Skocz do zawartości
IGNORED

Używane Hi-Fi do 80tys


Huberto1984
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Meloman napisał:

Ja np. nigdy nie słyszałem w rzeczywistości, aby jakiekolwiek kable - zasilające, interkonekty czy głośnikowe całkowicie pomagały na sybilanty.

Poza tym - jakbyśmy zapominali, że w ostateczności to dźwięk wydobywa się z głośnika. To ono jest źródłem dźwięku. Tak jak struny głosowe, skąd każdy z nas ma praktycznie niepowtarzalne brzmienie swojej mowy.

Zgodzę się więc, że głośnik to absolutna podstawa.

Zgadzam sie ?

No jesli podejdziemy do sprawy rozsądnie to oczywiscie kabel głosnikowy ,rodowane gniazdo czy jakis interkonekt może ,,zgasić,, dzwięk...ale jesli uzmysłowimy sobie ze 3 centymetrowe dogięcie kolumn do środka uczyni ten sam efekt no to.....warto po prostu myśleć i mieć minimum rozsądku;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.01.2020 o 13:47, iro III napisał:

Psycholog czy psychiatra to też LEKARZE, podobnie jak np. ortopeda. Dlaczego tylko oni potrafią wzbudzić takie "oburzenie"? Gdy ktoś kogoś "wysyła" do ortopedy, już nie jest piętnowany...ciekawe.

gdzie psychologia a gdzie medycyna? pojechałeś z tym psychologiem lekarzem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, front247 napisał:

Mnei niekiedy dziwi że ludzie wydaja duże pieniądze na elementy które maja najmniejszy wpływ na brzmienie...nie jest to krytyka tego ze ktoś ma jakiś kaprys,słucha kabli czy sam decyduje  o swoim sprzęcie...to tylko najzwyklejsza fizyka + logika...Akustyka + głośniki to 80 %  dzwięku...potem żródło a reszta naprawde mało ważna...a ja ciągle widze odwrotne tendencje:) . Ale spoko jak kto uważa ...10 tyś włozone w akustyke przyniesie 90%  poprawy...te same pieniądze we wzmacniacz 5%...

....w zrobienie akustyki  włożyłem dość sporo kasy i wiem ile to zmieniło w dzwięku....mam znakomite kable i nie kupiłem tego dla kaprysu (nie stać mnie na takie fanaberie) tylko uważam że kable są częścią systemu - oczywiście  nie są tak ważne  jak akustyka, wzmacniacz, kolumny czy CD...to jest dopieszczenie systemu....i właśnie jestem na tym etapie....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malo pisze ostatnio, bo remontuje pokoj. Mysle, ze za miesiac powinien byc koniec. Z kominka jeszcze musze skuc srodek przy podlodze i wyszscic wkolo otwor. Na sciane kominkowa poloze kamienie. Zawsze to lepsze niz plaska sciana miedzy kolumnami. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Sine Metu napisał:


 

 


Coś mi to nie wygląda na dłuższą ścianę. Jesteś pewny że na krótszej dobrze zagra?

 

Ta sciana razem z window bay ma ponad 4m. Druga ma 4. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Huberto1984 napisał:

Ta sciana razem z window bay ma ponad 4m. Druga ma 4. ?

Uuu… Kwadrat? Niedobrze, niedobrze...

ps. Tannoy i Dynaudio w Klubach? Naprawdę? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie pokoje w UK w ktorych mialem kolumny byly podobnych rozmiarow. Do kwadratu jednak duzo brakuje bo jest np. window bay w tym pokoju. Szkic byl chyba gdzies na pierwszej stronie tematu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko kwadrat ujarzmić. Masz fajną wnęke koło kominka zeby wykorzystać na rezonator strojny bo mody w takim pomieszczeniu są uciążliwe. Dobra okazja żeby to częściowo choc zabudować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za off,ale kiedyś słyszałem sugestię żeby spróbować ustawienie z kolumnami za oknem :)) Uśmiałem się wtedy po pachy, ale nie polecam naszemu koledze takich manewrów?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez olq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

@Huberto1984

I jak tam postępy z remontem? Udało Ci się odsłuchać w końcu porządnie Diablo?

