Skocz do zawartości
IGNORED

Używane Hi-Fi do 80tys


Huberto1984

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Huberto1984 napisał:

Ja juz wiem, ze zrobilem blad wylaczajac wzmacniacz za kazdym razem. Jak sie grzeje caly czas slychac roznice w brzmieniu. Tak samo zabawa w podlaczanie innych kabli wprowadza male zmiany brzmienia. To wciaz daleko do idealu (osiagniecie jego w obecnej konfiguracji jest niemozliwe), ale drobne poprawy sa. W weekend jak bede mial czas moze przeniose to do drugiego salonu. Tam jest inna podloga, uklad scian itd... do tego kolumny maja przelaczniki w zwrotnicach, ktorymi sie jeszcze nie bawilem. Opcji mnostwo. 

Mając świadomość, jak to ma grać, na pewno uporasz się z problemami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, WojtekELB napisał:

Huberto napisał: "Konfiguracja jest sprawdzona i dobra, tylko u mnie z tej "konfiguracj" sa tylko kolumny I wzmacniacz..."

Z drugiej strony to już bardzo dużo, najważniejsze elementy systemu są. Rozumiem że ten Diablo 300 jest z Dac na pokładzie. Jeśli tak to sygnał z tego bluraya po cyfrze do Dac w Diablo i charakter brzmienia systemu powinien być już słyszalny. Jeśli na wcześniejszych odsłuchach tej konfiguracji było duże zadowolenie to teraz też powinno być, choć trochę mniejsze bo akustyka słabsza, źródło i kabelki też, w dalszym ciągu jednak powinno się podobać.

 

Diablo jest bez dac. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Huberto1984 napisał:

Diablo jest bez dac. 

Moim zdaniem warto pożyczyć jakiegoś sensownego Dac i sprawdzić różnice jak gra ten bluray po analogu do Diablo i po cyfrze do Dac i z Dac po analogu do Diablo. Bluray'e rzadko kiedy mają sensowny tor analagowy audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, WojtekELB napisał:

Moim zdaniem warto pożyczyć jakiegoś sensownego Dac i sprawdzić różnice jak gra ten bluray po analogu do Diablo i po cyfrze do Dac i z Dac po analogu do Diablo. Bluray'e rzadko kiedy mają sensowny tor analagowy audio.

Bluray to padaka. Mam go z 10 lat jak nie lepiej. "Gral" juz wczesniej z innymi zestawami na krotko jak czekalem na odtwarzacze cd. Teraz tez musi pograc kilka(nascie) tygodni zanim uzbieram ile trzeba na porzadny odtwarzacz z drugiej reki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Huberto1984 napisał:

Bluray to padaka. Mam go z 10 lat jak nie lepiej. "Gral" juz wczesniej z innymi zestawami na krotko jak czekalem na odtwarzacze cd. Teraz tez musi pograc kilka(nascie) tygodni zanim uzbieram ile trzeba na porzadny odtwarzacz z drugiej reki. 

Przynajmniej warto sprawdzić i jeśli będzie zadowalający progres, to warto tak "przejechać" te kilka(naście) tygodni zanim nie "zagra" docelowe źródło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.10.2019 o 06:22, tomek7776 napisał:

i te Twoje smieszne kolumienki

A to już jest niegrzeczne...

W dniu 3.10.2019 o 18:55, tomek7776 napisał:

dzieciak jestes,tyle w temacie

Tak też zwracać się raczej nie wypada...

W dniu 2.10.2019 o 13:56, Moontan napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ten portal zawsze był dla mnie dziwny, choć na zakładce high-end cieszy z niewiadomych powodów wysoką estymą.

Można sobie podejrzeć nawet pomieszczenia odsłuchowe recenzentów. No cóż  - bez komentarza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Huberto1984 napisał:

Bluray to padaka. Mam go z 10 lat jak nie lepiej. "Gral" juz wczesniej z innymi zestawami na krotko jak czekalem na odtwarzacze cd. Teraz tez musi pograc kilka(nascie) tygodni zanim uzbieram ile trzeba na porzadny odtwarzacz z drugiej reki. 

Nie rozumiem czemu się przed innymi tłumaczysz... Przecież sprzętu nie kupiłeś w ciemno. Poświęciłeś sporo czasu na odsłuchy. Nie tylko jednego modelu, aby mieć porównanie. Integrę w skali tranzystorów masz świetną. No przecież to Ty z niej będziesz korzystał, a nie szanowni koledzy.

