Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  443 członków

Audiostereo Caffe
IGNORED

Klub miłośników rzeczy dziwnych, ciekawych, niecodziennych.....


Gość LTD12

Rekomendowane odpowiedzi

Gość LTD12

(Konto usunięte)

.... rzeczy, które dodane do naszego systemu audio, często ku naszemu zdumieniu, zmieniają nasz system. Ukazują "inne oblicze",

Taki audio facelifting :)

 

To kącik dla tych, którzy chcieliby opisać swoje "spotkania" z rzeczami, które często lekceważąco nazywane audio-voodoo są wyśmiewane razem z osobami, które je opisują.

 

Ostatnie moje spotkanie to - Quantum Noise Resonator. Urządzenie, które po wpięciu do sieci "obok" systemu audio zmieniło ....

Postaram się, zapewne dość nieporadnie, opisać jakie usłyszałem zmiany. Dźwięki ciche, w tle, pozostając w dalszym ciągu w tle nabrały wyrazistości - to określane jest chyba jako poprawa micro dynamiki. ...

 

Ponieważ jestem pod nadzorem moderacji i nie wiem czy temat zostanie zaakceptowany, kontynuacja o tym dziwnym urządzeniu w następnych postach.

 

... a gdyby - zapraszam MIŁOŚNIKÓW. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość LTD12

(Konto usunięte)

Dlaczego przeniesiony??

 

Nie jest to zapewne temat ogólny. Jest zapewne tylko grupa osób, których ciekawią różne nietypowe rzeczy, rozwiązania.

 

Ma to być wątek klubowy, dla tych, którzy będą chcieli spokojnie opowiedzieć o swoich doświadczeniach bez narażanie się na ataki personalne, bez potrzeby tłumaczenia się.

 

Jeżeli więc administracja/moderacja uważa, że takiego wątku w klubie nie może być - proszę o skasowanie tego tematu. Przecież nie wszystkie sprawy, muszą być poruszane/opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kącik dla tych, którzy chcieliby opisać swoje "spotkania" z rzeczami, które często lekceważąco nazywane audio-voodoo są wyśmiewane razem z osobami, które je opisują.

 

 

Proponuję od razu zbanować wszystkich słabo słyszących sceptyków-elektroników, bo niechybnie zrobią Ci burdel z tego skądinąd ciekawego wątku. ;-)

 

Billy Idol - jako pierwszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skądinąd ciekawego wątku. ;-)

 

tu sie zgodze

 

to może być jeden z ciekawszych wątków tego forum

 

tylko nie z tego powodu o którym myślisz

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam

Teleportation Tweak

produkt via fon

 

Zadowolenie klienta gwarantowane przez machinadynamica

d(-_-)b

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość LTD12

(Konto usunięte)

Ciąg dalszy o rezonatorze nastąpi. Niech miną upały.:)

 

Teraz o czymś niecodziennym i pewno mniej kontrowersyjnym.

 

Przez kilka lat miałem w systemie audio kolumny podłogowe o wysokości 53 cm!.

 

OA 52.3 konstrukcja Stiga Carlssona. To była jego ostatnia zrealizowana za życia konstrukcja.

Kolumny, które stawiało się nie tylko na podłodze, ale również bezpośrednio na wykładzinie / dywanie. Dla osób z parkietem w domu do kolumn można było dokupić specjalne stopki/nóżki z odpowiednio przygotowanej gąbki ( odpowiednio dobrana średnica i twardość ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość LTD12

(Konto usunięte)

 

 

Albo nie, niech zostanie, tylko jeden wymóg:

Każda rzecz opisana niech będzie również miała opis TECHNICZNY na jakiej zasadzie działa.

 

Nie.

To nie jest temat popularnonaukowy.

Proszę o opis swoich refleksji / emocji / zaskoczeń / fascynacji .....