No i czy kupiłeś źródełko?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Sorry za off,ale kiedyś słyszałem sugestię żeby spróbować ustawienie z kolumnami za oknem :)) Uśmiałem się wtedy po pachy, ale nie polecam naszemu koledze takich manewrów
 
Tak z ciekawości, na czym grasz, bo nic nie podałeś w swoim profilu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.02.2020 o 19:44, Meloman napisał:

@Huberto1984

I jak tam postępy z remontem? Udało Ci się odsłuchać w końcu porządnie Diablo?

No i czy kupiłeś źródełko?

Remont idzie pelna para. Mam obecnie dwie palety kamieni i laminatu w domu, ale jeszcze czekam na skirting boards i dol pod kominek. Porozwalalem wszystko do cegly na scianach i prawie do piachu od podlogi. 

Diablo osluchany w innym pomieszczeniu. Po kilku zabiegach z akustyka i ustawieniem gralo bardzo dobrze. Teraz jednak wszystko jest spakowane, bo nie mam miejsca przez remont na sluchanie gdziekolwiek. 

Za odtwarzaczem sie rozgladam, ale finalne odsluchy beda jak pomieszczenie skoncze robic. Sklaniam sie na audio research cd9...niestety poszedl mi przed nosem przed swietami-przegapilem aukcje, bo bylem na urlopie. Mysle, ze cos cieplego lepiej sie sprawdzi w tym systemie, zeby nie przedobrzyc z wyczynowym graniem. 

Zeby zaoszczedzic miejsce szukam tez stolik pod audio i coffee table z szufladami na cd, zeby nie wstawiac polek I zamiast tego miec miesce na bardziej efektywne ustroje.

Materialy na remont ok £2000 wyjda tak mysle (to juz z kominkiem na drzewo).

Zastanawiam sie tez nad takimi rozwiazaniami na pierwszych odbiciach od scian: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ogolnie duzo pracy z tym pokojem. Fakt, ze glowny punkt gazu w domu jest w rogu tez nie pomaga. Sie napierdzielilem, zeby deski za nim powyrywac i nie uszkodzic nic wczoraj. 

Powoli do celu. Sufit juz pomalowany. Nie kladlem paneli tylko wyrownalem I pomalowalem. Wyglada dobrze, bo wczesniej byla na nim tapeta biala pomalowana, zeby pekniec nie bylo widac a i tak bylo!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Huberto1984 napisał:

 

Widzę, że podobnie chodzimy na ''polowania'' :) Ten AR CD9 to ja go kupiłem/wygrałem :) NIestety sprzedawca krętacz się okazał. Zapłaciłem poprzesz ebay po wygranej aukcji ale kasę odesłał. Pieniadze chciał bezpośrednio na prywatne konto , bez ebay czy paypal (oczywiście tego w aukcji nie zaznaczył i bez żadnej gwarancji dla mnie) Ponoć się rozwodzi i wszystko co sprzedaje idzie na wspólne konto i prawnik się tym opiekuje, bla bla. Ogólnie zaoferowałem mu, że przeleję pieniązki jak odbiorę cd lub spotkamy się w połowie drogi. Oczywiście na to nie poszedł. Odpuściłem... Nie chcę byc w plecki 4k...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez stecko

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Huberto1984 napisał:

Mysle, ze cos cieplego lepiej sie sprawdzi w tym systemie, zeby nie przedobrzyc z wyczynowym graniem. 

Zdecydowanie tak. U mnie gra AVM MP 5.2 oparty na lampach i czasami jest wręcz klinicznie. Ale ja akurat lubię takie granie. Z drugiej strony mam Pathosa, a on na pewno jest bardziej melodyjny niż Diablo. Podsumowując - ważny jest nie tyle cały system, ale jak jest skomponowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, stecko napisał:

Widzę, że podobnie chodzimy na ''polowania'' ? Ten AR CD9 to ja go kupiłem/wygrałem ? NIestety sprzedawca krętacz się okazał. Zapłaciłem poprzesz ebay po wygranej aukcji ale kasę odesłał. Pieniadze chciał bezpośrednio na prywatne konto , bez ebay czy paypal (oczywiście tego w aukcji nie zaznaczył i bez żadnej gwarancji dla mnie) Ponoć się rozwodzi i wszystko co sprzedaje idzie na wspólne konto i prawnik się tym opiekuje, bla bla. Ogólnie zaoferowałem mu, że przeleję pieniązki jak odbiorę cd lub spotkamy się w połowie drogi. Oczywiście na to nie poszedł. Odpuściłem... Nie chcę byc w plecki 4k...

