Skocz do zawartości
IGNORED

TCL TV - nowa jakość i niska cena TV na matrycach VA od SAMSUNG TV


janunio

Rekomendowane odpowiedzi

swego czasu nawet nagrody EISA były źle oceniane - mówiono o przekupstwach - by to właśnie firma "X" wygrała.

W ostatnim czasie jakoś się uspokoiło, nic takiego nie slyszałem - a dla danego modelu to zawsze duży plus, bo może zaważyć przy wyborze klienta, jesli ma do wyboru 2 modele w tej samej cenie - gdzie jeden z nich ma EISE

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie i kiedy napisałem że upłynniacze są w menu ??

Proszę o cytat ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"TCL daje radę w sporcie , z tego słynie bo ma dobre upłynniacze w tych 50-60hz matrycach "- gdzie jest napisane że jest w MENU ?

Proszę nie kłamać !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie kłamać !!!

 

No właśnie !!!

 

Chyba nigdy nie było żadnego telewizora z upłynniaczami które działałyby pomimo że nie ma ich w menu, czyli automatycznie bez udostępnionych żadnych udostępnionych ustawień. Innymi słowy jak są upłynniacze to zawsze mają udostępnione ustawienia w menu, np czasami w tv 50 hz też są zaimplementowane tzw upłynniacze, i wtedy zawsze są udostępnione w menu ustawienia dla de-judder (suwak) a czasem bywają nawet i de-blur, i wtedy mają regulację (suwak) strobowania podświetlaniem.

 

Maciej nie stwierdził za pomocą szybko rejestrującej kamery żadnych oznak działania systemów upłynniających.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
"TCL daje radę w sporcie , z tego słynie bo ma dobre upłynniacze w tych 50-60hz matrycach "- gdzie jest napisane że jest w MENU ?

Proszę nie kłamać !!!

Człowieku umiesz czytać?!

Tam nie ma żadnych upłynniaczy!

Obraz ma w miarę dobrą płynność, dzięki małej prędkości reakcji matrycy, paradoksalnie.

Przestań pieprzyć o upłynniaczach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o cytat gdzie napisałem , że upłynniacz jest w menu ???

 

Przede wszystkim proszę o czytanie ze zrozumieniem. Nie zarzucam, że pisał Pan, że upłynniacz jest w menu. Odnoszę się konkretnie do tych słów:

 

"Inżynierowie z poziomu procesorów i oprogramowania spowodowali,że ma lepszą płynność niż inne modele. Dlatego 99% jest zadowolonych bardzo z zakupu TCLa."

 

I bardzo proszę o wytłumaczenie w jaki sposób działają te "wewnętrzne upłynniacze" o których mowa w powyższym cytacie jak i w jednym z trzech linków przytoczonych przez użytkownika @Krak_oN (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ). W poprzednim swoim poście udowodniłem empirycznie, że nie występują takie systemy. Można zachwalać TCL, można go lubić, ale nie można wprowadzać potencjalnych nabywców w błąd.

 

Co do debilnego filmiku mającego obrażać mnie i wklejanego w każdym wątku - to odpowiem.

Dostaliśmy na test z Samsunga telewizor z matrycą 50 Hz i Samsung o tym został powiadomiony.

I proszę "pluć" dalej swoje wyimaginowane fantasmagorie.

Dzięki materiałom testowym otrzymanym z różnych fabryk, nawet dziecko zauważy gdzie jest 50Hz a gdzie jest 100Hz.

Epatowanie na forach filmikiem jest nie prawdą i zwykłym chamstwem.

Śledzę różne różne fora na świecie i RTV i samochodowe.

Testerzy robią różne testy i żaden tester nawet w Rosji nie atakuje innego testera choćby on pisał np o samochodzie test opisując, że samochód jest ...piękny.

To jego ocena i jego test .

Nie oceniam żadnych testerów, żadnych testów - bo to jest wyłącznie każdego testera subiektywna ocena.

Więcej pokory .

 

Nieprawda? Chamstwo? Ależ Panie Krzysztofie, filmik powstał na Pańską prośbę! Sam nam Pan zarzucał, że nie czytamy ze zrozumieniem i na naszym fanpage wstawił Pan posta na którego film był odpowiedzią. To, że jest utrzymany w humorystycznym tonie nie umniejsza jego wartości merytorycznej. Wytłumaczyłem w nim bardzo wiele o odwzorowaniu ruchu i matrycach w telewizorach i tylko dlatego go podlinkowałem, bo dyskusja kręci się wokół tego tematu.

