Skocz do zawartości
IGNORED

Klub tych co mieli do czynienia z wiedzą i umiejętnościami Audiosynergii vel Father_PiO


Gość Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, S0nic napisał:

Nie śmiej się. 🙂

Te 18cm x2 w relatywnie małym pokoju/salonie mogą b.dobrze zagrać.

 

ja, naturlich 🙂

zrozum ,że duży moze więcej , i nie chodzi tu o zejscie  czy głosność tylko o swobodę atak finezję , zróznicowanie dynamiczne oraz barwowe i brak zniekształceń

zgadzam się ,że dwie 18 moga zagrać nieźle np moduł basowy Fiedlii Akkusa na dwoch 18 aluminiowych illuminator

ale nie dogonią w żadnym z wyżej wymienionych aspektów takiej konstrukcji jak Tomka 1777 czy Marera

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, S0nic napisał:

Ale zawodowe kolumny! Jak grają w porównaniu do yb na 18cm niskotonowcach?

bezpośrednio nie będę porównywał 😉, tylko powiem że obecnie jeśli chodzi o bas " sky is the limit", właściwie nie ma o czym pisać. Tylko realizacja w utworach może być ograniczeniem,

subas jest cięty na 90 hz

15 minut temu, slawek.xm napisał:

ja, naturlich 🙂

zrozum ,że duży moze więcej , i nie chodzi tu o zejscie  czy głosność tylko o swobodę atak finezję , zróznicowanie dynamiczne oraz barwowe i brak zniekształceń

zgadzam się ,że dwie 18 moga zagrać nieźle np moduł basowy Fiedlii Akkusa na dwoch 18 aluminiowych illuminator

ale nie dogonią w żadnym z wyżej wymienionych aspektów takiej konstrukcji jak Tomka 1777 czy Marera

jako były  posiadacz wspomnianych konstrukcji, tak potwierdzę. W najniższe rejony ze swobodą i rozmachem wchodzą tylko duzi zawodnicy. Inni mogę poudawać jak nie ma bezpośredniego porównania😉

Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Tomek1777 napisał:

bezpośrednio nie będę porównywał 😉, tylko powiem że obecnie jeśli chodzi o bas " sky is the limit", właściwie nie ma o czym pisać. Tylko realizacja w utworach może być ograniczeniem,

subas jest cięty na 90 hz

jako były  posiadacz wspomnianych konstrukcji, tak potwierdzę. W najniższe rejony ze swobodą i rozmachem wchodzą tylko duzi zawodnicy. Inni mogę poudawać jak nie ma bezpośredniego porównania😉

A ja bym chętnie poczytał o bezpośrednim porównaniu całości. Jesteś idealnym pacjentem do tego bo miałeś małe a teraz masz duże :d

jak reszta dźwięków?

27 minut temu, slawek.xm napisał:

ja, naturlich 🙂

zrozum ,że duży moze więcej , i nie chodzi tu o zejscie  czy głosność tylko o swobodę atak finezję , zróznicowanie dynamiczne oraz barwowe i brak zniekształceń

zgadzam się ,że dwie 18 moga zagrać nieźle np moduł basowy Fiedlii Akkusa na dwoch 18 aluminiowych illuminator

ale nie dogonią w żadnym z wyżej wymienionych aspektów takiej konstrukcji jak Tomka 1777 czy Marera

Slyszalem magnaty z 18" basowcem i 20 albo 18cm średnio-tonowcem i mi się nie podobały 🙂

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, S0nic napisał:

Slyszalem magnaty z 18" basowcem i 20 albo 18cm średnio-tonowcem i mi się nie podobały

Twoje prawo , ale jesteśmy w klubie Piotrka Machnika wypadałoby posłuchac ktorejś z jego konstrukcji 🙂

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, S0nic napisał:

Bardzo lubię klub Piotra Machnika, kiedyś na pewno posłucham 🙂

a Ty słuchałeś? 😉

 

tak u siebie

to znaczy skonstruowałem kolumnę wg jego pomysłu i wg jego wskazówek

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Totalny brak czasu Panowie. 🙄 Wrócę z recenzją ale zapewne dopiero pojutrze.. . Pozwolę tylko  sobie zacytować Piotra  : ", totalna swoboda, grają wszystko, najgorsze realizacje  pokażą od lepszej strony " . Wtedy zapytałem go o cały set który gra u mnie : "może to kwestia dużego zapasu mocy i dynamiki" . odpowiedział  "być może".

