Skocz do zawartości
IGNORED

Klub tych co mieli do czynienia z wiedzą i umiejętnościami Audiosynergii vel Father_PiO


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
W dniu 19.12.2018 o 17:21, gość napisał:

One były u pierwszego właściciela Bobonerka pędzone aktywnie. Czterema końcówkami mocy.

Miały możliwość przełączania passiv/activ. W trybie pasywnym nie dał im rady nawet ASR Emitter.

Od początku były pomyślane jako paki z dołem pędzonym aktywnie. Inaczej naprawdę jest ciężko je okiełznać.

 

To prawda.SB 12"pasywnie i aktywnie to dwa Światy.Ponieważ mam cztery końcówki Zagra,to grałem w następujący sposób.Z preampa sygnał szedł przez zwrotnice aktywną, która odfiltrowywała bas i monitor ze średniakiem i wysokotonówką.SB 12" aktywnie zamiatał jak złoto do tego dsp i było ekstra.Pasywnie już nie tak bardzo.Ale to i tak było bardzo dobre.P Wojtek grał pasywnie na grubych klockach VTL i Amplifon,Audiosynergia był u Niego.Opowiadał ,że było bardzo dobrze.P Wojtek zmienia,bo..... zawsze może być lepiej.Ja zmieniłem na cztery drogi oczywiście od Piotra.Obudowa zamknięta,taki sam średniak.Gram pasywnie,ale jak dokończymy system,to 29 "scan ,który jest na dole będzie activ.Ja jestem zwolennikiem systemu activ.U kolegi HQ system aktywny pokazuje niebywałą swobodę siłę,jednocześnie lekkość.Niebywała czystość,scena.Nie gra to w żadnym stopniu ograniczonie.Ktoś ma blisko do Cieszyna,niech podjedzie.Warto posłuchać.Żeby tak zagrał sklepowy system pasywny to trzeba wyłożyć kilkukrotną sumę.

W dniu 19.12.2018 o 17:21, gość napisał:

One były u pierwszego właściciela Bobonerka pędzone aktywnie. Czterema końcówkami mocy.

Miały możliwość przełączania passiv/activ. W trybie pasywnym nie dał im rady nawet ASR Emitter.

Od początku były pomyślane jako paki z dołem pędzonym aktywnie. Inaczej naprawdę jest ciężko je okiełznać.

 

To prawda.SB 12"pasywnie i aktywnie to dwa Światy.Ponieważ mam cztery końcówki Zagra,to grałem w następujący sposób.Z preampa sygnał szedł przez zwrotnice aktywną, która odfiltrowywała bas i monitor ze średniakiem i wysokotonówką.SB 12" aktywnie zamiatał jak złoto do tego dsp i było ekstra.Pasywnie już nie tak bardzo.Ale to i tak było bardzo dobre.P Wojtek grał pasywnie na grubych klockach VTL i Amplifon,Audiosynergia był u Niego.Opowiadał ,że było bardzo dobrze.P Wojtek zmienia,bo..... zawsze może być lepiej.Ja zmieniłem na cztery drogi oczywiście od Piotra.Obudowa zamknięta,taki sam średniak.Gram pasywnie,ale jak dokończymy system,to 29 "scan ,który jest na dole będzie activ.Ja jestem zwolennikiem systemu activ.U kolegi HQ system aktywny pokazuje niebywałą swobodę siłę,jednocześnie lekkość.Niebywała czystość,scena.Nie gra to w żadnym stopniu ograniczonie.Ktoś ma blisko do Cieszyna,niech podjedzie.Warto posłuchać.Żeby tak zagrał sklepowy system pasywny to trzeba wyłożyć kilkukrotną sumę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Kolejne modułowe kolumny pod lampę.

signal-2019-02-15-114025.jpg

signal-2019-02-15-114025-1.jpg

Na górze 18sound HD1050, na środku Audax PR170M0, na dole Beyma 15MC700.

Skuteczność 94dB, mechaniczne zgranie fazy, filtry drugiego rzędu, zwrotnica zewnętrzna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wiesz moze na jakiej częstotliwosci jest podział górnych głosników?

wg mnie bardzo odwazny układ biorac pod uwage odległosci miedzy tymi głosnikami przy nieduzym w sumie hornie

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.02.2019 o 17:49, gość napisał:

Eminence Beta 8A

No nie ?

ten głosnik jest tylko podstawą do do tego co Piotrek skonstruował

inna membrana korektor i całkowicie inne pasmo przenoszenia w stosunku do 8A

konstrukcja bardziej jest podobna do głosnika Gravesena tylko wg Piotra lepsza

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, piter z napisał:

Prawdziwe 91 dB to już wysoki wynik

z aktywnym basem to tylko sredni

a horn jest po to by obnizyc podział tweetera ze średniakiem a nie po to by zwiększać skutecznośc głosnika

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekamy z niecierpliwością na jakąś recenzję odnośnie brzmienia najnowszej konstrukcji Piotra. Z czym ma to grać ...? Sam chce prosić Piotra o stworzenie takiej konstrukcji więc już zacieram ręce.

W dniu 27.02.2019 o 17:43, gość napisał:

A to nowe dzieło że znaczkiem audiosynergia. 

 

signal-2019-02-27-170535.jpg

signal-2019-02-27-170535-1.jpg

signal-2019-02-27-170535-2.jpg

signal-2019-02-27-170535-3.jpg

Z tego co wiem dół jest tu napędzany aktywnie ...z jakim głośnikiem niskotonowym akurat jest tu zestawiony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nadeszła pora by się przywitać.
Od około dwóch miesięcy cieszę się kolumnami audiosynergia modulo 3. Wygląda na to,że jestem ich czwartym właścicielem. Miałem też dziś przyjemność rozmawiać z kolegą Bobonerek który opowiedział mi historię tych kolumn.
Bardzo mi się podobają i nawet teraz po jakichś kombinacjach poprzednich właścicieli ze zwrotnicami, grają bardzo dobrze. Myślę , że zostawię je u siebie na długo, w związku z tym, planuję kontakt z panem Piotrem by w przyszłości przywrócić je do pierwotnej wersji i zamysłu konstruktora :) tak więc witajcie, zostaję w klubie i pozdrawiam

Ps. Aktualnie grają one u mnie z nowym produktem na naszym rynku,rodzimej manufaktury Circle Labs Audio a100 6ccbf8be74a853457a3502b547f75fa3.jpgcf852613a281f0004fb07886c6ce578e.jpg

Wysłane z mojego SM-A605FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
9 hours ago, darek2 said:

Tak u góry wysokotonowy w tubie, aktywne zwrotnice, subbas napędzany tranzystorem t.amp, midbas lampa KT 150, średniotonowy i wysokotonowy lampa 300B. Więcej jak projekt będzie w dalszej fazie

Chyba bym się zapłakał jakbym miał takim czymś operować - ja po długich zastanowieniach ostatnio zaczynam myśleć że może dałbym radę żyć z szerokopasmówką+15"bas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.