Skocz do zawartości
IGNORED

Kto zaprojektuje zwrotnice 3-way ?


Adam J.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie tylko, bo napewno koledzy są bardziej nabierząco, czy coś od zeszłego roku w aktywizacji się zmieniło? może jest już coś lepszego w proporcjach ceny/jakości typu DCX2496, w co warto zainwestować rozważająć zakup i przeróbkę DCX 2496?

Musisz poszukać w kilku wątkach była dyskusja na ten temat, głównie dotycząca Mini DSP. Jest też francuska adaptacja na CS3318, ale zdecydowanie trudniejsza i bardziej złożona (wymaga wykonania nowej obudowy) w montażu. Z perspektywy czasu i licznych analiz ten wariant holenderski jest najbardziej optymalny. Żeby nie było nieporozumień nie wzmacniam marketingowo tego holenderskiego rozwiązania, moje zdanie to tylko moja prywatna opinia oparta o technikę, rozwiązania podobne i już wielomiesięczną eksploatację tak przerobionego DCX-a. Francuskie rozwiązanie można znaleźć tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nawiązując do przeróbki DCX, lub w tym wypadku nie przeróbki...co myślicie o tym urządzeniu:

To wprawdzie stary wpis, ale jak mam coś radzić w temacie to system aktywny warto uzupełnić o DEQ2496. Powiela on częściowo funkcje DCX-a (bardzo rozbudowany equalizer z automatyką ustawiania), ale ma tą zaletę że służy również do pomiaru charakterystyki pomieszczenia (analizator widma na pokładzie). To bardzo ułatwia uzyskanie perfekcji technicznej w miejscu odsłuchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem wątek o minidsp, szczeże wydaje mi się, że nic lepiej nie wnosi do systemu,

 

a ten holenderski temat już przeanalizowałem i będzie to najprostrza i skuteczna droga dla mnie, tymbardziej, że sprawdzony system przez Ciebie i pewnie innych.

 

przyjżałem się wersji francusiej z linków , które podałeś, dużo więcej pracy i to mnie zniechęca, wydłuży czas montarzu itp. a i tak czasu mam ostatnio niewiele, ale jeszcze się temu przyjżę,

dobrze, że holendrzy mają konkurencję :)

 

Swoją drogą holendrzy mi odpisali, że warto również zainwestować w SRC/Clock module ( -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )

ale to razem da już duży koszt, więc chyba narazie odpuszczę zegar. Ten pakiet "DCX active upg." (-

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )

chyba już wnosi poprawę brzmienia...do tego pilocik RC5- jak mi podali - i można się roskoszować , tam sobie życzę :)

 

To wprawdzie stary wpis, ale jak mam coś radzić w temacie to system aktywny warto uzupełnić o DEQ2496. Powiela on częściowo funkcje DCX-a (bardzo rozbudowany equalizer z automatyką ustawiania), ale ma tą zaletę że służy również do pomiaru charakterystyki pomieszczenia (analizator widma na pokładzie). To bardzo ułatwia uzyskanie perfekcji technicznej w miejscu odsłuchu.

 

Faktycznie gdzieś mi przeleciało przeglądając, że ktoś stosował w systemie domowym DEQ2496, ale to póóźniej, coś trzeba pod choinkę sobie zostawić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą holendrzy mi odpisali, że warto również zainwestować w SRC/Clock module ( -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )

Też mnie to ostatnio zaczęło męczyć, ale nie mam pewności czy wzrost parametrów zegara przyniesie wymierny efekt w domenie słuchu. W przypadku zegara (na płytce jest też dobry odbiornik S/PDIF) prawdopodobnie ingerencja w płytę główną DCX-a już jakaś będzie i tu powstają wątpliwości u mnie, czy warto się w to pchać. Gdyby ktoś znalazł pokazowe testy co słychać z zegarem o niskim jitterze i z takim o wysokim. Czytałem ostatnio ciekawy artykuł na ten temat w którym był taki test (ślepy) opisany. Zasugerowano że granicą słyszalności jest wartość 250 ns, ale jak zwykle chciałbym się osobiście o tym przekonać sam bez "demolki" w DCX-e. Niewątpliwie te dwie adaptacje plasują DCX-a w hi-endzie i to całkiem wysoko. To oczywiście tylko moje zdanie.

