Skocz do zawartości
IGNORED

Klub tych co mieli do czynienia z wiedzą i umiejętnościami Audiosynergii vel Father_PiO


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Baba wiem, że lubujesz się w Sonusach i zastanawiam się co możesz powiedzieć o brzmieniu amati homage te stare z węglowymi basami. Jakie to jest brzmienie a w szczególności chodzi mi o niskie rejestry, oczywiście jeśli je słuchałeś?.

Edytowane przez zibii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
12 godzin temu, babatular napisał:

Zibi nie zrobisz takich kolumn jak Gryphon Kodo. Nikt Ci nie zrobi kolumn tak wykonanych i tak brzmiących. Diyowcom czy producentom DIYowym znowu się wydaje......

Domniemuję że słyszałeś ten komplet Gryphona, i najlepsze realizacje Piotrka Machnika, że z taką pewnością się wypowiadasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za cenę tych gryphonów to by starczyło na wybudowanie domu, zaadaptowanie pokoju do audio i zbudowanie kolumn u Piotrka? ale kto bogatemu zabroni niech żyje w przeświadczeniu, że ma super kolumny bo dużo kosztowały.

Edytowane przez zibii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Zibii to jest to złudne przeświadczenie ludzi bogatych, skoro kosztuje grubo to musi dobrze grać, i nic za mniejsze pieniądze, a tym bardziej wykonane przez konstruktora DIY nie może się równać.

Mój DAC zanim trafił do mnie pojechał na gościnne występy (miasta nie wymienię, coby nie wywołać niepotrzebnego zamieszania) z zasugerowaną ceną 20k więc ,zakwalifikował,, się żeby go w ogóle podłączyć do testu.

I z tą ceną zrobił zamieszanie wśród testujących, a nikt z nich nie wiedział że kosztuje 1/4 tej ceny.

Jeszcze jedna ciekawostka:

Father_Pio poprawiał kiedyś zwrotnice firmową w paczkach za 200k.

Nie piszę tego po to żeby się z kimś bić na argumenty i przekonywać go do swoich racji.

Jak ktoś ma inne zdanie i chce kupować firmowe rzeczy za grubą kasę niech to robi, jednak kategoryczne stwierdzenia, że coś nie może się równać bo kosztuje mniej i jest ,,niefirmowe,, są dla mnie bez pokrycia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałes ich działanie?

bawilem się trochę w modułowy układ kolumny i najlepsze rezultaty uzyskałem stawiając poszczególne moduły na niskich kolcach na podkładkach z kanapki z trzywarstwowej gumy stabilizowanej płótnem z białym filcem

ale i tak drgania były przenoszone z modułów basowych na moduł średniaka najmniej na moduł tweetera

ostatecznie zrezygnowałem z takiego układu ze wzgledu na odległości miedzy centrami glosników

w układach modułowych wg mnie najważniejsza jest właśnie izolacja modułów i tu najawiększą zaleta jest sztywność i masa części basowych 100kg na niski bas to takie minimum ?

oczywiście dla mnie

warto pobawić się róznymi podkładkami , popróbować , bo dźwiek zmienia się zdecydowanie

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tatum napisał:

Opcja z subwooferem eliminuje ten problem całkowicie, ja wybrałem takie rozwiązanie

jesli przy głosnym graniu przykładasz dłoń do najwyższego modułu i nie czujesz żadnych wibracji to gratuluję najwyższej jakości projektu

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

co bys zaproponował?

 Nic. Przeciez tam sa juz te czarne podkladki, wiec po co jeszcze te biale?

 

 

8ad01591a9360a9cfc1431bd1867934f.jpg

 

A jesli juz powaznie do tego podejsc to bym wzial material, ktory jest do tego celu produkowany i odpowiednio udokumentowany. Dzieki temu mozesz dokladnie wyliczyc powierzchnie i grubosc tych podkladek w zaleznosci od ciezaru elementow i typu drgan.