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolumny w obudowie zamkniętej od Piotra, 10" aluminiowy SS na basie.
Mam też Dynaudio 2x18 z BR.

Obydwie pary grają inaczej, obydwie mi się podobają, ale zdecydowanie wolę bas z dużego głośnika. Choć pierwsze wrażenie może być inne, nie jest to tak efekciarskie granie. No i tego SS nie jest łatwo ruszyć.

Tu pomiar:

image.thumb.png.733c461b0b23a688553343957b1e5d31.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Allmr napisał:

Mam kolumny w obudowie zamkniętej od Piotra, 10" aluminiowy SS na basie.
Mam też Dynaudio 2x18 z BR.

Obydwie pary grają inaczej, obydwie mi się podobają, ale zdecydowanie wolę bas z dużego głośnika. Choć pierwsze wrażenie może być inne, nie jest to tak efekciarskie granie. No i tego SS nie jest łatwo ruszyć.

Tu pomiar:

image.thumb.png.733c461b0b23a688553343957b1e5d31.png

Czym napedzasz obie kolumny?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka obiecanych słów opisu kolumn od Audiosynergii. Wspomnialem że ich wygląd oraz napęd mocnym tranzystorem  może sugerywać inne brzmienie😉 tymczasem.. Bardzo muzykalne, wręcz analogowe w tym zasługa pełnej, gęstej średnicy popartej oczywiście referencyjnym basem. Takie konstrukcje plus tuba muszą tworzyć duża skale muzycznego obrazu i tak jest w rzeczywistości. Na pewno nie zagrają dobrze w małej klicie. Moje 30 m to dla nich minimum. I aż proszą się o dobrą odległość odsłuchu. Mi najlepiej slucha się ich z odległości 6-7 metrów. Zagraja wszystko, rap, metal daja live czad, za chwilę coś lirycznego z pięknym wokalem. A ze można słuchać naprawdę głośno to też zasluga wyskich tonów, podane subtelnie, dopełniaja obrazu  reszty. Wokalistyka pozbawiona jest nieprzyjemnego syczenia zgłosek.  Wokal oceniam jako najwyższych lotów,  bliski odczuć na żywo. To co w ich ocenie ważne to to ze mimo az 4 głośników i wydzielenia sekcji aktywnej subbasu udało się Piotrowi znakomicie je zszyć. Uczestniczymy w spektaklu który trudno rozkładać na czynniki pierwsze, rzadzi muzyka! Bas można temperować na części aktywnej Crona. Jednak nie mam potrzeb nic tam robić, tak równo to gra!

Minusy? Raczej specyfika konstrukcji, o tym następnym razem 😉

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mam jakieś zastrzeżenia? Nie nie mam. To są kompletne kolumny dużego formatu. A że nie znikają z linii sceny, no cóż do takich zadań są małe monitory i inne produkty. Jak najbardziej scena jest duża, bardziej skierowana w głąb niż na szerokość a spektakl muzyczny nie jest przykuty do kolumn.  Czyli uwagi są bardziej do ich gabarytów i walorów estetycznych . Już same przetworniki potrafią przykuwać uwagę. Najważniejsze że odnalazłem w nich receptę na granie w dużej skali , nieskrępowanej dynamice i  zawodowy bas.  W pakiecie z  najwyższej klasy barwą. Wylałem z siebie radość jak dzieciak, pora skupić się na muzyce 😁

