Skocz do zawartości
IGNORED

Klub tych co mieli do czynienia z wiedzą i umiejętnościami Audiosynergii vel Father_PiO


Gość Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Dziękuję za miłe towarzystwo i odsłuch. Niebawem tak jak obiecałem wpadnę posłuchać biorąc swoje źródło, zrobi się pomiary i DRC. Przyznam szczerze że ciężko się przyjmuje krytykę o własnym sprzęcie, ale przecież trzeba się na czymś opierać i dalej pracować. Przecież nie siądę na laurach hehe. Też mi się wydawało że brakuje nieco dociazenia brzmienia, że jest nieco zbyt eterycznie. Ale wiadomo nie siedzę i już nowe kondy się wygrzewaja, powiem tyle. Nie powinno a już jest obiecująco.

 

A i kolor tub to perła root Beer ☺

 

bmxmen

Umów się z audiosynergią. Tam mamy dociążenie brzmienia w najlepszej postaci. Uderzenie perkusji, jej wielobarwność jest niesamowite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piosenka Rat albo Fuc*** myślę że miazga absolutna. Podział to 800hz i 6300hz. Będę nieco walczył kolektorem aby uzyskać minimalnie więcej dociazenia pasma, a ostatecznie może. Beyma będzie cięta minimalnie wyżej, Muszę znaleźć granice między idealnym wypełnieniem, a świeżością brzmienia. Takie piosenki jak no płyta Infected jest idealnie stonowana , dlatego dużo nie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bmxmen

Podczas "sprzątania" niechcący usunięto moje pytanie i odpowiedź bmxmena dot. częstotliwości podziału. Jak pamiętam podział między basowcem a tubą to 800 Hz. Piotr_57210 zaobserwował na niektórych nagraniach braki w wypełnieniu średnicy. Jeśli chodzi o ewentualne wstawianie dodatkowego głośnika to oczywiście ma to sens pomiędzy 30cm basem a tą tubą, ale jak rozumiem poszukasz prostszych rozwiązań z podniesieniem częstotliwości podziału włącznie. Pytanie czy miałeś robione pomiary tych kolumn przez Audiosynergię w miejscu odsłuchu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr_57210 napisał że możliwe że są braki w dociazeniu średnicy, ale to w niektórych nagraniach i nawet jeśli to malutko. Średnica jest taka lekka,zwiewna stąd się może wydawać takie coś. Ale nie ma to nic wspólnego z bramami w charakterystyce pasma,ta jest płaska jak deska. Może mieć to wpływ z racji że ciągle daze w dynamikę,detal, może lekko przegielem, np rca z srebra,v cap tftf itd.. proszę wziąć pod uwagę że taka beyma pracuje nawet w 2way a przecież nie dało by jej gdyby sobie nie radziła. Dodatkowo tuba tractrix która ma najniższe pasmo 350hz. Więc dodatkowy głośnik jest absolutnie zbędny. Po prostu nieco wyżej zestroje beyma z tuba i zmieni się charakter na nieco bardziej dociazony. Niestety Piotr przy tych kolumnach na razie nie był u mnie, gdyby był to pewnie już dawno bym miał zmienione. Na razie tak idę do przodu że nawet elementy nie nadążają się wygrzewać... Tube mógłbym zestroic dużo niżej, nie wydaje się ale jest ona duża. Ale z racji sposobu grania,czyli lekkiego i detalicznego poproszę o poradę aby zestroic minimalnie wyżej,może 100-200hz max

 

A i jeszcze jedna sprawa. Kolega Piotr słyszał sprzęt z aktywnym DRC które wycina mody pomieszczenia. Stąd może się wydawać że jest wszystko chudsze, bo bez modow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Piotr_57210 napisał że możliwe że są braki w dociazeniu średnicy, ale to w niektórych nagraniach i nawet jeśli to malutko. Średnica jest taka lekka,zwiewna stąd się może wydawać takie coś. Ale nie ma to nic wspólnego z bramami w charakterystyce pasma,ta jest płaska jak deska. Może mieć to wpływ z racji że ciągle daze w dynamikę,detal, może lekko przegielem, np rca z srebra,v cap tftf itd.. proszę wziąć pod uwagę że taka beyma pracuje nawet w 2way a przecież nie dało by jej gdyby sobie nie radziła. Dodatkowo tuba tractrix która ma najniższe pasmo 350hz. Więc dodatkowy głośnik jest absolutnie zbędny. Po prostu nieco wyżej zestroje beyma z tuba i zmieni się charakter na nieco bardziej dociazony. Niestety Piotr przy tych kolumnach na razie nie był u mnie, gdyby był to pewnie już dawno bym miał zmienione. Na razie tak idę do przodu że nawet elementy nie nadążają się wygrzewać... Tube mógłbym zestroic dużo niżej, nie wydaje się ale jest ona duża. Ale z racji sposobu grania,czyli lekkiego i detalicznego poproszę o poradę aby zestroic minimalnie wyżej,może 100-200hz maxA i jeszcze jedna sprawa. Kolega Piotr słyszał sprzęt z aktywnym DRC które wycina mody pomieszczenia. Stąd może się wydawać że jest wszystko chudsze, bo bez modow.

