Skocz do zawartości
IGNORED

Klub tych co mieli do czynienia z wiedzą i umiejętnościami Audiosynergii vel Father_PiO


Gość Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Piotrze, od Twojej wizyty bardzo dużo się zmieniło:

- inny DAC (Soekris badrzo pasuje do mojej koncepcji brzmienia :),

- inne okablowanie,

- inny wzmacniacz (lampowy VTL ST150),

- inne ustawienie kolumn (nieco bliżej słuchacza),

- ostatnio Malina zamiast PC.

 

Fajnie byłoby się znów spotkać...

 

Brzmi dobrze szczególnie jeśli chodzi o zmianę wzmacniacza.

Nigdy nie darzyłem specjalną troską Twojego poprzednika :)

Szczególnie po odsłuchach u siebie.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)
W dniu 5.08.2017 o 23:24, hi_aro napisał:

@Radek

samo podejście do klienta rzetelne, tylko i aż jeden problem. Garnitur uszyty dla Ciebie nie pasuje na nikogo innego.

 

Tak, to może być prawda.

Jeśli zażyczysz sobie, tego rodzaju dostrojenia sprzętu do pomieszczenia, to trzeba być świadomym, że tak właśnie będzie.

Ja też w moim głównym systemie aktywnym wybrałem to rozwiązanie. Dwa tygodnie temu był u mnie Father_PiO ze swoim sprzętem pomiarowym i mierzyliśmy nie kolumny ale cały system w miejscu odsłuchu. Najpierw mierzył to co dociera z lewej i prawej kolumny do miejsca odsłuchu , a następnie osobno to co dociera z każdego z przetworników. I poprawki zostaną naniesione właśnie w odniesieniu do sprzętu łącznie z pomieszczeniem.

Mój system nie jest przedmiotem handlu, nie zmieniam w przewidywalnej przyszłości też na razie domu. W innych pokojach mam inne systemy, więc nawet nie będzie przenoszony do innego pokoju.

 

Więc dla mnie to bardzo dobre rozwiązanie.

Dla mnie w audio nie jest ważna droga ale uzyskany cel.

 

Oczywiście osoby które będą chciały mieć kolumny liniowe, bez uwzględniania wpływu pomieszczenia takie u Audiosynergii dostaną.

Też takie mam. To system 2.1 który pokazywałem na początku tematu.

 

W dniu 5.08.2017 o 12:22, gość napisał:

Na górze Vifa Ne w falowodzie, średnioniskotonowy Scan Speak Discovery 18'' . Całość dopełnia sub z 10'' Peerless SLS

Oczywiście Discovery 18 cm a nie ''.

 

W dniu 5.08.2017 o 23:29, hi_aro napisał:

Mam małą prośbę do HQ, zmień tytuł wątku na coś .... no wiesz. Zaraz mogą się pojawić osoby, które "miały do czynienia".

Nie ma problemu. Proponujcie jaki inny chcecie.

Ale jak tylko się pojawią osoby zaśmiecające temat i to jeszcze niewybrednymi uwagami, to szybko znikną.

 

W dniu 5.08.2017 o 22:48, Radek napisał:

DAC zamawiałem dużo później, miał go okazję przesłuchiwać w swoim systemie także autor wątku. DAC technicznie wykorzystuje najnowszą wersję Soekrisa, który od wielu lat jest znany w środowisku DIY. Co ciekawe Soekrisa wykorzystał też nasz Lampizator w modelu Atlantis. Mój egzemplarz został poddany licznym modyfikacjom, ma bardzo rozbudowane zasilanie (4 trafa), posiada wejściowy USB Amanero.

Tak , DAC świetny. Dlatego też taki sobie zamówiłem. Z tego co wiem, to nie jest zwykły Soekris bo płytka jest przez Audiosynergię modyfikowana.

Zasilanie na też autorskich zasilaczach Salas. Stopień wyjściowy w zależności od upodobań może być lampowy lub na J-fetach. U mnie w odróżnieniu od Twojego mają być wyjścia XLR i i oprócz USB wejścia optyk/coaxial.

