Skocz do zawartości
IGNORED

Wymiana wzmacniacza


Bogusław_59825

Rekomendowane odpowiedzi

Rotel A 14.

To dobry sprzęt. Brzmieniowo podobny do NAD 375. Brakuje wypełnienia srodka w dolnym zakresie. To wina Bowersów. DAC - Analog z CD to, nie wielkie różnice, cyfrowo bardziej sterylne, chłodniej ale lepsza przestrzeń i pozycjonowanie instrumentów. Potrafi grać głośno i czysto prawie do końca siły głosu i tak nikt nie słucha na maxa bo nie o to chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź zamiast wzmacniacza wypożycz amplituner KD np. Yamaha MusicCast RX-V781 czy też Denon AVR-X3200W i za pomocą wbudowanych systemów korekcji akustyki i głośników wykonaj autokalibrację.

Z Denona to lepiej AVR-X3300W lub aktualny X3400H. Te modele mają topowy system korekty akustyki Audyssey MultEQ XT32.

 

Ampi nie zastąpi nigdy pieca.

Mam wrażenie, że to się już stało, tak jak półprzewodniki wyparły lampy czy streaming zastąpił CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Denona to lepiej AVR-X3300W lub aktualny X3400H. Te modele mają topowy system korekty akustyki Audyssey MultEQ XT32.

 

 

Mam wrażenie, że to się już stało, tak jak półprzewodniki wyparły lampy czy streaming zastąpił CD.

 

Powiedział bym że chodzi o pułap cenowy. ten sprzęt do ,powiedzmy 10-20 tys za całość, myślę że ampi mogą wpływać znacząco na stare dobre stereo ale gdzieś jest granica gdzie amplitunery nie mają racji bytu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedział bym że chodzi o pułap cenowy

Jakość sprzętu nie zależy od ceny, ale rozwiązań technicznych i mierzalnych parametrów. Równoważność cena=jakość to jest taki skrót myślowy, który stosujemy, kiedy nie ma lepszego sposobu analizy. Jeżeli ktoś Ci tłumaczy audio w kategoriach ceny, to nie traktuj go jako fachowca od sprzętu, tylko jako fachowca od marketingu czy konsumpcji.

 

Co do wzmacniaczy, to np. przeanalizuj tę informację:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę tego nie ogarniam. uważam ze cena odzwierciedla zakres pracy włożony w daną rzecz. dbanie o każdy szczegół czy dźwiękowy czy wzór przycisków po wybranie odpowiedniego DACa odpowiadającego konstruktorowi kosztuje, a właściwie kształtuje cenę. Zmierzam do tego że nie prędko sprzęt typu Amplituner dosięgnie tzw. HI-ENDu.

Dziś w cenie wzmacniacza można mieć urządzenie które można wykorzystać nie tylko do słuchania muzyki, spełnia inne funkcje i staje się bardziej uniwersalnym urządzeniem a dziś o to chodzi bo taki jest trent, to nie jest już 3w1 moda jest na 5w1/ hehe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę tego nie ogarniam. uważam ze cena odzwierciedla zakres pracy włożony w daną rzecz. dbanie o każdy szczegół czy dźwiękowy czy wzór przycisków po wybranie odpowiedniego DACa odpowiadającego konstruktorowi kosztuje, a właściwie kształtuje cenę. Zmierzam do tego że nie prędko sprzęt typu Amplituner dosięgnie tzw. HI-ENDu.

Dziś w cenie wzmacniacza można mieć urządzenie które można wykorzystać nie tylko do słuchania muzyki, spełnia inne funkcje i staje się bardziej uniwersalnym urządzeniem a dziś o to chodzi bo taki jest trent, to nie jest już 3w1 moda jest na 5w1/ hehe

 

Witam

 

Kolego Bogdanie jest tyle wzmacniaczy, posłuchaj na spokojnie i na pewno coś ci podejdzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogusław.. a Ty weź zamiast wzmacniacza wypożycz amplituner KD np. Yamaha MusicCast RX-V781 czy też Denon AVR-X3200W i za pomocą wbudowanych systemów korekcji akustyki i głośników wykonaj autokalibrację. Kolega Popej w kilku wątkach sugerował, że taki zabieg może być pomocny w "wyrównaniu" brzmienia. Może te B&W w końcu zagrają tak jak trzeba bo póki co wzmacniacze coraz droższe a brzmienie niewiele lepsze.

 

to juz kino domowe jest lepsze do muzyki ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAD C375 + Audioquest Type 4 + ..........B&W 685 S2 ???? Czekam na nową serię b&w 700......

