Skocz do zawartości
IGNORED

Monitor Audio bx6.


Maestro80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Jestem posiadaczem monitor audio bx6, aktualnie musiałem oddać swój wysłużony amplituner kina domowego i postanowiłem, że zamiast kupować kolejny rozejrzę się za typowym wzmacniaczem stereo do muzyki, bo filmów nie oglądam prawie w ogóle.

Kwota jaką planuje przeznaczyć to 1000zł i będzie to wzmacniacz używany. Te nowe świecidełka niestety, ale w tej kwocie z dźwiękiem mają wspólnego niewiele.

Dodatkowo jeśli to dobry dział, zaproponujcie mi połączenie do tego odtwarzacza CD, ten w cenie nie więcej niż 300zł.

 

Jestem osobą młodą, muzyki słucham różnej. Lubie elektroniczne brzmienie na imprezie, ale lubię też posłuchać z dziewczyną dire straits przy winie i delektować się muzyką. W muzyce ważna jest dla mnie dynamika, nie lubię kluskowatego brzmienia, ma być szybko! Kocham nisko schodzący bas, który czuje na stopach, no byleby dało się go kontrolować. Góra wiadomo detaliczna, niewycofana.

Jeszcze na koniec jak ma ktoś propozycje kabli RCA (do podłączenia CD - WZMACNIACZ ) i głośnikowych, które dobrze stoja jakość - cena, te niestety też musiałem oddać wraz z moim starym amplitunerem, chyba że wdg was nie ma sensu w to inwestować i lepiej kupić najtańsze, 3zł za metr :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocham nisko schodzący bas, który czuje na stopach

zapomnij otym przy tych kolumnach ,one niskiego basu nie mają i tu najlepszy wzmacniacz cudów nie zrobi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeee tak słabo z basem w rx6 nie jest , murów nie kruszy ale to tylko 2 x 6.5 cala. Konkurencja w tej cenie jest jeszcze słabsza.. z wyjątkiem Elaca Debut 6.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeee tak słabo z basem w rx6 nie jest , murów nie kruszy ale to tylko 2 x 6.5 cala. Konkurencja w tej cenie jest jeszcze słabsza.. z wyjątkiem Elaca Debut 6.

Tylko, że u mnie w pokoju stoją BX6, wersja rx6 to chyba troche co innego..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze wzmacniaczy do 1tyś z MA bx6 słyszałem nad c326bee i Harmana hk980 (mowa o używkach). Oba całkiem dobrze radziły sobie z tymi kolumnami. Nad ostrzejszy i dynamiczniejszy według mnie.

 

Można jeszcze zaryzykować:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli BX6.

 

Ja bym do nich widział Marantza PM7000 w 1k się zmieścisz. Ta muzykalność jego i mocny środek dodadzą im wyrównania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ,słuchałem tych kolumn,posiada je mój znajomy-tam NIE MA niskiego basu po 70hz jest pik w dół, to słychać,podpinałem je pod 2x200w nic to nie poprawiło,jak nie wierzycie zobaczcie wykres charakterystyki na AV ,u kumpla grają z nadem 372 i faktycznie dobrze je wysterowywuje-można słuchać ,ale szału nie ma

nie lubię kluskowatego brzmienia, ma być szybko

to są bardziej kolumny do chilloutu,do szybkiego grania to np.Visaton couplet-mam więc, wiem co piszę,a więc Maestro 80 najpierw kolumny ,potem wzmacniacz-oczywiście to moja prywatna opinia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ee tam zaraz jeżdzę..po prostu za te pieniądze mozna lepiej,u mnie gra parę par kolumn przeważnie diy,ale mam też parę złożonych kitów visatona,moim głównym systemem jest teraz odgroda ,szerokopasmówka +bas +supertweer,napędza to NHt power 5,z lampowy pre od feliks audio,żródło to hegel hd10,często używam też visatonów petit orgue z heglem h1,reszta to diy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo bx6 graja tak jak wygladaja, czyli fajnie. To bardzo wyrownana konstrukcja. Jedynie do czego mozna sie przyczepic to czasem syczaco-jazgotliwa gora ..... jak masz malo basu tgo kupc sobie suba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bx6 w tej cenie nie ma lepszych kupiłem używki za 2400 zł, NIE MA LEPSZYCH :) ma ktoś inne zdanie?

Hmm chyba ja ;-) Nie że bx6 są złe ale chodzi o to by trafić w swoje preferencje brzmieniowe. Nie lubię tak upraszczać lepsze-gorsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale w tej cenie jakie możesz mieć inne preferencje, jak wszystko albo niedostępne, albo stare jak świat.. kolumny, które grają ładniej to kolumny z półki cenowej 4000 zł lub wyżej

 

no ale w tej cenie jakie możesz mieć inne preferencje, jak wszystko albo niedostępne, albo stare jak świat.. kolumny, które grają ładniej to kolumny z półki cenowej 4000 zł lub wyżej

no chyba że mówimy o jakiś DIYach i innych cudach z kosmosu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale w tej cenie jakie możesz mieć inne preferencje, jak wszystko albo niedostępne, albo stare jak świat

BMN FX3,STX-FX 300,Pylon audio shappire25 to tylko trzy przykłady polskich firm produkujących kolumny,cena ta sama za parę nowych ,jakość dzwięku o wiele lepsza...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym też celowal w jakiegoś marantz z pokretlami od tonów wysokich, żebyś mógł trochę "dostroic" górę jeśli będzie potrzeba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem jakiś czas temu nowe BX6...po kilku miesiącach znalazłem używane tannoy Dc6t se za 2500zł. Bez żalu rozstałem się z bx6. Tannoy okazał się (zaznaczam, że w moim odczuciu) lepszy pod każdym względem. Nawet bas w mniejszych głośnikach dc6t okazał się po prostu fajniejszy. Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor Audio jest teraz na szczycie w rankingu zakupowym, świetnie wypada w testach i wygląda naprawde fajnie. Tannoy jest raczej u nas na podobnym poziomie co Jamo.. może oczko wyżej. Te Tannoye Dc6t se były wyprzedawane na richtersound jako nowe za podobne okolice do 2500.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byly, byly, ale jak na ta cene to graly naprawde dobrze. W porownaniu do MA to dwie rozne szkoly grania. Zalezy kto co woli. Ja bym wybral Tannoy, ale zaloyciel watku juz przeciez ma kolumny:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A propos wzmaka ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zbyt podkreślający górę.. fakt że jest fajna w bx6.. tzn. raczej łagodna.

 

Ja bym szedł w Marantza pm 7000 - dociążenie środka przyda sie bardziej BX6 niż wyeksponowanie wysokich i dołu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.