 

Ostatnie zdanie z powyższego cytatu kieruję z powrotem do Pana. Może być Pan 35 lat w branży, może Pan pozjadać wszystkie rozumy, ale gdy się popełni błąd jakim było kiedyś pisanie o 50Hz matrycy w J6300, a teraz o upłynniaczu w TCL C70, to należy położyć uszy i przeprosić czytelników, a nie zarzucać chamstwo każdemu kto ma inne zdanie! Gdyby miał Pan właśnie więcej pokory w sobie to zweryfikowałby Pan jeszcze raz model J6300, gdy poszło echo z naszego portalu jaką matryce posiada faktycznie, zamiast iść w zaparte, że 50Hz i powyższy film nawet by nie powstał. Proszę mi wierzyć, że sto razy bardziej wole tworzyć nowe, kreatywne treści, zamiast tracić czas na prostowanie takich bzdur od Pana.

 

Jeśli mowa jeszcze o chamstwie i zniżaniu poziomu, to szczyt takiego zachowania osiągnął Pan ustawiając cenzurę na swoim portalu na moje nazwisko. Tak, nie przejęzyczyłem się, na hdtv.com.pl nie da się napisać "maciej koper" w zdaniu, bo jest zagwiazdkowywane. Już same metody z cenzurowaniem wyrazu "hdtvpolska", czy "skalibrujtv" są bardzo dziecinne, ale to w końcu Pańska piaskownica i Pańskie zabawki, natomiast cenzurując moje nazwisko daje Pan faktycznie wyraz prawdziwego szacunku do drugiej osoby.

 

W sprawie opiniowania cudzych tekstów - napisanie, że TV posiada upłynniacz, czy matrycę 50Hz skrajnie NIE jest oceną subiektywną. Na temat cudzej subiektywnej oceny nigdy bym się nie wypowiadał. Dyskutujemy o parametrach mierzalnych. Mam nadzieję, że rozróżnia Pan te dwa pojęcia. Również pozdrawiam ciepło :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o cytat gdzie napisałem , że upłynniacz jest w menu ???

 

Co do debilnego filmiku mającego obrażać mnie i wklejanego w każdym wątku - to odpowiem.

Dostaliśmy na test z Samsunga telewizor z matrycą 50 Hz i Samsung o tym został powiadomiony.

I proszę "pluć" dalej swoje wyimaginowane fantasmagorie.

Dzięki materiałom testowym otrzymanym z różnych fabryk, nawet dziecko zauważy gdzie jest 50Hz a gdzie jest 100Hz.

Epatowanie na forach filmikiem jest nie prawdą i zwykłym chamstwem.

Więcej pokory .

 

Przechodząc do meritum co do C70 - porównywaliśmy różne modele z matrycą 50 Hz obok siebie, więc mamy orientację na ile płynność

obrazu i na materiałach testowych odbiega od modeli innych producentów.

Otóż nie odbiega.

Porównaliśmy też płynność z innymi modelami 100Hz a akcjach dynamicznych - jakim jest sport i różnice są minimalne, a przez (oceniam 95%) ludzi są nie zauważalne.

Co dokładnie potwierdzają użytkownicy.

Jeśli ktoś chce porównywać ten model do modeli trzy razy droższych - to wg mnie mija się z celem.

W klasie cenowej bo tak poruszamy się w testach - modele TCL to bardzo dobra oferta jakościowa.

 

 

Śledzę różne różne fora na świecie i RTV i samochodowe.

Testerzy robią różne testy i żaden tester nawet w Rosji nie atakuje innego testera choćby on pisał np o samochodzie test opisując, że samochód jest ...piękny.

To jego ocena i jego test .

Nie oceniam żadnych testerów, żadnych testów - bo to jest wyłącznie każdego testera subiektywna ocena.

Każdy z nich starał się wykonać jak najlepiej stosując swoją wiedzę i swoje sposoby testowania.

Jest takie przysłowie, ale nie poniżę się do obrażania - bo to świadczy tylko o wychowaniu.

Pozdrawiam ( mam nadzieję że za pozdrowienia - moderator znów mnie nie ukaże, chociaż muszę przyznać że pierwszy raz w życiu za słowo pozdrawiam zostałem zabanowany w wątku)

 

Locoloco testerem? To chyba jakiś żart.

Branżowym sprzedawcą to i owszem jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie można wprowadzać potencjalnych nabywców w błąd.

 

A jeszcze gorszą rzeczą jest pisanie na masową skalę postów i opinii (tzw podszywy) które sugerują że nie występują takie czy inne wady (softu czy hardware) które w rzeczywistości są w 100% realnymi i rzeczywistymi niedopracowaniami takich czy innych modeli.

