Skocz do zawartości
IGNORED

Klub kabli zasilających Hiend-Audio Ziggy


Krzysztof_54067

Rekomendowane odpowiedzi

To ten Viborg nadaje sie do czegoś?

Jak by tutaj dyplomatycznie odpowiedzieć ...

Trochę go udoskonalili konstrukcyjnie i dopracowali, choć nadal ma pewne swoje ograniczenia w zakresie tego, co z niego można zbudować.

Słucham tego Picassiątka cudaka od rana ...

Surowizny słucham.

A im bardziej słucham, tym bardziej dochodziłem do wniosku, że jak za te pieniądze, to podoba mi się to co słyszę.

Żeby nie było wątpliwości - gra to dobrze - jak na swoją cenę. W kategorii Osiągi / Cena jest to relacja bardzo korzystna.

Co nie zmienia faktu, że wypaśne wtyczki renomowanych producentów z zachodu - grają ciut lepiej. Tyle tylko że to ciut kosztuje znacznie więcej.

 

Wczesnym popołudniem ogołociłem jednego z rodzimych sprzedawców na rodzimym serwisie aukcyjnym z całego stanu zapasu, jaki posiadał.

Biedaczek się zapewne mocno zdziwił.

 

Tak się składa, że on miał ceny stare, te wciąż z przed Monachium, czyli ceny "starego zapasu" który kupił zapewne jeszcze na długo przed targami.

A teraz, w trakcie targów, rozmawiałem bezpośrednio z założycielem i naczelnym fabryki Viborga. Wiedząc kim jestem i wiedząc, jakie miałem historyczne ceny,

dał mi aktualną cenę "prosto z fabryki".

Cena "nowa" była ciut wyższa jak u kolegi z alle..niedrogo.

Od czasu gdy się nimi ostatnio (2 lata temu?) interesowałem, cena wzrosła (w fabryce) o 100%.

 

...

post-34863-0-74090500-1526587373_thumb.jpg

Edytowane przez zjj_wwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość messier57

(Konto usunięte)

A to fotka z Monachium 2018 :)

 

post-68066-0-99754200-1526572229_thumb.jpg

post-68066-0-81403400-1526572254_thumb.jpg

 

Ja tylko dokończę odnośnie Monachium. Skromny system a grał tak gęstym dźwiękiem ze się aż zdziwiłem. W tym budżecie ciężko o zrobić takie granie. Bardzo fajna kombinacja pylon, fezz, lektor, ziggy :)

Edytowane przez messier57
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dokończę odnośnie Monachium. Skromny system a grał tak gęstym dźwiękiem ze się aż zdziwiłem. W tym budżecie ciężko o zrobić takie granie. Bardzo fajna kombinacja pylon, fezz, lektor, ziggy :)

 

Mam kable Zyggiego Cheetach które zasilają moje monobloki i mocno zachęcam abyś przetestował te sieciówki z Karanem KAS 400.- możesz być

mile zaskoczony. Ja dość długo szukałem sieciówek do moich końcówek - potrzebowałem minimalnie dociążyć dźwięk bo większość dziwnie odchudzała

brzmienie wzmacniaczy i powodowała jazgot na wysokich tonach. Zyggi sprawdził się w tych aspektach na 100%. Zamówiłem już kolejną parę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość messier57

(Konto usunięte)

Mam kable Zyggiego Cheetach które zasilają moje monobloki i mocno zachęcam abyś przetestował te sieciówki z Karanem KAS 400.- możesz być

mile zaskoczony. Ja dość długo szukałem sieciówek do moich końcówek - potrzebowałem minimalnie dociążyć dźwięk bo większość dziwnie odchudzała

brzmienie wzmacniaczy i powodowała jazgot na wysokich tonach. Zyggi sprawdził się w tych aspektach na 100%. Zamówiłem już kolejną parę

 

Będę testował :) Dzisiaj do mnie dotarł Cheetach specjalny, na angielskiej wtyczce, on idzie ze ściany do listwy schuko. Drugi Cheetach idzie do Karana. A do źródła/pre mam 2x Picasso. Niestety się rozchorowałem i nie mogę teraz przetestować :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dość długo szukałem sieciówek do moich końcówek - potrzebowałem minimalnie dociążyć dźwięk bo większość dziwnie odchudzała

brzmienie wzmacniaczy i powodowała jazgot na wysokich tonach.

 

Może czas wysłać AW400 na przegląd do serwisu jak takie cuda się dzieją :)

Edytowane przez Roxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może czas wysłać AW400 na przegląd do serwisu jak takie cuda się dzieją :)

 

Roxy , ale tu nie chodziło o AW 400 - ja mam jeszcze inne monobloki do których idealnie wpasowały się Zyggi Cheetach.