 

Patrz Sylomer

 

https://rrg.de/produkt/sylomer/

 

To zaden woodo-highend gadzet, po powazny przemyslowy produkt

 

ebb778fe8e1bff7e9b82cb1986c55bff.jpg

 

905e975a5bab5d6beb79d149dc837036.jpg

 

090d5b909413bfdf2d75e186cf1886be.jpg

 

Sa tez gotowe przyciete

Kazdy kolor to inna waga glosnika

 

https://www.zgshjwgoods.com/index.php?main_page=product_info&products_id=670

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produkty przemyslowe produkowane dla teorii?

 

Taaa, standardowa reakcja pana Slawka :-)

 

Czy to zbyt skomplikowane, by wyliczyc na podstawie ciezaru wlasnych glosnikow, ktory typ jest wlasciwy dla Ciebie?

 

Obserwujac jakie absurdy tutaj na temat absorberow, kolcow i podkladek sa wypisywane, nigdy nie polegal bym na propagowanych tutaj „wlasnych doswiadczeniach“. To juz wole sprawdzone i technicznie udokumentowane, unormowane produkty stosowane w przemysle

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, xajas napisał:

Produkty przemyslowe produkowane dla teorii?

Taaa, standardowa reakcja

to ,że cos jest produkowane dla okreslonych celów nie znaczy ,że sprawdza się w 100% , dlatego cieszę się ,że tak chętnie pomagasz tylko lepiej by było gdybyś napisał o swoich doswiadczeniach z tymi materiałami

masz kolumny modułowe , czy czujesz u siebie drgania przenoszące sie po modułach? czy nie?

jakie podkładki antywibracyjne zastosowales u siebie? jak dokładnie wygląda izolacja?

na pewnym poziomie istotny jest kazdy szczegół a przenoszenie drgań kaszani dźwiek i ja to słyszę

 

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo ze moje glosniki sa podobnie modulowo zbudowane i predysponowane do stosowania takich tlumiacych elementow, nie widze tego az tak krytycznie i jak dotychczas nie zastosowalem zadnych takich elementow. Moze kiedys jak wyczerpie inne (moim zdaniem wazniejsze) srodki optymalizacji, to wtedy zajme sie pdkladkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

masz kolumny modułowe , czy czujesz u siebie drgania przenoszące sie po modułach? czy nie? jakie podkładki antywibracyjne zastosowales u siebie? jak dokładnie wygląda izolacja? 

 

 

 Jak sie dluzej nad tym zastanowie, to w zasadzie bylo by to u mnie totalnie proste izolowac poszczegolne poszczegolne moduly.Miedzy podstawa i obudowa basowa oraz miedzy obudowa basowa i sredniotonowa mam odpowiednie „ramki“ dopasowujace kat nachylenia. W katach tych ramek sa „kwadraciki“, pod ktore moge takie dopasowane do wagi poszczegolnych modulow absorbery podlozyc.

Chyba tak zrobie.

 

Ale najpierw musze skonczyc fornirowanie, lakierowanie i zwazyc te poszczegolne moduly

 

f0b16a787bccb39c537b4f92579f728a.jpg

 

005d56b450862609d16ce18abbd68580.jpg

 

2a9c4563c8fe774d26c94dee7159e877.jpg

 

a51a08535a1423eef232aa47d459b718.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie przemyślałeś do końca wzmocnienie modułu basowego. Można powiedzieć, że go nie ma. Sztywność znikoma. Nie ma sensu myśleć o podstawkach "tłumiących drgania", co byś nie zastosował i tam wszystko powyżej modułu basowego będzie podskakiwać jak piłka. Zamiast myśleć o fornirowaniu i lakierowaniu, wzmocnij konstrukcję... 

Edytowane przez hi_aro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.07.2019 o 19:19, Tatum napisał:

Domniemuję że słyszałeś ten komplet Gryphona, i najlepsze realizacje Piotrka Machnika, że z taką pewnością się wypowiadasz.

Cała masa firm potrzebuje zdolnych ludzi. Gryphon też. Więc nic tylko wysyłać CV....

