Skocz do zawartości
IGNORED

Kto zaprojektuje zwrotnice 3-way ?


Adam J.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym poprosić kogoś o pomierzenie i zaprojektowanie zwrotnic.

 

Głośniki już testowane jakiś czas ze zwrotnicą cyfrową DCX2496, gra dobrze, ale z uwagi na dyskomfort użytkowania chciałbym zmienić powyższe na "pasywki".

 

Obudowy na razie testowe, zatem chętnemu dostarczę docelowo wykonane kolumny.

 

Kwestia pomiarów i zwrotnic.

 

Chyba, że jakieś inne sugestie macie drodzy forumowicze.

 

Mowa o przetwornikach:

 

SEAS l26rfx/p

Scan speak 8535/00

SEAS 27tbfc/g

 

obudowy zamknięte...mid.12-14L / woof. 50L

 

Teraz grają z podziałem 150 / 2500-3000 Hz , niskotonowy z boku.

 

Wcześniej miałem niskotonowy na froncie, podział 200-300Hz było lepiej, więc docelowa obudowa z wooferem z przodu.

 

Biorę jeszcze pod uwagę zmianę wysokotonowych ale nie dlatego, że źle gra, bo mi się podoba, ale dlatego, że potrzebuję 27tbfc/g do innego zestawu, a musiałbym kupić wtedy takie same, chociaż te tbfcg mam ze starych lotów, ponoć kiedyś

była lepsza produkcja. Poza tym, wtedy do 3-way mógłbym mniejszą kopułę kupić :) i podział z 3000Hz.

 

Byłbym wdzięczny za profesjonalną pomoc, bo ja się boję 3-way zaprojektować, jestem magikiem od spraw innych :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki już testowane jakiś czas ze zwrotnicą cyfrową DCX2496, gra dobrze, ale z uwagi na dyskomfort użytkowania chciałbym zmienić powyższe na "pasywki".

Dlaczego chcesz pogorszyć układ przechodząc z aktywnego na pasywny ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jakie są te ustawienia na DCX2496 razem z tłumieniem dla poszczególnych sekcji oraz parametry głośników jak fo Qtm Qte VAS Re Le

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktywnym będzie krok w tył - będziesz musiał wydać sporo $$$ na elementy pasywne a i tak zapewne zniknie "lekkość" grania, przejrzystość i przysłowiowy wykop.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat to powinien być zamieszczony w zakładce: Usługi zlecenia.

 

Po prostu cena 1500zł za całość. (w DIY miał by za darmo)

 

A tak to koledzy będą dobrze radzić a autor i tak was olewa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktywnym będzie krok w tył - będziesz musiał wydać sporo $$$ na elementy pasywne a i tak zapewne zniknie "lekkość" grania, przejrzystość i przysłowiowy wykop.

Dokładnie tak jak napisałeś. Ja bym wolał zainwestować w przeróbkę tego DCX wymieniająca jego analogową elektronikę wejść i wyjść na nową opracowaną w Holandii (DIY) wprowadzającą do sekcji analogowej precyzyjną regulację głośności wejść i wyjść analogowych sterowaną przy pomocy pilota. Układ aktywny z punktu widzenia technicznego nie ma konkurencji, ale oczywiście każdy ma swoje koncepcje rozwoju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak napisałeś. Ja bym wolał zainwestować w przeróbkę tego DCX wymieniająca jego analogową elektronikę wejść i wyjść na nową opracowaną w Holandii (DIY) wprowadzającą do sekcji analogowej precyzyjną regulację głośności wejść i wyjść analogowych sterowaną przy pomocy pilota. Układ aktywny z punktu widzenia technicznego nie ma konkurencji, ale oczywiście każdy ma swoje koncepcje rozwoju.

 

Z punktu widzenia technicznego konkurencji nie ma. Z punktu odsłuchów jednak osobiście wolę tradycyjną zwrotnicę pasywną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z punktu odsłuchów jednak osobiście wolę tradycyjną zwrotnicę pasywną.

