Skocz do zawartości
IGNORED

Wymiana wzmacniacza


Bogusław_59825

Rekomendowane odpowiedzi

Czy taka kombinacja poprawiła by brzmienie ?

Nie. Twoje działania to głównie efekt placebo. Spróbuj zrobić coś, co faktycznie wnosi słyszalne zmiany. Np. poeksperymentuj z ustawieniem kolumn. Odsuń od ściany, obróć nieco kolumny, spróbuj np. ustawienia pod kątem frontami w kierunku słuchacza albo odwrotnie, frontami nieco na zewnątrz. Zastanów się nad adaptacją akustyczną pomieszczenia - wytłumieniem odbić za kolumnami czy od podłogi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym manewrowaniem jest problem bo nie mam za dożo opcji

Salon- meble- kwiaty, tu nigdy nie będzie dobrze. zminimalizuje tyle ile się da i koniec.

Ta konfiguracja NAD C326BEE + 685 S2 jest i tak nie zła

czekam do piątku na pożyczenie C356BEE - z opisu gra inaczej niż 326 ale chce spróbować.

Eksperci dobrego brzmienia doradzili

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

zamiast oryginalnego mostku tu nie powiem nic

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po tym co usłyszałem, myślę że 375 byłby za dobry do tych B&W

A to też prawda :)

Tylko brzmieniowo by pasował.

Mam jeszcze jedno przemyślenie a mianowicie usunąć zwary w NAD łączące przedwzmacniacz z końcówką i zastąpić Interkonektem łagodzący skraj góry.

Czy taka kombinacja poprawiła by brzmienie ?

To może w ogole pomyśl o modzie tego wzmacniacza. Mowię podobno gdyż osobiście nie testowałem, ale podobno wiele zmienia na +

 

czekam do piątku na pożyczenie C356BEE - z opisu gra inaczej niż 326 ale chce spróbować.

Eksperci dobrego brzmienia doradzili

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

zamiast oryginalnego mostku tu nie powiem nic

500 zł za kabel do wzmaka za 1800 zł?

Bez komentarza.

356BEE spróbuj ale tu obstawiam że będzie za jasno. Jak już tak ich polubiłeś to mają TEACA 1000 weź i tego sprawdź.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik Bogusław_59825 dnia 19.08.2017 - 14:56 napisał

po tym co usłyszałem, myślę że 375 byłby za dobry do tych B&W

A to też prawda :)

Tylko brzmieniowo by pasował.

oczywiście mogę go brać na próbę bo kasa pewnie by się znalazła tylko boję się że mi się spodoba brzmienie i będę chciał go mieć ale jak tu powiedzieć żonie o cenie? hehe

na logikę wiem też, że takie monitory nigdy nie pokażą możliwości tego urządzenia więc za chwile będę szukał kolumny a budowa będzie czekać.......

jest jeszcze coś -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boguś gdybyś poszperał trochę na forum dowiedziałbyś się, że te B&W tak właśnie grają - skrajami, a Twój Technics tylko to potęguję.

 

Właściwy kierunek według opinii to NAD, Xindak, ale najlepszy efekt uzyskasz z lampy zwłaszcza EL34.

Przeczytaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) temat.

 

Moje typy do odsłuchu:

 

1)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

2)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

3)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piszesz o konkretnym modelu B&W czy wszystkie wkładasz do jednego worka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o konkretnym modelu B&W czy wszystkie wkładasz do jednego worka?

konkretnie chodzi o te B&W 685 S2 , takie mam i do nich szukam wzmacniaka by tonowo się wyrównało

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boguś gdybyś poszperał trochę na forum dowiedziałbyś się, że te B&W tak właśnie grają..

Piszesz o konkretnym modelu B&W czy wszystkie wkładasz do jednego worka?

Sądziłem, że pisząc te B&W jest oczywistą oczywistością, że chodzi o tytułowe kolumny, ale jestem w stanie zrozumieć Twoją irytację, bo mogłem lepiej zbudować to zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje działania to głównie efekt placebo.

