Skocz do zawartości
IGNORED

Klub tych co mieli do czynienia z wiedzą i umiejętnościami Audiosynergii vel Father_PiO


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Tomek1777 napisał:

No cóż mam porównanie obecnych 10 i 12 cali  na basie do dwóch Revelatorów 18 cm i niech każdy zgadnie co szybciej i bardziej punktowo gra ?

Pewnie te większe? 😉 Ciekawe, jakby w jednej kolumnie dać na przykład dwa największe Revelatory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adi777 napisał:

Ciekawe, jakby w jednej kolumnie dać na przykład dwa największe Revelatory?

można ale nawet ilr3 przegrywa jeśli zamiast dwóch 22cm dałem jeden 12 cali

https://akustyk.com.pl/p/40/127/akustyk-ilr3

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adi777 napisał:

Fajne, ale RR4 nie lepsze?

wszyskto zależy od subiektywnych odczuć i potrzeb

RR4 to obudowa zamknięta mniej niskiego basu ale za to jakość średniego i wysokiego znakomita coś właśnie wg filozofii Piotra

jednak ze względu na podzial pasma dla wyspecjalizowanych głosników oraz wyższy spl wybrałbym na pewno RR4 a nie ilr3 najwyżej doposażył w dwa suby na 18 calach

wtedy mógłby to być z technicznego punktu widzenia koniec poszukiwań

 

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, slawek.xm napisał:

wszyskto zależy od subiektywnych odczuć i potrzeb

RR4 to obudowa zamknięta mniej niskiego basu ale za to jakość średniego i wysokiego znakomita coś właśnie wg filozofii Piotra

jednak ze względu na podzial pasma dla wyspecjalizowanych głosników oraz wyższy spl wybrałbym na pewno RR4 a nie ilr3 najwyżej doposażył w dwa suby na 18 calach

wtedy mógłby to być z technicznego punktu widzenia koniec poszukiwań

 

Jeśli na tą chwilę chciałbym czegoś posłuchać, jakichś kolumn, to na pewno byłoby to coś podobnego do RR4 właśnie, ale troche inaczej jednak. 2x Revelator 13 cali na bas, Ellipticor 18WE na średnicę i Ellipticor D3404 na wysokie. Co o tym sądzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Adi777 napisał:

Jeśli na tą chwilę chciałbym czegoś posłuchać, jakichś kolumn, to na pewno byłoby to coś podobnego do RR4 właśnie, ale troche inaczej jednak. 2x Revelator 13 cali na bas, Ellipticor 18WE na średnicę i Ellipticor D3404 na wysokie. Co o tym sądzisz?

wg mnie to jedna z hi-endowych konfiguracji absolutnie popieram

jeśli ktoś chce taki uklad jeszcze poprawić można dać jakiś supertweeter na topoktawę 10khz-20khz

można też pokusić się o jeden duży woofer na niski bas i 21we jako łącznik między 13 cali a 18we

21we jest naturalnym uzupełnieniem 18we

Piotr na pewno zrobiłby z takiego układu kolumny marzeń

Edytowane przez slawek.xm

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli projektant jest mocno zainteresowany podobnym układem i chce mieć w portfolio taki cymes to można się potargować

ale wg mnie to cena będzie oscylować wokół 100 tysi lub więcej

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba poprostu wysłać zapytania ofertowe do kilku znanych konstruktorów

Piotrka , Witka, może Wojtka

Teraz, Adi777 napisał:

Taki układ tradycyjnie? W sensie basowe od dołu, średnica i tweeter, nie coś a'la D'Appolito ?

nie WWMT

dwa woofery od dołu średni i tweeter

d'appolito to WMTMW i cenowo znacznie drożej

 

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, slawek.xm napisał:

można też pokusić się o jeden duży woofer na niski bas i 21we jako łącznik między 13 cali a 18we