Druga sprawa - jest oczywistym, że takie rzeczy realizuje się w większości przypadku w salonach sklepowych. Oczywiście można było spróbować opcji dodatkowego wypożyczenia za kaucją do domu, ale w przypadku tego Diablo chyba z przyczyn logistycznych nie dało się wykonać.

Jestem przekonany, że będzie dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2017 o 20:18, Floki napisał:

Ale Szpaku,każdy słyszy inaczej.Co nie zmienia faktu że niektóre klocki są źle wycenione.

no i autor porównywał również z Accuphase E-470 i go nie wybrał. wziął Diablo które grało lepiej wg jego oceny. jeśli Szpaku slyszałes Diablo 300 i mówisz ze pan xxx robi DYI za yyy kasy i gra lepiej od Diablo to będzie konkret.

 

Nie zrozum mnie źle miałem / mam kolumny DIY i aby mieć lepiej - markowe - trzeba wydać circa 4x tyle kasy (moja ocena) na podstawie odsłuchów i cen sklepowych. wiec nie mam nic przeciwko DIY poza może jednym - jak kiedyś chcesz odsprzedać to  może tylko napisać że super grają i cóż kupujący musi posłuchać ale trzeba go jakoś ściągnąć ? 

jak masz cos markowego (co kosztowało oj … tak) to napiszesz Gryphon Diablo 300 i wszystko - jak Siara Siarzecki w killerze 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.10.2019 o 08:03, Miroslav1 napisał:

.i nawet nie wypada napisać że Szymon się myli...ale....;-)

Fajnie, że gościu ma najlepszy sprzęt, ale to może go też będę pytał ile mam słodzić, co w ogóle jeść, jaki film obejrzeć.

Mnie jego opinia, jak i każdego innego średnio obchodzi.

Bardziej zastanawia mnie fakt 6000 płyt w jego kolekcji. Sam słucham niemal każdego gatunku - po prostu to co mi się podoba, nawet pop. Swoje lata już mam i przesłuchałem naprawdę mnóstwo płyt i raczej nie widziałbym w swoim zbiorze więcej niż 500-1000 płyt. No chyba, że kolekcjonujemy jak leci, bez żadnego kryterium.

Już teraz mi jest trudno coś odszukać na discogsie, choć udało mi się w końcu ponad 20-lat zakupić płytę Foreign Affair, którą Paweł Mroczek puścił w swoje audycji "Rock pod prąd".

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestawilem zestaw do drugiego salonu o takiej samej powierzchni, ale z inna podloga, meblami itd. Dzwiek duzo lepszy. Scena znacznie lepiej zbudowana, dzwieki lepiej ulozone i zbalansowane. Nie bylo "dziur" i "podbic" jak w pierwszym pokoju. Dzwiek byl tez czystszy, wybrzmiewal duzo lepiej, bas byl bardziej punktowy, chociaz momentami lekko sie snul (akustyka tez daleko od idealu, ale porobilem prowizoryczne ustroje). Nie bylo buczenia i wibracji przenoszonych przez podloge. Mysle, ze to jest glowny problem. Dzwiek sie otworzyl, byl bardziej krystaliczny. Zdecydowanie na duzy plus, chociaz jeszcze nie tak dobrze jak w zaadaptowanym pomieszczeniu z porzadnym odtwarzaczem cd, ale przynajmniej mam pewnosc, ze wszystko jest na wlasciwej drodze. To byl ten dzwiek, ktory slyszalem na odsluchach. Excellento ?

A jeszcze kupilem tellurium q black glosnikowe, chord signature i biduje jeszcze dwa inne kable. Najwazniejsze wydaje sie jednak zrobienie pokoju. 

Co jeszcze warte dodania to, ze w drugim pokoju bylo slychac glosniej. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że gościu ma najlepszy sprzęt, ale to może go też będę pytał ile mam słodzić, co w ogóle jeść, jaki film obejrzeć.

Mnie jego opinia, jak i każdego innego średnio obchodzi.

Bardziej zastanawia mnie fakt 6000 płyt w jego kolekcji. Sam słucham niemal każdego gatunku - po prostu to co mi się podoba, nawet pop. Swoje lata już mam i przesłuchałem naprawdę mnóstwo płyt i raczej nie widziałbym w swoim zbiorze więcej niż 500-1000 płyt. No chyba, że kolekcjonujemy jak leci, bez żadnego kryterium.

Już teraz mi jest trudno coś odszukać na discogsie, choć udało mi się w końcu ponad 20-lat zakupić płytę Foreign Affair, którą Paweł Mroczek puścił w swoje audycji "Rock pod prąd".

 

Może, po prostu wydaje Ci się, że słuchasz prawie każdego gatunku?

