Skocz do zawartości
IGNORED

Klub kabli zasilających Hiend-Audio Ziggy


Krzysztof_54067
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od jakiegoś czasu nosiłem się z zamiarem wymiany kabla sieciowego w moim DACu (Denafrips R2R). Po sugestiach kolegi z forum, skontaktowałem sie z Panem Zygmuntem (Hiend-Audio Ziggy) i otrzymałem kilka modeli do przetestowania. Kable sprawdzałem w różnych konfiguracjach wpinając do DACa oraz do transportu CD. Najlepszy efekt uzyskałem łącząc model Picasso z DAC, a Inception X5-New z transportem. Wrażenie parwdziwości słuchanej muzyki stało sie niesamowite, tak brzmiącego mojego systemu jeszcze nie słyszałem. Wybrzmienia, barwa, pięknie wydobywane szczegóły z aurą i „powietrzem” wokół instrumentów, naturalne wokale z fajnym pogłosem. Usłyszałem nie tylko struny, ale też pudła rezonansowe intrumentów (wiolonczela, kontrabas). Największym zaskoczeniem było to, że zmiana kabla zasilającego w transporcie CD dała najbardziej słyszalne zmiany (podłączonym cyfrowo do DACa). W efekcie zdecydowałem się na zakup nie jednego, a dwóch kabli (Picasso + Inception X5-Nowa wersja!). I jeszcze jedno, kable potrzebują trochę czasu na ułożenie się w systemie (wygrzanie). U mnie grają już 300h i jest pięknie. Podsumowując, kable zasilające Ziggy znakomicie wpasowały sie w mój system i preferencje brzmieniowe. Zdaje sobie sprawę, że każdy ma inny system, akustykę oraz (co chyba najistotniejsze) różne oczekiwania co do brzmienia. Niemniej bardzo polecam wypróbować kable Ziggy oraz kontakt z Panem Zygmuntem, który z pewnością coś doradzi, tak jak to było w moim przypadku. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrew149s  (z sąsiedniego forum): 
".... Jestem właśnie po miłym weekendzie z rzeczonym rozgałęziaczem Zygmunta.
Genialne urządzenie wpływające jednoznacznie na poprawę dźwięku praktycznie w każdym aspekcie.
Swoboda, barwa, realizm, szczegół, gładkość, dynamika, jest więcej dźwięku w dźwięku, wszyscy wiemy o co chodzi.
Wręcz nie chce się wypinać kabli z ziggy rozgałęziacza.
Bugowa mocarna, ciężka, w całości z grubego aluminium estetycznie pomalowanego.
Cena jest bardzo dobrze skalkulowana zważywszy na estetykę wykonania jak i profit dźwiękowy po wpięciu w system. ..."

 

A-03 b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, zjj_wwa napisał:

profit dźwiękowy po wpięciu w system. ..."

To jest rzecz najważniejsza, aby  nie ulegać utowarowieniu. Za Wyjątkowe doznania człowiek jest wstanie zapłacić każde pieniądze. Kiedyś słuchałem u znajomego forumowicza kable Ziggy, wnosiły znaczący progres ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Chciałbym podzielić się wrażeniami z odsłuchu rozgałęziacza Ziggy Splitter (6gn). Niesamowite urządzenie, bardzo solidne i estetyczne, które  moim zdaniem wyraźnie i zdecydowanie pozytywny wpływa na poprawę brzmienia całego systemu, właściwie w każdym elemencie. Barwa, wybrzmienia, mikro i makro dynamika, ogólna swoboda dźwięku zrobiły na mnie największe wrażenie. Do tego dochodzą: sugestywna głębia, bogactwo faktur i sporo powietrza wokół instrumentów. Pieknie słychać mikrodetale takie jak pociągnięcia smyczków, czy pudła rezonansowe oraz całe mnóstwo innych detali. To wszystko sprawia, że odbiór muzyki stał się jeszcze bardziej realistyczny i wciągający. Podsumowując, w mojej opinii doskonałe urządzenie, warte swojej ceny !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, krzysiek29 napisał:

U mnie też Rod od ściany się lepiej sprawdza. 

Dla dalszego poprawienia efektu brzmieniowego polecam zainstalowanie gniazdka ściennego Furutech FP-SWS(G), w moim przypadku świetnie się zgrywa z wtyczką Furu FI 38R. Co prawda kosztuje niemało (gniazdko), ale zdecydowanie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ziggy Black Rainbow. 

Szczególnie polecany do oglądania dziecięcych bajek, wiadomości telewizyjnych, filmów akcji, gdzie się "dużo dzieje". Albo np. Animal Planet, gdzie można pozyskać wgląd w życie intymne żuczków, pszczółek, ptaszków, i tym podobne.

Kabelek dedykowany do zasilenia telewizora. Bazuje na płasko-profilowej wtyczce typu "ósemka", którą można podejść pod niefortunnie umiejscowione gniazdo "ósemka" w telewizorze, gdzie jest taka w miarę ciasna płaska nieduża wnęka na manewrowanie wtyczką kabla zasilającego.
Pierwsze testy kabla Ziggy Black Rainbow w pomieszczeniu kina domowego u kolegi w Niemczech wypadły bardzo zachęcająco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...
W dniu 30.01.2021 o 13:46, Marcinstu napisał:

Witam,

 

Znajomy zainteresowany jest kablem Ziggy Cheetah MKII (Au/Rh), 2,4m.

Jaka cena szacunkowo by była ?

 

pozdrawiam,

Marcin

 

Cena na rynku to ok. 1400-1500. Z racji "ponadnormatywnej" długości, moja cena to 1599. Koszty przesyłki biorę na siebie.

Jest kilka osób zainteresowanych, w tym jedna bardzo - jeśli dokona dziś płatności, sprawa będzie nieaktualna.

Jeśli nie, dam znać.

Michał 

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.