 

do tego pilocik RC5-

Uwaga - pilota nie ma w zestawie. Kupiłem w sklepie pilota RC5 od TV made in China za 23 zł. Działa bez zarzutu, ale trochę drażni ogromna ilość niepotrzebnych przycisków. Jak znajdziesz coś lepszego to daj znać, potrzebny jest pilot RC5 z min 9 przyciskami.

 

Faktycznie gdzieś mi przeleciało przeglądając, że ktoś stosował w systemie domowym DEQ2496, ale to póóźniej, coś trzeba pod choinkę sobie zostawić.

W zakładce kluby jest klub użytkowników DEQ. Warto przeczytać. Są przykłady pomiarów wykonanych tym urządzeniem i porównanie przed pomiarem i po pomiarze i regulacji. Ciekawa lektura.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, jak skompletuje wszystko to napiszę co się dzieje.

Z pewnością poczytam o DEQ.

 

Najpierw zmontuję kit "DCX active upg." a z czasem będę system robudowywał.

 

aaa i jeszcze muszę nabyć DCXa :) ...z drugiej , którejś tam ręki, tego starszego ze slocikiem jeszcze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zmontuję kit "DCX active upg." a z czasem będę system robudowywał.

System z DCX-em nie potrzebuje rozbudowy, ale dobrze jest mieć jakieś wsparcie pomiarowe żeby nie błądzić. To DEQ jest chyba jednym z najprostszych i najtańszych rozwiązań, ale oczywiście są alternatywy oparte o aplikacje komputerowe.

aaa i jeszcze muszę nabyć DCXa :) ...z drugiej , którejś tam ręki, tego starszego ze slocikiem jeszcze.

Widziałem jeszcze w ogłoszeniach na skąpcu nowe z kieszonką, pewnie ze starych zapasów. Bez kieszonki płytkę z sterowaniem trzeba będzie wyprowadzić i zamontować na wierzchu obudowy. Pewnie potrzebne będzie dodatkowe małe pudełko na ten sterownik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie ukrywam że też mi chodzi po głowie aktywny system.

Posiadam końcówkę mocy 8 kanałową qsc cx168.

Czy wspomniany dcx behringera wystarczy?

Jeśli chidzi o kolumny to jeszcze nie wiem na czym zbudować ale tak wstepnie to zrobił bym coś w stylu Lipiński Sound tyle że na wysokim szpilka revelator dalej 2x scan 18W8531 i na basy 2x scan 21w8855 taki układ symetryczny.

Jesli chodzi o pre to mam go osobno posiada wyjscia xlr i nie chciał bym korzystać z regulacji w dcx czy jest taka możliwość?

Co myślicie o takim połączeniu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wspomniany dcx behringera wystarczy?

DCX2496 pozwala na realizację dwóch trzy drożnych zestawów głośnikowych (ma 6 kanałów). Jeżeli chciałbyś wykorzystać wszystkie 8 kanałów w swojej końcówce mocy to musisz dokupić drugiego DCX-a. Urządzenia te mają możliwość łączenia systemowego w szeregi. Oczywiście możesz skorzystać z opcji Mini DSP która obsługuje 8 kanałów (2x4).

Jesli chodzi o pre to mam go osobno posiada wyjscia xlr i nie chciał bym korzystać z regulacji w dcx czy jest taka możliwość?

DCX fabrycznie nie ma zbiorczej regulacji napięcia wyjściowego, ma tylko ograniczoną korekcję głośności poszczególnych kanałów w celu wyrównania różnic w skuteczności poszczególnych głośników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System z DCX-em nie potrzebuje rozbudowy, ale dobrze jest mieć jakieś wsparcie pomiarowe żeby nie błądzić. To DEQ jest chyba jednym z najprostszych i najtańszych rozwiązań, ale oczywiście są alternatywy oparte o aplikacje komputerowe.

