Jump to content

Recommended Posts

1 godzinę temu, Bartosz_70659 napisał:

Niektórzy nie rozumieją że istnieją ludzie dla których bass nie jest najważniejszy.

Dokładnie. Słuchałem wiele naprawdę wybitnych systemów, w których wszystko niszczył jak dla mnie zbyt dobitny bas.

Tu nawet nie chodzi o dudnienie, ale zwyczajne jego dominowanie nad resztą tonów. Dla mnie taki dźwięk mnie nie kręci.

Z kolei ja  uwielbiam szybki, kontrolowany bas. Nie musi schodzić w najniższe zakamarki piekieł. Ale kiedy ma rzeczywiście "zadudnić" to zadudni...

• Like 2

Posted (edited)

To właśnie charakterysuje linię transmisyją,oczywiście dobrze zaprojektowaną. Jest szybki,kontrolowany a przedewszystkim zróżnicowany , nienarzucający się a kiedy trzeba i głęboki bas. Często z obudowy zamkniętej można sie pokusic o takie granie. Oczywiście bez dobrej średnicy i wysokich na nic dobry bas. Do tego potrzeba właśnie szybki z podobnym charakterem dołu wzmacniacz .Sorry al MF 6500 szybki nie jest,Mówię to jako były posiadaacz wzmacnienia MF o d A1 do m6.

Edited by olq

Musical fidelity szybkich wzmakow nie robi. Z tym się zgodzę. One grają pełnym, ciepłym dźwiękiem co też słychać na basie. Taka jest filozofia firmy od lat i ma to wielu zwolenników. Szczególnie przy niższych modelach to się bardzo dobrze sprawdza dając pełny, chociaż lekko przeklamany dźwięk, który ciężko znaleźć w innych wzmacniaczach tranzystorowych do powiedzmy £2000. Marantz z sa/pm8005 wprowadził podobny zabieg. 

Kolumny muszą być bardzo starannie dobrane do nich, ale można na nich zbudować dobry system ze średniej półki. Z wyższej Nu Vista 800 za jej cenę w życiu bym nie kupił. Z całej puli wzmacniaczy MF to 6500 wypada chyba najlepiej jeśli weźmiemy stosunek cena/jakość. Starsze kw550 też są ciekawe. 

Ogólnie ciekawa firma z właścicielem, który ma hopla na punkcie lamp nuvistonow 🙂

Linie transmisyjna trzeba lubić... Rzecz gustu i każdemu może nie odpowiadać. Mi pasuje jak ulał, ale trzeba mocnego wzmacniacza do nich. 

Wieza STEREO Technics :)

20 godzin temu, Huberto1984 napisał:

Musical fidelity szybkich wzmakow nie robi. Z tym się zgodzę.

Kupiłeś jednego z najlepszych tranzystorów na rynku.

Wg mnie żaden MF mu nie dorównuje.

• Thanks 1

Atilla gra bardzo dobrze, diablo musi jeszcze lepiej, gratuluje zakupu

• Thanks 1

Sansui AU-α 907MR, Sony CDP-557ESD, T+A Criterion TCI 3R

youtube.com/user/Mr1Raziel

Mam pytanie odnośnie Luxmana L509x, jak to jest z wielkością trafa, ten model ma "tylko" 600 VA, jak na taki piec i taką cenę szału nie robi, w porównaniu do innych wzmaków o podobnej mocy, tutaj 2x120W /8ohm, 600 VA to ponoć minimum dla dobrego wzmaka czy tak nie jest? Luxman ma kondensatory 4x10000μF na każdy kanał i też w porównaniu do innych nie wydaję się to dużo, czy to znaczy że tu jest niedobór czy konkurencja przesadziła? 

Posted (edited)

Myślę że to typowe patrzenie na bebechy. 

I wyrażanie swoich opinii o nich. Oczywiście miło jest kiedy płacimy za coś co jest warte danej kwoty. 

Ale w audio kluczowym aspektem jest odsłuch. Możliwe ze dobrane odpowiednio komponenty nawet w mniejszej czy też słabszej jakości finalnie grają lepiej. Czy tutaj tak jest? Nie wiem nie słuchałem tego luxmana. Nie mam tyle pieniędzy żeby zaprzątać sobie nim głowę. Ale mówię tylko że to nie pierwszy raz kiedy tak jest. 

Edited by 5z0p3n
  • Like 1

4 godziny temu, Music_FAN napisał:

Mam pytanie odnośnie Luxmana L509x, jak to jest z wielkością trafa, ten model ma "tylko" 600 VA

No i? Chyba czytałeś wrażenia z odsłuchu dokonanego przez Huberto? 

