Skocz do zawartości
IGNORED

Edifier S1000DB w pokoju na poddaszu z regipsów :)


M._66530

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój problem polega na tym, że te głośniki grają fajnie do czasu, tak miałem też z innym zestawem Genius 5000 5.1, że muzyka gra fajnie do czasu aż się nie da głośniej, im głośniej to tym ciszej, basu już nie ma, dźwięk gdzieś ucieka, w całym domu jest bas tylko nie w pokoju.

 

Ja myślę, że to wina ścian z regipsu i wełny, która działa jak pułapka basowa? Dywany, obrazy, wszystko zastosowane, muzyka mi się podoba, ale głośniki nie zagrają swojego maksa, bo im głośniej to tym dźwięku mniej, co zrobić w takim razie? niestety pokoju nie mogę zmienić, a na profesjonalną akustykę na razie brak kasy.

 

Długo miałem w pokoju te Genius, przeniosłem je do pracy, gdzie betony to ja nie wiedziałem, że miałem taki mocny sub ! W pokoju jak grał to mi domownicy mówili cały dom się trzęsie, ale nie twój pokój. Tu w pracy muszę dać bas na -5 !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam regipsy w tzw. "salonie". PORAŻKA !!!

Dom wykańczałem zimą, bo sprzedałem poprzednie"lokum", żeby wyrobić finansowo,,,

Regips dudni/brzmi kartonowo... Nie zmienia to faktu jednak, że Twój pokój jest prostu za mały dla tego suba !

Przelicz sobie falę dźwiękową dla częstotliwości którą chcesz uzyskać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mój problem polega na tym, że te głośniki grają fajnie do czasu, tak miałem też z innym zestawem Genius 5000 5.1, że muzyka gra fajnie do czasu aż się nie da głośniej, im głośniej to tym ciszej, basu już nie ma, dźwięk gdzieś ucieka, w całym domu jest bas tylko nie w pokoju.

 

Ja myślę, że to wina ścian z regipsu i wełny, która działa jak pułapka basowa? Dywany, obrazy, wszystko zastosowane, muzyka mi się podoba, ale głośniki nie zagrają swojego maksa, bo im głośniej to tym dźwięku mniej, co zrobić w takim razie? niestety pokoju nie mogę zmienić, a na profesjonalną akustykę na razie brak kasy.

 

Długo miałem w pokoju te Genius, przeniosłem je do pracy, gdzie betony to ja nie wiedziałem, że miałem taki mocny sub ! W pokoju jak grał to mi domownicy mówili cały dom się trzęsie, ale nie twój pokój. Tu w pracy muszę dać bas na -5 !

A jaki metraż , do czego służy głównie te poddasze ? Wina zawsze leży po stronie ludzi to trzeba przyjąć na siebie :) , myślę że na początek najtańszy koszt to dać następną warstwę K-G ale ogniową .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu uważacie, że Edifier S1000 to ścierwo ? bo taki tytuł tego posta, a z Geniusem to był tylko przykład.

 

Pokój ma 6m na 5m. Oczywiście to pokój dzienny plus łóżko do spania i komputer :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-67411-0-95518300-1502138242_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam suba, to zestaw 2.0, 2 tyś głośniki kosztowały, są w pokoju 3 dywany, firanki, pełno mebli

Dałeś 2 tysiące za nie? Dobre...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M._66530 Głośniki komputerowe służą raczej do słuchania muzyki przy komputerze, a ty chcesz nagłośnić

nimi spory pokój. Twoje "dywany" są bez sensu, skoro są ułożone - byle jak. Pomiędzy jasnym biurkiem, a ścianą przy której masz telewizor powinien być gruby dywan. Biurko odbije część fali niskotonowej, więc najrozsądniej jest użyć dwóch MTM-ów lub małych podłogówek i wspomóc je subwooferem umieszczonym w rogu pokoju i ekranowanym panelem z tyłu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Wam za odpisanie i za zainteresowanie tematem, zapewne Wy znawcy prawdziwi audiofile żyjecie w innym wymiarze dźwięku, a ten temat to dla Was coś poniżej, ale i tak dziękuję, tu dam link do głośników, które mam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) głośniki mają nawet swój wzmacniacz cyfrowy. Niestety nie da się podłączyć do nich suba, ale z tyłu mają pokrętło którym można zwiększyć bas tylko jak go podkręce to bas mi się podoba dźwięk, ale bas reflex pierdzi wtedy, a jak bas nie jest podkręcony to muzyka jest bez głębi, bas jest za słaby, chyba regipsy go wchłaniają.