Już napisałem co jest do wzmocnienia, teraz Bowersy są słabym elementem, wiec czekam na serię 700..już dziś jest w salonie i się wygrzewa. Za trochę czasu pojadę i wezmę coś do porównania z o obecnymi i wtedy zobaczymy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że ustaliliśmy że moje Bowersy są do d..... i trudno do nich dopasować wzmacniacz, więc kupiłem NAD C375 jako docelowy i teraz czas na nowe Bowersy, wiec na testy dziś dostałem 706 S2. Są nowe wiec 24h na rozgrzewkę może 48h a następnie test.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boguś...Co się uparleś na te B&W?

Nie wiem, ale wiem że czeka mnie szukanie nowych kolumn, wiec skorzystałem z okazji i sprawdzę co nowe Bowersy mają do powiedzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale wiem że czeka mnie szukanie nowych kolumn, wiec skorzystałem z okazji i sprawdzę co nowe Bowersy mają do powiedzenia.

Jak najbardziej B&W to bardzo fajne głośniki czekam na twoją opinię

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat, ciekawe jak to wszystko się skończy, czekam na kolejne wpisy Bogusława ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

706 nadal na niskim poziomie głośności. przy cichym słuchaniu bas gdzieś w tle ale jest ok. Gra środek, co normalne i uzupełnia się górą bez natarczywości. Trochę pogłośniłem tak na chwile i.........i grają jak by były znacznie większe, wszystko na miejscu. Jutro pełen test.

Dodam że bas z pustego nabiera wagi i powagi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to tak jak bym zdjął brudne okulary, wyczyścił szmatką i ubrał ponownie

Wszystko nabrało blasku, powietrza. Scena się powiększyła i jest z metr bliżej a nawet 1.5m

Bas jest i to nie zły, wytaznie słychać stopę w nagraniach Dire Straits cd "Brothers In Arms "

Oxygene 3 na dzień dobry, prowadzenie niskich tak jak by to nie były monitory

Do 685 dokładam jeszcze B&W 610 żeby był komplet - nowe 706 nie potrzebują wspomagania, bez poruszania kieliszków w barku niskich jest wystarczająco. No może przy cichym słuchaniu lub jak ktoś bardzo lubi można się wesprzeć 610-ką

Tracy Chapman - gitara basowa wprowadza w drgania szybę w barku. Wokal czysty, bez zastrzeżeń.

Następne cd pokazuje możliwości niskich. Depeche Mode - Spirit. Siła głosu na 12h - 706 S2 robią wrażenie. Nie mają żadnych kompleksów, już sobie wyobrażam jak grają podłogowe z serii 70....... zmiana na 685 i grają subiektywnie głośniej ale to nie to samo brzmienie, niby wszystko jest a jednak czegoś brakuje.

Enya - znów największa różnica w niskich. Trochę głoski "ś" "ć" zaiskrzyły

Phil Collins - płyta nagrana z hi-res 24/192 czyli dużo perkusji, - bas szybki ale z pogłosem. Reszta -bez komentarza.

Na konie DM i koncertowo czyli 101 - scena szeroka, oklaski ze wszystkich stron, głos Deva soczysty. Może fortepian w nagraniu "somebody" trochę mniej barwny ale to instrument z natury ciężki do ogarnięcia wiec to co słychać jest ok.

Koniec bo przez zmiany okablowania cd stoi na piecu i zaraz płyty będą się topić,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musical fidelity - musze poszukać bo top hifi nie posiada

Masz na myśli jakieś modele?

 

Cofam pytanie, tylko jeden jest w moim zasięgu i znalazłem go w Gdyni, czyli blisko, już tam dzwonie.I zadzwoniłem do obu, ale nikt nie posiada na stanie by posłuchać. I tak już przeginam budżet dla skrzynek wartych 3tys.

Przecież nie musisz kupować w top Hi-Fi.

 

Jakiś argument?
To nie kalibracja stereo!

 

Dalej brniesz w tą markę.

Nie wiem że o kwestia propagandy czy wrodzonej miłości, ale jak widzisz nie tylko branża poleci ci sprawdzić cos innego.

Po prostu sprawdzić. Jeśli nadal twoje zamiłowanie zostanie przy Brytyjczyku rozumiem.

Wiele osób tak ma z tonsilami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie musisz kupować w top Hi-Fi.

 

To nie kalibracja stereo!

 

Dalej brniesz w tą markę.

Nie wiem że o kwestia propagandy czy wrodzonej miłości, ale jak widzisz nie tylko branża poleci ci sprawdzić cos innego.

Po prostu sprawdzić. Jeśli nadal twoje zamiłowanie zostanie przy Brytyjczyku rozumiem.

Wiele osób tak ma z tonsilami

Odpowiem co na to

Właśnie wyczerpałem możliwości salonu audio w Sopocie.

udałem się do Gdańska do salonu za namową q21 i opiszę wrażenie.

