Skocz do zawartości
IGNORED

Używane Hi-Fi do 80tys


Huberto1984
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Też to zauważyłem. Ostatnio podpytwalem sklepy o cene pewnego urządzenia. Byłem lekko zszokowany ile można urwac z ceny wyjsciowej, dla kogoś jak ja tzn z ulicy. Ogólnie ciężko jest sprzedać coś "drogiego". Jest tylko kilka wyjątków gdzie zaraz po wystawieniu znajdują nowego właściciela. Reszta czeka i czeka:) Ogolnie ludzie ida na łatwiznę, all in one, najlepiej sterowane z smartfona, laczace się nawet z lodówka:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, stecko said:

Też to zauważyłem. Ostatnio podpytwalem sklepy o cene pewnego urządzenia. Byłem lekko zszokowany ile można urwac z ceny wyjsciowej, dla kogoś jak ja tzn z ulicy. Ogólnie ciężko jest sprzedać coś "drogiego". Jest tylko kilka wyjątków gdzie zaraz po wystawieniu znajdują nowego właściciela. Reszta czeka i czeka:) Ogolnie ludzie ida na łatwiznę, all in one, najlepiej sterowane z smartfona, laczace się nawet z lodówka:)

Dokładnie.Jezeli nie masz ciśnienia ze musisz to mieć na jutro to lepiej czekać  I regularnie sie przypominać ze jests zainteresowany tylko możesz zaoferować troszkę.mniej.Sklepy podchodzą bardziej na luzie ni z prywatni sprzedawcy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Huberto1984 napisał:

Jest ex demo za £6499. Mysle, ze za 5500 do wziecia

Cena wg mnie okazyjna, zwłaszcza ta druga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sie pomysli...

Co do odsprzedazy to nie mialem jeszcze problemu z odsprzedaniem czegokolwiek bez albo z minimalna strata. Wiadomo, ze jak sie chce bog wie ile to odsprzedac ciezko. 

Jest taki jeden diablo 250 na ebay chyba od kilkunastu miesiecy, ktory kosztowal juz £7500, zjechal do 5500 a teraz znowu £7k... normalna cena pomiedzy £4-5k. 

Ogolnie co zauwazylem to, ze latwiej odsprzedac z mniejsza strata tranzystor niz lampe. Sa tez urzadzenia, ktore na wartosci duzo nie traca z wiekiem. Oczywiscie streamery traca najszybciej a cd player tez mozna czesto w dobrej cenie kupic. 

Cos kultowego jednak zawsze latwo odsprzedac za dobre pieniadze. Jak patrzylem na ebay to w ostatnich 6 miesiacach bylo z 5 ML 585 na sprzedaz a diablo 300 tylko ten, ktory kupilem. Krell fbi brak. To tez o czyms swiadczy. 

Mysle, ze taki FBI za ok £7k poszedlby tez dosc szybko. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. 

Wybieram podloge do pokoju gdzie bedzie stal system i pod nia underlay. Sa rozne, piankowe, gumowe, samopoziomujace itd... w specyfikacji jest napisany poziom tlumienia np. 24db, 16db itd... jaki to bedzie mialo wplyw na akustyke pokoju jesli na tej piance bedzie polozona dopiero podloga? Czy bedzie mialo jakiekolwiek, czy tylko bedzie wygluszalo pokoj, w taki sposob, ze bedzie mniej slychac na zwewnatrz? Na podlodze beda 12mm panele. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Huberto1984

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Huberto1984 napisał:

Ale drgania chyba jakos to musi niwelowac z kolumny? 

Jeżeli podłoga na piance nie będzie sprężynować to nie sądzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 28.12.2019 o 19:28, Meloman napisał:

Jeżeli podłoga na piance nie będzie sprężynować to nie sądzę.

Podloga przyjechala. Jak bede kuc komin za dwa tygodnie to moze powstawiam jakies zdjecia z tego burdelu. Jeszcze kable chce w listwie przy scianie pociagnac, zeby sie po pokoju nie walaly. 

Zastanawialem sie tez nad panelami akustycznymi na sufucie, ale poki co odpuszcze i zobacze jaki bedzie efekt po zmianie podlogi i "przemeblowaniu".