Człowiek ma często różne swoje preferencje nie mające nic wspólnego z jakością. Na forum było już to wielokrotnie poruszane. Trochę się dziwię bo ja jak raz usłyszałem układ aktywny to wiedziałem że nic innego już mnie nie zadowoli. Dziś mam w domu trzy takie układy i zdania nie zmieniłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

"Zdecydowanie pojawia się u niego lepsza kontrola basu, wyrazistość poszczególnych instrumentów i szybkość w oddawaniu impulsu. Otwarty, nieskrępowany, a przez to nienudny dźwięk, stał się dynamiczny w takim stopniu, że wybrzmienia bębnów i kotłów w przestrzeni pokoju okazały się wybitnie realistyczne."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainwestować w przeróbkę tego DCX wymieniająca jego analogową elektronikę wejść i wyjść na nową opracowaną w Holandii (DIY) wprowadzającą do sekcji analogowej precyzyjną regulację głośności wejść i wyjść analogowych sterowaną przy pomocy pilota.

 

To podaj kolegom namiary na stronę internetową z tą przeróbką. Wiem, że ją mi wysłałeś ale dla innych będzie może potrzebna.

Ja niedawno kupiłem miniDSP za jedyne 430zł. A za 1000zł dostajesz z pilotem w wersji HD itd. Więc chyba szkoda dawać zarabiać komuś na jeną kolumnę. Aktywne zawsze mają większe możliwości o jednorazowych pasywnych. I tu chyba leży ich przewaga. Przed paroma miesiącami zmieniłem z DCXa na pasywne i nic się nie pogorszyło ani polepszyło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podaj kolegom namiary na stronę internetową z tą przeróbką. Wiem, że ją mi wysłałeś ale dla innych będzie może potrzebna.

Jak się ktoś zainteresowany zapyta to podam. Nie ma zapotrzebowania na dobre technicznie rozwiązania. Niestety są dosyć drogie mimo że naprawdę dobre.

Przed paroma miesiącami zmieniłem z DCXa na pasywne i nic się nie pogorszyło ani polepszyło

Przeczytaj ten tekst o porównaniu kolumn firmy Lipiński do którego link podałem wyżej. Oczywiście każdy ma swoją koncepcję najlepszego technicznie układu. Być może, wbrew światowym opiniom, to jest układ pasywny, ale mocno w to wątpię. Różnicę pomiędzy układem pasywnym a aktywnym słychać ewidentnie i na pewno nie jest to różnica na korzyść układu pasywnego ale jak ktoś się przyzwyczaił do nieprawidłowości i śmietnika wnoszonego przez filtry pasywne włączone pomiędzy wzmacniacz a głośnik to można częściowo zrozumieć jego stanowisko.

 

Więc chyba szkoda dawać zarabiać komuś na jeną kolumnę.

Możliwe że masz rację. Nie sprawdzałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnicę pomiędzy układem pasywnym a aktywnym słychać ewidentnie i na pewno nie jest to różnica na korzyść układu pasywnego ale jak ktoś się przyzwyczaił do nieprawidłowości i śmietnika wnoszonego przez filtry pasywne włączone pomiędzy wzmacniacz a głośnik to można częściowo zrozumieć jego stanowisko.

 

Jak wiesz od początku szkoły średniej to zawsze dłubałem w filtrach aktywnych i bardzo lubię ich prostotę. Wystarczy wzmacniacz operacyjny ze zmiennym wzmocnieniem i podwójny potencjometr i już można przestrajać częstotliwość i charakterystykę filtru. Jednak moim zdaniem nie ma znaczenia gdzie jest ten filtr pasywny: czy na wejściu wzmacniacza czy na wyjściu wzmacniacza, jeżeli jest poprawnie zrobiony nie będzie różnicy.

 

Znalazłem ciekawy wpis na forum Behringera:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

"Wifi network remote control of DCX2496

 

Hi all,

I want to share my experience with remote speaker management DCX2496 over a computer network. This unit is not equipped with an Ethernet port, but only serial interface RS232 or RS485. And for these reasons, it can not be directly integrated into the network (Wifi).