 

Widziałem jeszcze w ogłoszeniach na skąpcu nowe z kieszonką, pewnie ze starych zapasów. Bez kieszonki płytkę z sterowaniem trzeba będzie wyprowadzić i zamontować na wierzchu obudowy. Pewnie potrzebne będzie dodatkowe małe pudełko na ten sterownik.

 

 

O dzięki, są z kieszonką faktycznie nówki za tysiaka.

 

Pomierzę sobie zwykłym mikrofonikiem WM61 z Jigiem i Speaker Workshopem, coś z tego będzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dzięki, są z kieszonką faktycznie nówki za tysiaka.

Spytaj tylko czy na pewno mają z kieszonką bo mogą mieć stare zdjęcie na stronie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może kupię na ebayu końcówkę 2,1 do zestawu, ale z USA...nie wiecie może jaki transformator najlepiej zastosować ? oni mają 120V 60Hz.

 

Chyba odpuszczę, dobre trafo trochę kosztuje, a wzmacniacz ma dokłanie 60Hz nalepkę. Konwertery dobre też pare stówek.

Cóż...szukaj aż znajdzież...chciałem końcówkę AB

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .

Podobno dobrze gra z ociepleniem lekkim, co lubię, a dodatkowo mam HK690 którego żal mi sprzedać, pasowało by i brzmieniowo i mocno...a nawet estetycznie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

Pilgham Audio już pakuje mi komponenty :) do DCXa

Już lub dopiero, trochę czasu minęło od moich ostatnich wypocin.

 

Możecie zasugerować kable głosnikowe? może dla danej sekcji np. basowej można kupić taniej dobry kabel, który jest"szybki", zważywszy, że nie musi przesyłać wyższych częstotliwości. 

Mam kimbera, zostawiam go na średnicy, ale na bas drugiego kupować... liczę się z budżetem.

Mam też Procab 4mm2 ale to "muł", głośnik z nim prawie bulgocze.

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Hej czegoś nie rozumiem. Skąd idzie sygnał cyfrowy spdif do dcx. Dać wypuszcza sygnał analogowy ?

Może doradzicie co mogę poprawić i czy ta holenderska przeróbka jest dla mnie.

Ja mam kilka źródeł CD, gramofon , dac kablami rca idę do przełącznika źródeł który ma wyjście rca. Kable rca xlr idą do dcx z dcx jednymi kablami xlr idę na jeden wzmacniacz tranzystorowy i pózniej na głośnik basowy sredniotonowy. Drugie kable rca z dcx idą na wzmacniacz lampowy i na sekcje wysokotonowa.
Oba wzmacniacze tranzystorowy i lampowy maja regulacje głośności dla każdego z kanału osobno lewy prawy.
Tymi wzmacniaczami mogę regulować głośnością ale jest to męczące. Na pomiarze w komputerze widze dokładnie ustawienie głośności poprawne na jednym i drugim wzmacniaczu. Ponieważ jest to męczące w większości słucham Daca który jest podpięty do maliny i tam z telefonu reguluje głośność.

Czy ta holenderska przeróbka coś mi może pomoc i ułatwić sterowanie. Czy może jeszcze poprawić jakość dźwięku.

Dzięki za pomoc.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Adam J. napisał:

Możecie zasugerować kable głosnikowe?

Miedziane 2,5^2.

17 godzin temu, Adam J. napisał:

Mam też Procab 4mm2 ale to "muł", głośnik z nim prawie bulgocze.

W układzie aktywnym nie będzie bulgotał, chyba że na wzmacniaczu lampowym lub innym o dużej impedancji wyjściowej. Śmiało stosuj.

15 godzin temu, Lok napisał:

Hej czegoś nie rozumiem. Skąd idzie sygnał cyfrowy spdif do dcx. Dać wypuszcza sygnał analogowy ?