 

Dywany mam typu shaggy, a jak położę jeden dywan na drugi to będzie lepiej ? bo grubiej :)

A może znacie kogoś w okolicach Zielonej Góry jakiegoś akustyka, który przyjdzie, zobaczy i będzie wiedział co zrobić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M._66530 nie chodzi tu o "prawdziwy audiofilizm", tylko zdrowy rozsądek. Kupiłeś coś, co zamierzasz używać w sposób trochę odbiegający od przeznaczenia. Masz - rzekomo - 25 W i 82 dB z takiego monitora. Realnie jeszcze mniej. Możesz mi wytłumaczyć, w jaki sposób zamierzasz uzyskać przyzwoity bas z 5,5 calowego midwoofera w 30 metrach kwadratowych?

(...) głośniki mają nawet swój wzmacniacz cyfrowy.

Jak wszystkie głośniki komputerowe.

 

W kwestii pierdzenia bas reflex-u, po pierwsze przesadzasz z głośnością (i ustawieniem basu), po drugie zwiększ odległość tych monitorków od ściany, bo mają BR z tyłu. Oczywiście bas nieco osłabnie, ale będzie lepszej jakości.

 

Niestety nie da się podłączyć do nich suba.

Zapytaj o kartę muzyczną stereo z możliwością obsługi dodatkowych kanałów. Pasmo można odciąć softem. Pewności nie mam, ale być może takie rozwiązanie się sprawdzi.

 

A najlepiej rozejrzyj się za czymś bardziej dopasowanym do Twoich oczekiwań. Nie pisze tego złośliwie.

 

Powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kartę muzyczną mam SoundBlaster Z taką za 400 zł podstawowa wersja, tak masz rację Ja chciałem rozwalić pokój dźwiękiem i basem, a te moje głośniki raczej są jak lepsze monitory? bardziej na jakość nastawione, a nie na moc.

Tak i jak wrócę do domu od razu je odsnunę od ściany, są bliżej jak są przy ścianie to zauważalnie słychać bas mocniejszy. Już mi nie chodzi, żeby ten bas przesuwał mi szklankę na biurku, ale żeby była ta głębia.

 

Wcześniej miałem głośniki 5.1 Geniusa i mam je, mam od nich suba, nie wiem czy można go przerobić i podpiąc pod kartę ?

 

oto one

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

tylko, że Edifier jest podpięty przez optyka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym pokoju nic dobrze nie zagra.

 

są w pokoju 3 dywany, firanki, pełno mebli

 

Tylko się Tobie wydaje że jest dobrze... już po samych zdjęciach widać że nie.

Masz gołe ściany a i dywaniki są zbyt małe i nie na swoim miejscu.

Po za tym chyba jest niski sufit z tego co widzę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sufit jest trochę niższy. Nie wiem czemu, obok pokój też tu na poddaszu, pokój malutki, też regipsy, a akustycznie jest tam lepiej, nawet nie ma jak tam głośników rozstawić, ale gra wszystko lepiej.

No i udało mi się suba podpiąc pod kartę dźwiękową i to jakoś uruchomić z głośnikami, ale sub nie wiem czemu gra ciszej, słabo, daje ustawienie 5.1 wyłączam tył i centralny, głośniki grają razem z subem, ale sub jakby na kacu był. A jakbym od suba reszte głośników podłączyc to nagle by ożył.

 

Dodam dodatkowe foty pokoju

 

I te

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-67411-0-16472500-1502395926_thumb.jpg

post-67411-0-34456000-1502396084_thumb.jpg

post-67411-0-74488000-1502396085_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak pusto masz , teraz malowałem u siebie to część gratów poszła do sąsiedniego pokoju zostało niewiele i wiesz co ... Przestało u mnie grać :( .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem, ale już jest dużo rzeczy w pokoju, co jeszcze więcej naznosić :) ? czym te ściany obwiesić ..

 

Jak chcesz to dorzuć tu zdjęcia swojego pokoju jak go z powrotem złożysz :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie pokój do odsłuchu audio jest słaby.

Bez przestawienia sprzętu i adaptacji akustycznej nic tam dobrze nie zagra.

O przestawieniu nie ma pewnie mowy, bo sprzęt musiał by stać na ścianie z oknem lub drzwiami, a i tak belki by przeszkadzały (telewizor).

 

Adaptacja akustyczna to na pewno panele szerokopasmowe z wełny na ścianie za kolumnami.

Na resztę ścian dał bym rozpraszacze.

Dywan na całą powierzchnię pokoju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dywan na całą powierzchnię pokoju.