21we jest naturalnym uzupełnieniem 18we

Piotr na pewno zrobiłby z takiego układu kolumny marzeń

Albo coś takiego: na dół i górę coś dużego na niski bas, później na wyższy - tak samo, następnie na średnie - może 21WE albo 18WE - też x2, i tweeter, tylko tu cena będzie zabijać też x2 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Adi777 napisał:

Albo coś takiego: na dół i górę coś dużego na niski bas, później na wyższy - tak samo, następnie na średnie - może 21WE albo 18WE - też x2, i tweeter, tylko tu cena będzie zabijać też x2 😁

wg mnie wystarczy 4-way z pojedynczymi głośnikami to naprawdę na ellipticorach będą bardzo dobre kolumny , ale jeśli masz pokój pow 50 m2 możesz dać dwa woofery na bas równolegle

zresztą na ten temat trzeba już rozmawiać z konstruktorem , który stworzy projekt pod Twoje potrzeby

wg mnie na pewno kierunek ,w ktorym patrzysz jest na obecna chwile najlepszy

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, slawek.xm napisał:

ale jeśli masz pokój pow 50 m2

Właśnie, metraż, to jest kwestia, która mnie nurtuje od pewnego czasu. No bo tak, metraż metrażem, ale wydaje się, że najważniejsza i tak jest odległość między sprzętem a słuchaczem. Czy kwestia metrażu jest naprawdę aż taka istotna?

Nie mówię tutaj o jakichś ekstremalnych sytuacjach, na przykład gdy ktoś ma 16m2 i chce koniecznie kolumny z 2x15 cali na stronę, bo to pewnie jest gruba przesada, i pewnie będą z tego tytułu jakieś kłopoty, ale powiedzmy 35m2? 

Kolega Xajas fajnie to opisał w jakimś temacie, muszę poszukać.

Edytowane przez Adi777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Adi777 napisał:

Właśnie, metraż, to jest kwestia, która mnie nurtuje od pewnego czasu. No bo tak, metraż metrażem, ale wydaje się, że najważniejsza i tak jest odległość między sprzętem a słuchaczem. Czy kwestia metrażu jest naprawdę aż taka istotna?

Nie mówię tutaj o jakichś ekstremalnych sytuacjach, na przykład gdy ktoś ma 16m2 i chce koniecznie kolumny z 2x15 cali na stronę, bo to pewnie jest gruba przesada, i pewnie będą z tego tytułu jakieś kłopoty, ale powiedzmy 35m2? 

Kolega Xajas fajnie to opisał w jakimś temacie, muszę poszukać.

tak jak piszę jesli masz kasę i chcesz zlecić budowę takich kolumn znajdź konstruktora , z ktorym najlepiej sie dogadzasz i on oglądając Twoj pokój oraz słuchając Twoich oczekiwac w stosunku do dźwieku , oraz muzyki jaka się interesujesz na 100% oceni jaki uklad basowy pozwoli zrealizować oczekiwania

np Kisiel okresla swoje RR4 do duzych pomieszczeń od 40 m

ale trzeba brac pod uwagę też adaptacje akustyczną, bo mozna z małego pokoju zrobić duzo wiekszy, albo jesli adaptacja jet znikoma to podbicie basu ze względu na wzmocnienie pokojumoże byc duże przykładowo w zalezności od odstepów od ścian może być do 6db dla zakresu 30-40hz a nawet 9 db do 12db dla 20hz

róznica 6db to czterokrotna powierzchnia membran

dlatego dopasowanie projektu customowego do wlasnego pokoju jest jednym z atutów i na pewno konstruktor bedzie mógł tu słuzyć radą

 