W pełni się zgadzam z tą opinią. Bogusław idziesz drogą którą sam szedłem i jeszcze wielu. Wymiana zworek, kabli kompletnie nic nie zmienia po za stanem konta. Gdy wymieniłem zwory w Nadzie na czyste srebro , owszem słyszałem kolosalną różnicę .....przez trzy dni, bo pewnie miałem w głowie kwotę jaką za nie zapłaciłem.Różnicę usłyszysz dopiero przy zmianie wzmacniacza, ale tu też jest haczyk. Pakując się w coraz droższy sprzęt dojdziesz do poziomu w którym to Bawersy staną się najsłabszym ogniwem więc je zmienisz na lepsze, a następnie do nowych kolumn jeszcze lepszy wzmacniacz....... itd. Jeżeli masz w planach zmianę pomieszczenia na większe, to nie lepiej jest dać sobie spokój z eksperymentami z B&W, poszukać docelowego wzmacniacza do docelowych podłogówek. B&W jak piszesz i tak pójdą na tył a póki co przy lepszym wzmacniaczu nie powinno być tragedii.Sugeruję po prostu, że jak zmienisz pomieszczenie to twoim problemem stanie się Nad obojętnie czy 365 czy 375.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni się zgadzam z tą opinią. Bogusław idziesz drogą którą sam szedłem i jeszcze wielu. Wymiana zworek, kabli kompletnie nic nie zmienia po za stanem konta. Gdy wymieniłem zwory w Nadzie na czyste srebro , owszem słyszałem kolosalną różnicę .....przez trzy dni, bo pewnie miałem w głowie kwotę jaką za nie zapłaciłem.Różnicę usłyszysz dopiero przy zmianie wzmacniacza, ale tu też jest haczyk. Pakując się w coraz droższy sprzęt dojdziesz do poziomu w którym to Bawersy staną się najsłabszym ogniwem więc je zmienisz na lepsze, a następnie do nowych kolumn jeszcze lepszy wzmacniacz....... itd. Jeżeli masz w planach zmianę pomieszczenia na większe, to nie lepiej jest dać sobie spokój z eksperymentami z B&W, poszukać docelowego wzmacniacza do docelowych podłogówek. B&W jak piszesz i tak pójdą na tył a póki co przy lepszym wzmacniaczu nie powinno być tragedii.Sugeruję po prostu, że jak zmienisz pomieszczenie to twoim problemem stanie się Nad obojętnie czy 365 czy 375.

Co do firmy NAD to nie brałem jej nigdy pod uwagę a tu byłem mile zaskoczony.

Cel jest taki, by sprawdzić 365 i może ewentualnie 375 ale myślę że tu to już przerost formy nad treścią choć z drugiej strony kupując 375 miałbym już wzmocnienie na dłuższy czas czyli później tylko kupno podłogowych i muza gra. Bowersy na tył KD a tu kolejne pytanie co na przód? Bowersy znów???? z czym zgrać to potem, Zawsze myślałem o serii RX-A Yamahy a jak nie da się tego słuchać? to może NAD T187 - ehh, sam nie wiem czego chcę.

Nie będę myślał tak daleko do przodu bo jeden hu.. dzień w moim życiu i wszystkie priorytety ulegają zmianie

Koniec. Szukam wzmacniacza do B&W 685 S2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szukaj wzmacniacza do 685 S2 tylko docelowego. Będziesz miał jak piszesz do nagłośnienia 36m2 a więc sporo i musi to być porządny piec oraz kolumny.