Wystarczy, że jesteś fanem pianistyki. Sonaty Beethovena to +/- 10 CD. Bez problemu znajdziesz 50 albo i 100 interpretacji godnych uwagi. Już masz 500-1000 płyt, a 10 lat temu nie było Tidala. Pomijam ofertę w jazzie. Ja mam cały czas poczucie ogromu wartościowej muzyki, której nigdy nie poznam.

Osoba o dobrym lub wytrenowanym słuchu i pamięci muzycznej nie potrzebuje słuchać jednej płyty 10 razy. Ja np. wręcz unikam zbyt częstego słuchania tego samego. Niestety płyty, które zbyt często słuchałem w młodości, mimo ich obiektywnej wartości, trudno mi się dziś słucha - właśnie dlatego, że są zbyt dobrze znane.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dzarro napisał:

Niestety płyty, które zbyt często słuchałem w młodości, mimo ich obiektywnej wartości, trudno mi się dziś słucha - właśnie dlatego, że są zbyt dobrze znane.

Oczywiście. Na samym discogsie jest bodajże 6 milionów płyt, ale jakieś kryterium chyba obowiązuje. Przynajmniej ja kupuję płyty, na której choćby jeden utwór był godny uwagi.

Poza tym cały czas próbuję i szukam nowego. Wczoraj odsłuchiwałem najlepsze albumy indie z roku 2018 i 2017. Słabe - nie warte kolekcji.

Wcześniej zerknąłem na zakładkę "Muzyka" w wątek o elektronice i nic co tam było zaserwowane nie wpadło w moje gusta.

Z kolei wciąż z nieukrywaną przyjemnością słucham muzyki swojej młodości - lata 80-te, 90-te.

Może stąd tak trudno byłoby mi uzbierać 6 tysięcy albumów...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.10.2019 o 08:03, Miroslav1 napisał:

Szymon stawia na perfekcyjne dzwięki ja na muzykalność...u mnie nie musi być

mega  kontrolowany bas czy wybitnie perlista góra...mnie wystarczy jak  jest to na  przyzwoitym poziomie....

stawiam na muzykalność, naturalność, emocjonalność grania....dlatego mam Harbeth m40.2 - Szymon S16H ?

Miałem wcześniej napisać, ale gdzieś mi zginał ten Twój post. Nie mam pojęcia jak gra to u Szymona i jak gra Twój system , ale miałem okazję u Rafała posłuchać jego Ethosów oraz m40.1 i nie rozstrzygając , które są lepsze bo to kwestia gustu oraz reszty systemu (spasowania)  Chciałbym zaznaczyć , że z obu kolumn popłynęła "muzyka" . Grzegorz z S16hz nie stroi swoich kolumny analitycznie. Stawia na barwny i neutralny przekaz. Oczywiście posiada w swojej ofercie różne kolumny i każda gra trochę inaczej. Posiadanie kontrolowanego basu czy perlistej góry nie wyklucza "muzykalnego" i emocjonalnego grania moim zdaniem. Znam osoby , które zmieniły S16Hz na Harbethy i odwrotnie. Jak to się mówi : "Każda potwora znajdzie swojego amatora" . Jak kiedyś wpadniesz do Rafała (a kojarzę , że zapraszał) to myślę , że pozytywnie się zaskoczysz. I to nie chodzi o to żebyś wszystko od razu sprzedawał , ale żebyś poznał inne podejście do budowania systemu i może wcale nie tak odległe od Twoje gustu jak się wydaje. Mam nadzieje , że nie odbierzesz tego ataku. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.08.2019 o 09:31, Sine Metu napisał:

Panowie, tzw. raty zero procent znaczą że kupujecie w cenie z półki

Ja dostałem rabat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Silver_85 napisał:

Miałem wcześniej napisać, ale gdzieś mi zginał ten Twój post. Nie mam pojęcia jak gra to u Szymona i jak gra Twój system , ale miałem okazję u Rafała posłuchać jego Ethosów oraz m40.1 i nie rozstrzygając , które są lepsze bo to kwestia gustu oraz reszty systemu (spasowania)  Chciałbym zaznaczyć , że z obu kolumn popłynęła "muzyka" . Grzegorz z S16hz nie stroi swoich kolumny analitycznie. Stawia na barwny i neutralny przekaz. Oczywiście posiada w swojej ofercie różne kolumny i każda gra trochę inaczej. Posiadanie kontrolowanego basu czy perlistej góry nie wyklucza "muzykalnego" i emocjonalnego grania moim zdaniem. Znam osoby , które zmieniły S16Hz na Harbethy i odwrotnie. Jak to się mówi : "Każda potwora znajdzie swojego amatora" . Jak kiedyś wpadniesz do Rafała (a kojarzę , że zapraszał) to myślę , że pozytywnie się zaskoczysz. I to nie chodzi o to żebyś wszystko od razu sprzedawał , ale żebyś poznał inne podejście do budowania systemu i może wcale nie tak odległe od Twoje gustu jak się wydaje. Mam nadzieje , że nie odbierzesz tego ataku. 