 

Nawet w prasie były podawane udowodnione przypadki osób które się przyznawały że mają płacone od posta od każdego podszywu z dobrą opinią, i tutaj chodzi o wielu różnych zleceniodawców.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizor głównie został wymyślony aby niósł jakość obrazu na ekranie.

Inne rzeczy są dodatkami w każdej firmie i każda firma ciągle coś poprawia i udoskonala.

Ludzie potwierdzają cel dla którego kupili - czyli jakość realizująca w klasie cenowej ich największe potrzeby.

Dla przypomnienia są to modele w klasach budżetowych ale niosą wyposażenie czy inne treści aplikacji z najlepszych modeli na rynku.

Jeśli ktoś ma potrzeby na poziomie Oleda 4K - to taki kupuje.

Jeśli ktoś ma mniej kasy - ma jak w tytule wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy sprzęt ma swoich zwolenników i przeciwników

jedni kupują np Panasonica i Sonego, bo dalej wierzą w ich dużo lepsze wykonanie od reszty sprzętów na rynku.

Inni kupują tańsze Samsungi i LG i inne marki - bo twierdzą "że nie ma sensu przepłacać, wszystko się psuje, poza tym i tak za kilka lat zmienie sprzęt"

 

jedni drugich nie przekonają do swoich racji.

Ale fakt faktem kiedyś TV w domach były średnio 10 lat, teraz częściej wymieniamy sprzęt - technologia tak szybko się zmienia - i nawet jeśli mamy dobry TV - to i tak zmienimy - bo nowe mają "COŚ" więcej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujac przecenionego jednego z flagowcow z poprzedniego roku, to najlepsza forma zakupu dla cierpliwych ktorzy oczekuja lepszej jakosci. Obecnie srednio TV powinno wymieniac sie srednio co 5-6 lat. Choc obawiam sie ze teraz branza ma lekka zadyszke I nic ponad wyzsze rozdzielczosci nie wymysli. Czyli byc moze bedziemy uzywac TV dluzej. Szeroki gamut mamy, HDR mamy, wystarczajaca rozdzielczosc - 4K tez juz mamy. Ta ostatnia robi najmniejsze wrazenie z tych trzech elementow obrazu UHD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawid zbyt optymistycznie do tego podchodzisz jesli masz na myśli tzw zadyszke :)

w dostępnej cenie są TV w tzw standartowymi matrycami

a jak wiesz - są już dużo lepsze matryce, tyle że TV kosztują znacznie więcej

jak stanieją, znów będzie pretekst do wymiany na coś lepszego :)

tak więc spokojnie za jakies 5 lat - czeka nas wymiana na coś, co teraz jest poza naszym zasięgiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawid zbyt optymistycznie do tego podchodzisz jesli masz na myśli tzw zadyszke :)

w dostępnej cenie są TV w tzw standartowymi matrycami

a jak wiesz - są już dużo lepsze matryce, tyle że TV kosztują znacznie więcej

jak stanieją, znów będzie pretekst do wymiany na coś lepszego :)

tak więc spokojnie za jakies 5 lat - czeka nas wymiana na coś, co teraz jest poza naszym zasięgiem

 

Orginalnie moj XD93 kosztowal 2000 funtow. Ja kupilem swoj 10 miesiecy pozniej za troche ponad 1000 funtow. Ten TV ma wszystko co obecnie mozna sobie wymyslec w standardzie UHD ktory przeciez ciagle jest ciekawostka, dopiero wchodzi na rynek. Jako ze obraz 4K nie wejdzie powszechnie do transmisji TV wczesniej niz za 2-3 lata, plus moj TV ma 5 lat gwarancji od sklepu w ktorym go kupilem, to przez minimum 5 lat nie widze potrzebny zmiany TV. Mowie o takich relacjach. To samo mozna zrobic o polke nizej, np. promocje na DX750/800. Gdzie rowniez mozna bylo kupic niezle TV za prawie polowe ich orginalnej wartosci. Juz nie mowiac o DX900 ktory z 14K spadl do 6K zlotych po przeliczeniu na PLN. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Europie wymienia się co 7-8 lat średnio.

I zabezpieczenie techniczne TCLa wyposażenia wystarczy na taki czas.

Ma pełne wyposażenie.

Jeśli tak, to problemy z programowaniem, i których pisał kolega powyżej mogą tylko narastać. Przez te 7 lat na pewno zwiększy się ilość dostępnych kanałów i tak głupio rozwiązane sortowanie oraz brak możliwości wyboru swoich typów, a wyrzucania nie interesujących oraz tworzenia własnych list na dłuższą metę dyskwalifikuje ten tv.