Ja wiem że majsterkowicze, szczególnie polscy mogliby uczyć ekipy Sonusa, Dynaudio, Gryphona, Burmestera,Accuphasa, DCSa itd jak sie robi sprzęt audio

Edytowane przez babatular
błąd

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.07.2019 o 06:19, babatular napisał:

Zibi nie zrobisz takich kolumn jak Gryphon Kodo. Nikt Ci nie zrobi kolumn tak wykonanych i tak brzmiących. Diyowcom czy producentom DIYowym znowu się wydaje......

W dniu 14.07.2019 o 12:06, Tatum napisał:

Ciekaw jestem co by powiedział Father_Pio na takie stwierdzenie...

W dniu 14.07.2019 o 12:44, babatular napisał:

Nie ma znaczenia co by powiedział. 

Dokładnie. 

I ten typ to ''papierwoleju'' (tak jak ostatnio tu się nazywał) a nie Święty Ojciec Pio

W dniu 14.07.2019 o 06:19, babatular napisał:

Zibi nie zrobisz takich kolumn jak Gryphon Kodo. Nikt Ci nie zrobi kolumn tak wykonanych i tak brzmiących. Diyowcom czy producentom DIYowym znowu się wydaje......

W dniu 14.07.2019 o 19:19, Tatum napisał:

Domniemuję że słyszałeś ten komplet Gryphona, i najlepsze realizacje Piotrka Machnika, że z taką pewnością się wypowiadasz.

58 minut temu, babatular napisał:

Cała masa firm potrzebuje zdolnych ludzi. Gryphon też. Więc nic tylko wysyłać CV....

Ja wiem że majsterkowicze, szczególnie polscy mogliby uczyć ekipy Sonusa, Dynaudio, Gryphona, Burmestera,Accuphasa, DCSa itd jak sie robi sprzęt audio

Dokładnie tak im się wydaje.

Od razu na stanowisko głównego inżyniera, zobaczymy co zdziałają. Niech zbudują lepsze przetworniki kolumny dac-i, transporty, pre-ampy, wzmacniacze mocy etc

msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Babatular i Sovereign tak jak napisałem nie chce nikogo przekonywać, każdy może mieć własne zdanie nie ma co bić piany.

3 godziny temu, Sovereign napisał:

 

I ten typ to ''papierwoleju'' (tak jak ostatnio tu się nazywał) a nie Święty Ojciec Pio

 

,,ten typ,,    oj napsuł ci krwi jak widzę, ale wyluzuj, twoja wrogość do jego osoby może spać spokojnie, on już nie chce się udzielać na żadnym forum.

Przy okazji Father PIO ma się dobrze, robi swoje i nie musi się spierać o marchewkę z tymi co wiedzą lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I taki był user ''papierwoleju'' dokładnie taki jak kiedyś jako moderator w tym temacie napisał Vlado :

https://www.audiostereo.pl/topic/134173-klub-tych-co-mieli-do-czynienia-z-wiedzą-i-umiejętnościami-audiosynergii-vel-father_pio/?do=findComment&comment=4161653

 

msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sovereign napisał:

I taki był user ''papierwoleju'' dokładnie taki jak kiedyś jako moderator w tym temacie napisał Vlado

Piotrek jest wszechstronnie wyksztalconym akustykiem z dużą praktyką w konstrukcji kolumn i elektroniki towarzyszącej

dlatego wiedział co pisze i był tego pewny, niektórzy uzytkownicy o bardzo małej wiedzy w tym cytowany przez Ciebie nie potrafili sprostać wiedzy i pewności Piotra

reszta, w tym wymiana zdań prywatnie, zaowocowała usunięciem konta, w momenicie kiedy już mógł wrócić na forum świadomie zrezygnował z takiej mozliwości , wiem bo sam i nie tylko ja proponowałem mu powrót

zresztą w porównaniu z Twoim stylem dyskusji był prawie święty :):)