 ....w żadnym wypadku nie odbieram tego jako ''atak'' nie ma takiej możliwości - oby więcej takich wpisów

może się mylę ale jako jeden z nielicznych  który ma całkowicie inne zestawienie wielokrotnie doceniałem

system Rafała .... kiedyś nawet napisałem że chciałbym przez chwile w ciszy posiedzieć w tym pokoju

..gdy jest zrobiona akustyka to i cisza jest piękna ;-)....również wspominałem  że Rafał zrobił coś niesamowitego

...do tak małego pokoju wstawił sprzęt który teoretycznie i praktycznie powinien  grać w dużym salonie

....to tylko świadczy że zrobił to z głową....w jednym delikatnie się mylisz ..... ,,myślę że pozytywnie się zaskoczysz,,

  nie będę zaskoczony bo już wiem że pięknie gra ;-) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Miroslav1 napisał:

.do tak małego pokoju wstawił sprzęt który teoretycznie i praktycznie powinien  grać w dużym salonie

....to tylko świadczy że zrobił to z głową...

Tutaj tez dotkneliscie waznego tematu. Nie ma co oceanic pomieszczenia ze zdjec czy po powierzchni podlogi. We wszystkich chyba tematach na forum w pokoje ponizej 20m "wstawiamy" podstawkowe kolumny. Widac mozna rozne systemy wkomponowac w rozne pomieszczenia chociaz limity jakies oczywscie sa.

Moj pokoj ma ok 17m I grand utopia bym tu nie wstawil raczej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Huberto1984 napisał:

Tutaj tez dotkneliscie waznego tematu. Nie ma co oceanic pomieszczenia ze zdjec czy po powierzchni podlogi. We wszystkich chyba tematach na forum w pokoje ponizej 20m "wstawiamy" podstawkowe kolumny. Widac mozna rozne systemy wkomponowac w rozne pomieszczenia chociaz limity jakies oczywscie sa.

Popieram. Dodam tylko, że takim głównym limitem jest kwestia -  pokój stricte muzyczny vs. pokój do "normalnego życia".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tu jest spora roznica, ale obecnie moje obydwa salony sa "uzytku codziennego" a roznice w dzwieku miedzy nimi sa duze. Z "ustrojami" tez da sie zyc o ile sa gustownie dobrane I nie przeszkadzaja w uzytkowaniu pokoju. 

Korzystajac z tego, ze jestem chory I siedze w domu. Podpialem tellurium q black glosnikowe pod system. Dzwiek wydaje sie spokojniejszy, bardziej plynny w porownaniu do chord odyssey, rumour czy clearway. Ale porownam w drugim pokoju pozniej gdziej system gral lepiej. Tam powinno byc lepiej slychac. Ogolnie wydaje mi sie, ze zmiany na plus, ale nie umiem okreslic dokladniej np. ktore frekwencje graja lepiej. Ponownie to moze byc wina akustyki I odtwarzacza. 

Zmienilem tez sieciowke z chord na russ Andrews. Roznic w dzwieku nie slysze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to moda na puste pomieszczenia.. szklane ściany.. gołe podłogi..

..a to muzyce nie służy!

Często wystarczy z głową rozplanować  wszystko w jednym salonie..? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wilson-Alexia-LivingRoom-725.jpg

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać.. oglądać.. czytać.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Huberto1984 said:

Tak, tu jest spora roznica, ale obecnie moje obydwa salony sa "uzytku codziennego" a roznice w dzwieku miedzy nimi sa duze. Z "ustrojami" tez da sie zyc o ile sa gustownie dobrane I nie przeszkadzaja w uzytkowaniu pokoju. 

Korzystajac z tego, ze jestem chory I siedze w domu. Podpialem tellurium q black glosnikowe pod system. Dzwiek wydaje sie spokojniejszy, bardziej plynny w porownaniu do chord odyssey, rumour czy clearway. Ale porownam w drugim pokoju pozniej gdziej system gral lepiej. Tam powinno byc lepiej slychac. Ogolnie wydaje mi sie, ze zmiany na plus, ale nie umiem okreslic dokladniej np. ktore frekwencje graja lepiej. Ponownie to moze byc wina akustyki I odtwarzacza. 