<br />Zawsze myślałem o serii RX-A Yamahy a jak nie da się tego słuchać?<br />

Mam RX-A3030 i jest to świetny amp. do kina domowego i TYLKO DO KD. Każdy z tych NADów które wymieniasz ( i jeszcze sporo innych od tys.) jest o niebo lepszy w stereo niż Yamaha , choć nie mam dobrego zdania o nowych wyrobach firmy NAD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam ze Lampa......Lampa nie bo nie będe zmieniał żarówek w piecyku. dodam również coś od siebie do głównego zbiornika ...... a chodzi o kable, "Tape" - spiety w obie strony "Evergreen" / Minidisc to 1XEvergreen na zapisie i Golden Gate w kierunku wzmacniacza / CD to Big Sur do wzmocnienia / pomiędzy CD i MD to jakiś RealCable toslink (mało z tego korzystam) / do suboofera - WireWorld Luna 7 a między PC a MD jest WireWorld Nova Toslink -5metra

Jeśli widzicie w tym temacie coś do zmiany to również jestem otwarty na propozycje

 

Nie szukaj wzmacniacza do 685 S2 tylko docelowego. Będziesz miał jak piszesz do nagłośnienia 36m2 a więc sporo i musi to być porządny piec oraz kolumny.

 

Mam RX-A3030 i jest to świetny amp. do kina domowego i TYLKO DO KD. Każdy z tych NADów które wymieniasz ( i jeszcze sporo innych od tys.) jest o niebo lepszy w stereo niż Yamaha , choć nie mam dobrego zdania o nowych wyrobach firmy NAD.

Tak, ale nie masz tylko B&W w zestawie głośników. wiec które pracują z KD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze myślałem o serii RX-A Yamahy a jak nie da się tego słuchać?

Ja wymieniłem mój stary zestaw klocków stereo na wyższy model RX-V i nie żałuję. Nadal mam system 2.1 i stare kolumny, ale korekta charakterystyk głośników, tłumienie odbić, świetna funkcja loudness, dostrojenie subwoofera - to wszystko pozytywne zmieniło brzmienie. A funkcjonalność tego sprzętu jest bez porównania do koncepcji stereo z ubiegłego wieku.

 

Jeżeli masz możliwość wzięcia sprzętu do testów, to czemu nie spróbujesz? IMHO warte sprawdzenia są RX-V781 (to jest praktycznie to samo co RX-A860) lub RX-A1070 (niestety cena wysoka, bo nowość). Uwzględnij, że do konfiguracji potrzebny jest TV lub monitor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie zawiłości pokojowe. Teraz okupuje salon ze sprzętem który pierwotnie miał być do sypialni a tak się powiększył że dostał stolik NorStone i wylądował w salonie a KD Panasonica schowałem z braku miejsca na wszystko.Zanim dostałem udaru, projekt dobudówki i wszystkie zezwolenia, kierownik budowy i t.d. załatwione wiec pomimo udaru budowa ruszyła. salon miał być przeniesiony wiec ten obecny będzie dla mnie i tu tylko stereo,PC oraz sprzęt do rehabilitacji.

A jak kiedyś wykończę dobudówkę to tam kino domowe i w tedy pomyśle co i jak. Na ta chwile to chciałem zabrać stereo i uciekać na piętro bo tu w salonie jest za mało miejsca i żadnych możliwości ustawień a tam mam mały pokoik jako magazyn ale chce go ogarnąć, nowa wykładzina, malowanie i będzie ok. Taki jest plan

B&W + jakiś NAD lub Monrio mc201 bo taką dostałem propozycje a z opisu w necie gra jak lampowy. Jako że mam blisko to pojadę posłuchać.

a się rozpisałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Mam jeszcze jedno przemyślenie a mianowicie usunąć zwary w NAD łączące przedwzmacniacz z końcówką i zastąpić Interkonektem łagodzący skraj góry.

Czy taka kombinacja poprawiła by brzmienie ?

 

Ustaw głośniki tak żeby się krzyżowały za miejscem odsłuchowym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, mamy kolejny piątek i czas pożyczyć C375BEE, // C356 ominąłem bo tak branża mi podpowiedziała że z moimi B&W +356 nie będzie się uzupełniał.