@ronaldo jak tam Nu Vista sie sprawuje? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merytoryczne pytanie do p.Andrzeja Markowa (p.Andrzej ma z 70 lat więc nie jest to chłopak)Jak brzmiały by pana konstrukcje gdyby były wykonane z takich samych produktów o takich samych parametrach tylko jak tu określają wybitni znawcy i słuchacze dzwięków -nie z szajsu czy tam złomu z prl-u tylko takie ładne Japońskie albo nie taki z Usaa?

drugie merytoryczne pytanie:Dlaczego skoro potencjalny wybitny i nietuzinkowy słuchacz dzwięków chce zapłacić pieniądze i to nie małe za wzmacniacz np , i oczekuje ,że będzie on ładny taki Hi-endowy jak w Audiostereo -absolutenszpiceklase to pan z uporem maniaka udowadnia ,że drzwi to są po to żeby przez nie wchodzić i wychodzić , zamiast po prostu stwierdzić ,że są po to by je zamykać i wstawiać elementy nie z PRL-u które owszem mają te same parametry elektronicznie ,ALE na Boga te kondesatory są brzydkie i szpecą te konstrukcje jak wszystko co z PRL-u i wysychają, niech pan napisze ile zwrotów miał pan przez głupote i upartość bo komuś wybuchł taki kondesator bo one wybuchają! Pozdrawiam no i oczekuje merytorycznej odpowiedzi w imie czego ma być brzydko?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Huberto1984 napisał:

Zastanawialem sie tez nad panelami akustycznymi na sufucie, ale poki co odpuszcze i zobacze jaki bedzie efekt po zmianie podlogi i "przemeblowaniu".

Ja mam panele na suficie - nie akustyczne, ale standardowe. One nie są gładkie. Bardzo poprawia akustykę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Meloman napisał:

Ja mam panele na suficie - nie akustyczne, ale standardowe. One nie są gładkie. Bardzo poprawia akustykę.

Masz jakies zdjecia/link? Jak je montowales? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Huberto1984 napisał:

Masz jakies zdjecia/link? Jak je montowales? 

Ja ich nie montowałem, ale kładziesz je typowo na klej.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, skoro już o tym mowa. Czy tego typu panele drewniane na części ściany jako element ozdobny będą korzystne dla dźwięku? Żona chce coś takiego ale z litego drewna. Pomimo ze to regularny kształt to myśle ze tak, ale jakie jest Wasze zdanie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Grafii napisał:

Czy tego typu panele drewniane na części ściany jako element ozdobny będą korzystne dla dźwięku?

Jeżeli na części ściany, to powinno raczej pomóc, ale wiadomo - z akustyką różnie bywa. Można przedobrzyć.

Pytanie czy panele będą też z tyłu czy z przodu?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba ostroznie z ustrojami, szczegolnie pochlaniajacymi, bo mozna wygluszyc zbytnio pomieszczenie i scena/dzwieki sie pogubia totalnie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazcie mi pokoj (z pomiarami, ktore by to potwierdzaly) w ktorym „przedobrzono“

Chetnie zobacze ta MASYWNA adaptacje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, xajas napisał:

Pokazcie mi pokoj (z pomiarami, ktore by to potwierdzaly) w ktorym „przedobrzono“

Chetnie zobacze ta MASYWNA adaptacjeemoji6.png

Domyślam się, że obietywnie, na podstawie zdjęcia i pomiarów obaliłbyś tezę o "przedobrzeniu" ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie musi byc specjalna adaptacja. Czasem wystarczy zle rozplanowanie pokoju (wykladzina, poduchy, duze sofy, plus kilka metrow welny na scianach). Nie mam pomiarow do przedstawienia, ale mialem tak w przeszlosci i jestem na 99% pewny, ze to moj glowny problem obecnie (zbyt duze pochlanianie i rezonanse). 

Za jakies 3-4tyg bede mial pewnosc czy to poprawna teza. Na pewno sie ta informacja podziele. Moge sie mylic oczywiscie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Huberto1984

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 hours ago, Huberto1984 said:

.

@ronaldo jak tam Nu Vista sie sprawuje? 

Witam

Vista ma sie dobrze, bardziej mi leży niż  ma5200 .obecnie jestem na etapie wymiany kabli ponieważ  cały czas używałem standardowych.w poniedziałek  powinienem odebrać  z poczty IC VDH, a pod koniec następnego tygodnia  kończy sie aukcja kabli głośnikowy które  mnie interesowały  od pewnego czasu.,Sieciowki zostawiam  na koniec. Chodzą mi po  głowie  ze 3 panele  akustyczne.Sam zabierasz się za rozbiórkę komina??????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Huberto1984 napisał:

Trzeba ostroznie z ustrojami, szczegolnie pochlaniajacymi, bo mozna wygluszyc zbytnio pomieszczenie i scena/dzwieki sie pogubia totalnie. 

