Skocz do zawartości
IGNORED

Wymiana wzmacniacza


Bogusław_59825

Rekomendowane odpowiedzi

asterix1 - Ty brachu dostaniesz inne zadanie ode mnie

 

 

Juz ciekawość moja wzrosła ;)

Wielu wykonawców z tego co przedstawiłeś jest i na mojej liście

 

To połowa tego co słucham. Klaus schulze i podobni z berlińskiego nurtu. Elektryczna harfa czyli vollenweider. Merylion. U2.itd.

Jestem fanem Perfectu więc prawie wszystkie płyty. Manam. Bajm. Lombard. Lady punk. Oczywiście dżem i podobni.

Jeszcze 2h i będą wszyscy. Ale muszę jeszcze dodać weteranów czyli led zeppelin. the purple......

Przypomnę tylko że ja stary dj jestem więc repertuar ogromny i dobra klasyka też leci typu bolero ravela i wariacje isao tomita. Koniec! bo......

 

A muzyka elektroniczna Klaus i okolice są mi w tym co nazywamy muzyką najbliżej :)

mam tez cos takiego:

 

 

zdjecie z sieci

Łukasz skąd moja kolekcja znalazła sie u Ciebie ?

 

20180411_152831.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz skąd moja kolekcja znalazła sie u Ciebie ?

 

Lata temu kupilem, te plyty sa nagrane swietnie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna sprawa. Ja mam tylko 82 na płycie a reszta w kompie Mp3

 

Juz ciekawość moja wzrosła ;)

Wielu wykonawców z tego co przedstawiłeś jest i na mojej liście

Ja, własnie do nurtu berlińskiego byś sypnął na ekran trochę wykonawców podobnej nuty, bo wiem ze masz tam swój wkład w forum--muzyki el. w tym temacie, bo chce poznać więcej takich gości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boguś a jak sprawuje sie Emotiva o dluzszym odsluchu?

 

Wpiolem Wireworld aurora bezposrednio do sciany i cd- slucham Dream Theater i jest zaje...cie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boguś a jak sprawuje sie Emotiva o dluzszym odsluchu?

 

Wpiolem Wireworld aurora bezposrednio do sciany i cd- slucham Dream Theater i jest zaje...cie ;)

Własnie 2-i raz leci 1982 Trójki bo wygrzebałem po długim czasie, oczywiście to twoja zasługa, grupa Toto

Emotiva wporzo. Jakiś czas temu byłem w Kezard i nie było szeryfa wiec mogłem posłuchać MARANTZ CD 6006 - czysto, jasno i klinicznie

MARANTZ HD CD1 było jakoś sucho ale bas dobry(czyt. dokładny), no i do M3SCD zabrakło czasu i nie zdążyłem posłuchać. Mają silnie wytłumione pomieszczenie tak 5X5m - jak by kto pytał - mnie tam nie było!

Cd do ściany nie próbowałem, ale NAD ze ściany lepiej a teraz z listwy bierze, to nie to samo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie 2-i raz leci 1982 Trójki bo wygrzebałem po długim czasie, oczywiście to twoja zasługa, grupa Toto

Emotiva wporzo. Jakiś czas temu byłem w Kezard i nie było szeryfa wiec mogłem posłuchać MARANTZ CD 6006 - czysto, jasno i klinicznie

MARANTZ HD CD1 było jakoś sucho ale bas dobry(czyt. dokładny), no i do M3SCD zabrakło czasu i nie zdążyłem posłuchać. Mają silnie wytłumione pomieszczenie tak 5X5m - jak by kto pytał - mnie tam nie było!

Cd do ściany nie próbowałem, ale NAD ze ściany lepiej a teraz z listwy bierze, to nie to samo

Panowie jak będziecie mieli okazje posłuchać M3scd polecam....

 

niech Was nie zrazi na początku może zbyt jasne brzmienie(przynajmniej ja tak odczuwałem ) potem wszystko sie wyrównuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak będziecie mieli okazje posłuchać M3scd polecam....

 

niech Was nie zrazi na początku może zbyt jasne brzmienie(przynajmniej ja tak odczuwałem ) potem wszystko sie wyrównuje

własnie byłem tam by pożyczyli i nie pożyczają, tak oznajmił szeryf, jak już to najwyżej Pan Witek pojedzie na chatę do mnie bym posłuchał ale to kosztuje !!

dlatego już im podziękowałem definitywnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem Twoje perypetie z tym sklepem ....reklamę to Oni potrafią sobie zrobić....

 

ja cedeka w Premium nabyłem inne podejście było

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór Playera został dokonany i temat zamknięty jest.

W miedzy czasie nasz kolega "jaxcek" połączył swojego Magnata RV4 do pożyczonych Heco New Statement od S4 i przez święta zrobił test, którego bardzo byłem ciekaw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) post - #1045/ #1073/ #1090 przyznam że bardzo liczyłem na takie połączenie, ale...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeeeeeee-nie. Pozbyłem się Technicsa wieży(AZ6 został) i nie, nie cofamy się już.

McIntosh był ustawiany już dawno do odsłuchu chociaż i tak ma za mało gniazd RCA jak dla mnie. Sprawe łatwiłem zanim jeszcze sprecyzowałem ile potrzebuje.