Ten DAC to niezwykłe połączenie energii i zejścia ze spokojem i czarującą barwą. W porównaniu z moim ( na TDA 1541A) ten ma łagodniejszą, bardziej czarującą średnicę i chyba niższe zejście. Jakby miał większą kulturę przekazu. Szlachetniejsze brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za modyfikacja?

 

Pomalował membranę? Wklej fotkę jak możesz.

Modyfikacja polegała głównie na zastąpieniu nakładki przeciwpyłowej drewnianym korektorem fazy. Pomysł nie jest nowy:

http://glowinthedarkaudio.com/visaton.html

Dodatkowo membrany zostały pomalowane na czarno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
post-23437-0-13802700-1502012708.pngpost-23437-0-53424700-1502012726.pngpost-23437-0-73496000-1502012738.pngWitam,jestem użytkownikiem dwa lata kolumn Audiosynergia Modulo 3.Kolumny trójdrożne ze zwrotnicą aktywną.Zwrotnica aktywna odfiltrowuje moduł średniowysokotonowy od basowego.W monitorze średniowysoko zwrotka pasywna.Całość zaprojektowana i wyprodukowana przez Piotra.Mam też dodatkową zwrotnicę pasywną,zewnętrzną,dzieki której mogę zagrać np na integrze.W zwrotce aktywnej regulacja basu.Kolumny zbudowane na wysokotonówce Audaxa,średniaku aerożelowym Audaxa oraz bas 12 cali SB Acoustic.Kolumny posiadają też regulacje wysokich tonów.Wybitny,neutralny przekaz,z niesamowitym zejściem i barwą basu .Kolumny grają jak gra system.Słabe jakościowo ampy grają słabo.Przy dobrych końcówkach jest bardzo dobrze.Piotr namówił mnie na bas aktywny i nie żałuje.Po przełączeniu na zwrotnice pasywną,jest znacznie gorzej.Jeśli ktoś ma dylemat bas pasiv czy activ,może podjechać do mnie i posłuchać jaka jest różnica.Przy tej samej amplifikacji aktywny dół jest lepszy pod każdym aspektem i nie jest to mała różnica..Gram dwa lata na pakach Modulo 3 i nie myślę zmieniać.Poza wykonaniem kolumn Piotr przyjechał do mnie kilkakrotnie,mierzył pomieszczenie,zasugerował pewne adaptacje akustyczne ,ustawił dsp,dla odsłuchu z kompa.Co tu gadać,fachowiec wysokich lotów.Zna się na rzeczy.Na pewno wykonam u Niego DAC na Soekrisie,miałem go na próbie w swoim systemie.Jego Soekris gra z dużą kulturą,energetycznie.Podnosi system na wyższy poziom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

( trolling )

 

Jestem posiadaczem dosyć prostych - w stosunku do większości chyba jego projektów - kolumn wykonanych przez Piotra.

 

Skrzynki mają około 60 litrów pojemności. Na górze gra Fountek NeoPro5i, poniżej Fane Sovereign 8-225. Wcześniej grałem na Dynaudio Focus 140. Różnica jest kolosalna w zasadzie w każdym dostrzegalnym przeze mnie elemencie brzmienia. Zaznaczam, że nie jestem jakimś szczególnie kompetentnym audiofilem. Ale moje odczucia potwierdza też chyba to, że niedługo po zainstalowaniu tych kolumn synowie zaczęli przyprowadzać do domu kolegów żeby posłuchali jak grają, czego wcześniej nigdy nie robili :-)

 

A teraz parę zdjęć, które już raz z tego forum wyleciały:-)

 

I tak jak napisał kolega Radek - tworzenie projektu z Piotrem to nie jest po prostu złożenie zamówienia. To operacja wymagająca zdecydowania, świadomości i odrobiny wiedzy u samego zamawiającego. Ilość niuansów do uzgodnienia i możliwych rozwinięć procesu projektowania jest taka, że może on zająć sporo czasu.

