Skocz do zawartości
IGNORED

Dlaczego flac gra zle.


shittzu

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli jednak po rozpakowaniu procesorem pliku zip z dokumentem tekstowym litery stają się w nim mniej wyraźne.

Nie mam pytań.

Następny proszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po rozpakowaniu procesorem pliku zip z dokumentem tekstowym

To czy taki plik zostanie rozpakowany 0,01 sekundy, 0,5 sekundy, 1 sekundę, 2 sekundy wcześniej lub później nie ma znaczenia, możemy spokojnie poczekać. Dla pliku dźwiękowego odtwarzanego w czasie rzeczywistym ma to duże znaczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wg ciebie procesory nie potrafia zdażyć?

 

Otóż mylisz się. Czytanie i dekodowanie online pliku flac angażuje mniejsza moc procesora niż w przypadku wav. Paradoksalne, prawda?

Dzieje się tak dlatego, że plik flac jest mniejszy, a lwia cześć.przetwarzania to odczyt ;) I tak właśnie powstaja mity. Wynikaja z niedostatecznej wiedzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To terax licz sobie te sumy dla każdego sampla po kolei. Potrzebny wielki zderzacz hadronow żeby to zrobić w czasie rzeczywistym.

 

Ale specyfikacja mnie nie obchodzi.To trzeba wpuścić w procesor. Usiłuje wytłumaczyć że nie da się tego zrobić 100% dokładnie. Ucho ludzkie jest cholernie wrażliwe na zmianę odpowiedzi fazowej a tu właśnie te błędy powstają.

 

Strumień danych 16bit/44khz to 176 kB/s, procesory radzą sobie doskonale z miliony razy większą przepustowością (konkretnie miliony hashy md5 na sekundę dla bloku 16b). Konwersja FLAC do WAV jest całkowicie bezstratna, jak słuchasz z FLACów to nie słuchasz "konwersji" tylko sygnału już skonwertowanego - postaraj się to zrozumieć. Człowieku piszesz takie brednie że obstawiam że sam w to nie wierzysz i po prostu trolujesz. Mam nadzieję że administracja przeniesie ten wątek do Saloniku, temat ciekawy dla elity audiovoodoo.

 

To czy taki plik zostanie rozpakowany 0,01 sekundy, 0,5 sekundy, 1 sekundę, 2 sekundy wcześniej lub później nie ma znaczenia, możemy spokojnie poczekać. Dla pliku dźwiękowego odtwarzanego w czasie rzeczywistym ma to duże znaczenie.

 

Kolejny "intelektualista". No to dla przykładu, kawałek Erica Claptona Signe - trwa 3m13s. Czas konwersji z FLAC do WAV?

 

# time flac -f -d Eric\ Clapton\ -\ Unplugged\ -\ 01\ -\ Signe.flac

 

real 0m0.230s

user 0m0.204s

sys 0m0.024s

 

Ta konwersja dla całego pliku zajmuje 0.2 sekundy - masz jeszcze jakieś wątpliwości czy procesor radzi sobie z nią w czasie rzeczywistym?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykazywałem tylko nieadekwatność porównania.

rozpakowaniu procesorem pliku zip z dokumentem tekstowym litery stają się w nim mniej wyraźne.

Z plików w kategoriach audiofilskich nie gram, nie znam się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompresja FLAC wykorzystuje predykcję liniową – wartość pojedynczej próbki dźwięku jest przewidywana na podstawie wartości kilku wcześniejszych próbek, zapisywana jest tylko różnica między wartością rzeczywistą a obliczoną (różnice mają zwykle niewielkie wartości).

Tyle w temacie. Sama dekompresja tylko na zasadzie przewidywania kolejnej próbki mogłaby teoretycznie prowokować jakieś błędy ale jest "różnica między wartością rzeczywistą a obliczoną". Zresztą już wielokrotnie tu na forum robiono testy kompresując i dekompresując pliki dźwiękowe. Zawsze jest bit do bita.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To terax licz sobie te sumy dla każdego sampla po kolei. Potrzebny wielki zderzacz hadronow żeby to zrobić w czasie rzeczywistym.

 

Ale specyfikacja mnie nie obchodzi.To trzeba wpuścić w procesor. Usiłuje wytłumaczyć że nie da się tego zrobić 100% dokładnie.

A teraz znafco popatrz co napisałem w poście wyżej i grzecznie przyznaj, żeś nieuk w tej materii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wątek to flagowy przykład jak łatwo dokonać prowokacji....