(CD ) Cec tl 5100 z , primare i21 ( pre) , Pioneer m90a, monitor audio gx 50

600 VA to ponoć minimum dla dobrego wzmaka 

A jak jest z mocą ?

Ile ludzi tyle opini

Minimalnie powinna mieć 1w 🤪

Są lampy które przy mocy 2x6w pokazują dźwięk. Przykład z audioshow. A są takie urządzenia które przy 2x200w nie gwarantują dobrego dźwięku. Więc? To kolejny parametr na który patrzymy zamiast na odsłuch. 

• Like 1

L509x ma 120W/ 8 ohm. Widoczne niektórym mało. Może robią dyskoteki w stodole?

Pytam bo jeden z najlepszych wzmakow jakie miałem miał 11wat i wcale nie miał trafa 600v

Ile ludzi tyle opini

Posted (edited)
4 minuty temu, morawka napisał:

Pytam bo jeden z najlepszych wzmakow jakie miałem miał 11wat i wcale nie miał trafa 600v

Niektórzy patrzą jedynie na moc . Oby darł ryja i rozwalał dom. Patrz na sansujowcow co u Rocha rozkrecili Amp aż się nie dało słuchać. 

Jakość dźwięku nie wynika z mocy no ale trzeba do tego dorosnąć. Ja np gram poniżej 1W a czasem poniżej 0.5

Edited by Bartosz_70659
  • Haha 2

600 VA to ponoć minimum dla dobrego wzmaka czy tak nie jest?

Nie jest, transformator transformatorowi nie rowny

4x10000μF na każdy kanał i też w porównaniu do innych nie wydaję się to dużo

Nie pojemnosc sie liczy a gabaryt a co za nim idzie ESR czyli wydajnosc kondensatora, co z tego ze pojemnosc bedzie np 22.000 skoro nie bedzie w stanie oddac odpowiedniej ilosci pradu do koncowki mocy w jednostce czasu

Sansui AU-α 907MR, Sony CDP-557ESD, T+A Criterion TCI 3R

youtube.com/user/Mr1Raziel

Posted (edited)
44 minuty temu, Bartosz_70659 napisał:

Patrz na sansujowcow co u Rocha rozkrecili Amp aż się nie dało słuchać. 

:-)

Edited by zeta-j

Luxman l509x nie ma wcale dużo mocy, ale bas kontrolował na poziomie nu Vista 800, która jest mocniejsza. Oczywiście bryston czy diablo bas kontrolowały lepiej, ale też nie zapomnijcie, że to przy kolumnach 84db z linią transmisyjna. A to wyzwanie dla wielu wzmacniaczy. 

kontrola basu,na poziomie brystona,czy diablo,to minimum.

jesli rzeczywiscie chcecie slyszec linie basu,a nie dudnienie,czy tez tzw audiofilskie plumkanie

Posted (edited)

Tomek 7776,z ciekawości jakie piecyki słyszales w cenie dzielonki Brystona  czy Diablo ktore kontrolują dół bez jego wycinania ?

Edited by olq

5 godzin temu, 5z0p3n napisał:

Nie wiem nie słuchałem tego luxmana. Nie mam tyle pieniędzy żeby zaprzątać sobie nim głowę.

Niedługo to się człowiek nie będzie mógł odezwać żeby się ktoś nie przyczepił, jak dla mnie to zwykła rozmowa o hobby jakim jest audio, mnie też na niego nie stać i co w związku z tym, nie stać mnie na BMW to znaczy, że już nie wypada o nim rozmawiać, czy o co chodzi? Chyba naprawdę lepiej się nie odzywać bo zaraz bęcki lecą.

5 godzin temu, Bartosz_70659 napisał:

No i? Chyba czytałeś wrażenia z odsłuchu dokonanego przez Huberto? 

No i nic. Fajny ten Luxman, Accuphase słuchałem, Luxmana nigdy ale chętnie bym posłuchał. Kapiszi? 🙂

Ale nagonka na całego 🙂

Bumpalump dzięki za objaśnienie, o to chodziło.

Elo 🙂

• Like 2

5 godzin temu, Bartosz_70659 napisał:

Niektórzy patrzą jedynie na moc . Oby darł ryja i rozwalał dom. Patrz na sansujowcow co u Rocha rozkrecili Amp aż się nie dało słuchać. 

Jakość dźwięku nie wynika z mocy no ale trzeba do tego dorosnąć. Ja np gram poniżej 1W a czasem poniżej 0.5

A czytałeś artykuł wstawiony przez Lech36 ?
https://livesound.pl/tutoriale/4480-zwrotnice-glosnikowe-iv-bi-amp

Jak przeczytasz to napisz co będzie robiło na 1W

10 godzin temu, tomek7776 napisał:

kontrola basu,na poziomie brystona,czy diablo,to minimum.