Oczywiście zdam relacje z testów ale to jutro bo dziś niech się podgrzeje choć trochę bo, nie wiem ile w salonie chodził.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze coś -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie będę Cie oszukiwał to bardzo dobra cena.

Czy wersja s2 dużo różni się od wersji s1?

Nie pamiętam już s1 :/ niestety.

No cóż, mamy kolejny piątek i czas pożyczyć C375BEE, // C356 ominąłem bo tak branża mi podpowiedziała że z moimi B&W +356 nie będzie się uzupełniał.

Oczywiście zdam relacje z testów ale to jutro bo dziś niech się podgrzeje choć trochę bo, nie wiem ile w salonie chodził.

356 na pewno będzie za jasny do Bowersów. Jesli 326 i 375 będą Ci pasować to 356 raczej mniej.

Słuchaj długo!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle się na czytałem o 375 że sam nie wiem co o tym myśleć. Ale bez uprzedzeń będę słuchał sam. Czy długo - zawsze będzie za krótko to tylko weekend

Model znikną z oficjalnej strony producenta

 

Jest alternatywa prawda?---

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam propozycję skoro już będziesz mobilny i w Sopocie odwiedzasz Top Hi-Fi. Koniecznie zajrzyj do QBA na ul. 23 Marca 32F. Będziesz miał możliwość posłuchać ich produkty a przy okazji porozmawiać o akustyce i sprzęcie.. być może znajdziesz coś dla siebie, jak nie na teraz to może przyszłościowo?

PS.

Elektronikę też tam znajdziesz: wzmacniacz+CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy ktoś próbował?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy ktoś próbował?

Bogusław, nie próbowałem ze zworami Audioquesta ale robiłem eksperymenty z Melodiką ( też ma zwory w ofercie), srebrnym drutem od jubilera oraz kilkoma innymi kablami RCA i gwarantuje Ci, że jest to wyłącznie wyrzucanie forsy w błoto.

Zmiany, o ile takie są to na granicy percepcji, już lepiej dołożyć do wzmacniacza lub kupić nową płytę i mieć coś wymiernego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogusław, nie próbowałem ze zworami Audioquesta ale robiłem eksperymenty z Melodiką ( też ma zwory w ofercie), srebrnym drutem od jubilera oraz kilkoma innymi kablami RCA i gwarantuje Ci, że jest to wyłącznie wyrzucanie forsy w błoto.

Zmiany, o ile takie są to na granicy percepcji, już lepiej dołożyć do wzmacniacza lub kupić nową płytę i mieć coś wymiernego.

Dostałem je na próbę wraz z 375 ale mogę nie mieć czasu na porównania bo tylko dziś mam spokój by skupić się na słuchaniu NADa bo jutro to Żonka w domu i zawsze przeszkadza( cicho!)

Co do RCA to u nas informacji nie wiele ale na zachodnich forach opinie podzielone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak

Włączyłem piecyk, pokrętło na h9 by sobie pochodził tak na rozgrzewkę, mogę sobie na to pozwolić bo w bloku nie mieszkam. Pink Floyd tak sobie grał gdy robiłem śniadanko w kuchni. Zaglądałem od czsu do pokoju i pierwsza rzecz na którą zwróciłem uwagę to separacja między kanalami.

Płyta się skończyła wiec złapałem cd "karmazynowego króla" i przy pierwszym nagraniu w ostrych rytmach na perkusji natychmiast sciszylem bo pomyślałem ze na ulicy słychać. Jest moc.

Po dwóch godzinach od włączenia czas zacząć. I zacząłem od albumu ELO którym byłem tak rozczarowany tydzień temu- hmmm, pierwszy plan to znów wysokie, męczący na dłuższą mete. Q... może ten album jakiś h..... potem włączę Tidal i porównam, kątem oka spoglądam na Technicsa 770D, nie mam już kasy bo na próbę wziął bym inny CD. Te "syczace" zgłoski. Czyżby alminiowa kopulka?