 

Sprawdziłem u siebie mniej więcej jakiego pasma mi brakuje u Ciebie. Są to okolice 150-250 Hz. Tam masz jakieś dziury.

To te, które dla mnie były najbardziej rażące.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam delikatne mody w okolicach 400hz. Głośnik tubowy mocniej wzmaka mody pomieszczenia. A może starczy tylko o 1db sxiszyl tube. Wtedy zacznie być bardziej widoczny najwyższy przedział beymy. Czasem samemu ciężko podjąć decyzję.

 

Spróbuj wycinać tylko górki do 100 - 150hz i zobacz czy nie będzie lepiej.

Edytowane przez EMiL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem u siebie mniej więcej jakiego pasma mi brakuje u Ciebie. Są to okolice 150-250 Hz. Tam masz jakieś dziury.

To te, które dla mnie były najbardziej rażące.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

W jaki sposób to sprawdziłeś? Masz jakiś pomiar?

Może u Ciebie ten zakres jest podbity.

 

Chyba najbardziej popularny projekt Piotrka El fuego w formie monitora jedne z 25 par jakie grają w Polsce. U mnie kiedyś zastąpiły Amator 1 widoczne w tle. Obecnie gram na gm70 od Piotrka który wyparł bardzo dobrego Jadisa da50.

post-14012-0-98295400-1504291663_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiar rewroomeq nie zawsze wskazuje tylko mody pomieszzenia, nawet pokazują sposób grania kolumny. Jutro wkleję pomiar, jak dobrze pamietam mam lekką dziurę w 118hz która o 3 db wypełniam, i kilka modow lekko powyżej które według pomiarów mogą wskazywać na mody,a może nie są modami, a i tak je wycialem, przydała by się kolejna opinia osoby osluchanej. Piotrek zobacz przedział 650hz, poniaalen te pasmo,stymulując nieco inny podział i wydaje mi się że jest lepiej, jakby nieco więcej wypelnlnienia. Bo 100hz okolice to nie jest miejsce łączenia więc powinno być płaskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W jaki sposób to sprawdziłeś? Masz jakiś pomiar?

.

 

W żaden wyrafinowany sposób.

Po prostu wiem jak powinien brzmieć utwór Hey You grupy Pink Floyd a właściwie perkusja na tym utworze. U bmxmen ta perkusja była mocno wycięta.

U siebie użyłem equalizera aby wyciąć tą perkusję do tego stopnia jak to było słyszalne u bmxmena.

Wiem, że to mało profesjonalne ale dość skuteczne aby znaleść dziury. Oczywiście sposób ten jest mało dokładny. Chodziło mi jednak o przybliżone.

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żaden wyrafinowany sposób.

Po prostu wiem jak powinien brzmieć utwór Hey You grupy Pink Floyd a właściwie perkusja na tym utworze. U bmxmen ta perkusja była mocno wycięta.

U siebie użyłem equalizera aby wyciąć tą perkusję do tego stopnia jak to było słyszalne u bmxmena.

Wiem, że to mało profesjonalne ale dość skuteczne aby znaleść dziury. Oczywiście sposób ten jest mało dokładny. Chodziło mi jednak o przybliżone.

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Byłeś przy miksie tej płyty ?;))

A może ta perkusja nie powinna dominować w tym nagraniu.

Na koncercie perkusja brzmiała bardzo podobnie ;)) co by to nie znaczyło..

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłeś przy miksie tej płyty ?;))

A może ta perkusja nie powinna dominować w tym nagraniu.

Na koncercie perkusja brzmiała bardzo podobnie ;)) co by to nie znaczyło..

 

Oczywiście nie byłem. Znam na tyle tą płytę (odsłuch tysiące razy - dosłownie ), że wiem jak powinna ona brzmieć.

 

Żeby Cię ubiec w niepotrzebnych sporach dodam a właściwie sprecyzuję, że ta płyta ma grać tak, jak każdy szanujący audiofil (przez duże A) chciałby aby ta płyta zabrzmiała.

Oczywiście mastering tej płyty nie jest szczytem reżyserskich produkcji ale na tyle dobrze brzmiący aby zaspokoić każdego kto kocha tę grupę.

(Mam na myśli ostatnie dwa remastery).

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam CD, The Wall zakupioną w 1989 roku i remastery nowe jakoś mi nie podchodzą ;)), wolę tę starą wersję.

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ja mam CD, The Wall zakupioną w 1989 roku i remastery nowe jakoś mi nie podchodzą ;)), wolę tę starą wersję.

 

Rozumiem ja też mam ten master.

