodziewać. Dla mnie wstawianie takiego systemu do 20m to jest grube przegięcie. Bryston pewnie tarmosi tymi membranami na wszystkie strony. To są piekielnie mocne wzmacniacze ze świetną kontrola basu. Ciut barwy im brakuje, chociaż najwyższych modeli nie słuchałem tylko 4b3 i 7bsst2 czy coś w tym stylu. 

55 minut temu, tomek7776 napisał:

w Polsce sie nie przyjely,napisal  5z0p3n

dziwisz sie????

przy takich wymaganiach co do wzmacniacza,niskiej efektywnosci,ceny z sasiedniego ukladu slonecznego,,,,

To prawda, nie jest łatwo z nimi, ale grają dobrze. One są często łączone z wysokimi modelami naim 250 w górę. 

Kef blade też mi nie podeszły, ale decydują o tym indywidualne preferencje. Mi ta ich kopułka chyba przeszkadza, tak samo w serii reference. Ciężko określić nawet dokładnie co to jest z Mark levinson 585 było to samo. Nie mój dźwięk i tyle. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minutes ago, Huberto1984 said:

Tego nie słuchałem, to jest mb5xb czy jakos tak. Podobny zestaw ma w domu Peter Thomas. Jak gra to ta sama barwa co mb2se to wiem jednak czego się spodziewać. Dla mnie wstawianie takiego systemu do 20m to jest grube przegięcie. Bryston pewnie tarmosi tymi membranami na wszystkie strony. To są piekielnie mocne wzmacniacze ze świetną kontrola basu. Ciut barwy im brakuje, chociaż najwyższych modeli nie słuchałem tylko 4b3 i 7bsst2 czy coś w tym stylu. 

To prawda, nie jest łatwo z nimi, ale grają dobrze. One są często łączone z wysokimi modelami naim 250 w górę. 

Kef blade też mi nie podeszły, ale decydują o tym indywidualne preferencje. Mi ta ich kopułka chyba przeszkadza, tak samo w serii reference. Ciężko określić nawet dokładnie co to jest z Mark levinson 585 było to samo. Nie mój dźwięk i tyle. 

Na szczęście  tyle tego jest w sklepach że  każdy  wybierze  coś dla  siebie. Ja BLADE sluchalem z chordem,nie pamiętam modelu Ale wiem że  sam odtwarzacz  cd  kosztował  15k£

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie odsłuchu PMC zdecydowałem o kupnie kolumn z linią trans. Sluchałem któryś podłogowy model OB i ten z wielka kopułka średniotonową recenzowny w prasie. Mam wrażenie że w kolumnach z BR jest o połowe mniej nut niż z linii t.,zróznicowanie basu jest zdecydowanie lepsze,tak jakby basista miał do dyspozycji 3 struny a nie 6. Miałem jakieś tam zastrzeżenia do góry,albo średnicy juz niepamiętam.Może mam to gdzieś zapisane w moim tajemnym kajecie,nie mam czasu szukać.

A wracając do wątku,to obecnie Diablo ma też w sobie o dziwo pierwiastek muzykalności w porównaniu do starszych modeli co potwierdzają chłopaki którzy słuchali tego klocka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez olq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sie mają "stare" ob1i i pb1i do serii fact? Porównywał ktoś może?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diablo gra bardzo kontrolowanym, mocnym dźwiękiem. Czystym, ale nie pozbawionym muzykalnosci. Jak go wlaczyliśmy to oczy mi się otworzyły dwa razy szerzej. Spojrzelismy na siebie z dziewczyną i tylko powiedzieliśmy "to też gra dobrze, bardzo dobrze" a to było po tym jak luxman nas wbił w kanapę swoją nasycona, piękna barwa. I to chyba najlepsze porównanie: jeden wbije Cię w siedzenie, że nie będzie się chciało ruszyć z miejsca od tej pięknej barwy a drugi wprawi w zachwyt, że aż trudno będzie wyjść ze zdumienia, że coś może tak zagrać. Obydwa bardzo dobre wzmacniacze. 