Sam zacząłem szukać następcy trochę wysłużonego LG- pierwszy wpis mnie nawet zainteresował, ale teraz raczej poszukam gdzie indziej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Europie wymienia się co 7-8 lat średnio.

 

Kiedyś kilka lat temu widziałem w tv reportaż o firmie Lamborghini i jej pracownikach, podczas wywiadów w ich domach można było zobaczyć stare tv CRT z wypukłymi kineskopami, coś w rodzaju starych Radzieckich Elektronów a mieszkania były również umeblowanie bardzo skromnie i bardzo podobne do tych mieszkań co biedniejszych ludzi z czasów Gierka. Widziałem też w tv kilka reportaży o Holandii, i co ciekawe tam sprawa wyglądała dość podobnie (poza domami i umeblowaniem bo to było dość porządne) tj przed domami i w domach było pełno kwiatów i innych różnych zdobnych bibelotów ale pod względem telewizorów było bardzo podobnie jak w pierwszym przypadku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid - jeśli sądzisz że polacy średnio kupują TV za 6tyś złotych - to jesteś w dużym błędzie, i albo masz złego informatora, albo uważasz że polacy tak dobrze zarabiają.

 

średnio w polsce kupowane są TV w granicach 2,000 - 4,000 zł - można to potwierdzić biorąc gazetki sklepów - gdzie najczęściej jest tam przedzial cenowy - ktory najczęściej się sprzedaje

 

oczywiscie w ciągu ostatnich lat - kupujemy coraz większe TV - i najcześciej rozmiar to 40 - 55 cali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas myślałem, że jesteś GOŚĆ z klasą ...

Nie będę Cię obrażał .

Pozdrawiam

Krzysztof

 

A co ma do tego klasa? Piszę prawdę.

 

Moze należy przypomnieć, że hdtv.com.pl od początku istnienia czyli bodajże od 2005 był narzędziem do promowania Twojego sklepu stacjonarnego w Olsztynie oraz kilku Twoich sklepów internetowych.

I zawsze promowałeś tam marki, które sprzedawałeś i do których miałeś dostęp. Koedys Panasonic i Philips, a ostatnio Philips i TCL. Jak widać dokładnie w tym watku. Dlatego, że jesteś ich sprzedawcą Twoje opinie są absolutnie NIEOBIEKTYWNE, a Samsung i SONY to najwięksi wrogowie.

 

Tester? Radzysz żartować. Twoje opisy czyli pseudo testy na hdtv.com.pl to czysta reklama i marketing wspomnianych marek.

 

Gdzieś się pomylilem? Z klasą? Wystarczy pogadać z Andrzejem Zuberem.

 

Pozdro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 3.5K zl mozna juz kupic niezly telewizor 50 cali, za 4K zl mozna miec ten sam 58 cali. W swojej cenie bardzo dobry. Mowie o DX700. Co prawda nie ma 100HZ. Jednak generalnie, bardzo przyjemny tv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raport kompletny z GFK sprzedaży w Polsce jest w relacji z konferencji TCLa.

Ta są podane co Polacy kupują jakie przekątne, jak się plasujemy w Europie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz zalinkować ten raport?

chętnie się przyjrzę

kiedyś pracowalem w media, ale dalej się tematem RTV interesuje i podpytuje ich :0

więc jestem ciekaw, jak bardzo te dane różnią się od danych media marktu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orginalnie moj XD93 kosztowal 2000 funtow. Ja kupilem swoj 10 miesiecy pozniej za troche ponad 1000 funtow. Ten TV ma wszystko co obecnie mozna sobie wymyslec w standardzie UHD ktory przeciez ciagle jest ciekawostka, dopiero wchodzi na rynek. Jako ze obraz 4K nie wejdzie powszechnie do transmisji TV wczesniej niz za 2-3 lata, plus moj TV ma 5 lat gwarancji od sklepu w ktorym go kupilem, to przez minimum 5 lat nie widze potrzebny zmiany TV. Mowie o takich relacjach. To samo mozna zrobic o polke nizej, np. promocje na DX750/800. Gdzie rowniez mozna bylo kupic niezle TV za prawie polowe ich orginalnej wartosci. Juz nie mowiac o DX900 ktory z 14K spadl do 6K zlotych po przeliczeniu na PLN. ;)

Dawid ile cali masz tą sonke? Pisząc o 6K za DX900 to za ile cali?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 55 cali. DX900 to 58 cali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.