 

Oj to prawda. Zamieszczając wątek o graniu z plików w zakładce Hi-End. Hmm, trzeba mieć fantazję;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj to prawda. Zamieszczając wątek o graniu z plików w zakładce Hi-End. Hmm, trzeba mieć fantazję;-)

 

Nie zrozumiałeś - Hi-Endowe ma być "słyszenie" dekodowania plików, tak jak słyszenie bezpieczników czy sieciówek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś - Hi-Endowe ma być "słyszenie" dekodowania plików, tak jak słyszenie bezpieczników czy sieciówek.

 

Ja generalnie w ogóle nie rozumiem o co chodzi obecnie w tej zakładce;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj to prawda. Zamieszczając wątek o graniu z plików w zakładce Hi-End. Hmm, trzeba mieć fantazję;-)

 

A jaką fantazję trzeba mieć by usłyszeć zmianę sieciówki w module basowym, który jest pasywny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką fantazję trzeba mieć by usłyszeć zmianę sieciówki w module basowym, który jest pasywny?

Sam bas to występuje tylko przy sygnałach testowych. W praktyce jak słuchami niskich czestotliwości to z całym widmem harmonicznych, nawet głośnik wysokotonowy może w śladowy sposób brać w tym udział.

 

Strumień danych 16bit/44khz to 176 kB/s, procesory radzą sobie doskonale z miliony razy większą przepustowością (konkretnie miliony hashy md5 na sekundę dla bloku 16b). Konwersja FLAC do WAV jest całkowicie bezstratna, jak słuchasz z FLACów to nie słuchasz "konwersji" tylko sygnału już skonwertowanego - postaraj się to zrozumieć. Człowieku piszesz takie brednie że obstawiam że sam w to nie wierzysz i po prostu trolujesz. Mam nadzieję że administracja przeniesie ten wątek do Saloniku, temat ciekawy dla elity audiovoodoo.

 

 

 

Kolejny "intelektualista". No to dla przykładu, kawałek Erica Claptona Signe - trwa 3m13s. Czas konwersji z FLAC do WAV?

 

# time flac -f -d Eric\ Clapton\ -\ Unplugged\ -\ 01\ -\ Signe.flac

 

real 0m0.230s

user 0m0.204s

sys 0m0.024s

 

Ta konwersja dla całego pliku zajmuje 0.2 sekundy - masz jeszcze jakieś wątpliwości czy procesor radzi sobie z nią w czasie rzeczywistym?

 

Ale kto powiedział że wtedy kiedy były różnice to rozpakowywał to komputer. Moze jakiś odtwarzacz multmedialny, sieciowy na słabiutkim procku. Mój laptop do ściagania z przed kilku lat rozpakowuje płyte flac 24/96 w ciagu ok 7 minut i go nieżle przymula.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kto powiedział że wtedy kiedy były różnice to rozpakowywał to komputer. Moze jakiś odtwarzacz multmedialny, sieciowy na słabiutkim procku. Mój laptop do ściagania z przed kilku lat rozpakowuje płyte flac 24/96 w ciagu ok 7 minut i go nieżle przymula.

 

Co to znaczy rozpakowywać płytę FLAC? Może chodzi Ci o spakowaną RARem albo ZIPem? :) Nawet najsłabszy procesor w starej komórce doskonale radzi sobie z dekodowaniem FLACa w locie, ten format tak został wymyślony żeby łatwo go dekodować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dwurdzeniowy procek 2 ^ 3,2 konwertuje płytę 24/96 z flac na wav w ciagu kilku minut, czyli wcale nie tak szybko . Tylko że to komputer, a duzo różnych playerów audio ma układy takie wstawione na styk, że robią to w locie jednak jeszcze wolniej i z dużym obciążeniem. Ja wiem że nowy komputer zrobi to wiele razy szybciej, tylko chyba nie na takim była porównywana jakośc flac i wav. wav. A jeśli chodzi o jakość dźwięku z komputera to być może Elberothowi się udało, za ok 20tys tak poprawić sygnał że zagrało. reszta komputerów do dobrego audio nie nadaje się, mowie z tego co słuchałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dwurdzeniowy procek 2 ^ 3,2 konwertuje płytę 24/96 z flac na wav w ciagu kilku minut, czyli wcale nie tak szybko . Tylko że to komputer, a duzo różnych playerów audio ma układy takie wstawione na styk, że robią to w locie jednak jeszcze wolniej i z dużym obciążeniem.