Yes, the device may be near mix, but the amplifiers must then go more cables. I prefer DCX2496 in a rack with amplifiers.

For this purpose I bought a converter, MOXA NPort 5150, which has RS232 and RS485 (for controlling multiple devices), as this converter device works.

Can I mix and control all the parameters using a computer with wifi. Selecting router or wifi ap is up to you."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiesz od początku szkoły średniej to zawsze dłubałem w filtrach aktywnych i bardzo lubię ich prostotę. Wystarczy wzmacniacz operacyjny ze zmiennym wzmocnieniem i podwójny potencjometr i już można przestrajać częstotliwość i charakterystykę filtru. Jednak moim zdaniem nie ma znaczenia gdzie jest ten filtr pasywny: czy na wejściu wzmacniacza czy na wyjściu wzmacniacza, jeżeli jest poprawnie zrobiony nie będzie różnicy.

 

Znalazłem ciekawy wpis na forum Behringera:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

"Wifi network remote control of DCX2496

 

Hi all,

I want to share my experience with remote speaker management DCX2496 over a computer network. This unit is not equipped with an Ethernet port, but only serial interface RS232 or RS485. And for these reasons, it can not be directly integrated into the network (Wifi).

Yes, the device may be near mix, but the amplifiers must then go more cables. I prefer DCX2496 in a rack with amplifiers.

For this purpose I bought a converter, MOXA NPort 5150, which has RS232 and RS485 (for controlling multiple devices), as this converter device works.

Can I mix and control all the parameters using a computer with wifi. Selecting router or wifi ap is up to you."

To rzeczywiście ciekawe, ale po tej holenderskiej przeróbce nie używam nastaw czułości kanałów w DSP DCX-a. Kompensację poszczególnych kanałów robię przy pomocy pilota w domenie analogowej. Ten dodatkowy wyświetlacz jest wyskalowany w decybelach i uzyskanie neutralnego balansu tonalnego pomiędzy głośnikami przy użyciu pilota nie stanowi problemu. Używam czasem (bardzo rzadko) tylko RS232 do połączenia z komputerem. Mam wszystko ustawione i nie chce mi się podłączać komputera. Tylko jak zmieniam np. głośnik wysokich tonów (zdarzało się) to do zgrania fazowego podłączam komputer. Z EQ nie korzystam. Kiedyś w ramach zabawy korzystałem, ale mi się znudziło ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem już tą stronę z przeróbką DCXa, widziałem film nawet i widać, że to działa, przemyślę to jeszcze raz, bacząc, że faktycznie aktywnie gra świetnie, DCX wręcz przerósł moje oczekiwania brzmieniowo

( w zestawie, raczej jako system niż sam DCX) bo byłem nieco sceptyczny przed zakupem, ale ciekawość mnie przekonała i nie żałuję, aktywnie naprawdę bomba!

Ale...przerósł oczekiwania, nie dlatego, że to jakiś "cud" tylko dlatego, że gra satysfakcjonująco w stosunku do sceptycyzmu jaki mną targał :),

 

ogólnie to co słychać, jest neutralnym całkowicie przekazem i tu trochę brakuje mi "aury" z niektórych kolumn jakie miałem, albo zestawów, ale gdy posłucham innych utworów szybko zapominam o aureolach i robię banany.

 

Zawsze miałem kolumny pasywne i wygoda użytkowania była na poziomie, z DCXem mam misz-masz i burdel w domu :)

 

Potwierdzam też moją niepewność w wyborze, czy pasywnie będzie lepiej? na pewno nie, po pomierzeniu i dobrym projekcie będzie raczej podobnie, gdyby było słychać szumy z DCXa to co innego ale jest cisza.

Miałem raz jakieś charczenie w lewym kanale po półgodzinie słuchania, przypuszczam , po jakiejś indukcji czy też polu wytworzonym z sąsiednich urządzeń lub temperatury (wzmak, na nim wzmak, na nim DCX, na nim wzmaczek - umiejscowienie z uwagi na długość okablowania)postawiłem DCXa bokiem pionowo obok wzmaków tak jak kable pozwoliły i problem zniknął, nie charczy.