Albo wykładzina. Byle w miarę gruba. Na nią ew. przed monitorkami jeszcze dodatkowo dywanik. Kwestia kosztów po prostu.

 

Teoretycznie subwoofer powinien stać zamiast doniczki po lewej stronie telewizora.

Panele o których pisze Marian133 nie muszą być grube, wystarczy 5-10 cm w ramie drewnianej.

Odstawienie od ściany zwiększa ich skuteczność. Dywan przed subwooferem osłabi jego efektywność, ale ustawienie w narożniku pokoju wzmocni ją.

 

Biurko odbije część fali niskotonowej,

I nie tylko niskotonowej. Zamiast biurka mała kanapa, trochę cofnięta do tyłu. ew. przed nią mały stoliczek na myszkę i jakiegoś drinka dla dwóch osób. Belki obok telewizora powinny być rozsunięte, takie rzeczy robi się stawiając najpierw nowe obok i wzmacniając je zastrzałami, potem usuwając stare, ale to już robota dla cieśli, który wie co robi. Koszt niewielki, ale trzeba to zrobić solidnie, bo z elementami podporowymi żartów nie ma. Monitorki wówczas trochę bliżej siebie.

 

Sufit. piramidki zrobione z pianki technicznej, podbite filcem i ułożone w szachownicę wystarczą.

Nie są drogie. Dobierz tylko sensownie parametry. I zrób to na końcu.

 

Przestrzeń pod telewizorem jest niewykorzystana - jeśli zamiast tej "ławeczki" dałbyś sensowną szafkę, miałbyś tą, która jest po lewej stronie biurka z głowy. Zachowałbyś lepszą symetrię. Biurko do tyłu obok łóżka, na środku. Wstawisz na nie monitor np. 20" i będziesz mógł pracować.

 

Zauważyłem obraz przy prawym monitorze. Jeśli takie obrazy wypełnione wewnątrz pianką i filcem powiesiłbyś na skosach, mogłyby spełnić jako tako rolę ekranów akustycznych. Trzeba jednak odwinąć płótno i dobrze umocować filc i piankę, sznurując, a potem dodać cienkie listewki miedzy starą ramką a płótnem. Ogarniasz?

 

W drzwi i okna porządne uszczelki. Żabki nie powinny klapotać, na karnisze więc przezroczysta folia samoprzylepna. To drobiazgi, praktycznie nic nie kosztują.

 

Co w ten sposób uzyskasz? Bardziej naturalny dźwięk, lepszą stereofonię (mniej szkodliwych odbić)

Subwoofer w takim pokoju jak Twój nie powinien zbyt nisko schodzić. Uzupełnić pasmo, ale bez przesady.

 

Zauważyłeś już możliwości tych monitorków i subwoofera. Będzie znacznie lepiej, ale "sali koncertowej" nie będziesz miał. Nie w tym pokoju i nie na tym sprzęcie.

 

Nie znam Twojej karty i softu. Ale sprawdź też Xear 3D. Być może lepiej wszystko dostroisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heretic o subie zapomniałem już, bo jak pisałem źle działa na tej karcie co mam, jakoś cicho więc jest odłączony.

Niestety takie ułożenie biurka przed TV musi być, bo to do wszystkiego i muzyki czy gier czy pracy. Dałem głośniki dalej od ściany więc bliżej mnie, jest mniejszy bas, ale bardziej muzykę słychać, jakoś głośniej, "bliżej". Zawiesiłem po ścianach te obrazy, wszystko co mam, co po szafach znalazłem, nawet koc :)

To jak sprzęt gra jest ok, ale jak da się głośniej, taki hałas się robi, ucieka głębia, umm jakby ta głębia się utrzymała przy większej głośności .. wina tego basu, za małe membrany.

Pod TV niestety nie mogę dać komody którą mam przy biurku bo tu wszystkie pierdoły, dokumenty, rzeczy potrzebne, takie przedłużenie biurka :)

Super, że piszecie co użyć tj pianki czy szachownice, ale w tym jestem zielony, tylko link do produktu może mnie uratować, totalnie się na tym nie znam.

 

Chcę na dniach jak mówi Marian przestawić głośniki na próbę na ścianę gdzie są okna i zobaczyć jak to bd grało, tylko takie ustawienie jest alternatywą, ale nie wyobrażam sobie siedzieć tyłem do drzwi, znacie to uczucie, że ktoś siedzi czy czycha Wam za ramieniem czy podgląda. .

