Skocz do zawartości
IGNORED

Klub tych co mieli do czynienia z wiedzą i umiejętnościami Audiosynergii vel Father_PiO


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, MARER napisał:

Jeśli masz słuchawki posłuchaj

 

Łoł, nieźle to gra. jaka jest skuteczność tych kolumn?  Na jaki poziom możliwości są rozkręcone w tych filmikach?

Z czym grają, bo widzę dużo srebra ale nie rozpoznaję 🙂

dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Majcher87 napisał:

Łoł, nieźle to gra. jaka jest skuteczność tych kolumn?  Na jaki poziom możliwości są rozkręcone w tych filmikach?

Z czym grają, bo widzę dużo srebra ale nie rozpoznaję 🙂

dziękuję

Pisałem wcześniej 93dB ...sprzęt wszystko DIY ( Wzmacniacz LME48930 + Lateral Alfet i DAC PCM58K )

17 minut temu, xajas napisał:

Jest tez gdzies zdjecie, jak wygladaja od tylu?

Z tyłu jak to z tyłu ...narazie strojenie i DIY pająk wszechobecny 😉

 

DSC_0520.JPG

DSC_0500.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, MARER napisał:

Pisałem wcześniej 93dB ...sprzęt wszystko DIY ( Wzmacniacz LME48930 + Lateral Alfet i DAC PCM58K )

Z tyłu jak to z tyłu ...narazie strojenie i DIY pająk wszechobecny 😉

 

DSC_0520.JPG

DSC_0500.JPG

dzięki, bardzo fajnie to gra, nawet jak na nagranie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MARER napisał:

Jeśli masz słuchawki posłuchaj

bardzo dziękuję za próbki

 

wyskoczył mi jeszcze jeden filmik ale w nim dźwięk trochę dla mnie za ostry czy to na tej samej zwrotce?

 

tył już zobaczyłem

ROBIĘ ODGRODY 🙂

Edytowane przez slawek.xm

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, slawek.xm napisał:

bardzo dziękuję za próbki

 

wyskoczył mi jeszcze jeden filmik ale w nim dźwięk trochę dla mnie za ostry czy to na tej samej zwrotce?

 

tył już zobaczyłem

ROBIĘ ODGRODY 🙂

Nie.. to jest na zwrotnicy DSP przed modyfikacją

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to też niezły odjazd 🙂

może poza tematem ale warto obejrzeć

 

 

4 minuty temu, MARER napisał:

Nie.. to jest na zwrotnicy DSP przed modyfikacją

Piotrek zrobił naprawdę dobrą robotę !

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak będę jednak sprzedawał swoje kolumny wykonane przez Audiosynergia.

Zastosowane głośniki :
Scan Speak Discovery 10" aluminium,
Scan Discovery 6,5"
Audax HM130Z0 aerożel
Fountek X1

Kolor dąb amerykański ze srebrną nitką. Obudowa zamknięta, regulacja w poszczególnych pasmach +-2dB. Jak to u Piotra, kolumny pomierzone, charakterystyka poniżej.

Zainteresowanych zapraszam na priv.

 

IMG_20210326_075323.jpg

post-61601-0-42742900-1502260604.jpg

4way.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

https://www.olx.pl/d/oferta/kolumny-z-aktywnym-basem-w-modulach-audiosynergia-CID99-IDGkzyS.html

Jakby ktoś był zainteresowany kolumnami AS w modułach, możliwość pracy jako system pełen aktywny, pasywny z aktywnym subbasem, lub pełen pasywny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 26.03.2021 o 08:36, Allmr napisał:

Jednak będę jednak sprzedawał swoje kolumny wykonane przez Audiosynergia.

Zastosowane głośniki :
Scan Speak Discovery 10" aluminium,
Scan Discovery 6,5"
Audax HM130Z0 aerożel
Fountek X1

Kolor dąb amerykański ze srebrną nitką. Obudowa zamknięta, regulacja w poszczególnych pasmach +-2dB. Jak to u Piotra, kolumny pomierzone, charakterystyka poniżej.

Zainteresowanych zapraszam na priv.

 

W dniu 8.04.2021 o 15:48, darek2 napisał:

https://www.olx.pl/d/oferta/kolumny-z-aktywnym-basem-w-modulach-audiosynergia-CID99-IDGkzyS.html

Jakby ktoś był zainteresowany kolumnami AS w modułach, możliwość pracy jako system pełen aktywny, pasywny z aktywnym subbasem, lub pełen pasywny

Jestem na etapie szukania kolumn. Na początek miały być kappy 9A, wiadomo strasznie prądożerne, później zainteresowałem się akustykiem RR4, w między czasie trafiłem na Audiosynergia. 