 

Aktywnie jest precyzja stereo i przekazu i co oczywiste - dynamika, mi gra neutralnie, bez kszty "cyfryzacji dźwięku" (tak sobie nazwę) , to co podam to słychać pełnym pasmem nic więcej nie potrzebuję już, poza tym DCX ma więcej możliwości niż pasywki, pomijając walory dźwiękowe, wiadomo, szereg ustawień.

 

Mi chodzi tylko o wygodę użytkowania audio w domu. Lubię dobrze posłuchać, ale też nie lubię syfu w salonie a teraz takowy mam, dobrze, że dobrą żonę mam i mnie nie bije.

Może jakąś końcówkę 6kanałową bym podłączył zamiast 3 wzmaków, bo nie chce robić samemu wzmacniaczy.

Puki co DACa mam i muszę puszczać wyjściem analogowym ale może zamiast niego to np. tego nostromo konwerter usb-AES/EBU ? to jeśli chodzi o poprawę sygnału itd.

 

To może z innej beczki, jak byście doradzili ten system usprawnić, na razie mam chaos i gubię się, samo wciskanie 4 przycisków "power" już mnie irytuje, a gdzie przełączyć źródło?? Zapomniałem jak działa pilot.

...potrzebuję suplementu.

 

To rzeczywiście ciekawe, ale po tej holenderskiej przeróbce nie używam nastaw czułości kanałów w DSP DCX-a. Kompensację poszczególnych kanałów robię przy pomocy pilota w domenie analogowej. Ten dodatkowy wyświetlacz jest wyskalowany w decybelach i uzyskanie neutralnego balansu tonalnego pomiędzy głośnikami przy użyciu pilota nie stanowi problemu. Używam czasem (bardzo rzadko) tylko RS232 do połączenia z komputerem. Mam wszystko ustawione i nie chce mi się podłączać komputera. Tylko jak zmieniam np. głośnik wysokich tonów (zdarzało się) to do zgrania fazowego podłączam komputer. Z EQ nie korzystam. Kiedyś w ramach zabawy korzystałem, ale mi się znudziło ;-).

Mógłbyś przesłać ten link przeróbki, chyba, że uda mi się go wygooglić wieczorkiem.

 

znalazłem narazie to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ale pakiety usług które mają :):)

 

muszę poczytać wątek o behringerach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktywnie jest precyzja stereo i przekazu i co oczywiste - dynamika, mi gra neutralnie, bez kszty "cyfryzacji dźwięku" (tak sobie nazwę) , to co podam to słychać pełnym pasmem nic więcej nie potrzebuję już, poza tym DCX ma więcej możliwości niż pasywki, pomijając walory dźwiękowe, wiadomo, szereg ustawień.

Jak po przeróbce połączysz DCX-a ze źródłem po S/PDIF-ie to będzie jeszcze większe zaskoczenie.

Może jakąś końcówkę 6kanałową bym podłączył zamiast 3 wzmaków, bo nie chce robić samemu wzmacniaczy.

Używam dwóch końcówek firmy Rotel, pięciokanałowej i dwukanałowej (wykorzystane 6 kanałów). Wszystko jest bardzo estetyczne. W kolumnach mam komory na wzmacniacze końcowe, ale nie chciało mi się już dłubać, choć fakt że nie porzuciłem jeszcze tej koncepcji.

Mógłbyś przesłać ten link przeróbki, chyba, że uda mi się go wygooglić wieczorkiem.

Niżej moja przeróbka na podstawie tego holenderskiego opracowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-31316-0-51132700-1501861881_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat to powinien być zamieszczony w zakładce: Usługi zlecenia.

 

Po prostu cena 1500zł za całość. (w DIY miał by za darmo)

 

A tak to koledzy będą dobrze radzić a autor i tak was olewa.

Nie olewam, bardzo mi pomagają rady kolegów, również w innych tematach.

