Skocz do zawartości
IGNORED

Amplituner Yamaha RX-V381 + Dali Zensor 1


Sagi_39626

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

To mój pierwszy post. Moje doświadczenie jeśli chodzi o audio jest bliskie 0. Nie jestem audiofilem. Zwyczajny użytkownik.

Chciałbym zakupić amplituner i monitory, pod które będzie podłączony TV i Xbox. Pokój ok. 10 m2. Cena tego zestawu to ok. 2200 do 2600 w zależności od oferty sklepów.

Moje pytania:

1. Czy z punktu technicznego (watty, ohmy) jest to dobre połączenie?

2. Czy ktoś z Was posiada któryś z tych elementów? Jakie są Wasze opinie?

3. Czy macie inne propozycje?

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

 

Projekt.jpg.21f42f3fc6f8b0cefbe409f5b29467a2.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Z Twojego opisu wynika, że będziesz korzystał tylko z dwóch kolumn, tak więc już na początek błędny jest wybór amplitunera wielokanałowego. W podobnym budżecie możesz zakupić amplituner stereofoniczny, który zaoferuje lepszą jakość dźwięku. Przykładem jest Yamaha R-N301 (https://www.q21.pl/yamaha-r-n301.html).

Dobór kolumn Dali jest jak najbardziej optymalny, natomiast zdecydowanie namawiałbym na model większy Dali Zensor 3 (https://www.q21.pl/dali-zensor-3.html). To w stosunku do Dali Zensor 1 kolumny o znacznie lepszym, bardziej dynamicznym, pełnym dźwięku. Ewentualnie jeśli budżet nie pozwala, proszę spojrzeć na niższą serię Dali Spektor 2 (https://www.q21.pl/dali-spektor-2.html). Mamy także przygotowane bardzo atrakcyjne zestawy stereo od razu z kolumnami, zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą (https://www.q21.pl/category/zestawy-stereo-z-kolumnami).

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej na zestawy dobierane indywidualnie, oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji. Poza wymienionymi powyżej, na miejscu mamy dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać, porównać i dobrze wybrać.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź

Mam dwa pytania:

1. Czy to, że byłby wielokanałowy amplituner a będą podpięte tylko dwie kolumny zmienia coś w odsłuchu? Myślałem żeby później dokupić subwoofer.

2. Jeśli Pan odsłuchiwał model kolumn które ja zaproponowałem i Dali Spektor 2, które Pan zaproponował, to jak jest między nimi różnica w brzmieniu? Patrząc na specyfikację techniczną to są prawie takie same ze wskazaniem na Dali Zensor 1 moim zdaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście można zastosować amplituner wielokanałowy, jednak w podobnym budżecie kupimy urządzenie stereofoniczne, które zagra o dobrą klasę lepiej. Jeśli chcemy uzyskać jakość podobną do R-N301, powinnismy zwrócić uwagę na amplituner wielokanałowy RX-V681 (https://www.q21.pl/yamaha-rx-v681.html). Natomiast w kwestii kolumn bardziej skupilbym się na znalezieniu modeli, które będą w stanie zapewnić wystarczająco dynamiczny dźwięk, rezygnując z subwoofera. Szczególnie że pomieszczenie nie jest duże.

Porownujac kolumny Dali Zensor 1 i Spektor 2, pod względem obiektywnie jakości dźwięk, seria Zensor jest oczywiście lepsza, jeśli kolumny wykorzystujemy jako zestaw główny, znacznie lepiej sprawdzą się wersje większe, czyli w przypadku serii Zensor model Zensor 3 (https://www.q21.pl/dali-zensor-3.html). W takiej konfiguracji subwoofer nie jest potrzebny.

Proszę przemyśleć temat, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner stereo zapewni lepszą jakość dzwieku ale ma ograniczoną mocno funkcjonalność. Nie bedzie miał wygodnej obsługi którą zapewniają połaczenia HDMI, rca i sterowanie CEC. Kino bedzie tez mozna z czasem rozbudowywać do pełnego zestawu 5.1. Zostan przy tym zestawie bo w tej cenie na te warunki bedzie ok. Chyba że macto być wyłącznie do muzyki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi :-)

Tak jak pisałem, chodzi głównie o dźwięk w trakcie oglądania TV bądź grania na konsoli. Budżet mam ograniczony także droższe opcje raczej nie wchodzą w grę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to, że byłby wielokanałowy amplituner a będą podpięte tylko dwie kolumny zmienia coś w odsłuchu? Myślałem żeby później dokupić subwoofer.

Amplituner będzie działał jak zwykłe stereo. Jeżeli planujesz subwoofer, to amplituner wielokanałowy ma bezsprzeczną zaletę w postaci aktywnych zwrotnic i systemu kalibracji głośników. To się dopiero nieśmiało zaczyna pojawiać w sprzęcie stereo. I oczywiście amplituner KD obsługuje HDMI, bez tego będziesz musiał kombinować z podłączeniem TV i konsoli.

 

Jeśli chcemy uzyskać jakość podobną do R-N301, powinnismy zwrócić uwagę na amplituner wielokanałowy RX-V681

Nie wypowiadam się o dźwięku, ale schematy elektroniczne końcówek mocy Yamahy w amplitunerach stereo są bardziej prymitywne niż w sprzęcie KD Yamahy. Tyle że w tym wypadku chyba nawet RX-V481 będzie nieco za drogi a RX-V381 nie ma funkcji sieciowych, więc nie byłby to perspektywiczny wybór.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcje sieciowe mnie nie interesują. Wiem, że teraz to nawet pralka ma WiFi, ale jakby ten sprzęt stał w salonie i chciałbym, żeby muzyka często grała to wtedy bym rozważał coś internetowego. Teraz z racji tego, ze to mój pierwszy miałby być sprzęt w zupełności wystarczył by mi zwykły amplituner. Tak jak mówisz z HDMI, bez problemów się podłączy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a może jakieś propozycje amplitunera, który jest już długo na rynku, na używany sprzęt też spojrzę przychylnym okiem. Plus do tego jakieś kolumny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, popatrz tez na te kolumny

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

a dlaczego te, bo mają stosunkowo duży głośnik średnioniskotonowy a to gwarantuje niższe basy natomiast jeśli masz mało miejsca miedzy kolumnami a ścianą (tzn kolumny będą stały dość blisko ściany) to lepiej brać kolumny z przednim bass-refleksem jak te, a z amplitunerów może taki

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

można by też taki

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

to dość wysoki model ale nie ma dekoderów HD, albo taki

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

a może dla odmiany taka Yamaha

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

starszy model ale z dekoderami HD i wysoki model no i myślę warty walki ale kurcze tylko 2 godziny do końca

 

 

powodzonka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź w stereo. Jeśli chcesz funkcje to rn602 bo jednak niżej to dużo stracisz w dźwięku. Lub używane onkyo 8050 i 8150.

Co do kolumn to faktycznie tesi 260 są ciekawa propozycja, quantum 673 czy bardzo mięsiste ale delikatne na górze Elac debut b6.

Zapraszam cię na odsluch

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.