Salon się przypomniał że teraz jak już dostaną to w końcu rozpakują do testowania, bo poprzednich 5 sprzedali bez otwierania kartonu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto mi powie w jakich pieniądzach powinienem szukać wzmacniacza do moich Heco?

Czy, ma być 1do1?,czyli kolumny za 10k i za tyle samo wzmacniacz?

Czy, jak nie którzy piszą, by wykorzystać potencjał głośników do maxa to stosunek 1do 2, czyli kolumny za 10, zaś wzmacniacz za 20?

Czy w ogóle olać to, i szukać taki by jak najlepiej nasz sprzęt zgrać ze sobą pod względem dźwięku który nam najbardziej odpowiada. Tylko ze nikt z nas chyba nie ma tyle czasu by słuchać 3 dni każdy wzmacniacz jak leci, bo sprzętu mamy tyle że i tak zapomnę dźwięk jakiegoś pieca z przed dwóch miesięcy wstecz. A, jak nie znajdę nic do 20u koła?co wtedy?

Powoli dopinam monetę i czas ustawić(wybrać), sprzęt taki by został na parę najbliższych lat. Kolumny i cd zostaje a sam wzmacniacz musi być po cieplej stronie.

"Mniej pewnym siebie i poszukującym bezpiecznego schematu dedykujemy następujący: zakładając, że system składa się z odtwarzacza CD, wzmacniacza stereo i pary kolumn, około połowy całkowitego budżetu odkładamy na kolumny, ok. 30 procent na wzmacniacz i 20 procent na odtwarzacz; w tym rachunku pozwoliliśmy sobie nie uwzględniać kabli, których koszt przy zdroworozsądkowym podejściu do sprawy nie przekroczy 5 procent całkowitej kwoty."

 

Jeśli kolumny kosztowały 12 i jest to połowa sumy wyjściowej, to chciał, nie chciał, startowa moneta to 24koła. Kolumny 12k-ok, na wzmacniacz wychodzi 7-8k, no i cd, to 5k i tu też jest ok.

I tego się trzymać? 7-8k na wzmacniacz?

I ostatnie 5% mnie martwi bo to 1,2tys.- (( - kiler.... 30$ och*jałeś, co ja sobie za to waciki kupie?,,,, ale licza sie dobre chęci ))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogus, wszystko co napisales jest wynikiem Twojego Czytania....

Ty musisz isc ta droga.. Idz rob co chcesz i opisuj... Naprawde wielu Ciebie czyta,, im dluzej sie motasz.. Tez to wlasciwie lubie...

 

Przyjdzie czas, ze bedziemy na tych samych falach-ale tak za jakies 30 tysiesy jak upierdolisz jeszcze dodatkowo ;).

Sadze, ze sie nie myle, a Ty sam wiesz o tym ale bedziesz walczyl...

 

Walcz, udowadniaj, pokaz na ci Ciebie stac, badz niezlomny, pozamiataj wszystkich niech sobie kurde mysla co to nie yeah.... "Tak sobie jakos to wymyslilem" heh

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogus, wszystko co napisales jest wynikiem Twojego Czytania....

Ty musisz isc ta droga.. Idz rob co chcesz i opisuj... Naprawde wielu Ciebie czyta,, im dluzej sie motasz.. Tez to wlasciwie lubie...

 

Przyjdzie czas, ze bedziemy na tych samych falach-ale tak za jakies 30 tysiesy jak upierdolisz jeszcze dodatkowo ;).

Sadze, ze sie nie myle, a Ty sam wiesz o tym ale bedziesz walczyl...

 

Walcz, udowadniaj, pokaz na ci Ciebie stac, badz niezlomny, pozamiataj wszystkich niech sobie kurde mysla co to nie yeah.... "Tak sobie jakos to wymyslilem" heh

No, teraz dałeś mi do myślenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20180420_151649.jpg

 

Który pierwszy?

-------------------------------------------

 

Harmonix CI-230 Mark-II jako świeży towar został podpiety.

 

--------------------------------

Materiał źródłowy do testów

 

20180420_155903.jpg

 

Za tydzień musze oddać.

Dajmy mu pograć 3 dni.

 

Ale tak na juz jest zmiana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......Kolega.

Myślałem że więcej będzie zainteresowany takimi kablami, ale z drugiej strony ludzi interesuje bardziej yamaha 803 i niżej, czy jak nie płacić za Tidal bo za drogo i dla oszczędności nie słyszą różnicy miedzy spotify, tego nie rozumiem, a każdy szuka w necie by plik był conajmniej jako flac, bo lepszy ale spotify na 20 zł jest super bo 40 za Tidal eeeeee, po co i tak nie słychać różnicy, z tego mam beke.

Wiec kogo z tego grona obchodzą kable za 1 czy 2kola.,hehe he

Innym tematem jest branża - Top hifi, poleca towar z własnej półki często polecając odchodzące sprzęty, S4?- jego motto, "od nas pożyczyć wszystko" co mamy na stanie, no i q21 - nie udziela się dużo, czasami dziwne propozycje ale nie typowe, +.

To chyba tyle na zakończenie.

Oczywiście temat nadal aktualny, wymiana wzmacniacza? - będzie dokonana, prędzej czy puzniej, do lata się wyrobię i to tego roku!

 

Dzięki wszystkim za pomoc i doradztwo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.