Pisałem już w DIY, szukam opinii również tutaj, chyba nie jest to jakaś zdrada forumowa :)

 

Jak po przeróbce połączysz DCX-a ze źródłem po S/PDIF-ie to będzie jeszcze większe zaskoczenie.

 

Używam dwóch końcówek firmy Rotel, pięciokanałowej i dwukanałowej (wykorzystane 6 kanałów). Wszystko jest bardzo estetyczne. W kolumnach mam komory na wzmacniacze końcowe, ale nie chciało mi się już dłubać, choć fakt że nie porzuciłem jeszcze tej koncepcji.

 

Niżej moja przeróbka na podstawie tego holenderskiego opracowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dziękuję, zaczyna mi się ten pomysł z przeróbką podobać.

Ja puki co mam 3 integry :) Rotel RA-985BX- bas, NAD 317- średnie, C.Audio A1 V1 do napędzenia kopułek.

Pokombinuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem raz jakieś charczenie w lewym kanale po półgodzinie słuchania, przypuszczam , po jakiejś indukcji czy też polu wytworzonym z sąsiednich urządzeń lub temperatury (wzmak, na nim wzmak, na nim DCX, na nim wzmaczek - umiejscowienie z uwagi n

 

Po holenderskiej przeróbce charczenie zniknie bo gniazdka w Beringerze są do kitu i trzeba je wymieniać. To jest faktyczna przypadłość. Te typy tak mają

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po holenderskiej przeróbce charczenie zniknie bo gniazdka w Beringerze są do kitu i trzeba je wymieniać.

Używałem w wersji oryginalnej przez 2 lata i nie miałem kłopotów z gniazdkami, ale fakt że kable rzadko wypinałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Nawiązując do przeróbki DCX, lub w tym wypadku nie przeróbki...co myślicie o tym urządzeniu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

jako konwerter spdif i optyczne na AES/EBU do DCXa, tymbardziej, że mógłbym wtedy na stałe wpiąć dwa urządzenia źródłowe - jedno spdif, drugie toslink i tylko pstryku pstryku z jednego na drugie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako konwerter spdif i optyczne na AES/EBU do DCXa, tymbardziej, że mógłbym wtedy na stałe wpiąć dwa urządzenia źródłowe - jedno spdif, drugie toslink i tylko pstryku pstryku z jednego na drugie.

Do przełączania wejść kupiłem z firmy Monacor mieszacz sygnałów LC31 i przerobiłem go na przełącznik wejść analogowych XLR (przełącznik Isostat) i dodałem przełącznik i trzy gniazda RCA do przełączania sygnału S/PDIF. Mogę teraz korzystać z dwóch źródeł po analogu i dwóch po cyfrze. Niezależnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do przełączania wejść kupiłem z firmy Monacor mieszacz sygnałów LC31 i przerobiłem go na przełącznik wejść analogowych XLR (przełącznik Isostat) i dodałem przełącznik i trzy gniazda RCA do przełączania sygnału S/PDIF. Mogę teraz korzystać z dwóch źródeł po analogu i dwóch po cyfrze. Niezależnie.

Dziękuję, to nie jest skomplikowane, tą kwestię bym miał.

Możesz mi sprecyzować jak zrobiłeś wejście spdif do DCX? widziałem różne wersje w necie nie wiem który sposób najrozsądniejszy, nie jestem świetnym elektronikiem, jedynie kumam to co przeanalizuję.

Pomijając pakiety (do spdif), lub kity które można zamówić( czasem za sporą kwotę) niektórzy zmieniają rezystor chyba na płytce i wychodzą RCA...lub coś w ten design.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi sprecyzować jak zrobiłeś wejście spdif do DCX? widziałem różne wersje w necie nie wiem który sposób najrozsądniejszy, nie jestem świetnym elektronikiem, jedynie kumam to co przeanalizuję.