Bardzo "ciekawa" opinia...

no coz,zycie,,,

oql

cala mase audiofilskiego gowna,za abstrakcyjna kase.

Posted (edited)

Zycie jest takie, ze gow.... o których piszecie, miały kiedyś zastosowanie do napędzania papierzakow "parę Wat"
Lampy paro watowe drą ryja od najcichszych do najgłośniejszych poziomów, ponieważ graja średnicą a skraj niskiego zakresu siada przez niewydajność wzmocnienia, 
chyba ze mowa o małych monitorach

Wmawianie sobie i innym ze tandeta jest na poziomie "audiofilskiego gowna" to zwykły kompleks

Edited by .:Gerard:.

Nie wiem co Lech napisał, bo nie mam czasu przeczytać zawartości linku, ale teoretycznie przy kolumnach 84db dając kolumnie 1W powinniśmy usłyszeć dźwięk na poziomie 84db 1 metr od kolumny. Nie jest jednak sprecyzowane jaki będzie ten dźwięk. Tak ja to rozumiem, ale technicznie w tym kierunku nie mam wykształcenia, więc mogę się mylić. 

Kiedy ostatnio widzieliście krell FBI na sprzedaż i za ile? 

1 godzinę temu, .:Gerard:. napisał:

Zycie jest takie, ze gow.... o których piszecie, miały kiedyś zastosowanie do napędzania papierzakow "parę Wat"
Lampy paro watowe drą ryja od najcichszych do najgłośniejszych poziomów, ponieważ graja średnicą a skraj niskiego zakresu siada przez niewydajność wzmocnienia, 
chyba ze mowa o małych monitorach

Wmawianie sobie i innym ze tandeta jest na poziomie "audiofilskiego gowna" to zwykły kompleks

jaki kompleks ,szczera prawda

chcesz uslyszec cale pasmo,szczegolnie dol,musisz miec porzadny,wydajny wzmacniacz,i kolumny ,ktore maja porzadny dol,a nie audiofilskie "plumkajlo".

wszystkie inne polsrodki,to zmarnowana kasa.

wiekszosc z was nawet nie wie,ile informacji z plyty CD ,nigdy do nas nie dociera,,,z powodu gownanego sprzetu.

Ale pewnie wielu z nas usłyszało ze swych płyt CD coś czego wcześniej nie słyszeli po zmianie jakiegoś komponentu na "lepszy". Zakładając oczywiście, że ten nowy komponent jest dopasowany do całej reszty łącznie z pomieszczeniem. Piszę to bo właśnie tak się wczoraj wydarzyło, podczas odłsuchu Lectora CDP 707 w swoim systemie.

• Like 1

Panowie bez takich ogólników..

podajcie na której płycie.. przy jakim utworze.. słychać więcej.. 

wówczas można sprawdzić to.. że na innym (tańszym) nie słychać.. 

..tylko czego..??  

..no kilka przykładów proszę..

• Like 1

Życie to ciągła walka.. nawet ze sprzętem audio..;)

2 godziny temu, tomek7776 napisał:

jaki kompleks ,szczera prawda

chcesz uslyszec cale pasmo,szczegolnie dol,musisz miec porzadny,wydajny wzmacniacz,i kolumny ,ktore maja porzadny dol,a nie audiofilskie "plumkajlo".

wszystkie inne polsrodki,to zmarnowana kasa.

wiekszosc z was nawet nie wie,ile informacji z plyty CD ,nigdy do nas nie dociera,,,z powodu gownanego sprzetu.

Skąd stereotyp ze jak plumkanko to audiofilskie ?
Niektórzy tak lubią ale to nie tyczy wszystkich

2 godziny temu, Huberto1984 napisał:

Nie wiem co Lech napisał, bo nie mam czasu przeczytać zawartości linku, ale teoretycznie przy kolumnach 84db dając kolumnie 1W powinniśmy usłyszeć dźwięk na poziomie 84db 1 metr od kolumny. Nie jest jednak sprecyzowane jaki będzie ten dźwięk. Tak ja to rozumiem, ale technicznie w tym kierunku nie mam wykształcenia, więc mogę się mylić. 

Kiedy ostatnio widzieliście krell FBI na sprzedaż i za ile? 

Usłyszysz, tylko będzie "darł ryja" bo niskie pasmo nie będzie w pełni napędzone

Ale jak nie masz chwili aby zerknąć do linku i wyciągnąć wnioski, to nie ma sensu z mojej strony polemizować