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Tomek1777 napisał:

Czy mam jakieś zastrzeżenia? Nie nie mam. To są kompletne kolumny dużego formatu. A że nie znikają z linii sceny, no cóż do takich zadań są małe monitory i inne produkty. Jak najbardziej scena jest duża, bardziej skierowana w głąb niż na szerokość a spektakl muzyczny nie jest przykuty do kolumn.  Czyli uwagi są bardziej do ich gabarytów i walorów estetycznych . Już same przetworniki potrafią przykuwać uwagę. Najważniejsze że odnalazłem w nich receptę na granie w dużej skali , nieskrępowanej dynamice i  zawodowy bas.  W pakiecie z  najwyższej klasy barwą. Wylałem z siebie radość jak dzieciak, pora skupić się na muzyce 😁

Czy te kolumny to obudowy zamknięte czy br?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Tomek1777 napisał:

jak patrzę na pracę 30 cm Alpine, nie wyobrażam sobie żeby coś takiego mogłoby walczyć w BR, ! rozniosłoby całe pudło lub same siebie, he

przyzwyczaisz się .

w br im blizej czestotliwości strojenia portu tym głosnik bardziej odciązony , bo pracę przejmuje rezonator Helmholtza

i tylko ponizej częstotliwosci strojenia głosnik jest narażony na wychylenia nawet przy małej mocy 

 

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, slawek.xm napisał:

może dźwięk 🙂

Piotrek zawsze podkreslał ,że nie poswięci szybkosci i ataku basu dla zejścia

po wielu latach zaczynam go rozumieć

on gra tak nisko że o dźwięku nie ma za bardzo mowy , dlatego wybór głośnika z car audio. Całe zadanie to pompowanie powietrza. To Beyma 10G40  robi robotę w kwestii barwy, faktury i zróżnicowania basu

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Po  kolejnych tygodniach docierania świeżych kolumn doszedłem raczej już do punktu docelowego . Efektem końcowym jest jeszcze większa swoboda, dynamika oraz ekspresja wysokich tonów.  Tym razem jednak nie na sucho ale podam konkret w postaci słuchania muzyki, której  wcześniej nie słuchałem i nadal nie będzie ona gościła u mnie często w repertuarze 😃. Mowa o muzyce poważnej  z naciskiem na duże składy orkiestrowe. W końcu to gra ! Do tej pory wszystkie kolumny wykładały się  i słychać było że jest to namiastka tego co słyszymy w filharmonii. Z kolumnami od Piotra jest esencja decydująca o odbiorze jako iluzji przebywania tam na żywo. Tak więc wymieniając co najważniejsze : znakomita dynamika, potęga, separacja,  dopieszczenie detali by za chwilę uderzyć i zatrząść ścianami.

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Adi777 napisał:

Nie można mieć tego i tego?

teoretycznie jest to możliwe ale opierałem się na bezpośredniej wypowiedzi Piotra poza tym subiektywne odczucie obydwu aspektów może być różne

album zespołu ,ktory lubi Piotr jak przesłuchasz cały zapewne zrozumiesz na co zwraca uwagę

 

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Adi777 napisał:

Jakieś podpowiedzi dla zielonego w temacie? 😉

No cóż mam porównanie obecnych 10 i 12 cali  na basie do dwóch Revelatorów 18 cm i niech każdy zgadnie co szybciej i bardziej punktowo gra ? Tak więc obecnie mam i szybkość, atak ale też i to zejście. Zero kompromisów. A że jak kolega wyżej "humorystycznie" je nazwał są to potężne klocki. Mi się podobają, drugiej połowie o dziwo 😁też . To jest konkretny mebel do  konkretnego grania gdzie nie zastanawiamy się co by tu poprawić, czy dogiąć, czy odgiąć, wibrafony podłożyć a może kabelki zmienić na ultraszybkie 😆. To ma  grać tak że kapcie spadają i tak gra !

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.