Przy diablo kolumny zrobiły się dwa razy większe. Bas był obledny. Przekaz bardzo realny, jak muzyka na żywo. Pierwszy raz czegos takiego doświadczyłem. Każda nuta brzmiała namacalnie. Luxman bardziej nasycony, miesisty jak przejrzaly owoc. Diablo bardziej żywy, realny, z większą dozą energii, ale nie ofensywny. 

Do klasyki chyba luxman trochę lepszy, ale ogólnie diablo minimalnie wygrywa. Jak włączyłem pierwsze wydanie "thriller" Jackson'a to prawie "porwał mnie melanż" ?

Ob1i kiedyś słuchałem i z tego co pamiętam to był bardziej "poluzowany" przekaz w stosunku do fact. Bardziej pod serię twenty podchodziły. Więcej frajdy, mniej szczegółów. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, olq napisał:

Na podstawie odsłuchu PMC zdecydowałem o kupnie kolumn z linią trans. Sluchałem któryś podłogowy model OB i ten z wielka kopułka średniotonową recenzowny w prasie. Mam wrażenie że w kolumnach z BR jest o połowe mniej nut niż z linii t.,zróznicowanie basu jest zdecydowanie lepsze,tak jakby basista miał do dyspozycji 3 struny a nie 6. Miałem jakieś tam zastrzeżenia do góry,albo średnicy juz niepamiętam.Może mam to gdzieś zapisane w moim tajemnym kajecie,nie mam czasu szukać.

A wracając do wątku,to obecnie Diablo ma też w sobie o dziwo pierwiastek muzykalności w porównaniu do starszych modeli co potwierdzają chłopaki którzy słuchali tego klocka.

w porownaniu do ktorych modeli gryphona np? antileon,dm100?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem diablo 300 za £7500. 
Zagrał lepiej od wszystkich wzmacniaczy wymienionych w opisach wyżej, również w bezpośrednich porównaniach. 
Nie odsluchalem vitus sia025, krell FBI, accuphase e650 i burmester 032 z tych, co chciałem. Vitus, accu myślę, że nie miał by szans z diablo jeśli chodzi o dynamikę. Burmester 032 szkoda, że nie posluchalem chociaż też ma mniej mocy i to znacznie a krell FBI żałuję, że nie posluchalem, ale to mission impossible. Myślę, że to jedyny konkurent dla diablo w moim budżeciei z moim gustem i kolumnami. 
Dlaczego diablo:
Zagrał najczysciej
Najlepsza kontrola 
Najlepsza dynamika
Świetnie wypełnione brzmienie
Najbardziej uniwersalny (luxman zagrał klasykę lepiej ale rock gorzej-o barwę chodzi, więc to kwestia indywidualna) 
Najbardziej naturalne brzmienie 
Muzyka jak na żywo
Cena lepsza niż m900u plus pre 
Świetny bas 
Wydobył z kolumn więcej muzyki niż każdy inny wzmacniacz 
Za luxman m900u plus c700u pre musiałbym dać minimum 10tys (i czekać bóg wie ile na używki), do tego dodatkowe kable. Bez szans jak na mój budżet a dźwięk byłby tylko inny, nie lepszy. Myślę, że różnice mogłyby zrobić dwa m900, ale to też nie jest sprawdzone. 
Ogólnie ciężki rynek jest na tym poziomie. Diablo 300 wydaje mi się wzmacniaczem docelowym. Z Pmc fact 12 zgrał się wyśmienicie. Czy można lepiej...? Pewnie tak, ale mnie na to nie stać, więc dziękuję. 
Jak będę potrzebował i miał pieniądze to dokupie do diablo moduł z pre gramofonowym i będę mógł odtwarzać winyl. 
Na Pmc mam 20 lat gwarancji, na diablo mogę poświęcić kilka stowek na przegląd za kilka lat. Dokupie ciepły i szczegółowy odtwarzacz CD plus dobre kable i będę wniebowziety. Każdemu życzę takiego dźwięku w domu. 
Ogólnie super przeżycie dla mnie i dla dilerów gdzie robiliśmy odsluchy. Mało jest osób robiące takie maratony ze swoimi kolumnami. Patrzenie na minę człowieka, który jest guru w branży (diler), zafascynowanego dźwiękiem z zestawu jaki złożyliśmy to jest coś. Facet zrobił mega minę jak odpalilismy m900 z Pmc więc szczerze polecam takie połączenie. Yo yo Ma zagrał na tym oblednie. Najlepiej, fenomenalnie, brak mi określeń. To musi być ukryta perełka audio. I l509x i m900u to są wybitne urządzenia zdecydowanie odstajace od reszty w tym przedziale. Jeśli chodzi o cena/jakość i funkcje to luxman l509x to prawdziwy majstersztyk. 
Jak odbiorę za kilka tygodni diablo to się podzielę znowu wrażeniami, chociaż co tu dużo mówić...dla mnie wydaje się perfekcyjnym zakupem, sercem systemu. 
Z chęcią kiedyś go porownam w bezpośrednim starciu do FBI... Sly tu pisał, że FBI lepszy. Możliwe, nie słuchałem, więc nie wiem. 
Na koniec polecę jeszcze jeden wzmacniacz... Leema Tucana 2. Pozbylem się tego dawno, ale to jest prawdziwe value for money jeśli chodzi o dynamikę, przestrzeń, kontrolę. Barwa może się podobać lub nie, ale technicznie wybitny wzmacniacz. Nu Vista 800 gorzej trzymała w ryzach moje kolumny. O sugden czy innych nie wspomnę... 
Teraz czas się zacząć rozglądać za cd player... Rega isis pójdzie pod nóż, ale chyba lector to też będzie dobry trop. Zobaczymy. 
 