Musisz stosować źródła z wyjściem S/PDIF. DAC nie będzie potrzebny bo jest w DCX-ie. Niestety ma ograniczenie do 24/96 (3xAK4393). Pamiętać tylko należy że DCX bez tego holenderskiego czy francuskiego moda nie ma regulacji głośności na wyjściu analogowym i wykorzystanie w takim układzie wejścia S/PDIF będzie ograniczone do urządzeń/źródeł które mają S/PDIF z regulacją głośności a takich urządzeń nie ma za wiele na rynku z tym że takie umiejscowienie głośności (w źródle czyli przed DCX-em) nie jest korzystne z punktu widzenia jakości sygnału. Regulacja musi być zrobiona pomiędzy zwrotnicą a końcówkami mocy jak w tych dwóch w/w modach.   

15 godzin temu, Lok napisał:

Czy ta holenderska przeróbka coś mi może pomoc i ułatwić sterowanie.

Reguluje głośność wszystkich 6 kanałów wyjściowych w domenie analogowej (CS3318), dodatkowo reguluje balans L/R, oddzielnie poziom dla kanałów niskich i oddzielnie wysokich (wyrównanie skuteczności głośników do średniego) i ma 3 pamięci presetowe do zapamiętania 3 różnych nastaw dla tego wyjściowego CS3318. Dodatkowo z powodu tego że CS ma 8 kanałów 2 pozostałe kanały konstruktor wykorzystał do regulacji czułości wejściowej wejść analogowych. Przydają się te wejścia jak mamy do czynienia z materiałem który jest z większym samplingiem niż 96 kHz. Z odtwarzacza wypuszcza się sygnał analogowy na analogowe wejście DCX-a, najczęściej dotyczy to płyt DVD i BD które wprawdzie nie przekraczają standardu 24/96 ale mają dodatkowe kodowanie którego DCX nie obrabia. Uwaga francuski mod likwiduje wejścia analogowe są tylko cyfrowe. Powoduje to niemożliwość odtworzenia większości ścieżek dźwiękowych towarzyszącym nośnikowi BD (DVD nie sprawdzałem).  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lech36 bardzo dziękuję.

Ja regulacją głośności sterować mogę na wzmacniaczach, ale wtedy regulować muszę 4 gałkami co jest uciążliwe.

Jako transport mam powszechną malinę, mam też konwerter usb spdif o taki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czyli teoretycznie muszę mieć odpowiedni kabel z konwertera do dcx i mogę odtwarzać pliki z maliny.

A jak się sprawdza taka regulacja w praktyce. czy ten kit który się kupuje trzeba sobie polutować i zamontować. Ja mam nową wersję DCX-a czy do tego też będzie pasować ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Lok napisał:

Czyli teoretycznie muszę mieć odpowiedni kabel z konwertera do dcx i mogę odtwarzać pliki z maliny.

Tak bo wejście cyfrowe w DCX jest w standardzie AES/EBU, to praktycznie to samo co S/PDIF ale gniazdo w DCX jest typu XLR więc będziesz potrzebował kabel przejściowy lub przejściówkę do kabla RCA.

1 godzinę temu, Lok napisał:

Ja regulacją głośności sterować mogę na wzmacniaczach, ale wtedy regulować muszę 4 gałkami co jest uciążliwe.

W układzie aktywnym przy 6 kanałach to raczej się nie sprawdzi bo potrzebna jest wysoka zbieżność takiej regulacji głośności a tej takie rozwiązanie nie jest w stanie zapewnić. Regulacje wyże wymienione zapewniają zbieżność regulacji 0,1 dB (sprawdzone praktycznie) w praktycznie całym zakresie regulacji wzmocnienia. Od tej zbieżności może zależeć balans tonalny całości. Można zepsuć cały efekt związany z zaletami aktywacji przez tą właśnie zbieżność regulacji głośności.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lech36 podłączyłem do wej A kabel xlr <>rca z konwerterem usb spdif i cisza. 

Czy taki kabel to może być zwykły kabel analogowy który używam z przełącznika źródeł do DCX2496 ? 

Czy to musi być specjalny cyfrowy kabel ? 

W instrukcji nigdzie nie znalazłem ze trzeba gdzieś zmienić w opcjach wejście ? 

czy sygnał cyfrowy powinien być rozpoznany automatycznie  

 

dziekuje bardzo za wszelka pomoc  

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Lok napisał:

Lech36 podłączyłem do wej A kabel xlr <>rca z konwerterem usb spdif i cisza. 