Widać na zdjęciu. Ten kabelek biegnący do gniazdka najbardziej po lewej stronie DCX-a to właśnie wejście S/PDIF. DCX jest wyposażony w takie wejście fabrycznie i to porządne z trafem separującym. W oryginale jedno z wejść A lub B jest przełączane z analogu na S/PDIF i AES/EBU. Problemem jest że sygnał S/PDIF ze źródła przeważnie nie ma kontroli głośności i dopóki nie zrobisz jakiegoś regulatora za przetwornikami D-A lub poza DCX to tego wejścia nie da się wykorzystać. W najprostszej wersji można dodać potencjometr 6 kanałowy ze zdalnym sterowaniem. Chińczycy takie oferują za małe pieniądze (coś poniżej 100 zł ze zdalnym sterowaniem), ale zbieżność takiego potencjometru to 3 dB a to za mało (moim zdaniem) do tego żeby zachować prawidłowy balans tonalny w całym zakresie regulacji. Zbieżność tego rozwiązania holenderskiego to 0,1 dB. Do tego jeszcze kilka dodatkowych bardzo przydatnych funkcji np. oddzielna regulacja kanałów wysokiego i niskiego umożliwiająca wyrównanie głośników w domenie analogowej. Nie tracisz nic z jakości sygnału na przetwornikach, które jak wiesz nie lubią pracować z niskimi poziomami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśniłeś mi. Pozostałe wejścia XLR - B i C masz tam wtyki włożone, co masz tam wpięte, analog?

Mam znajomego elektronika z prawdziwego zdarzenia, myślę, że mi pomoże w przeróbce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam J.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśniłeś mi. Pozostałe wejścia XLR - B i C masz tam wtyki włożone, co masz tam wpięte?

Od lewej kolejno S/PDIF, lewy kanał XLR, prawy kanał XLR. Nie wszystkie formaty których słucham przetwarzane są przez DCX-a. Jak taki się trafi to przechodzę na sygnał po analogu. Najczęściej dotyczy to dźwięku z płyt wideo.

Mam znajomego elektronika z prawdziwego zdarzenia, myślę, że mi pomoże w przeróbce.

To raczej nic trudnego, ale oczywiście trzeba to robić uważnie żeby uniknąć błędów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super , jestem Ci wdzięczny.

Bez przesady to tylko elektronika. Niestety cena tego rozwiązania nie jest zachęcająca, zwłaszcza że to DIY. Wahałem się przez rok, ale w sumie nie żałuję. O "bolesnym" wydatku już zapomniałem ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, między innymi teraz przechodzę przez ten dylemat, liczyłem te wydatki, szacunkowo, dlatego pomyślałem o tymczasowej opcji - Behringer Ultramatch Pro SRC2496

bo ktoś wystawił używkę za 400 na all.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, między innymi teraz przechodzę przez ten dylemat, liczyłem te wydatki, szacunkowo, dlatego pomyślałem o tymczasowej opcji - Behringer Ultramatch Pro SRC2496

Ten SRC nie zastąpi tego rozwiązania. Nie rozwiązuje regulacji głośności, która jest niezbędna i powinna być umieszczona najlepiej pomiędzy DCX a końcówkami mocy. Tak jest umieszczona ta holenderska adaptacja. SRC to moim zdaniem zbędny wydatek. DCX przyjmuje wszystkie formaty do 24/96. Nie przyjmuje DSD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 9 miesięcy temu...

Cześć forumowicze, ponownie wracam do tematu, ponieważ, jakiś czas temu pozbyłem się DCXa i poczyniłem różne zmiany, w skutek nieodpartej ciekawości i wróciłem do pasywek...a teraz znowu mam fazę i zamierzam znowu kupić DCX 2496, jednak co aktywnie to aktywnie.

 

rozmawiałem już z Holendrami i kit do przeróbki procesora nadal jest dostępny.

 

Pytanie tylko, bo napewno koledzy są bardziej nabierząco, czy coś od zeszłego roku w aktywizacji się zmieniło? może jest już coś lepszego w proporcjach ceny/jakości typu DCX2496, w co warto zainwestować rozważająć zakup i przeróbkę DCX 2496?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.