Bardzo na poziomie to przeanalizowales i napisałeś. Widać żeś chłop na poziomie a w wątku zostaną wskazówki dla potomnych jeśli ktoś pójdzie twoim tropem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem diablo 300 za £7500. 
Zagrał lepiej od wszystkich wzmacniaczy wymienionych w opisach wyżej, również w bezpośrednich porównaniach. 
Nie odsluchalem vitus sia025, krell FBI, accuphase e650 i burmester 032 z tych, co chciałem. Vitus, accu myślę, że nie miał by szans z diablo jeśli chodzi o dynamikę. Burmester 032 szkoda, że nie posluchalem chociaż też ma mniej mocy i to znacznie a krell FBI żałuję, że nie posluchalem, ale to mission impossible. Myślę, że to jedyny konkurent dla diablo w moim budżeciei z moim gustem i kolumnami. 
Dlaczego diablo:
Zagrał najczysciej
Najlepsza kontrola 
Najlepsza dynamika
Świetnie wypełnione brzmienie
Najbardziej uniwersalny (luxman zagrał klasykę lepiej ale rock gorzej-o barwę chodzi, więc to kwestia indywidualna) 
Najbardziej naturalne brzmienie 
Muzyka jak na żywo
Cena lepsza niż m900u plus pre 
Świetny bas 
Wydobył z kolumn więcej muzyki niż każdy inny wzmacniacz 
Za luxman m900u plus c700u pre musiałbym dać minimum 10tys (i czekać bóg wie ile na używki), do tego dodatkowe kable. Bez szans jak na mój budżet a dźwięk byłby tylko inny, nie lepszy. Myślę, że różnice mogłyby zrobić dwa m900, ale to też nie jest sprawdzone. 
Ogólnie ciężki rynek jest na tym poziomie. Diablo 300 wydaje mi się wzmacniaczem docelowym. Z Pmc fact 12 zgrał się wyśmienicie. Czy można lepiej...? Pewnie tak, ale mnie na to nie stać, więc dziękuję. 
Jak będę potrzebował i miał pieniądze to dokupie do diablo moduł z pre gramofonowym i będę mógł odtwarzać winyl. 
Na Pmc mam 20 lat gwarancji, na diablo mogę poświęcić kilka stowek na przegląd za kilka lat. Dokupie ciepły i szczegółowy odtwarzacz CD plus dobre kable i będę wniebowziety. Każdemu życzę takiego dźwięku w domu. 
Ogólnie super przeżycie dla mnie i dla dilerów gdzie robiliśmy odsluchy. Mało jest osób robiące takie maratony ze swoimi kolumnami. Patrzenie na minę człowieka, który jest guru w branży (diler), zafascynowanego dźwiękiem z zestawu jaki złożyliśmy to jest coś. Facet zrobił mega minę jak odpalilismy m900 z Pmc więc szczerze polecam takie połączenie. Yo yo Ma zagrał na tym oblednie. Najlepiej, fenomenalnie, brak mi określeń. To musi być ukryta perełka audio. I l509x i m900u to są wybitne urządzenia zdecydowanie odstajace od reszty w tym przedziale. Jeśli chodzi o cena/jakość i funkcje to luxman l509x to prawdziwy majstersztyk. 
Jak odbiorę za kilka tygodni diablo to się podzielę znowu wrażeniami, chociaż co tu dużo mówić...dla mnie wydaje się perfekcyjnym zakupem, sercem systemu. 
Z chęcią kiedyś go porownam w bezpośrednim starciu do FBI... Sly tu pisał, że FBI lepszy. Możliwe, nie słuchałem, więc nie wiem. 
Na koniec polecę jeszcze jeden wzmacniacz... Leema Tucana 2. Pozbylem się tego dawno, ale to jest prawdziwe value for money jeśli chodzi o dynamikę, przestrzeń, kontrolę. Barwa może się podobać lub nie, ale technicznie wybitny wzmacniacz. Nu Vista 800 gorzej trzymała w ryzach moje kolumny. O sugden czy innych nie wspomnę... 
Teraz czas się zacząć rozglądać za cd player... Rega isis pójdzie pod nóż, ale chyba lector to też będzie dobry trop. Zobaczymy. 
 

