Skocz do zawartości
IGNORED

Klub tych co mieli do czynienia z wiedzą i umiejętnościami Audiosynergii vel Father_PiO


Gość Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Gość

(Konto usunięte)
W dniu 5.06.2019 o 21:46, darek2 napisał:

Słuchajcie a ktoś testował Piotra daca, jakieś opinie?

Mam DAC (+PRE w jednej obudowie) od Piotrka na Soekrisie.

Jak dla mnie rewelacja porównywałem z trzema innymi DAC-ami Citrone na lampach i jednym starym Musicalem Fidelity też na lampach.

Soekris lepszy w takich aspektach jak dynamika przestrzeń scena wykop detal i ten charakterystyczny drive który staje się firmowym znaczkiem urządzeń Audiosynergii.

Barwa jak dla mnie naturalna, jeden kolega stwierdził że ,,za jasno,, tyle że on lubi ciemne i przygaszone  granie.

IMG-20190626-WA0000.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
3 godziny temu, Tatum napisał:

Barwa jak dla mnie naturalna, jeden kolega stwierdził że ,,za jasno,, tyle że on lubi ciemne i przygaszone  granie.

Wystarczy kondy rike zamienić na audyny nawet te najtańsze QAP Q4, a jak kasa pozwala na audyny true copper max. Rike to specyficzne kondy i bardziej się nadają jako boczniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
5 godzin temu, boomaga napisał:

Wystarczy kondy rike zamienić na audyny nawet te najtańsze QAP Q4, a jak kasa pozwala na audyny true copper max. Rike to specyficzne kondy i bardziej się nadają jako boczniki.

Celna uwaga,

Tak Piotr wspominał o wymianie kondów, mam zamiar to zrobić, jednak barwę będę stroił na końcu jak już cały system będzie finalnie gotowy, pod cały system barwę ustawimy a nie teraz w trakcie budowania systemu,

dopiero zacząłem i chcę cały system AS, DACA+PRE mam, suba robię na jesień, potem kolumny i na końcu lampa

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

signal-2019-07-12-191014-10.thumb.jpg.f6b1f3942cd9aeb8b6f7de3e2a318fec.jpgsignal-2019-07-12-191014-11.thumb.jpg.69cf20265809b824b6670caae51f4f0b.jpgW końcu bliżej finalizacji, moduły od Audiosynergia na aktywnych zwrotnicach, pasma zasilane:
Subbas - tranzystor t.tmp
Midbas - monobloki na KT 150,
Średniotonowy i tuba wysokotonowa - monobloki 300 B
Od poniedziałku kalibracja projektu, będzie się działo, prosiłbym o nie zadawanie pytań o cenę, to indywidualny projekt wprost pode mnie.

signal-2019-07-12-191014-9.jpg

signal-2019-07-12-191014-8.jpg

signal-2019-07-12-191014-13.jpg

signal-2019-07-12-191014-18.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, darek2 napisał:

signal-2019-07-12-191014-10.thumb.jpg.f6b1f3942cd9aeb8b6f7de3e2a318fec.jpgsignal-2019-07-12-191014-11.thumb.jpg.69cf20265809b824b6670caae51f4f0b.jpgW końcu bliżej finalizacji, moduły od Audiosynergia na aktywnych zwrotnicach, pasma zasilane:
Subbas - tranzystor t.tmp
Midbas - monobloki na KT 150,
Średniotonowy i tuba wysokotonowa - monobloki 300 B
Od poniedziałku kalibracja projektu, będzie się działo, prosiłbym o nie zadawanie pytań o cenę, to indywidualny projekt wprost pode mnie.

signal-2019-07-12-191014-9.jpg

signal-2019-07-12-191014-8.jpg

signal-2019-07-12-191014-13.jpg

 

Cena.... pewnie adekwatna do grania i wyglądu. Jednak jestem pewny, że i tak okazyjna wręcz ?

widzę że kolega już nie może spać przez te kolumny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa opcja - kiedyś na pewno trzeba tego posłuchać. Jakby nie patrzeć to taka średnica to interesujący kompromis, ale wymagający dla tweetera i nisko to on raczej też nie schodzi. Każde pomiary i badania pokazują że ze względu na rozmiar membrany zniekształcenia rosną (ktokolwiek miał wyższą mechanikę to wie dlaczego) i dlatego lepiej stosować małe głośniki, jednocześnie badania pokazują również że zniekształcenia rosną wraz z wychyleniem membrany i obciążeniem wzmacniacza - dlatego lepiej stosować duże membrany i efektywne głośniki :D. Zawsze trzeba iść na jakiś kompromis - jeżeli nie ma się ograniczenia ze strony wzmacniacza to ciekawą opcją jest to co zrobił Gryphon w swoich flagowcach Kodo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minutes ago, zibii said:

Jak bym miał miejsce to zrobił bym sobie takie kolumny tutaj akurat żadnej filozofii nie ma.

Filozofii nie ma - ale koszt raczej bardzo duży mimo tego że przetworniki wyglądają mi na: Dayton Audio RS225 (okolice 50$=800$), Dayton Audio RS125 (okolice 30$=180$), Scan Speak 12MU (okolice 1000$) oraz Mundorf AMT (okolice 500$). Wychodzi 2500$ na same przetworniki na jedną strone - a gdzie zwrotnica (raczej aktywnie się nie zrobi całości sprzętem z półki w sklepie), wzmacniacze, obudowy i oczywiście nikt za darmo tego nie zrobi :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zibi nie zrobisz takich kolumn jak Gryphon Kodo. Nikt Ci nie zrobi kolumn tak wykonanych i tak brzmiących. Diyowcom czy producentom DIYowym znowu się wydaje......

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
5 godzin temu, babatular napisał:

Zibi nie zrobisz takich kolumn jak Gryphon Kodo. Nikt Ci nie zrobi kolumn tak wykonanych i tak brzmiących. Diyowcom czy producentom DIYowym znowu się wydaje......

Ciekaw jestem co by powiedział Father_Pio na takie stwierdzenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minutes ago, zibii said:

Baba ja nie chcę nic kopiować tylko interesuje mnie wzornictwo wiadomo, że nie zrobimy kopi bo nie mamy schematów zwrotki itp. No ale cena zapiera za koszt włożony poraz kolejny?.

I wogóle nie ma gwarancji że te kolumny zwalają z nóg - ja ich nie słuchałem i nie wiem. W czym napewno będą dobre to swoboda grania szczególnie niskich częstotliwości bo jednak 1700cm2 napędzane z 8 napędów robi swoje na basie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Tatum napisał:

Ciekaw jestem co by powiedział Father_Pio na takie stwierdzenie...

Nie ma znaczenia co by powiedział. 

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.