Skocz do zawartości
IGNORED

Klub tych co mieli do czynienia z wiedzą i umiejętnościami Audiosynergii vel Father_PiO


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, piorasz napisał:

Coś mi się zdaje, że u P. Wojtka też się nie sprawdziły, gdyż wystawia je na allegro. Ciekaw jestem dlaczego? 

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7731856617

 

Myślę że wszystko napisane w opisie. Żeby te 12" SB dobrze zagrały potrzeba prawdziwej elektrowni. Takie kolumny miałyby chyba tylko sens po aktywacji dołu. Podejrzewam, że i 800W Hypexa nie byłoby za dużo inaczej klucha na basie. 

Edytowane przez cichom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)

One były u pierwszego właściciela Bobonerka pędzone aktywnie. Czterema końcówkami mocy.

Miały możliwość przełączania passiv/activ. W trybie pasywnym nie dał im rady nawet ASR Emitter.

Od początku były pomyślane jako paki z dołem pędzonym aktywnie. Inaczej naprawdę jest ciężko je okiełznać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2018 o 17:21, gość napisał:

One były u pierwszego właściciela Bobonerka pędzone aktywnie. Czterema końcówkami mocy.

Miały możliwość przełączania passiv/activ. W trybie pasywnym nie dał im rady nawet ASR Emitter.

Od początku były pomyślane jako paki z dołem pędzonym aktywnie. Inaczej naprawdę jest ciężko je okiełznać.

 

Pytanie czy na dół były to końcówki w klasie D i to z tych najmocniejszych. Typowy tranzystor będzie miał problem ogarnąć te głośniki, a jeśli już to trzeba by wskoczyć na jakiś abstrakcyjny poziom cenowy, co przy wartości kolumn raczej nieopłacalne. To są ciężkie niskoefektywne powolne przetworniki. Trzeba mocnego bata nad nimi. Ogólnie trudny temat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2018 o 17:21, gość napisał:
One były u pierwszego właściciela Bobonerka pędzone aktywnie. Czterema końcówkami mocy.
Miały możliwość przełączania passiv/activ. W trybie pasywnym nie dał im rady nawet ASR Emitter.
Od początku były pomyślane jako paki z dołem pędzonym aktywnie. Inaczej naprawdę jest ciężko je okiełznać.
 

To by wiele nam rozjaśniło.
Jeden z forumowych kolegów w prywatnej rozmowie ze mną zwrócił na te kolumny uwagę widząc je na allegro. Teraz już wiemy, że jego Mackintosh może być za słaby aby je napędzić.

Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam w planie zrobienie kolumn z crownem xti na dół a co to dokładnie będzie to jeszcze nie wiem. Najwięcej problemu to zgrać to wszystko fazowo i tutaj potrzebny jest pomiar poparty oczywiście duża wiedzą. Wiadomo, że wygodniej jest mieć to zgrane wszystko pasywnie ale wtedy potrzebujemy konkretnego pieca do zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Nie każdy tutaj zagląda do działu Kino Domowe a tam pokazałem subwoofer projektu i wykonania audiosynergii który od paru dni gra u mnie w pokoju kinowym. Audiosynergia robi sobie taki sam do stereo.

Szczegółowe informacje w tym temacie:

 

Na razie skrzynia surowa, przygotowana pod lakier.20181221_065906.thumb.jpg.604872cdadf67a9f34e5bb60f727e7ed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

MAm pytanko, czy ktoś z Was ma daca soekris z audiosynergii i jest z Katowic lub okolic oraz byłby tak miły by wypożyczyć/przyjechać z daciem. Chciałbym sprawdzić w swoim systemie co ten dac potrafi. Jeśli ktoś taki jest to proszę na priv, tam się ugadamy by niepotrzebnie wątku nie zaśmiecać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
MAm pytanko, czy ktoś z Was ma daca soekris z audiosynergii i jest z Katowic lub okolic oraz byłby tak miły by wypożyczyć/przyjechać z daciem. Chciałbym sprawdzić w swoim systemie co ten dac potrafi. Jeśli ktoś taki jest to proszę na priv, tam się ugadamy by niepotrzebnie wątku nie zaśmiecać.
 
Pozdrawiam
Ja jestem z Katowic i posiadam. Możemy się kiedyś umówić po nowym roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)

fader_audio

Napisz jak wrażenia jak uda się Wam spotkać.

A takie modułowe paki robi teraz audiosynergia. 94dB pod lampę 300B.

 

signal-attachment-2019-01-06-164424.jpeg

signal-attachment-2019-01-06-164436.jpeg

signal-attachment-2019-01-06-164500.jpeg

Na górze 18sound hd1050

na środku audax pr170m0

na dole Beyma 15mc700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaliście tych głośników do lampy Panowie? Macie może namiary na stronę producenta audiosynergia w internecie, bo jakoś znaleźć nie mogę?

Jeno wyjmij mi z tych oczu szkło bolesne - obraz dni, które czaszki białe toczy przez płonące łąki krwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No ja coraz bliżej projektu Piotra kolumn 4 way w modułach, na aktywnych zwrotnicach, subbas napędzany t.tmp, midbas lampą KT 150,  średniotonowy i wysokotonowy w tubie 300 B. Na razie czekam na stolarza i lakiernika.

Edytowane przez darek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)
W dniu 23.01.2019 o 01:16, darek2 napisał:

No ja coraz bliżej projektu Piotra kolumn 4 way w modułach, na aktywnych zwrotnicach, subbas napędzany t.tmp, midbas lampą KT 150,  średniotonowy i wysokotonowy w tubie 300 B. Na razie czekam na stolarza i lakiernika.

Jak dla mnie system marzenie.

Jak będziecie realizowali aktywny podział? Zwrotnicą analogową czterodrożną czy cztery DAC-i z podziałem?

Jako posiadacz systemu aktywnego czterodrożnego ( ale nie tak ambitnego jak Twój) mogę Cię tylko utwierdzić w przekonaniu że warto.

U mnie właśnie z pomocą Piotra chyba zdecyduję się na Crowna XTI na subbas. Wtedy korekcja DSP byłaby zapisana w nim i nie musiałbym jej mieć w transporcie.A i wykop i zejście mimo  że już nie najgorsze powinno się poprawić z racji możliwości tej końcówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli szukasz „odjazdowego“ rozwiazania na wielokanalowa cyfrowa zwrotnice to zainteresuj sie setupami opartymi o kombinacje Software Acourate/Convolver i profesjonalne wielokanalowe Audio Interfaces. Te ostatnie z zintegrowanymi DACami albo z wyjsciem cyfrowym na zewnetrzne DACi. Ilosc torow jest w tej konstelacji praktycznie nieograniczona (16?)

Wlasnie taki 4-drozny system majstruje. 3 Tory juz leca, czwarty jest „w budowie“

 

 

7EDD9D46-8C6A-44BF-969A-DF87ACD3A99B.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.