Pisalem do tego sprzedawcy po tym jak Twoj negatywny feedback zobaczylem, ze chce kupic, ale tez nic nie odpisal  ?

Pewnie kretacz chociaz kto wie, moze zona stwierdzila, ze za tanio poszlo haha ?

a tego burmester 969 transportu nie bidowales? 

Widziales emm labs cd z Niemiec? Cena tez dobra, ale nie wiem jak to gra. 

Jeszcze sa krell 505, to chyba tez cieplejsze granie. 

1 godzinę temu, Meloman napisał:

Pathosa, a on na pewno jest bardziej melodyjny niż Diablo.

Pathos bardziej poluzowany ma dol a bardziej aksamitna gore. Srednica jest bardziej zaokraglona i cieplejsza. Tak przynajmniej na moje ucho. Tego AVM nie znam. Zero stycznosci z ta marka poko co mialem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że uzytkuje AR Cd7 zainteresował mnie cd9. A tak ogólnie to nie planuje zniany cd na cd/sacd. Jeżeli zmiana to na kombajn:) Robię się leniwy i pliki wypieraja powoli krążki u mnie;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, stecko napisał:

Jako że uzytkuje AR Cd7 zainteresował mnie cd9. A tak ogólnie to nie planuje zniany cd na cd/sacd. Jeżeli zmiana to na kombajn:) Robię się leniwy i pliki wypieraja powoli krążki u mnie;)

U mnie plikowiec/strumieniowiec by sie przydal do muzyki w tle. To samo radio. 

Jak ten cd7 sie sprawuje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

na miejscu z polskiej dystrybucji,po co kombinowac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

https://www.russandrews.com/understanding-your-room/

Z drugiej strony doświadczyłem tego na początku lat 70., kiedy zainstalowałem parę głośników B&W DM70 dla klienta w bloku nowych mieszkań. Staliśmy, drapiąc się w głowę o brak głębokiego basu, kiedy rozległo się pukanie do drzwi. To był mieszkaniec z korytarza. Powiedział tylko: „Cokolwiek robisz, proszę, przestań, bo to sprawia, że czuję się niedobrze!” Pospieszyliśmy korytarzem do jego mieszkania i znaleźliśmy bas mojego klienta - a chłopiec był mdły!


Jest zatem oczywiste, że można polegać tylko na rzeczywistych pomiarach, a obliczenia z formuł podręczników mogą wprowadzać w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
U mnie plikowiec/strumieniowiec by sie przydal do muzyki w tle. To samo radio. 
Jak ten cd7 sie sprawuje?
Cd7 to bardzo dobry muzykalny cd. Nie gra ostro czy jasno. Ma sporo podstawę basowa, wypełniona średnicę. Góry jest w sam raz dla mnie. Takie analogowe brzmienie bym powiedział, przyjemnie sie go słucha. Mam go już chyba dwa lata a to bardzo dlugo jak na mnie:) To tylko dobrze o nim świadczy:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
 
na miejscu z polskiej dystrybucji,po co kombinowac.
Tamten byl za 19k także sporo taniej i dlatego nim się interesowalismy. No i dla nas polska dystrybucja niewiele znaczy mieszkajac w Uk:) Wolalbym z lokalnego rynku. W razie problemu łatwiej i taniej będzie wszystko ogarnąć...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
tamten nie byl za 19kzl,ktos chcial Cie oszukac na taka sume.
Za tyle skończyła sie aukcja. Facet mial pozytywne komentarze itp. Coś po drodze się schrzanilo:)
Tak czy siak, te ~20-21k to jest uczciwa cena za ten cd. Ta z allegro jest przesadzona, oczywiscie wg mnie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech i taka wersja bedzie obowiazujaca.

ja zostane przy swojej.

a faktem jest ,ze sprzet nalezy kupowac w kraju zamieszkania,najbezpieczniej,nie wiedzialem ze mieszkasz w UK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.02.2020 o 19:07, Huberto1984 napisał:

Tego AVM nie znam. Zero stycznosci z ta marka poko co mialem. 

To mała niemiecka manufaktura. Ich odtwarzacze niektórzy porównują do tego co oferuje Esoteric.

Ponieważ firma niesie z sobą jakość, a nie marketing - praktycznie nie znana na naszym "profesjonalnym" rynku audio.

Coś jak świetny producent kolumn - Elac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.