 

Nie wiem skąd bierzesz te dane, dekodowanie odbywa się na jednym rdzeniu, podałem czas 3 minuty w 0.2 sekundy dla I7 3,4. Czyli jednocześnie możesz dekodować sobie 1000 strumieni na JEDNYM rdzeniu. W przypadku architektury ARM jest jeszcze korzystniej (na W).

 

A jeśli chodzi o jakość dźwięku z komputera to być może Elberothowi się udało, za ok 20tys tak poprawić sygnał że zagrało. reszta komputerów do dobrego audio nie nadaje się, mowie z tego co słuchałem.

 

To również mit taki jak ten z dekodowaniem czy bezpiecznikami. Transport nie ma absolutnie żadnego wpływu na dźwięk, czy to transport CD czy plikowy. ŻADNEGO. Transport w żaden sposób nie kształtuje dźwięku, tylko DAC, jakość sygnału trafiająca do DACa (który posiada bufor i separację galwaniczną) nie ma absolutnie żadnego znaczenia. Można nie rozumieć dlaczego, ale jak ktoś to "słyszy" to oznacza że słyszy tylko swoje iluzje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd bierzesz te dane, dekodowanie odbywa się na jednym rdzeniu, podałem czas 3 minuty w 0.2 sekundy dla I7 3,4. Czyli jednocześnie możesz dekodować sobie 1000 strumieni na JEDNYM rdzeniu. W przypadku architektury ARM jest jeszcze korzystniej (na W).

 

Od południa wrzucam plyty flac , gęstę, gównie 24/96 do konwersji i idzie mi to jak krew z nosa, dobre kilka minut płyta . Mam tych płyt bardzo dużo, więcej jak tysiac do przetworzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transport nie ma absolutnie żadnego wpływu na dźwięk,

 

pod warunkiem że jest 100 % sprawny

 

może np mieć nieprawidłowe ogniskowanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od południa wrzucam plyty flac , gęstę, gównie 24/96 do konwersji i idzie mi to jak krew z nosa, dobre kilka minut płyta . Mam tych płyt bardzo dużo, więcej jak tysiac do przetworzenia.

 

Nie wiem jak to robisz, po co to robisz i co tak naprawdę robisz, u mnie zdekodowanie płyty 24/192 do wav (Dire Straits Brother in Arms) trwa 30s:

 

# time flac -d Dire\ Straits\ -\ Brothers\ in\ Arms\ DVD-A\ -\ 0*.flac

 

flac 1.3.2

Copyright © 2000-2009 Josh Coalson, 2011-2016 Xiph.Org Foundation

flac comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY. This is free software, and you are

welcome to redistribute it under certain conditions. Type `flac' for details.

 

Dire Straits - Brothers in Arms DVD-A - 01 - So far away.flac: done

Dire Straits - Brothers in Arms DVD-A - 02 - Money for nothing.flac: done

Dire Straits - Brothers in Arms DVD-A - 03 - Walk of life.flac: done

Dire Straits - Brothers in Arms DVD-A - 04 - Your latest trick.flac: done

Dire Straits - Brothers in Arms DVD-A - 05 - Why worry.flac: done

Dire Straits - Brothers in Arms DVD-A - 06 - Ride across the river.flac: done

Dire Straits - Brothers in Arms DVD-A - 07 - The man's too strong.flac: done

Dire Straits - Brothers in Arms DVD-A - 08 - One world.flac: done

Dire Straits - Brothers in Arms DVD-A - 09 - Brothers in arms.flac: done

 

real 0m31.168s

user 0m28.508s

sys 0m2.660s

 

pod warunkiem że jest 100 % sprawny

 

może np mieć nieprawidłowe ogniskowanie

 

Fakt, wtedy ma to bardzo duży wpływ na brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Od południa wrzucam plyty flac , gęstę, gównie 24/96 do konwersji i idzie mi to jak krew z nosa, dobre kilka minut płyta . Mam tych płyt bardzo dużo, więcej jak tysiac do przetworzenia.

Wg mnei wyraźnie mylisz konwersje różnych formatów (z określonymi i mogącymi podlegać zdefiniowaniu parametrami), połączoną z ich zapisem na wskazanym dysku z odtwarzaniem- czyli dekodowaniem w czasie rzeczywistym formatu flac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracują na plikach. Zauważyli że jak sie pliki przepuszcza przez urządzenia to coś się psuje a nie powinno. Ja tam zapytałem informatyka który programuje procesory pisze sterowniki i wtyczki itd i nawet się nie zastanawiał nad odpowiedzia. Oni wiedzą o tym, tak po prostu.