 

PS Mam możliwość przeniesienia się do mniejszego pokoju, gdzie zapewne lepiej by sprzęt grał, ale pokój mały i może Wy zobaczycie czy da się coś z tym zrobić, dodaje foty małego pokoju :)

 

Muszę dopytać też czy jak słucha się muzyki średnio-głośno z podkręconym basem jak mi się podoba, ale bass reflex pierdzi jak się od tyłu głośnik nasłuchuje z bliska to czy może się tak zepsuć sprzęt ? bo pierdzenia przy biurku nie słychać tylko z bliska jak się z tyłu nasłuchuje. Ktoś mi powiedział, że nasłuchuje się 0,5m od głośnika więc jak nie słyszę pierdzenia przy biurku to ok ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-67411-0-28799800-1502490120_thumb.jpg

post-67411-0-40246000-1502490121_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M._66530,

nic nie poradzisz na to "pierdzenie", to nie jest wina adaptacji pomieszczenia i żadne zmiany nic pozytywnego tutaj nie wniosą.

Miałem zarówno S1000DB, jak i S2000 Pro.

Efekt "pierdzenia" basu przy większych poziomach głośności występuję w jednych i drugich i spowodowany jest wadliwą konstrukcją tych głośników: zastosowano albo głośnik o zbyt słabych parametrach, albo po prostu wylot basu ma za małą średnicę i się "dławi".

W każdym bądź razie efekt jest, jaki jest.

I to właściwie w każdych głośnikach komputerowych jakie miałem (nawet Solo 6C oraz 7C potrafiły "zapierdzieć").

Dlatego też masz dwa wyjścia: kupić porządne monitory bliskiego pola i do tego dobrać odpowiedni wzmacniacz, albo zrezygnować z wysokich poziomów natężenia basu/głośności w Edifierach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gelo da się słuchać na edifier głośniej, ale ze zmniejszonym basem nie ? wtedy mniej pierdzi, ale muzyka jest bez głębi. Głośniki jak dla mnie tak drogie, a tak zrypali ten bass reflex, a powiedz, bo już jestem uziemiony z tymi głośnikami, czy na średniej głośności z podkręconym z tyłu basem jak leci muza i pierdzi, ale tego nie słyszymy przy biurku to te pierdzenie może sobie być ? słuchając głośno nie padnie coś tam w głośniku ? A podobało Ci się jak grały Edifiery?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przelicz sobie falę dźwiękową dla częstotliwości którą chcesz uzyskać.

25Hz usłyszysz nawet z 5 cm, więc wielkość pokoju nie ma znaczenia. (patrz słuchawki)

 

Gelo da się słuchać na edifier głośniej, ale ze zmniejszonym basem nie ? wtedy mniej pierdzi, ale muzyka jest bez głębi. Głośniki jak dla mnie tak drogie, a tak zrypali ten bass reflex, a powiedz, bo już jestem uziemiony z tymi głośnikami, czy na średniej głośności z podkręconym z tyłu basem jak leci muza i pierdzi, ale tego nie słyszymy przy biurku to te pierdzenie może sobie być ? słuchając głośno nie padnie coś tam w głośniku ? A podobało Ci się jak grały Edifiery?

Wybacz, ale LOL . Czego Ty kolego wymagasz od głośników z 5,5" głośnikiem niskotonowym (przypominam, że jest to wielkość kosza, a nie średnica membrany). To się nadaje do bliskiego pola, a nie nap1...lania i odsłuchu z kilku metrów. Pobaw się trochę w projektowanie kolumn, to będziesz wiedział jakie są fizyczne ograniczenia głośników.

 

Rozwiązanie dla Ciebie: kup 3 drożne kolumny (najlepiej tri-amp), z głośnikiem MINIMUM 8", bass reflex, to może będą wyrabiać przy Twoich oczekiwaniach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii pierdzenia bas reflex-u, po pierwsze przesadzasz z głośnością (i ustawieniem basu),

Zastanów się jak działa taki monitor. A potem spójrz na jego parametry. Ustawić wyższy poziom dźwięku możesz w trybie "direct". Jeśli zwiększasz ilość basu, to działasz podobnie do wzmocnienia całego pasma, dając temu midwooferkowi silniejsze impulsy, czyli jeśli grasz cicho, możesz sobie pozwolić na więcej basu (ustawieniem charakterystyki), a jeśli głośniej to już nie. Kiedy napisałem Ci co sądzę o tych monitorach obraziłeś się.Ok. Grają czysto, przyjemnie, ale słabiutko. Nie mają użytecznych gniazd i są cholernie drogie. Mniejszy problem miałbyś np. z EDIFIER R2730DB. Mają wyjście na subwoofer. Ale to nadal MONITORY KOMPUTEROWE.