post-51090-0-25129800-1502092577_thumb.jpg

post-51090-0-30852800-1502092578_thumb.jpg

post-51090-0-67049100-1502092579_thumb.jpg

post-51090-0-24813100-1502092580_thumb.jpg

post-51090-0-87291200-1502092580_thumb.jpg

post-51090-0-80682200-1502092581_thumb.jpg

post-51090-0-41801200-1502092582_thumb.jpg

post-51090-0-37760000-1502092583_thumb.jpg

post-51090-0-17955300-1502092584_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu pisać, kolumny świetne(nie dla wszystkich) ceramiki trzeba polubić, albo ich się nienawidzi.

Wielkie potężne granie z bardzo szeroka sceną.Bardzo szybkie kolumny.

Piękne detaliczne granie,ale nie zadowolą się byle jakim wzmacniaczem .

Minimum to np: Pass Aleph 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie gram na kolumnach od Twonka, kolumny to Clockwoker.

Nowy właściciel ceramikow z etonami dał im pomieszczenie aż 60m2 ,żal mi było się z nimi rozstawać ,jak usłyszałem jak one grają w dużym pomieszczeniu.

Ja tylko mam mały pokój (niecałe 17m2) to na tak mocne kolumny o wiele za mały.

Muszę też napisać że głośniki do tych kolumn wybrałem sam ,Father_PiO zaprojektował skrzynki i zwrotnice wraz z montazem.

Zrobił dobra robotę.

Co drugich kolumn też je sprzedałem koledze ,tak mnie męczył że je mu sprzedalem.

Też były super i mniej wymagające co do mocy.

Bardzo dobry stosunek jakość /cena szczerze polecam.

A konstrukcja oparta była o Audax tytanowy ,Audax z aerozelu i dwa SB Acoustic

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Muszę też napisać że głośniki do tych kolumn wybrałem sam ,Father_PiO zaprojektował skrzynki i zwrotnice wraz z montazem.

Bardzo dobry stosunek jakość /cena szczerze polecam.

To właśnie jest bardzo fajne u Audiosynergi.

Tu nie ma ściemniania, jakichś magicznych wymysłów, tylko jest doświadczenie poparte nauką. Płaci się za to co się samemu wybierze. Żadną tajemnicą nie jest cena przetworników, elementów zwrotnicy czy skrzynek nawet, bo można je samemu kupić. Często na forum czyta się uwagi, że dane bardzo drogie kolumny mają tanie elementy w sobie. Tu się płaci za to , co się samemu zaakceptuje. Jak ktoś się zupełnie nie zna, to Father_PiO sam oczywiście dobierze te elementy, ale i tak poda klientowi ich cenę i miejsce zakupu. Jak ktoś się zna i ma przetworniki w domu to on na nich zbuduje te paki. Oczywiście o ile jest sens takiej budowy.

I każdorazowo przy konstrukcji nie słyszymy o żadnej magii tylko dostajemy wykresy do wglądu i na ich podstawie są budowane paki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem dosyć prostych - w stosunku do większości chyba jego projektów - kolumn wykonanych przez Piotra.

 

Skrzynki mają około 60 litrów pojemności. Na górze gra Fountek NeoPro5i, poniżej Fane Sovereign 8-225. Wcześniej grałem na Dynaudio Focus 140. Różnica jest kolosalna w zasadzie w każdym dostrzegalnym przeze mnie elemencie brzmienia. Zaznaczam, że nie jestem jakimś szczególnie kompetentnym audiofilem. Ale moje odczucia potwierdza też chyba to, że niedługo po zainstalowaniu tych kolumn synowie zaczęli przyprowadzać do domu kolegów żeby posłuchali jak grają, czego wcześniej nigdy nie robili :-)

 

Bardzo fajne kolumny, uwielbiam wstęgi :)

Na jakiej częstotliwości jest podział pasma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.