Skocz do zawartości
IGNORED

Klub tych co mieli do czynienia z wiedzą i umiejętnościami Audiosynergii vel Father_PiO


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Gość

(Konto usunięte)
W dniu 5.06.2019 o 21:46, darek2 napisał:

Słuchajcie a ktoś testował Piotra daca, jakieś opinie?

Mam DAC (+PRE w jednej obudowie) od Piotrka na Soekrisie.

Jak dla mnie rewelacja porównywałem z trzema innymi DAC-ami Citrone na lampach i jednym starym Musicalem Fidelity też na lampach.

Soekris lepszy w takich aspektach jak dynamika przestrzeń scena wykop detal i ten charakterystyczny drive który staje się firmowym znaczkiem urządzeń Audiosynergii.

Barwa jak dla mnie naturalna, jeden kolega stwierdził że ,,za jasno,, tyle że on lubi ciemne i przygaszone  granie.

IMG-20190626-WA0000.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
3 godziny temu, Tatum napisał:

Barwa jak dla mnie naturalna, jeden kolega stwierdził że ,,za jasno,, tyle że on lubi ciemne i przygaszone  granie.

Wystarczy kondy rike zamienić na audyny nawet te najtańsze QAP Q4, a jak kasa pozwala na audyny true copper max. Rike to specyficzne kondy i bardziej się nadają jako boczniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
5 godzin temu, boomaga napisał:

Wystarczy kondy rike zamienić na audyny nawet te najtańsze QAP Q4, a jak kasa pozwala na audyny true copper max. Rike to specyficzne kondy i bardziej się nadają jako boczniki.

Celna uwaga,

Tak Piotr wspominał o wymianie kondów, mam zamiar to zrobić, jednak barwę będę stroił na końcu jak już cały system będzie finalnie gotowy, pod cały system barwę ustawimy a nie teraz w trakcie budowania systemu,

dopiero zacząłem i chcę cały system AS, DACA+PRE mam, suba robię na jesień, potem kolumny i na końcu lampa

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Znakomita technika jest w tym projekcie, beryl na falowodzie, aerożel na średnicy i subbas na ultimaxie, to musi być petarda!

gratuluję

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

signal-2019-07-12-191014-10.thumb.jpg.f6b1f3942cd9aeb8b6f7de3e2a318fec.jpgsignal-2019-07-12-191014-11.thumb.jpg.69cf20265809b824b6670caae51f4f0b.jpgW końcu bliżej finalizacji, moduły od Audiosynergia na aktywnych zwrotnicach, pasma zasilane:
Subbas - tranzystor t.tmp
Midbas - monobloki na KT 150,
Średniotonowy i tuba wysokotonowa - monobloki 300 B
Od poniedziałku kalibracja projektu, będzie się działo, prosiłbym o nie zadawanie pytań o cenę, to indywidualny projekt wprost pode mnie.

signal-2019-07-12-191014-9.jpg

signal-2019-07-12-191014-8.jpg

signal-2019-07-12-191014-13.jpg

signal-2019-07-12-191014-18.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, darek2 napisał:

signal-2019-07-12-191014-10.thumb.jpg.f6b1f3942cd9aeb8b6f7de3e2a318fec.jpgsignal-2019-07-12-191014-11.thumb.jpg.69cf20265809b824b6670caae51f4f0b.jpgW końcu bliżej finalizacji, moduły od Audiosynergia na aktywnych zwrotnicach, pasma zasilane:
Subbas - tranzystor t.tmp
Midbas - monobloki na KT 150,
Średniotonowy i tuba wysokotonowa - monobloki 300 B
Od poniedziałku kalibracja projektu, będzie się działo, prosiłbym o nie zadawanie pytań o cenę, to indywidualny projekt wprost pode mnie.

signal-2019-07-12-191014-9.jpg

signal-2019-07-12-191014-8.jpg

signal-2019-07-12-191014-13.jpg

 

Cena.... pewnie adekwatna do grania i wyglądu. Jednak jestem pewny, że i tak okazyjna wręcz ?

widzę że kolega już nie może spać przez te kolumny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa opcja - kiedyś na pewno trzeba tego posłuchać. Jakby nie patrzeć to taka średnica to interesujący kompromis, ale wymagający dla tweetera i nisko to on raczej też nie schodzi. Każde pomiary i badania pokazują że ze względu na rozmiar membrany zniekształcenia rosną (ktokolwiek miał wyższą mechanikę to wie dlaczego) i dlatego lepiej stosować małe głośniki, jednocześnie badania pokazują również że zniekształcenia rosną wraz z wychyleniem membrany i obciążeniem wzmacniacza - dlatego lepiej stosować duże membrany i efektywne głośniki :D. Zawsze trzeba iść na jakiś kompromis - jeżeli nie ma się ograniczenia ze strony wzmacniacza to ciekawą opcją jest to co zrobił Gryphon w swoich flagowcach Kodo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minutes ago, zibii said:

Jak bym miał miejsce to zrobił bym sobie takie kolumny tutaj akurat żadnej filozofii nie ma.

Filozofii nie ma - ale koszt raczej bardzo duży mimo tego że przetworniki wyglądają mi na: Dayton Audio RS225 (okolice 50$=800$), Dayton Audio RS125 (okolice 30$=180$), Scan Speak 12MU (okolice 1000$) oraz Mundorf AMT (okolice 500$). Wychodzi 2500$ na same przetworniki na jedną strone - a gdzie zwrotnica (raczej aktywnie się nie zrobi całości sprzętem z półki w sklepie), wzmacniacze, obudowy i oczywiście nikt za darmo tego nie zrobi :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zibi nie zrobisz takich kolumn jak Gryphon Kodo. Nikt Ci nie zrobi kolumn tak wykonanych i tak brzmiących. Diyowcom czy producentom DIYowym znowu się wydaje......

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
5 godzin temu, babatular napisał:

Zibi nie zrobisz takich kolumn jak Gryphon Kodo. Nikt Ci nie zrobi kolumn tak wykonanych i tak brzmiących. Diyowcom czy producentom DIYowym znowu się wydaje......

Ciekaw jestem co by powiedział Father_Pio na takie stwierdzenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minutes ago, zibii said:

Baba ja nie chcę nic kopiować tylko interesuje mnie wzornictwo wiadomo, że nie zrobimy kopi bo nie mamy schematów zwrotki itp. No ale cena zapiera za koszt włożony poraz kolejny?.

I wogóle nie ma gwarancji że te kolumny zwalają z nóg - ja ich nie słuchałem i nie wiem. W czym napewno będą dobre to swoboda grania szczególnie niskich częstotliwości bo jednak 1700cm2 napędzane z 8 napędów robi swoje na basie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Tatum napisał:

Ciekaw jestem co by powiedział Father_Pio na takie stwierdzenie...

Nie ma znaczenia co by powiedział. 

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.