 

AW 400 gra wyśmienicie nawet na komputerowych sieciówkach ale akurat do nich mam Kubala Sosna Emotion pc. Mam nadzieję że nie będziesz mnie męczył o foty jak to robił @ mateuszek :-)

 

AW 400 mają zaledwie kilka lat 5-7 więc serwis jest zbedny.

Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Roxy , ale tu nie chodziło o AW 400 - ja mam jeszcze inne monobloki do których idealnie wpasowały się Zyggi Cheetach.

 

AW 400 gra wyśmienicie nawet na komputerowych sieciówkach ale akurat do nich mam Kubala Sosna Emotion pc. Mam nadzieję że nie będziesz mnie męczył o foty jak to robił @ mateuszek :-)

 

AW 400 mają zaledwie kilka lat 5-7 więc serwis jest zbedny.

 

 

Nie wiem, co Mateuszek chciał robić z Twoimi zdjęciami. Osobiście wolę zdjęcia ładnych dziewczyn :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Dzięki uprzejmości kolegi DARTH VADER (Amatorskie Testy Audio) - zamieszczam jego zdjęcia kabla Ziggy Cheetah MK III (NCF).  Na razie się tam u niego wygrzewa. A za jakiś czas - odsłuchy i testy.

 

 

image_30733.jpg

Edytowane przez zjj_wwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zbigniew_69223 napisał:

Piszę zupełnie serio.

Dobrze, że dopisałeś ten fragment, bo to w dziwnych czasach funkcjonujemy.
A zamiast / oprócz linka do poczytania - mam lepszy pomysł.

Edytowane przez zjj_wwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2019 o 09:33, zjj_wwa napisał:

Dobrze, że dopisałeś ten fragment, bo to w dziwnych czasach funkcjonujemy.

I co zrobisz jak nic nie zrobisz... 

Pewien Ukraiński Inżynier powiedział mi kiedyś gdy skarżyłem się na otaczający świat "Pokochajmy tak jak jest bo lepiej nie będzie" 

Niech psy szczekają, karawana idzie dalej 

Pozdrawiam

Zbyszek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zderzyłem się dzisiaj z nowym poziomem pocztowego absurdu. Dostałem kłamliwego SMS'a na temat statusu mojej paczki.
SMS przyszedł wraz z PIN kodem do odebrania tejże paczki, a konkretnie - we wskazanym w SMS'ie punkcie odbioru paczek.
Sęk ino w tym, że Poczta Polska kłamie.
Rozsyła nieprawdziwe SMS'y dotyczące statusu paczek.

We wskazanym punkcie odbioru paczek powiedziano mi bowiem, w sposób bardzo DEFINITYWNY, że takiej paczki u nich NIE MA.
Pojechałem więc na moją rejonową pocztę, zapytać What The FUCK ?
Tam mi grzecznie udzielili odpowiedzi, że nie rozumieją, o co mi chodzi.
"Przecież system mówi, że paczka została mi już DORĘCZONA."
Takie teraz nowe zmiany na poczcie są.
Witamy w krainie absurdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Niech spoczywają w pokoju.
Taśmy Matki, oczywiście.
Wykonawców takich jak:
Elton John
Eric Clapton
The Eagles
Aerosmith
Steely Dan
Tom Petty and the Heartbreakers
The Police
Guns N’ Roses
Nine Inch Nails
Nirvana
Soundgarden
Tupac Shakur
Beck
Louis Armstrong
Duke Ellington
Al Jolson
Bing Crosby
Ella Fitzgerald
Judy Garland
Billie Holiday
Chuck Berry
Aretha Franklin
John Coltrane
Count Basie
Ray Charles,
Sammy Davis Jr.
Les Paul
Fats Domino
Loretta Lynn
B.B. King
Quincy Jones
Burt Bacharach
Joan Baez
Neil Diamond
Sonny and Cher
The Mamas and the Papas
Joni Mitchell
Cat Stevens
Lynyrd Skynyrd
Jimmy Buffett
Don Henley
Iggy Pop
Barry White
Patti LaBelle
Yoko Ono
Sting
R.E.M.
Janet Jackson
Queen Latifah
Mary J. Blige
Sonic Youth
No Doubt
Snoop Dogg
Hole
Sheryl Crow
Eminem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

American Version.
Ziggy Cheetah MK II.
Work In Progress.
For a set of power hungry monoblocks.
Because Power Needs To Sing.