Bardzo na poziomie to przeanalizowales i napisałeś. Widać żeś chłop na poziomie a w wątku zostaną wskazówki dla potomnych jeśli ktoś pójdzie twoim tropem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kupiłem diablo 300 za £7500. 
Zagrał lepiej od wszystkich wzmacniaczy wymienionych w opisach wyżej, również w bezpośrednich porównaniach. 
Nie odsluchalem vitus sia025, krell FBI, accuphase e650 i burmester 032 z tych, co chciałem. Vitus, accu myślę, że nie miał by szans z diablo jeśli chodzi o dynamikę. Burmester 032 szkoda, że nie posluchalem chociaż też ma mniej mocy i to znacznie a krell FBI żałuję, że nie posluchalem, ale to mission impossible. Myślę, że to jedyny konkurent dla diablo w moim budżeciei z moim gustem i kolumnami. 
Dlaczego diablo:
Zagrał najczysciej
Najlepsza kontrola 
Najlepsza dynamika
Świetnie wypełnione brzmienie
Najbardziej uniwersalny (luxman zagrał klasykę lepiej ale rock gorzej-o barwę chodzi, więc to kwestia indywidualna) 
Najbardziej naturalne brzmienie 
Muzyka jak na żywo
Cena lepsza niż m900u plus pre 
Świetny bas 
Wydobył z kolumn więcej muzyki niż każdy inny wzmacniacz 
Za luxman m900u plus c700u pre musiałbym dać minimum 10tys (i czekać bóg wie ile na używki), do tego dodatkowe kable. Bez szans jak na mój budżet a dźwięk byłby tylko inny, nie lepszy. Myślę, że różnice mogłyby zrobić dwa m900, ale to też nie jest sprawdzone. 
Ogólnie ciężki rynek jest na tym poziomie. Diablo 300 wydaje mi się wzmacniaczem docelowym. Z Pmc fact 12 zgrał się wyśmienicie. Czy można lepiej...? Pewnie tak, ale mnie na to nie stać, więc dziękuję. 
Jak będę potrzebował i miał pieniądze to dokupie do diablo moduł z pre gramofonowym i będę mógł odtwarzać winyl. 
Na Pmc mam 20 lat gwarancji, na diablo mogę poświęcić kilka stowek na przegląd za kilka lat. Dokupie ciepły i szczegółowy odtwarzacz CD plus dobre kable i będę wniebowziety. Każdemu życzę takiego dźwięku w domu. 
Ogólnie super przeżycie dla mnie i dla dilerów gdzie robiliśmy odsluchy. Mało jest osób robiące takie maratony ze swoimi kolumnami. Patrzenie na minę człowieka, który jest guru w branży (diler), zafascynowanego dźwiękiem z zestawu jaki złożyliśmy to jest coś. Facet zrobił mega minę jak odpalilismy m900 z Pmc więc szczerze polecam takie połączenie. Yo yo Ma zagrał na tym oblednie. Najlepiej, fenomenalnie, brak mi określeń. To musi być ukryta perełka audio. I l509x i m900u to są wybitne urządzenia zdecydowanie odstajace od reszty w tym przedziale. Jeśli chodzi o cena/jakość i funkcje to luxman l509x to prawdziwy majstersztyk. 
Jak odbiorę za kilka tygodni diablo to się podzielę znowu wrażeniami, chociaż co tu dużo mówić...dla mnie wydaje się perfekcyjnym zakupem, sercem systemu. 
Z chęcią kiedyś go porownam w bezpośrednim starciu do FBI... Sly tu pisał, że FBI lepszy. Możliwe, nie słuchałem, więc nie wiem. 
Na koniec polecę jeszcze jeden wzmacniacz... Leema Tucana 2. Pozbylem się tego dawno, ale to jest prawdziwe value for money jeśli chodzi o dynamikę, przestrzeń, kontrolę. Barwa może się podobać lub nie, ale technicznie wybitny wzmacniacz. Nu Vista 800 gorzej trzymała w ryzach moje kolumny. O sugden czy innych nie wspomnę... 
Teraz czas się zacząć rozglądać za cd player... Rega isis pójdzie pod nóż, ale chyba lector to też będzie dobry trop. Zobaczymy. 
 