Jeśli jednak jesteś w stanie napisać jakie słyszysz różnice to udowodnisz tym samym, że nie piszesz tylko dla pisania.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nie dawało mi to spokoju to porobilem pomiary żeby zobaczyć czy są jakieś dziury w paśmie. Mimo iż charakterystyka kolumny jest płaska to i każde pomieszczenie je dość mocno zmienia, jednak na pewno żadnej sensownej dziury nie Mam. Kilka drobnych nierówności poprawiłem w drc. Nie jest to super dokładny pomiar ale na pewno na tyle dokładny że każda mniejsza dziura w paśmie jest widoczna. Porównując piosenkę hey you z resztą repertuaru który posiadam wskazuje że tam jest mniej basu. Jest nagrana dobrze, ale mam też płyty nagrane wybitnie, jednak w innym repertuarze.0e27ffb967a34ace1ebf5dfe4e0c2ad5.jpg73710d1a4fc8be090c30b89b9a679558.jpgc6cae33ff866112ed82f436bb35e1cb4.jpg2623f26aca60b011dfe0ae9880651dc3.jpg

 

Wysłane z mojego SM-T585 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamilu drogi. Za bardzo wziąłeś do siebie to na co Ci uwagę zwróciłem.

Prawdę mówiąc ja nie słyszałem systemu, który by idealnie wszystko zagrał tak jakbyśmy chcieli, żeby być w 100% zadowoleni.

Nawet (dla mnie) wzorcowy system u Rafała.M z Łodzi pokazał, że grając jeden z moich ulubionych zespołów Rush nie zagrał tak jak ja bym chciał, jak (pewnie) chcieli by fani tego zespołu.

Trzeba zdać sobie sprawę, że nagrania są różnie realizowane i nie zawsze na naszych systemach zagrają dobrze a przynajmniej tak jak tego oczekujemy.

Aby być w pełni zadowolonym trzeba mieć kilka systemów w domu.

To tyle w skrócie jeśli chodzi o moje doświadczenia.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jest nagrana dobrze, ale mam też płyty nagrane wybitnie, jednak w innym repertuarze.

 

Nie gniewaj się Kamilu ale płyty a w zasadzie nagrania, które słuchaliśmy u Ciebie wg mnie wcale nie są wybitnie nagrane.

Żeby nie było niejasności dobrze by było abyś napisał o jakie płyty Ci chodzi.

Po tym zabiegu może też wypowiedzą się inni (co do tej wybitności).

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nie dawało mi to spokoju to porobilem pomiary żeby zobaczyć czy są jakieś dziury w paśmie. Mimo iż charakterystyka kolumny jest płaska to i każde pomieszczenie je dość mocno zmienia, jednak na pewno żadnej sensownej dziury nie Mam. Kilka drobnych nierówności poprawiłem w drc. Nie jest to super dokładny pomiar ale na pewno na tyle dokładny że każda mniejsza dziura w paśmie jest widoczna. Porównując piosenkę hey you z resztą repertuaru który posiadam wskazuje że tam jest mniej basu. Jest nagrana dobrze, ale mam też płyty nagrane wybitnie, jednak w innym repertuarze.

U mnie perkusja w tym nagraniu nie jest dominująca, jest lekko wycofana, choć uderzenia o talerze są czytelne ( czuć uderzenia drewna o blachę ), gitara basowa, jest na pewno ważniejsza od perkusji i jest bardzo barwnie nagrana.

Tak gra u mnie i nie napisałbym " że wiem jak powinna ona brzmieć"

Mnie się estetyka produkcji podoba ;)

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Akurat perkusja w utworze Hey You d... nie urywa. Stopa wprawdzie jest miejscami silna ale werble są mocno skompresowane. To co zasługuje na uwagę w tym utworze to gitara basowa, która świetnie współpracuje z perkusją pokazując szerokie spektrum brzmienia i to po jej grze można usłyszeć jak system radzi sobie z odtwarzaniem tych dolnych częstotliwości - widzę, że Kazik mnie ubiegł...

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie perkusja w tym nagraniu nie jest dominująca, jest lekko wycofana, choć uderzenia o talerze są czytelne ( czuć uderzenia drewna o blachę ), gitara basowa, jest na pewno ważniejsza od perkusji i jest bardzo barwnie nagrana.

Tak gra u mnie i nie napisałbym " że wiem jak powinna ona brzmieć"

Mnie się estetyka produkcji podoba ;)

 

Źle się zrozumieliśmy. Perkusja w tym nagraniu nie ma być wcale dominująca. Chodzi o to, że nie ma być zagłuszona przez gitary (w najgłośniejszych momentach). Ma być cały czas obecna. Dotyczy to stopy i kotłów perkusyjnych.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
[...] ale werble są mocno skompresowane.

 

No właśnie. W wielu systemach tak właśnie to słychać. U mnie jest inaczej. Werble (jak napisałeś) nie są wycięte. Słychać je doskonale w najgłośniejszych momentach. Stopa mocno jest zaakcentowana od początku do końca utworu bez żadnych drgań, zniekształceń, łupania.

Przy tym wszystkim nie ma mowy o żadnym wzbudzaniu się basu.

Ja osobiście dążyłem do tego około 3 lata. Wreszcie jest.

Tak jak pisałem wyżej taki system ma swoje minusy, gdyż w nagraniach o bardziej podbitym basie są małe problemy z basem (podkreślam małe).

Mój system złożony jest ściśle pod moje preferencje więc wszelkie dalsze dywagacje w tym temacie nie mają sensu.

 

Wyżej pisałem, żeby bmxmen nie brał wszystkiego tego co piszę za bardzo do siebie.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.