#Ziggy #Cheetah #audiophile #stereo #hifi #hiend #hiendaudio #audio #audiosystem #powercable #powercables #audiocable #audiocables #powercable #pscable

 

20190705_115917 c.jpg

20190705_120027 c.jpg

20190705_120052 c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

"The Love In My Heart" was complex, fun and foot-tappingly Danceable". This Ziggy “Cheetah” MK II AC Power cable surprised me. No, shocked me. The shininess I heard was gone, replaced with seemingly endless punch, density and dynamic complexity."
Full Review here:
http://v2.stereotimes.com/post/hiendaudio.coms-ziggy-“cheetah”-mk-ii-ac-power-cord/

happy feet.gif

Stereo Times Magazine.jpg

 

"... Ziggy’s [power supply] cable did a near MRI on the body of that acoustic bass ... reached down deep for the lowest dense cinematic bass, offering a good, solid sound-stage and vocal imaging ..."
Full review: http://stereotimes.com
#Ziggy #Cheetah #audiophile #audio #cable

Brain MRI-min.jpg

Stereo Times Magazine 2.jpg

 

The Ziggy Cheetah MK II Power Supply Cable: "... Amulet" from Paul Simon’s “So Beautiful Or So What” was captivating, his guitar’s body rendered with a great, bold voice and presence. No shy playing here – a surety of movement beautifully rendered...." http://stereotimes.com

Paul Simon.jpg

 

 

"'Ocean Wide, Canyon Deep', bass line was rendered with a real physical sense of that instrument’s body, The strings were lush; delicate cues, nuances light and airy, like butterflies fluttering about the room. Such a pleasing depth to this detailed mix."

http://stereotimes.com

 

butterfly 2b.jpg

Butterfly.jpg

bass strings.jpg

Edytowane przez zjj_wwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Krzysztof_54067 napisał:

Bardzo interesujące. Co obrazuje lub dowodzi to zdjęcie z "wnętrza głowy"?

A takie tam.  Wizualizacja.
W amerykańskiej recenzji powołują się na "Near MRI scan" ....  a nie każdy chyba kojarzy co to jest ten rezonans magnetyczny bliskiego pola.

"... Detailed, great sound-stage, not compressed, punch, nice body to instruments, upright bass has great body, wood and presence. Outstanding. My neighbor just texted and asked me what song I was just playing... Transients tight, fast...

http://v2.stereotimes.com/post/hiendaudio.coms-ziggy-“cheetah”-mk-ii-ac-power-cord/

Deal-With-a-Noisy-Neighbour-Step-1-Version-3.jpg

Cheetah_20181007_142944_bc.jpg

Edytowane przez zjj_wwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje! Na pewno (przykład Lampizatora) eksport jest rynkiem obiecującym (większy, zamożniejszy, bardziej świadomy).

Słyszałem, że część polskich konstruktorów od razu ustawia się pod rynki zewnętrzne (chyba ten producent wzmacniaczy widzianych na prezentacji Lampizatora) traktując rynek polski jako margines (ze względu na niszowych, "specyficznych" klientów w Polsce). 

Oby się udało ponieważ przewody są fantastyczne!

 

 

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje i powodzenia w "zagranicznym " biznesie. 

Za granicą jest też chyba taka tendencja że zwraca się uwagę bardziej na rodzime produkty doceniając tak jak piszesz wysiłki innych.

W naszym kraju .... sami wiecie 

Pzdr 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś coś, to jest już możliwość realizacji Ziggy Cheetah MK II w wersji NCF Gold, czyli na pozłacanych wtykach Furutecha. 
Ciekawa alternatywa dla tych wszystkich, którzy nie są przekonani do sygnatury brzmienia Furutechowego rodu. 

20191007_094908 b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable zasilające Ziggy zawitały ostatnio w segmencie: "Studia Nagraniowe".
W handlu dostępna jest już co najmniej jedna płyta CD (jazz),
która nagrywana była z wykorzystaniem urządzeń zasilanych kablem zasilającym Ziggy.
Na dość kluczowej pozycji, a mianowicie na zasilaniu pre-ampów do mikrofonów studyjnych.
Wiewiórki szeptają też, że konsole mikserskie typu MASELEC - bardzo polubiły się z niektórymi typami Ziggy kabli.

Maselec.jpg

Gorący okres ... przed Audio Video Show ... 

termokurcze.jpg

Edytowane przez zjj_wwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey. Ziggy Power Supply Cables for Audio will be powering up audio gear on at least two exhibition stands at the Warsaw Aufio Video Show 2019: at RT-Project at Hotel Sobieski, and Sveda-Audio, at Hotel Tulip. Feel free to pop in and have a listen to those setups. Cheers, Ziggy

hashhtag#cables hashtag#cable hashtag#hiend hashtag#ziggy hashtag#audiocable hashtag#audiocables hashtag#ziggycables hashtag#ziggypowercable hashtag#ziggyaudiocables hashtag#hiendaudio hashtag#ziggyhiendaudio hashtag#ziggypowercables hashtag#pscable

177.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.