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, slawek.xm napisał:

tak jak piszę jesli masz kasę i chcesz zlecić budowę takich kolumn znajdź konstruktora , z ktorym najlepiej sie dogadzasz i on oglądając Twoj pokój oraz słuchając Twoich oczekiwac w stosunku do dźwieku , oraz muzyki jaka się interesujesz na 100% oceni jaki uklad basowy pozwoli zrealizować oczekiwania

np Kisiel okresla swoje RR4 do duzych pomieszczeń od 40 m

ale trzeba brac pod uwagę też adaptacje akustyczną, bo mozna z małego pokoju zrobić duzo wiekszy, albo jesli adaptacja jet znikoma to podbicie basu ze względu na wzmocnienie pokojumoże byc duże przykładowo w zalezności od odstepów od ścian może być do 6db dla zakresu 30-40hz a nawet 9 db do 12db dla 20hz

róznica 6db to czterokrotna powierzchnia membran

dlatego dopasowanie projektu customowego do wlasnego pokoju jest jednym z atutów i na pewno konstruktor bedzie mógł tu słuzyć radą

Dzięki za rady. W końcu przyjdzie taki dzień 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Niestety, małe problemy finansowe skłaniają do sprzedaży tych szacownych modułów, wysoka liga grania - polecam!!!

https://www.olx.pl/d/oferta/kolumny-z-aktywnym-basem-w-modulach-audiosynergia-CID99-IDGkzyS.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

 

Polecam kolumny Audiosynergia jak w załączeniu 🙂 Piotr dostroił mi zwrotnice do mojego gustu (scena wgłąb, dźwięk otwarty, bardzo dużo średnicy, bardzo ładne i dźwięczne wokale). Subbasy są zapewniane przez wzmacniacz crown wiec ich nie brakuje. Wszystkie dźwięki są podawane ze szczegółami - nie w przybliżeniu. Ogromna przestrzeń ale nie twarda tylko lampowa. Zapewnia to tuningowany klon Pass Aleph 3 🙂

 

Dynamika  na bardzo dobrym poziomie . Ogólnie dźwięk wyważony, naturalny i nie ulepszany. Można powiedzieć ze jest wszystko :-)

 

pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marcinstu napisał:

Witam,

 

Polecam kolumny Audiosynergia jak w załączeniu 🙂 Piotr dostroił mi zwrotnice do mojego gustu (scena wgłąb, dźwięk otwarty, bardzo dużo średnicy, bardzo ładne i dźwięczne wokale). Subbasy są zapewniane przez wzmacniacz crown wiec ich nie brakuje. Wszystkie dźwięki są podawane ze szczegółami - nie w przybliżeniu. Ogromna przestrzeń ale nie twarda tylko lampowa. Zapewnia to tuningowany klon Pass Aleph 3 🙂

 

Dynamika  na bardzo dobrym poziomie . Ogólnie dźwięk wyważony, naturalny i nie ulepszany. Można powiedzieć ze jest wszystko 🙂

 

pozdrawiam

Marcin

Gratuluję zakupu. Widziałem że stoją na sprzedaż. Jeśli Piotr ci jeszcze je upgrejdowal do Twoich preferencji to na pewno grają bardzo dobrze. Spróbuj jeszcze znaleźć dla nich więcej przestrzeni na pewno scena na tym zyska.

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Tomek1777 napisał:

Gratuluję zakupu. Widziałem że stoją na sprzedaż. Jeśli Piotr ci jeszcze je upgrejdowal do Twoich preferencji to na pewno grają bardzo dobrze. Spróbuj jeszcze znaleźć dla nich więcej przestrzeni na pewno scena na tym zyska.

No właśnie, żeby znaleść tą przestrzeń to trzeba by mieć nieco dłuższe kable glosnikowe ( ja mam 1,40 m) ale spróbuję wysunąć kolumny nieco do przodu 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie tu jeszcze nie wklejałem, a dla przyszłych potencjalnych chętnych na współpracę z AS, może okazać się ciekawe (reszta już pewnie widziała).
Kolumny AS Quintessenza i monobloki AS Amaterasu20220102_191402.jpg

Wysłane z mojego SM-A715F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Majcher87 napisał:

Nie ma stronki. 99db, 4x jbl 2226, drivery lavoce, duze gabaryty 😉
Wzmacniqcze na 814 philips, zasilaniem rowniez na lampach 17W.



Wysłane z mojego SM-A715F przy użyciu Tapatalka
 

Jakie pieniadze za to? Moze byc na priv.

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.