Dlatego też masz dwa wyjścia: kupić porządne monitory (...) i do tego dobrać odpowiedni wzmacniacz, albo zrezygnować z wysokich poziomów natężenia basu/głośności w Edifierach.

To pierwsze rozwiązanie jest znacznie lepsze. :D

 

Możesz też zmienić typ słuchanej muzyki. Najtaniej wyjdzie. Arii sopranistek i kontratenorów możesz słuchać głośniej nawet bez adaptacji akustycznej (ale dywan i panele zrób) nawet na Edifierach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M._66530 nie chodzi tu o "prawdziwy audiofilizm", tylko zdrowy rozsądek. Kupiłeś coś, co zamierzasz używać w sposób trochę odbiegający od przeznaczenia. Masz - rzekomo - 25 W i 82 dB z takiego monitora. Realnie jeszcze mniej. Możesz mi wytłumaczyć, w jaki sposób zamierzasz uzyskać przyzwoity bas z 5,5 calowego midwoofera w 30 metrach kwadratowych?

Jestem tego samego zdania. Głośniki wypluwa, THD w kosmosie, bo wymagania odnośnie SPL za wielkie w stosunku do tych małch kolumienek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety pokoju nie mogę zmienić, a na profesjonalną akustykę na razie brak kasy.

 

Tymczasowo kolumny ustaw w bliskim polu zaraz za biurkiem a przed drewnianymi słupami- powinno dać to poprawę "środka" i "góry", o prawidłowym odtwarzaniu i brzmieniu niskich częstotliwości proponuje zapomnieć. Mogłeś w podobnej cenie kupić np. rokit 6 albo 8- i moim zdaniem na początek byłby to lepszy wybór...

 

Pozdrawiam AM

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasowo kolumny ustaw w bliskim polu zaraz za biurkiem

A czy jakaś tam święta geometria trójkąta równobocznego nie powinna być zachowana ?

 

Nasłuchałem się i naczytałem recenzji o tych głośnikach, że zrzucają z fotela i średnią impreze nagłośnią, jak mają nagłośnić jak z moim pokojem mają problem lub ten pokój po prostu jest fatalny. Jak mógłbym zwrócić głośniki to bym to zrobił przez ten bass reflex, zostaje mi co chwile kręcić basem, jak słucham cicho podkręcić, jak głośniej odkręcić oh i tak w kółko, albo przyzwyczaić się na direct bez ulepszaczy ale z podkręconym basem albo znów bliżej ściany dać bo łupią lepiej :)

 

albo się przenieść do małego pokoiku to wtedy może głośność mnie zaleje ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jakaś tam święta geometria trójkąta równobocznego nie powinna być zachowana ?

 

Nie ma to teraz znaczenia- w pokoju panuje totalny chaos, wątpię w to że słyszysz tam poprawne stereo. Te dywaniki na podłodze są mało skuteczne, lepszym rozwiązaniem dla nich będą ściany i sufit. Szczytowa i działowa murowane?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to teraz znaczenia- w pokoju panuje totalny chaos, wątpię w to że słyszysz tam poprawne stereo. Te dywaniki na podłodze są mało skuteczne, lepszym rozwiązaniem dla nich będą ściany i sufit. Szczytowa i działowa murowane?

tam gdzie są drzwi jest ściana murowana

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dywaniki na podłodze są mało skuteczne, lepszym rozwiązaniem dla nich będą ściany i sufit.

Ściany już ogarnia. Zrobił panele z obrazów podbitych gąbka i filcem. Te jego "dywany na ścianach to nie za bardzo raczej..Ściana zielona, dywaniki niebieski, pomarańczowy... Jeszcze różowego w kropki brakuje...

tam gdzie są drzwi jest ściana murowana

Szczytowa też na pewno jest. To ta, na której masz okna. Teoretycznie tam lepiej ustawić monitory,

ale co z meblami? Proponowałem Ci sposób na przemeblowanie. Czy w takim ustawieniu nie będzie trudniej? Ta komoda zniknie? Pewnie nie... Telewizor miedzy oknami zmieścisz? Wątpię...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczytowa ściana jest podreperowana regipsami, nie wiem czemu, odpisałem wyżej dlaczego przemeblowanie nie jest funkcjonalne i dlaczego jest jak jest. Chce przestawić na okna głośniki, tylko znów nie bd dojścia do okien, ale czy to coś zmieni, spróbuję na dniach to zrobić i mam pomysł przenieść głośniki z poddasza na dół, jest tam 1 pokój wolny mały i uff ściany ma z cegieł, ale jest tam żyła wodna i bd się źle spało. Tam chce jak najbardziej przetestować głośniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.