Zmienilem tez sieciowke z chord na russ Andrews. Roznic w dzwieku nie slysze. 

Hej

Którego  russ andrews?,ja  zaczynałem od starszego reference I signature I też nic nie odczułem, więc zamieniłam je na modele 300 z obecnej serii I też  nic.nie od czułem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 1 000 zaczyna się dźwięk.
Od 5 000 zaczyna się magia.
Od 20  000 zaczyna się szarlataneria.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Ronaldo9 napisał:

Hej

Którego  russ andrews?,ja  zaczynałem od starszego reference I signature I też nic nie odczułem, więc zamieniłam je na modele 300 z obecnej serii I też  nic.nie od czułem.

Powermax plus, czyli podstawowy model. Ten chord jest drozszy jakies 5 razy, ale teraz nie powiem Ci nazwy. Moze jak juz zrobie akustyke to sie pobawie sieciowkami, ale wczesniejsze testy w domu nie przyniosly rezultatow i teraz tez nie slychac, wiec skupie sie na tym, zeby sieciowka dawala zabezpieczenie przed przeciazeniami/skokami napiecia bardziej niz poprawiala dzwiek. Moze jakas listwe inna kupie albo kondycjoner. Ale to nie teraz. 

 

40 minut temu, Druciarz napisał:

Od 1 000 zaczyna się dźwięk.
Od 5 000 zaczyna się magia.
Od 20  000 zaczyna się szarlataneria.
 

Czasem szarlataneria zaczyna sie od 99zl za audio bezpiecznik.  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Huberto1984 said:

Powermax plus, czyli podstawowy model. Ten chord jest drozszy jakies 5 razy, ale teraz nie powiem Ci nazwy. Moze jak juz zrobie akustyke to sie pobawie sieciowkami, ale wczesniejsze testy w domu nie przyniosly rezultatow i teraz tez nie slychac, wiec skupie sie na tym, zeby sieciowka dawala zabezpieczenie przed przeciazeniami/skokami napiecia bardziej niz poprawiala dzwiek. Moze jakas listwe inna kupie albo kondycjoner. Ale to nie teraz. 

 

 

Ja z kabli i gadżetów  russa zrezygnowałem na korzyść   firmy TITAN AUDIO,pewnego dnia chłopaki z kronos zaproponowali mi ta mało znana firmę ,jednak sieciowki mają lepsze niż RA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huberto, myślę że kable powinieneś zostawić na sam koniec...chyba że tak dla sprawdzenia/poznania

jak już kupisz docelowy CD to i kable które teraz przerabiasz mogą się nie za bardzo sprawdzić...więc...

wypróbuj kiedyś IC Tara Labs 0.8 lub wyżej....albo  Transparenta...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Co do kabli to taka uwaga .Diablo 250 nie moze pracowac z kablami glosnikowymi o wysokiej pojemnosci. Nie wiem jak to jest u 300tki.250 sie grzeje i zalacza sie zabezpieczenie....... koniec z muzyki......Radze postepowac ostroznie z wyborem kabli .

Najlepsze to ich kable ale to drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, kable na koniec. Teraz tylko tak kupilem kilka bo I tak musialem czyms to podpiac. Wiec jak juz mam to pisze. Niczego z "wyzszej polki" nie kupilem. Za chyba 15 roznych kabli dalem z 600 funtow. 

Co do grzanua to nie wiedzialem, ale tez nie zaobserwowalem, zeby sie grzal. Gra tak na 25 I jest lekko cieplawy. 

Titan audio tez nie znam. TCI kiedys uzywalem, interconnect graly dobrze. Sieciowki brak rezultatow. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

referencja,,,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/24/2019 at 2:48 AM, Sine Metu said:

Zareagowałem, bo spodobał Ci się wzmacniacz Luxmana. Z tym że 509 Twoje kolumny napędzi, a 590 niekoniecznie.

 

W podobnej cenie masz np. Tannoy Kensington GR z którymi wzmacniacz w klasie A sobie poradzi bez problemu.

 

A i tak cały dźwięk pochodzi od źródła... Ja lubię tę cieplejszą stronę.

 

Zakładając, że w awatarze masz rok urodzin, to masz jeszcze czas na zabawę nim osiądziesz na docelowej konfiguracji i będziesz wchodził na AS aby pogadać o polityce, czy na inne marynistyczne tematy emoji6.png

 

Pozdrawiam

Cześć. Miałeś okazję posłuchać luxmana 590 II ???.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.