Edytowane przez slawek.xm

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się u Piotra zawsze podobała nietuzinkowość - nie klepie tak jak inni po raz 1000 skrzynek na scanach tylko szuka kompromisu i rozwiązań które zapewnią możliwie najwyższą jakość dźwięku i nie boi się być przy tym "niestandardowy". Te wszystkie firmy którymi się niektórzy tak tutaj podniecają już dawno "położyły laske" na dźwięk wybitny ponieważ wiedzą że lepiej sprzedają się ładne skrzynki i "bezpieczny" dźwięk który zagra w kiepskich warunkach akustycznych z większym wachlarzem elektroniki. W biznesie nikt się o dźwięk sam w sobie nie martwi - liczy się to co da zyski (im większe tym lepiej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, slawek.xm napisał:

Piotrek jest wszechstronnie wyksztalconym akustykiem z dużą praktyką w konstrukcji kolumn i elektroniki towarzyszącej

dlatego wiedział co pisze i był tego pewny, niektórzy uzytkownicy o bardzo małej wiedzy w tym cytowany przez Ciebie nie potrafili sprostać wiedzy i pewności Piotra

reszta, w tym wymiana zdań prywatnie, zaowocowała usunięciem konta, w momenicie kiedy już mógł wrócić na forum świadomie zrezygnował z takiej mozliwości , wiem bo sam i nie tylko ja proponowałem mu powrót

zresztą w porównaniu z Twoim stylem dyskusji był prawie święty :):)

Tak święty, że o 100% gorszy ode mnie.

Papierwoleju to zwykły Diyowiec, i jako taki pojawił się by sobie dorobić, to u jednego, to u następnego, którego udało mu się złapać na przynętę. Jak już rozgłosu nabrał i was nałapał (jak rybak ryb w sieci), zaczął działać jako producent DIY rozkręcając biznes pod nazwą Audiosynergia.

Po trupach do celu aby interes rozkręcić - bezczelność, prostota i chamstwo - to cały Piotr...

...który mnie zaatakował na PW wyzwiskami - nieproszony wpadł/wysyłał PW z wyzwiskami, zaczął się sapać jak menel.

I tym podpadł!

Nie miał opcji powrotu i jak mówisz nawet nie chciał - to proste - bo już sobie biznes rozkręcił na tyle ile chciał.

Nie widziałem tu nic ciekawego z tego co on kiedyś pisał. Nie poszło o to, co on wie w tym diy, a o jego styl - bezczelność, prostotę i chamstwo.

Żeby on mi tak wyskoczył na żywo z wyzwiskami, to z ta swoją pewnością pewnie by zaczął uciekać.

Jeden z jego klientów miał dobry ubaw, tak jak Piotr który wyzywał. Mógł sam z siebie, ale mocno prawdopodobne jest, że mógł zostać nasłany/podpuszczony przez jednego ze swoich klientów, który tu co jakiś czas się pojawiał z nowym kontem i był usuwany za swoje zachowanie. Co najmniej trzy konta miał, a w zachowaniu podobny był do niego. Piotr coś tam pomagał robić w ich wspólnych open baffle diy, które po ich zabiegach miały między 550Hz a 5kHz, aż 11dB różnicy.

Piotr tak jak mi mówiono, lubi jak jemu się przylizują, go przytakują, piszą/mówią to co on chce. Bo wtedy on coś potrafi podpowiedzieć, zdradzić jakiś sekrecik diy-erski, albo i dać upust na swój produkt/robotę.

A ty slawek.xm miałeś stały ban. Taki spokój był bez ciebie i innych powracających, którzy wcześniej tak hucznie odchodzili psiocząc na audiostereo. Większość z nich wraca tu tylko aby się dowalać i pisać złośliwości. Byłeś/jesteś w ich grupce.

Wiadomo jakimi zachowaniami zasłużył sobie Piotr / Audiosynergia (były user Papierwoleju). Na sobie przekonałem się o tym jego chamstwie - dlatego idealnie zgadzam się z tym, co napisał Vlado o ''Papierwoleju'' :

W dniu 5.08.2017 o 17:44, Vlado napisał:

Został za swe chamstwo usunięty z forum decyzja całej moderacji i za zgoda Administracji.

+1000

msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.