Czy taki kabel to może być zwykły kabel analogowy który używam z przełącznika źródeł do DCX2496 ? 

Czy to musi być specjalny cyfrowy kabel ? 

W instrukcji nigdzie nie znalazłem ze trzeba gdzieś zmienić w opcjach wejście ? 

czy sygnał cyfrowy powinien być rozpoznany automatycznie  

 

dziekuje bardzo za wszelka pomoc  

 

 

Sprawdź czy we wtyku xlr 3 jest zwarta z 1 czyli masą. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Lok napisał:

W instrukcji nigdzie nie znalazłem ze trzeba gdzieś zmienić w opcjach wejście ? 

czy sygnał cyfrowy powinien być rozpoznany automatycznie  

W opcjach trzeba zmienić wejście z analogowego na cyfrowe. Jest w instrukcji obsługi.

11 godzin temu, Lok napisał:

Czy to musi być specjalny cyfrowy kabel ? 

Nie nie musi, dopiero przy dużych długościach zaczynają się liczyć parametry kabla i wtedy trzeba uważać. W domu powinny dowolne kable pasować. 

12 godzin temu, Lok napisał:

W instrukcji nigdzie nie znalazłem ze trzeba gdzieś zmienić w opcjach wejście ? 

Zajrzałem do instrukcji i rzeczywiście nie jest to wyeksponowane, włącz przyciskiem "setup" (środkowy w górnym rzędzie po prawej stronie pokrętła) na ekranie pojawią się opcje do ustawienia. Zjedź kursorem na sam dół tego ekrany do linijki "In A+B source:".Jak po dwukropku jest opcja "analog" to musisz przestawić ją na "AES/EBU". 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lech36 dziękuję bardzo za pomoc. Musiałem to przeoczyć wieczorem postaram się sprawdzić.

Czy ten kit który przechodzi jest już polutowany czy to surowa płytka z elementami do lutowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Lok napisał:

Czy ten kit który przechodzi jest już polutowany czy to surowa płytka z elementami do lutowania.

Przychodzi worek z częściami, można tylko poprosić Holendra o wlutowanie CS3318. Ze względu na raster robią to na życzenie bezpłatnie. Resztę niestety trzeba zmontować we własnym zakresie, ale jak już coś się robiło to nie jest to problem. Starannie należy tylko wykonać dwa otwory w dolnej półce ceownika przedniej ściany do mocowania płytki sterownika o ile oczywiście masz wersję DCX-a z kieszonką na pamięć w przedniej płycie. Jeżeli masz wersję bez kieszonki to kabel sterownika powinno się wyprowadzić na zewnątrz przez otwory które pozostają niewykorzystane po złączach RJ45 (synchronizacja większej ilości DCX-ów) i postawić sterownik w jakimś pudełeczku na DCX. Nie jest to ekstra wyglądające rozwiązanie, ale pewnie ujdzie w tłoku. Staranności wymaga też składanie wtyczek z taśmami połączeniowymi. Ja nie miałem doświadczenia w tych elementach i pierwsze wtyczki połamałem. Na szczęście w sklepie z częściami koło mnie dostałem to co zepsułem i potem poszło jak z płatka. Przy zaciskaniu wtyczek na kablach korzystałem z imadełka modelarskiego, to zapewniło pewność złożenia bez uszkodzeń. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Adam J. napisał:

Również dzięki.

Jak przyjdzie Kit, zrobię fotki jak to wygląda. Może wrzucę w nowy temat?

Adam super cały czas się zastanawiam nad tym kitem.

 

Czy dużo tracę jeżeli głośnością reguluję w odtwarzaczu maliny moode audio względem takiem analogowej.

Czyli czy lepiej sterować głośnością cyfrowo przed dackiem czy lepiej analogowo za dackiem przed wzmacniaczami.