Wróciłem do tego samego repertuaru co przy 326 i notatek

Tracy Chapman. ........... przemyślenia tak na szybko to dźwięk gorszy od poprzednika i wychodzi że tu Bowersy już tak dobrze nie pasują do tego wzmacniacza, znowu nadmiar góry, krok wstecz. Może i ten wzmacniacz ale nie z tymi głośnikami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedziemy dalej. Oxygene3 ----- nadmiar wysokich choć w tym gatunku muzyki nie jest to tak bardzo uciążliwe. Ewidentnie widać że ten NAD jest bardziej neutralny.

Enya - gorzej, zastanawiam się ile był używany ten wzmacniak bo po zapachu to nówka sztunia.

Dire Straits. ........ ogólny zarys został bez zmian, za dużo góry, ale......w nagraniu "pieniądze za nic" --rozdzielczość instrumentów niesamowita, bez jakiegokolwiek wysiłku można śledzisz poczynania gitary i perkusji osobno, w ostrym wejściu/ siła głosu 3/4

Backstreet Boys - góra tez za dużo

Ogólnie to jestem rozczarowany.

- jesli brac pod uwage przestrzeń i kontrolę to wzmacniacz gra lepiej ale..... czy warto go kupować do 685 S2 - NIE!

NAD C326BEE gra bardziej srednicą, co chyba, lepiej mi pasuje lub bardziej pasuje Bowersom . Zestawienie B&W 685 z NADem c375 to powrót do nadmiaru sopranow, to iskrzenie na skraju oraz słabszego dołu co akurat przy monitorach chyba normalne. Rzecz która mi przeszkadza to brak dedykowanego wyjścia na suba i wyłączenie głośników by posłuchać muzy na słuchawkach (często to robie) nie wyłącza wyjścia z przedwzmacniacza co oczywiste. Z drugiej strony piec z taką mocą ma zasilać podłogowe "kolumny" a nie zasłaniać się wzmacniaczem w suboowerze by poprawić brzmienie.

Jest dylemat który chyba dam pod nocne głosowanie w sali kolumnowej a mianowicie: brać czy nie brać - o to jest pytanie? Hehe

Gdy to wszystko pisze w tle gra Depeche Mode - brak poprawy.

Mam niedziele na przemyślenia: czy zostawić 375 jako gatunek zanikający i szukać do niego kolumn, tylko nie wiem kiedy to będzie? i męczyć się słuchając............

czy brać C326BEE?

Nie sprawdzałem jeszcze mostka audioquesta ale nie teraz, może puzniej. jakoś mi się nie chce

Podałem muzę z Tidal i tylko płyty Master ...... i nie wiele się poprawiło, a może nic.

Ten NAD jest neutralny z pełną kontrolą nad scena ale nie PASI do tych Bowers ów .

Z drogiej strony chciał bym sobie zostawić taki piec, metalowe wszystko, stara szkoła a i ciężar słuszny i tu pytanie JAKIE KOLUMNYYYYYYYYYY?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q.....napisze coś z czego będzie mieli beke ze mnie. Ten dźwięk czyli za dużo sopranow nie dawał mi spokoju i nie mogąc spać przypomniałem sobie jaki odje...... numer, gdy przenosimy sprzęt do salonu z żoną to pomagała mi układać i podłączać wszystkie kabelki, mając głośnikowy audioquest type 4 rozdzielilem żyły by grubsze pod dolne zaciski a cienkie pod górne przy głośnikach i to jest ok. Tylko teraz uwaga, jako że jestem po udarze musze odwiedzać lekarzy, pamiętam że w tym dniu zapomnieliśmy ze miałem wizytę u gościa od nerek bo przez niedowlad lewej strony nerka ta źle pracuje a o wizycie przypomniał budzik w tel.i szybko, szybko ,po powrocie głośniki na podstawki i koniec.

Wczoraj jak chciałem skrzyżować osie Bowersów mocniej tak jak to robi Ken Ishiwata na targach gdzie z akustyką marnie spojrzałem na tył głośników i nic,

ale w nocy sobie przypomniałem co było tam nie tak.