Oczywiście jeżeli ktoś będzie miał ochotę błysnąć swoją wiedzą... to jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość LTD12

(Konto usunięte)

Polecam

Teleportation Tweak

produkt via fon

 

Zadowolenie klienta gwarantowane przez machinadynamica

d(-_-)b

 

Przypominam, "To kącik dla tych, którzy chcieliby opisać swoje "spotkania" z rzeczami,...".

 

Jeżeli więc chcesz opisać swoje doświadczenia, to proszę o szczegóły, jeżeli jest to "wiedza internetowa", to poproszę o skasowanie tej wypowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako inzyniera interesuje mnie dlaczego kabel cyfrowy laczacy naped CD z DACem wplywa tak wyraznie na brzmienie. Wielokrotne testy w tym slepe pokazuja ze zjawisko istnieje. Co takiego robia z sygnalem cyfrowym najlepsze kable Tary czy Transparenta ze ich wplyw jest tak wyrazny ? Chcialbym uzyskac konkretna odpowiedz poparta pomiarami. Odpowiedzi ze jakis jitter czy jakies zaklocenia cos tam powoduja nie interesuja mnie. Prosze o konkrety ....

 

TUX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość LTD12

(Konto usunięte)

Ciekawe ....

 

To niewątpliwie przetwornik Mangera. Kiedyś przed laty p.Manger wymyślił i opatentował głośnik z membraną elastyczną,falującą.

Dzisiaj monitory z1 są podstawą mojego systemu.

Trochę więcej w temacie o tym przetworniku.

Edytowane przez LTD12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Jako inzyniera interesuje mnie dlaczego kabel cyfrowy laczacy naped CD z DACem wplywa tak wyraznie na brzmienie.

 

W takim razie polecam poczytać, należy przejść od razu do tematu:

 

Czy kabel cyfrowy ma znaczenie?

 

http://www.tweaks.pl/poprawianie-jakosci-brzmienia-muzyki-czyli-konfiguracja-bit-perfect-pc-audio/

 

Przepraszam jeśli nie za bardzo w temacie w wątku.

 

Ale dodam, że swego czasu używałem generatora fal Schumanna i coś było na rzeczy. Prawie zawsze kiedy włączyłem muzykę chciało mi się spać :)

Edytowane przez boomaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość LTD12

(Konto usunięte)

Czas na kontynuację...

Quantum Noise Resonator (QNR) w międzyczasie był dołączany do trzech różnych systemów:

klasa D, zasilacze impulsowe

tranzystor, klasa A

hybryda, w źródle i pre w stopniu wy lampa.

 

Systemy "zamknięte" w obszarze komponentów i kabli (na ten czas :) ).

 

Po dołączeniu QNR ( przypominam , wpinamy do listwy, w której są wpięte elementy systemu audio) zmiany, które można było zaobserwować miały wspólne cechy:

selektywność instrumentów/dźwięków wyraźnie lepsza ( zarówno przy cichym jak i głośnym słuchaniu),

głosy naturalne o wyraźnie lepszej artykulacji, mimo wrażenia lekkiego cofnięcia,

ogólne wrażenie, że dźwięk jest analogowy, duża przyjemność przy słuchaniu ( na nagraniach, na których fragmenty

określano jako "jazgotliwe" po włączeniu QNR "uspokoiły się").

 

Oczywiście systemy nie utraciły swojego charakteru, tylko niektóre elementy były "bardziej".:)

Choć nie, w przypadku D klasy system zupełnie utracił cyfrowy charakter ( słuchacze), której ja nie bardzo również i poprzednio mogłem się doszukać (imo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość LTD12

(Konto usunięte)

Jeżeli będziecie mieli możliwość przekonania się u siebie jak działa QNR, polecam.

 

Ci z Łodzi, którzy mieliby ochotę posłuchać jak ich system zareaguje na QNR proszę o kontakt na pw.

Edytowane przez LTD12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość LTD12

(Konto usunięte)

Brak chętnych do podzielenia się swoimi doświadczeniami??. :)

 

Żadnych zaskoczeń, fascynacji, emocji ....

Tylko utarte ścieżki i sprawdzone, "zaklepane" przez innych rozwiązania?