Pokój o powierzchni 25m kw ma powierzchnię ścian sufitu i podłogi około 100m kw. O średniej adaptacji mówimy przy pokryciu 30%. Niech to będzie 15%, 15m kw, to jest 25 standardowych paneli 100x60. Czyli mówimy o CONAJMNIEJ 25 panelach na pokój, lub ich odpowiedniku. Przetłumione pomieszczenie? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, przemak napisał:

Pokój o powierzchni 25m kw ma powierzchnię ścian sufitu i podłogi około 100m kw. O średniej adaptacji mówimy przy pokryciu 30%. Niech to będzie 15%, 15m kw, to jest 25 standardowych paneli 100x60. Czyli mówimy o CONAJMNIEJ 25 panelach na pokój, lub ich odpowiedniku. Przetłumione pomieszczenie? ?

Jak masz gruba wykladzine z underlay to juz masz 25%. Dodaj kanapy, poduszki, zaslony - wiem, ze wspolczynnik pochlaniania jest inny, ale jest to mozliwe nawet bez typowych "ustrojow". Nie mowie, ze mam racje na 100%, bo moge sie mylic, ale juz mialem takie przypadki w angielskim budownictwie. 

58 minut temu, Ronaldo9 napisał:

Witam

Vista ma sie dobrze, bardziej mi leży niż  ma5200 .obecnie jestem na etapie wymiany kabli ponieważ  cały czas używałem standardowych.w poniedziałek  powinienem odebrać  z poczty IC VDH, a pod koniec następnego tygodnia  kończy sie aukcja kabli głośnikowy które  mnie interesowały  od pewnego czasu.,Sieciowki zostawiam  na koniec. Chodzą mi po  głowie  ze 3 panele  akustyczne.Sam zabierasz się za rozbiórkę komina??????

Mialem kiedys IC vdh. Fajne, cieple, troche przymulone, ale do tamtego systemu byly akurat. Na jakie kable polujesz? 

Kominek bede tylko rozwalal. Mam zaslepiony. Co znajde pod spodem sie dopiero okaze ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Huberto1984 napisał:

Jak masz gruba wykladzine z underlay to juz masz 25%. Dodaj kanapy, poduszki, zaslony - wiem, ze wspolczynnik pochlaniania jest inny, ale jest to mozliwe nawet bez typowych "ustrojow". Nie mowie, ze mam racje na 100%, bo moge sie mylic, ale juz mialem takie przypadki w angielskim budownictwie. 

Wykładzina, kanapy czy poduszki mają nieporównywalnie mniejszą skuteczność. Krótko mówiąc nie ma możliwości przetłumenia zwykłego pokoju, nawet stosując przeznaczone do tego celu środki. Oklejenie nawet wszystkich ścian sufitu i podłogi w 100% jakąś wykładziną nawet na gumie nie jest adaptacją i nie przetłumi pomieszczenia, ewentualnie w górze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli na części ściany, to powinno raczej pomóc, ale wiadomo - z akustyką różnie bywa. Można przedobrzyć.
Pytanie czy panele będą też z tyłu czy z przodu?
 

Mają być tylko z tylu, ale tylko z jednej strony ściany, tzn za jedną z kolumn, ok 70-100cm szerokości, wysokość do sufitu, może jeszcze z 0,5-1m na suficie (lub nie). To ma być element wystroju wnętrza, ale zastanawiam się jak to się może mieć do dźwięku. Myśle ze negatywnie nie powinno być.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, przemak napisał:

Wykładzina, kanapy czy poduszki mają nieporównywalnie mniejszą skuteczność. Krótko mówiąc nie ma możliwości przetłumenia zwykłego pokoju, nawet stosując przeznaczone do tego celu środki. Oklejenie nawet wszystkich ścian sufitu i podłogi w 100% jakąś wykładziną nawet na gumie nie jest adaptacją i nie przetłumi pomieszczenia, ewentualnie w górze. 

Pewnie masz racje.

Tak jak napisalem, zalezy od poziomu tlumienia I frekwencji na jakie dzialaja.