Bardzo na poziomie to przeanalizowales i napisałeś. Widać żeś chłop na poziomie a w wątku zostaną wskazówki dla potomnych jeśli ktoś pójdzie twoim tropem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Marcin Wielgus napisał:


Bardzo na poziomie to przeanalizowales i napisałeś. Widać żeś chłop na poziomie a w wątku zostaną wskazówki dla potomnych jeśli ktoś pójdzie twoim tropem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Bardzo na poziomie to przeanalizowales i napisałeś. Widać żeś chłop na poziomie a w wątku zostaną wskazówki dla potomnych jeśli ktoś pójdzie twoim tropem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dzięki Marcin. Mam nadzieję, że się komuś to przyda. No i jak ktoś obejrzał filmik z chyba 6 strony to mnie też zobaczył ? więc już taki zupełnie anonimowy nie jestem. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to chodziło o 250 i tez o Tabu. w niektórych systemach sprawdzą się ale tam gdzie jest dużo syropu. No ale Ty Huberto żeby nie przesadzić z wyczynowością to teraz bedziesz musiał poszukać jakiegoś słodziaka na źródło.

PS.Aktorem to Ty nie jesteś Kubuś ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez olq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"H"... Nie cierpię zdjęć i filmów, na których jestem ? jak mi maja zrobić zdjęcie to zazwyczaj uciekam do drugiego pokoju albo robię głupia mine. Taki mam system obronny ? ? ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Dzięki Marcin. Mam nadzieję, że się komuś to przyda. No i jak ktoś obejrzał filmik z chyba 6 strony to mnie też zobaczył więc już taki zupełnie anonimowy nie jestem. 
 