 

Smutne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość LTD12

(Konto usunięte)

I dlatego napisałem "smutne".

 

Te wszystkie "wynalazki" to właśnie dlatego, aby słuchanie muzyki dawało więcej radości/satysfakcji/emocji.....

Przeczytaj co oznacza OA i co miał na myśli Stig Carlsson nazywając tak swoje kolumny,

wpadnij do mnie ze swoją ulubioną płytą i posłuchaj jak muzyka brzmi na Mangerach,

zaproś mnie do siebie i posłuchaj swojego systemu przy dołączonym QNR.

 

Wydawało mi się, że to właśnie na tym forum są ludzie, którym na tym zależy, dla których słuchanie muzyki jest "dniem powszednim", którym zależy, aby to było "bardziej".

 

Ale mogę się mylić, nie jestem audiofilem.

Edytowane przez LTD12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość LTD12

(Konto usunięte)

Wczoraj, na zaproszenie, kolejny odsłuch.

System z najwyższej jakościowo półki.

Zmiany podobne do wcześniej opisywanych ( jak dla mnie ).

Przez pierwsze pół godziny, godzinę zmiany stosunkowo niewielkie. Wygląda na to, że po podłączeniu QNR system potrzebuje czasu na akomodację. U mnie ten czas jest znacznie krótszy.

Efekt końcowy - +++. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość LTD12

(Konto usunięte)

W trakcie ostatniego spotkania padło pytanie :

może QNR zastąpi / zmieni system i nie będzie potrzeba martwić się np. "słabszymi" kablami?

Moim zdaniem nie. Działanie QNR porównałbym do działania filtru polaryzacyjnego. Działanie to będzie miało taki sam charakter w obu przypadkach, ale z kiepskiego "zdjęcia" nie zrobi dobrego, choć i na to kiepskie będzie przyjemniej się patrzeć. :)

 

Oczywiście tej analogii proszę nie brać zbyt dosłownie. :)

 

Tylko to przyszło mi na myśl chcąc przybliżyć działanie tego urządzenia.

Edytowane przez LTD12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Wpis boomagi nie był zachęcający.

LTD12 nie obrażaj się, :) to był taki żarcik, nie chciałem niczego więcej sugerować bo zaraz będzie audiovoodoo albo coś gorszego.

Jestem osobą bardzo otwartą na wszelkiego rodzaju nietypowe nowości z dziedziny audio, ale podchodzę do nich niestety z dystansem. (zresztą to chyba rozsądne)

Rezonator Schumanna coś w sobie ma. Najlepiej sprawdzić u siebie.

Edytowane przez boomaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość LTD12

(Konto usunięte)

to był taki żarcik

I tak też zrozumiałem, i w tym tonie odpisałem.

 

Z zasady nie obrażam się. :)

Sądzę, że w tym wątku można bez specjalnych obaw opisywać swoje "spotkania".

Będę się starał ( pogrożono mi już palcem :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie jestem w stanie się określić. Końcem miesiąca zaczynam pracę w ogólnopolskim projekcie, czekam na dokładne grafiki.

 

Tomasz , koniecznie POWINIENEŚ posłuchac tego urządzenia. Dzieki Jurkowi QNR zagościł w moich progach.

W moim systemie Quantum Noise Resonator ( i nie tylko w moim ) wprowadził dość spore i słyszalne zmiany na +++ .Przekaz muzyczny ' zrobił się ' bardziej muzykalny i kulturalny z uspokojeniem nerwowości w średnich i wyższych rejestrach pasma.Wokalistki operowe śpiewały dużo subtelniej bez sybilantów i darcia tzw' buzi ', ze sceną która wchodziła dalej wgłąb pokoju. Generalnie muzyka UPLASTYCZNIŁA SIĘ i nabrała powagi i przyjemnego ciężaru , chciało się słuchać i jeszcze raz słuchać bez potrzeby zmiany płyt i repertuaru. Polecam z naciskiem na przyjemne doznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.