Zastanawiam się tylko Panowie, dla czego sprzedajecie kolumny które powstały teoretycznie pod Wasze gusta i powinny cieszyć słuchacza przez kolejne lata? Sprawy życiowe czy jednak coś poszło nie tak? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kappy bez grzebanych głośników są w przyrodzie rzadsze od uczciwych polityków. Nie wspominając o potrzebnej elektrowni.
Co do głównego pytania - jak kupujesz jakąś rzecz, kolumny, rower, samochód, to trzymasz to do końca życia? Nawet z żoną ciężko czasami wytrzymać parę lat.

Nie chce mi się sprawdzać, ale swoje kolumny mam już ze 4 lata. Mam też wzmacniacz i dac od AS. I niestety jeszcze 2 pary innych kolumn, zostawiłem dzieciakom. Te są za duże do ich pokoików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.05.2021 o 16:56, Allmr napisał:

Kappy bez grzebanych głośników są w przyrodzie rzadsze od uczciwych polityków. Nie wspominając o potrzebnej elektrowni.

Zgadzam się, nie jest łatwo ale też nie powiedziane że nie można kupić w stanie bardzo dobrym. Tak - elektrownia jest potrzebna ale jak już nie raz na tym forum pisano można obrać różne drogi - jakościowe i finansowe. 

W dniu 29.05.2021 o 16:56, Allmr napisał:

Co do głównego pytania - jak kupujesz jakąś rzecz, kolumny, rower, samochód, to trzymasz to do końca życia? Nawet z żoną ciężko czasami wytrzymać parę lat.

Wiesz, idąc tym tokiem myślenia ja samochody zmieniam jak albo się psują albo osiągają przebieg który moim zdaniem jest odpowiedni do rozstania się :))) Z tymi żonami to nic nowego nie odkryłeś, jednak porównanie jest trochę dziwne, ja bym kilka lat nie męczył się z kolumnami tylko szybciej ich się pozbył... 

 

Widzisz, moje osobiste kryteria kategorii audio szufladkuję trochę inaczej. Zmieniam coś tylko w tedy jeżeli widzę słabe strony danego urządzenia. Oczywiście słabe strony w mojej układance ponieważ zazwyczaj sprzęt sam w sobie jest dobry, niestety niewłaściwie dobrany. Swoim pytaniem o powód sprzedaży kolumn nie chciałem być uszczypliwy, tylko z prostej ludzkiej ciekawości chciałem się dowiedzieć czy sprzęt stworzony pod Twoje kryteria ukazał jakieś słabe strony w "Twojej układance" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.05.2021 o 08:51, sebos17 napisał:

 

Jestem na etapie szukania kolumn. Na początek miały być kappy 9A, wiadomo strasznie prądożerne, później zainteresowałem się akustykiem RR4, w między czasie trafiłem na Audiosynergia. 

Zastanawiam się tylko Panowie, dla czego sprzedajecie kolumny które powstały teoretycznie pod Wasze gusta i powinny cieszyć słuchacza przez kolejne lata? Sprawy życiowe czy jednak coś poszło nie tak? 

U mnie sprawy finansowe niestety, dlatego sprzedaję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozważam sprzedaż swoich modulo 3 tylko ze względu na to, że kupuję kolejne kolumny od Piotra.
Póki co jeszcze ich nie wystawiam, bo nie jestem zdecydowany odnośnie sprzedaży. Gdyby ktoś jednak był zainteresowany to piszcie, można pogadać.20210531_142019.jpg

Wysłane z mojego SM-A715F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Na razie tylko fotki i tak ogólnie . Jak widać dzielona kolumna , pasywne trio napędza Audio GD i Krell , na dole z  dwoma Alpine R-12 D4 zmaga się Crown. A jak gra ? Niespodzianka😉. Pozdrowienia i podziękowania dla Piotra!

IMG_3402 res.JPG

IMG_3395 res.JPG

IMG_3397 res.JPG

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiście później napiszę. Ekscentrycznie? No cóż gdzieś trzeba było to wszystko upchnąć😁. Zdjęcia przekłamują skalę wielkości. To kawał klocków !

od góry:

Lavoce DN10.17 T

AudaxPR170Z0

Beyma 10 G40

i wspomniany Alpine R-W12

Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Tomek1777 napisał:

Tak oczywiście później napiszę. Ekscentrycznie? No cóż gdzieś trzeba było to wszystko upchnąć😁. Zdjęcia przekłamują skalę wielkości. To kawał klocków !

od góry:

Lavoce DN10.17 T

AudaxPR170Z0

Beyma 10 G40

i wspomniany Alpine R-W12

znasz może czestotliwosci podziału lub masz pomiar filtrowanych głosników?

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, slawek.xm napisał:

znasz może czestotliwosci podziału lub masz pomiar filtrowanych głosników?

ja zupełnie nie techniczny 😁Zadałem pytanie mistrzowi. Chodzi o to gdzie jest cięty subbas ?

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Tomek1777 napisał:

ja zupełnie nie techniczny 😁Zadałem pytanie mistrzowi. Chodzi o to gdzie jest cięty subbas ?

powiedz ,że chętnie zobaczymy podziały np na symulacji

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.