Opowiedziałem historie mojej walki ze sprzętem i dodałem w jakich cenach już szukałem, dodałem również jaki mam wzmacniacz, człowiek nie wiele myśląc wyskoczył zza biurka i pokazuje mi kolumny od 6 tys do nie wiem ilu.

I tu lekko zwaliło mnie z nóg wiec usiadłem, przecież on nawet nie zna charakterystyki tego NADa, nie podszedł do kolumn np. Za 3tys i nie powiedział że TE dobrze by się z grały z 375. Było tylko, mam te, i mam te, itd.... zostawię to bez komentarza

Inna sprawa, debatowalismy odnośnie optymalnego wykorzystania płyt Master w Tidal'u i mówię że z kompa wychodzi max 24/48 po toslink wiec wyszło ze trzeba przez usb i.. i propozycja DAC ATOLL HD100 (gra wspaniałe i powinien być dobry ba ma nawet przedwzmacniacz według zapewnień sprzedawcy), dostałem sprzęt do domu. Ale wpierw zacząłem szukać danych. Sprzęt przez usb daje max 24/96 ale przez optyk jest 24/192 i o taką wartość mi chodzilo dziwne ze nie wszyscy o tym wiedzą. Model hd100 został zastąpiony hd120, i ten potrafi grać 24/192 przez usb. Nie ważne, chodzi mi o zakres wiedzy i to ze ktoś mi wmawia ze to jest dobre dla mnie i kusi mnie obniżka ceny by sprzedać. Takiego podejścia w Sopocie nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetl postUżytkownik marivs dnia 31.08.2017 - 08:22 napisał

Jakiś argument?

To nie kalibracja stereo!

 

A jednak można to przeprowadzić. Mimo, że w światku stereo jest traktowane jako coś bardzo złego i degradującego to kalibracja wykonana tylko dla głośników frontowych, stereo, zmienia brzmienie zestawu w sposób znaczny. Czy będzie to wierne z tym co realizator nagrywający płytę CD-audio chciał przekazać to już jest osobny temat.

Jako przykład podam tani amplituner Denon X1300 + Tonsil Space '86. Pokój z kiepską akustyką, kolumny rozstawione po rogach. Wiem.. słabo sprzętowo ale bez kalibracji był brak niskich tonów, podbicie +6dB niewiele pomagało. Brzmienie tego zestawu było bez życia, stereo itd..

Denon pozwala na kalibrację w 8 punktach pomieszczenia... Po kalibracji ten zestaw aktualnie gra jak pełnoprawne Hi-Fi.

Ktoś teraz napisze, że herezje napisałem ale mi to nie robi. Jestem też więcej niż przekonany, że mało kto albo nawet nikt nigdy nie przeprowadził takiej kalibracji w opcji dla tylko dwóch głośników a większość i tak korzysta z trybu Direct, w którym tego typu sprzęt gra po prostu słabo.

 

Bogdan, wybacz ten wpis ale jestem więcej niż przekonany, że branża też nie zrobiła takiej próby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Przetestuj Arcam irDac .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestuj Arcam irDac .

czytałem testy, dostał ***** śnieżynek w ""what hifi" ale NAD też. oba dobre w tym przedziale cenowym. Wadą dla mnie małe gniazdo słuchawkowe ale mam przejściówkę od sennheisera do hd579, za tą cenę chyba nic lepszego nie łatwie, na plus to 2XToslink (potrzebuje) USB 24/192 co nie zawsze jest, (czyt. wyżej) Chciałem posłuchać Musical Fidelity V90 ale model wycofywany z oferty, tak mi powiedziano zresztą MX-DAC też.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Miałam Fidelity przed arcamem. Dla mnie arcam zagrał lepiej, muzyka dostała "powietrza", przestrzeń, stereofonia, wszystko lepiej. Dodatkowo po 2 wejścia coaxial i optyczne, Musical po jednym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam Fidelity przed arcamem. Dla mnie arcam zagrał lepiej, muzyka dostała "powietrza", przestrzeń, stereofonia, wszystko lepiej. Dodatkowo po 2 wejścia coaxial i optyczne, Musical po jednym.

Miałam Fidelity przed arcamem. Dla mnie arcam zagrał lepiej, muzyka dostała "powietrza", przestrzeń, stereofonia, wszystko lepiej. Dodatkowo po 2 wejścia coaxial i optyczne, Musical po jednym.

sorry dla Ciebie, chciałem posłuchać MX-DAC i zamówiłem by posłuchać a tu dzwoni człowiek że nie da rady bo MX wycofany a tańszy zresztą też. Powiem że trochę to dziwne jest, podejrzewam że człowiek uff ten nie był pewny czy wezmę i pewnie nie chciał zostać z kolejnym kartonem na zapleczu, a zresztą usilnie mnie uciskał na Hegel HD12 za korzystną cenę, cokolwiek to znaczy...nie chciałem przeginać z kasą bo podłogówki są ważniejsze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.