NIE WYJĄŁEM BLASZEK ŁĄCZĄCYCH ZACISKI W GŁOŚNIKACH! !!!!?! Q.......m.....ć

Jak ciśnienie opadnie to dziś posłucham jeszcze raz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q.....napisze coś z czego będzie mieli beke ze mnie. Ten dźwięk czyli za dużo sopranow nie dawał mi spokoju i nie mogąc spać przypomniałem sobie jaki odje...... numer, gdy przenosimy sprzęt do salonu z żoną to pomagała mi układać i podłączać wszystkie kabelki, mając głośnikowy audioquest type 4 rozdzielilem żyły by grubsze pod dolne zaciski a cienkie pod górne przy głośnikach i to jest ok. Tylko teraz uwaga, jako że jestem po udarze musze odwiedzać lekarzy, pamiętam że w tym dniu zapomnieliśmy ze miałem wizytę u gościa od nerek bo przez niedowlad lewej strony nerka ta źle pracuje a o wizycie przypomniał budzik w tel.i szybko, szybko ,po powrocie głośniki na podstawki i koniec.

Wczoraj jak chciałem skrzyżować osie Bowersów mocniej tak jak to robi Ken Ishiwata na targach gdzie z akustyką marnie spojrzałem na tył głośników i nic,

ale w nocy sobie przypomniałem co było tam nie tak.

NIE WYJĄŁEM BLASZEK ŁĄCZĄCYCH ZACISKI W GŁOŚNIKACH! !!!!?! Q.......m.....ć

Jak ciśnienie opadnie to dziś posłucham jeszcze raz.

 

 

Dobre :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Jak ciśnienie opadnie to dziś posłucham jeszcze raz.

 

I jak odsłuchy po zdjęciu zworek ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wzmacniacz jest dobry, ta przestrzeń, ilość powietrza to z jaki spokojem podaje kolejne rytmy. Nie czuć tu tej podstawy basowej o której piszą w testach ale myślę że tu słabym elementem są Bowersy bo wystarczy uruchomić 610 by pomagał i niczego już nie brakuje. Jestem pod wrażeniem "oxygene3" bas scielacy się nisko pod pełną kontrolą i klawisze w środku pasma, podawane w należytym porządku. Góra soczysta, wypełnienie pokoju po sufit. Ale ogólnie wysokich jest trochę za dużo, trochę dokucza to na płycie ELO i Gregorian, musiał bym mieć inne cd player do porównania. Tracy Chapman zgubiła swoje "ć" i "ś" na końcach, gitara była lepsza przy 326. Enya, przesluchalem wszystkie albumy zastrzeżeń brak nawet przy cichym słuchaniu bas z suboowera porusza szklanki w barku. Przy głośnym graniu jej głos robi dziury w uszach ale nie jest to nic złego, tak ma być zresztą gitara Marka Knopflera tak samo. Czs na koncert czyli DM i 101. Ten krzyk ludzi! Pięknie się tego słucha przy 3/4 siły głosu. Na konie rock, "Stairway To Heaven,Smokie on the water,Child in time,money-pink Floyd, czy ZZ Top lub Thin Lizzy tu przy normalnym słuchaniu ok, przy głośnym Głośniki nie wyrabiają, to jest tu słabym ogniwem.

Ogólnie trochę za dużo góry, reszta ok.

Zmieniałem okablowanie tzw mostki ale moim zdaniem ten wzmacniacz tego nie potrzebuje, jeśli jest zmiana to niewielka trochę oberwalo się mojemu słuchowi i może dlatego nie widzę różnicy.słyszę.

I teraz jest dylemat - zostawić 375 i narazić się żonie czy brać C326BEE a potem....czas pokaże Dźwiękowo do tych Bowers ów bardziej pasuje 326 ale ta moc i ten sposób podawania dźwięku z 375...............inwestycja na dłużej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.