 

Dziękuję wszystkim za pomoc. Udało się uruchomić sygnał cyfrowy. Działa i gra choć nie miałem jeszcze dużo czasu żeby przesłuchać na spokojnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Lok napisał:

Czyli czy lepiej sterować głośnością cyfrowo przed dackiem czy lepiej analogowo za dackiem przed wzmacniaczami.

Najlepiej jest zawsze za DAC w domenie analogowej, ale regulacja przed DAC w domenie cyfrowej też może być prawie bezstratna. Tak mają to zrobione ES9018.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Znalazłem jeszcze takie rozwiązanie jako zwrotnica cyfrowa z regulacja głośności. Jest nawet pilot.
Funkcjonalność Behringera. Można zamówić kompletny układ z wyświetlaczem układami wejścia wyjścia. Do tego jest gotowe oprogramowanie. Można tez podłączyć mikrofon i dokonywać pomiarów.

Co sądzicie o takim układzie.
W sumie to wychodzi taniej niż Behringer + przeróbka.

Cały kompletny set bez obudowy ok 500euro.

Czy ktoś się orientuje może jak wyglada w tym wypadku regulacja głośności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Lok napisał:

Co sądzicie o takim układzie.

Decyzja jak zwykle zależy od dysponenta gotówki ;-). Zawsze zalecam w takim układzie dogłębną analizę porównawczą. Niestety trzeba ją wykonać we własnym zakresie ;-).
To rozwiązanie z tego linku to zwrotnica (moduł) Hypexa. Mają też gotowe moduły dwu i trzy drożne z końcówkami średniej i dużej mocy w cenach które nie stanowią abstrakcji. Te gotowe moduły są na tej stronie. Znajdziesz tam dużo informacji techniczne w pdf-ach do tych paneli. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj dokładniejszy opis takiego ich Beringera

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

link do powyższej koncepcji, gość ładnie wszystko wykonał wraz ze wzmocnieniem, co prawda w klasie D, ale zwarta i fajnie zaprojektowana konstrukcja:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w teorii poziom grania porównywalny do dcx2496, patrząc na parametry, jak się policzy wszystko podobny koszt wyjdzie - zakładając, że nie robimy upgradu dcx zegara. Warto próbować, prawdopodobnie lepiej zaprojektowane zabawki od DCXa.

Osobiście jestem wierny stałej mocy z trafa, temat gdzieś był wałkowany i raczej ten crossover Hypexa łączył bym z końcówkami AB.

 

Ja do mojego dcx czekam wciąż za komponentami od Holendrów, czegoś tam im zabrakło i się odwlekło. CS już ponoć przylutowali.
Ciekawe jak to mi będzie grało :)

A propo końcówek, ta chińszczyzna mnie zaciekawiła: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
jak skończę ten upgrade to wypożyczę od nich wygrzaną końcówę i przetestuję.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Adam J. napisał:

Ciekawe jak to mi będzie grało

Powinieneś być zadowolony, ale to już zależy od indywidualnej oceny. Na pewno będzie mnóstwo fajnej zabawy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
link do powyższej koncepcji, gość ładnie wszystko wykonał wraz ze wzmocnieniem, co prawda w klasie D, ale zwarta i fajnie zaprojektowana konstrukcja:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
w teorii poziom grania porównywalny do dcx2496, patrząc na parametry, jak się policzy wszystko podobny koszt wyjdzie - zakładając, że nie robimy upgradu dcx zegara. Warto próbować, prawdopodobnie lepiej zaprojektowane zabawki od DCXa.
Osobiście jestem wierny stałej mocy z trafa, temat gdzieś był wałkowany i raczej ten crossover Hypexa łączył bym z końcówkami AB.
 
Ja do mojego dcx czekam wciąż za komponentami od Holendrów, czegoś tam im zabrakło i się odwlekło. CS już ponoć przylutowali.
Ciekawe jak to mi będzie grało :)
A propo końcówek, ta chińszczyzna mnie zaciekawiła: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
jak skończę ten upgrade to wypożyczę od nich wygrzaną końcówę i przetestuję.
 
 


Adam J jeżeli nie sprawdzi się Tobie ten model głośności lub zmienisz całkowicie koncepcje. Daj znać. Chętnie odkupie ten model.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.