Ale Luxmana jeszcze nie zakopałeś, tylko dlatego że był po cieplejszej stronie?

Fajnie się czyta Twoje poszukiwania. Mam nadzieję, że nigdy nie będziesz tzw. "recenzentem".
Kupiłem diablo 300
-> GRATULACJE!!!   wrzuc kiedys jakies fotki tego cuda. 
https://hi-fi.com.pl/testy/wzmacniacze/4774-gryphon-diablo-300.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z was miał możliwość porównania Gryphona Diablo 250 z 300 ? Czy poza mocą jest różnica ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.07.2019 o 09:10, tomek7776 napisał:

w Polsce sie nie przyjely,napisal  5z0p3n

dziwisz sie????

przy takich wymaganiach co do wzmacniacza,niskiej efektywnosci,ceny z sasiedniego ukladu slonecznego,,,,

Nie, nie dziwię się. To drogie kolumny jak na możliwości. Podobają mi się dźwiękowo to wszystko. Mimo dobrej ceny , dla mnie ? wolalem pmc

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swój gust. Więc nie ważne czy mówisz o pmc czy o gryphonie. Zostało odsłuchane zostało wybrane. 

Chyba że lepiej masz na myśli na dziewczyny, koks, lasery, Ciechocinek i takie tam. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, 5z0p3n napisał:

Każdy ma swój gust. Więc nie ważne czy mówisz o pmc czy o gryphonie. Zostało odsłuchane zostało wybrane. 

Chyba że lepiej masz na myśli na dziewczyny, koks, lasery, Ciechocinek i takie tam. 

No właśnie, każdy ma swój gust. Ja rozumiem drwic z kogoś kto kupił bez odsluchow jakiś badziew, ale świadomie po odsluchach...??? 

6 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:

A czy ktoś z was miał możliwość porównania Gryphona Diablo 250 z 300 ? Czy poza mocą jest różnica ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Miałem je porównać w ostatnim miejscu, w którym byłem, ale 250 sprzedali dzień wcześniej przez telefon, bez odsluchow. Sprzedawca powiedział, że w 250 barwa jest chłodniejsza, jest mniej dociazony, wypełniony dźwięk. To by się zgadzało z opiniami, które czytałem na necie od recenzentów i na forach. Na audiogon chyba było dużo opinii z tego co pamiętam. Ogólnie chyba "świat" zgodnie stwierdził, że 300 jest bardziej muzykalny z zachowaniem wszystkich dobrych cech poprzednika. 

Diablo 250 sprzedali za £4900.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Miałem je porównać w ostatnim miejscu, w którym byłem, ale 250 sprzedali dzień wcześniej przez telefon, bez odsluchow. Sprzedawca powiedział, że w 250 barwa jest chłodniejsza, jest mniej dociazony, wypełniony dźwięk. To by się zgadzało z opiniami, które czytałem na necie od recenzentów i na forach. Na audiogon chyba było dużo opinii z tego co pamiętam. Ogólnie chyba "świat" zgodnie stwierdził, że 300 jest bardziej muzykalny z zachowaniem wszystkich dobrych cech poprzednika. 
Diablo 250 sprzedali za £4900.


Szkoda że umknął, bo 250 z drugiej ręki jest znacznie więcej a i cena przystępna ale właśnie spotkałem się z taką opinią - może to generalizowanie - że tradycyjnie Gryphon był "chłodny" a 300 jest ciepła ... Cieplejsza i tak jak napisałeś powyżej, a to jest bliższe mojemu gustowi (karmiony Musical Fidelity) choć w cenie 300 nie gustuję . Nie ukrywam że 300 też jest poprostu piękna . Wiem wiem meloman obudowy nie słucha ale dla mnie to też ważne.
Jakbyś sprzedawał daj znać - dobrą sprawną nerkę oddam możesz wybrać L lub P .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.