Pamietam w  domu sprzed 7-8 lat. Dwa identyczne pokoje. Jeden na gorze, jeden na parterze. Okna, uklad scian, wymiary identyczne. Sufit/podloga z desek. W jednym pokoju na podlodze panele w drugim gruba wykladzina. Tam gdzie byla wykladzina pewne czestotliwosci byly tlumione, nieslyszalne wrecz, scena kulala itd. Nic nie dalo sie z tym zrobic. W drugim byl poglos, ale dalo sie to ogarnac ustrojami. W UK stropy sa drewniane i na scianach czesto jest "piach". Pod drewniana podloga nie ma czesto cementu tylko piach. Moj byly dyrektor nie tylko wykladziny wywalal ale tez wymienil dechy na cement, to samo koles od ktorego kupilem wzmacniacz. Moze to zle interpretuje albo nazywam, ale cos musi byc z tymi angielskimi domami.

Moze @stecko albo @Ronaldo9cos podpowiedza. Mieliscie w UK juz taki problem?

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic z nimi nie jest,sa po prostu stare,bardzo stare,i tyle.tak kiedys budowano.i teraz zreszta tez sa takie "trendy"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś już to powiedziałem pewnemu znakomitemu znawcy brzmienia ,że właściwie to on nie słucha muzyki tylko kabli ,Kolumn, źródła i wzmacniacza , do tego mogą jeszcze dołączyć panele,ale sam jestem chory na tę chorobę ,ale bardziej koncentruję się na muzyce obecnie po Jazach kręci mnie Blues ,a drgania kolumn próbowałem wyeliminować za pomocą pionów murarskich całkiem fajne szpilki można z nich zrobić pod kolumnę , bo też czasem konstruowałem kolumny różne i łatwo tu o samozachwyt , no bo coś co sami skonstruujemy ma inny wydźwięk przy tych różnych dźwiękach których szukamy w różnych rozwiązaniach audiofilskich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Pewnie masz racje. Tak jak napisalem, zalezy od poziomu tlumienia I frekwencji na jakie dzialaja.

Pamietam w  domu sprzed 7-8 lat. Dwa identyczne pokoje. Jeden na gorze, jeden na parterze. Okna, uklad scian, wymiary identyczne. Sufit/podloga z desek. W jednym pokoju na podlodze panele w drugim gruba wykladzina. Tam gdzie byla wykladzina pewne czestotliwosci byly tlumione, nieslyszalne wrecz, scena kulala itd. Nic nie dalo sie z tym zrobic. W drugim byl poglos, ale dalo sie to ogarnac ustrojami.

 

 

Nie gniewaj sie, ale to brzmi bez sensu.

 

1. Pochlanianie dywanem to kropla w morzu.

 

2. Redukcja odbic przez pochlanianie wplywa korzystnie na wiernisc sceny (brak rozmycia przez dodatkowe, nie zawarte w nagraniu odbicia)-

 

3. Sam sobie zaprzeczasz -> pochlaniajaca wykladzina w jednym pokoju psula scene, a ustroje w innym pokoju, ktore „ogarnialy“ poglos (czyli zrobily nic innego jak dywan czyli pochlanialy odbicia) nie psuly sceny? To nielogiczne

 

Pokój o powierzchni 25m kw ma powierzchnię ścian sufitu i podłogi około 100m kw. O średniej adaptacji mówimy przy pokryciu 30%. Niech to będzie 15%, 15m kw, to jest 25 standardowych paneli 100x60. Czyli mówimy o CONAJMNIEJ 25 panelach na pokój, lub ich odpowiedniku. Przetłumione pomieszczenie?

 

Mysle ze wiekszos ciagle jeszcze nie pokapowala, jakie olbrzymie powierzchnie musza byc pokryte absorberami i to z absorberami z sensownymi wspolczynnikami absorbcji a nie o firankach i poduszkach, by wogole mozna bylo mowic o ich dzialaniu.

Kilka panelikow z allegro to kropla w morzu

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, xajas napisał:

pochlaniajaca wykladzina w jednym pokoju psula scene, a ustroje w innym pokoju, ktore „ogarnialy“ poglos (czyli zrobily nic innego jak dywan czyli pochlanialy odbicia)

Mozna fale odbic albo rozproszyc. Nie wszystkie ustroje pochlaniaja fale. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.