Jasne, a świstak siedzi i zawija bity w sreberka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 sekund rozpakowywania płyty, która jest zapisana w gęstym formacie. Zrozumcie wreszcie, ze we flacu nie ma przybliżeń. Dekompresja flaca robi w uproszczeniu to samo co dekompresja zipa.

No chyba, ze przyjmiemy wersję, ze sama praca procesora który jedzie z flakiem dokładnie wg specyfikacji powoduje zakłócenia w pracy innego komponentu.

Owszem można tak, ale w takim razie zakłócenia może powodować komórka sąsiada. Przypuszczam, ze nawet większe zakłócenia taka komórka powoduje. To wszystko jednak jest poza słuchem.

I gdyby jednak procesor dekodujący flaka zakłócał pracę DA to byłoby to słyszalne nie przez urojone różnice a przez zaniki dzwieku lub typowe cyfrowe trzaski.

 

Po przeczytaniu na tym forum tekstów nt wymiany zasilaczy w routerze na liniowe nic mnie nie zdziwi.

 

Najlepiej może słuchać na pustyni z dodatkowym kloszem chroniącym od zakłóceń pochodzących od sztucznych satelitów?

 

Panowie, to nie jest normalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przecież to brzmi kuriozalnie. Ludzie którzy piszą nie znają podstaw kodowania sygnałów cyfrowych itd. Potem zabierają się do szukania powodów swoich słuchowych omamów.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powiedzcie w końcu mnie staremu i głuchemu jak to jest z tymi plikami. Grają inaczej we flac i wav czy nie? No i niech mnie ktoś jeszcze uświadomi, dlaczego nawet te rzekomo lepsze wav z dysków NAS grają tak, że plomby z zębów wypadają? A z bylejakiego CD za 1.000zł zaczyna grać muzyka. Naprawdę tego nie rozumiem, choć stary już jestem. Umrę zapewne w nieświadomości, a szanowni koledzy inżynierowie nie są w stanie mi tego wytłumaczyć. Piszą o jakiś zerach i jedynkach, a ja nie wiem o co im chodzi. Zer i jedynek nie słyszę, natomiast jazgot okrutny;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego nawet te rzekomo lepsze wav z dysków NAS grają tak, że plomby z zębów wypadają? A z bylejakiego CD za 1.000zł zaczyna grać muzyka.

 

może masz płyty AAd , a pliki remastery "for Tidal"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może masz płyty AAd , a pliki remastery "for Tidal"

 

Z tym Tidalem to jest kolejna dziwna rzecz. Porównywałem z kolegą zarówno u niego jak i u siebie Tidal z tym drugim serwerem, Spotify on się chyba nazywa. I dałbym sobie ucho uciąć, że z tego Spotify lepiej grało. Ale przecież i tu i tam zero i jedynki... Hmmm, inżynier potrzebny od zaraz. A może laryngolog? Nie, pewnie psychiatra;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odp1. Między wav a flac nie ma różnicy w brzmieniu.

Odp2. Bylejakie CD za 1000zl tez odtwarza pliki tylko, ze z plastikowego krążka. To co jest na CD to również pliki. Format jest inny ale zawartość bitowa identyczna.

Gdyby twórcy plastikowych krążków nie użyli specyfikacji CD opisanej w czerwonej księdze a zamiast tego format np. FAT32 czy jakikolwiek inny nie byłoby takich dylematów. Nie byłoby tez tego wątku.

To są wszystko te same bity. Jedne lecą z plastikowego krążka inne z dysku SSD. Nie ma to znaczenia.

To, że Głuchy_Harry słyszy różnice oznacza niestety tylko to, że.... jest głuchy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powiedzcie w końcu mnie staremu i głuchemu jak to jest z tymi plikami. Grają inaczej we flac i wav czy nie? No i niech mnie ktoś jeszcze uświadomi, dlaczego nawet te rzekomo lepsze wav z dysków NAS grają tak, że plomby z zębów wypadają? A z bylejakiego CD za 1.000zł zaczyna grać muzyka. Naprawdę tego nie rozumiem, choć stary już jestem. Umrę zapewne w nieświadomości, a szanowni koledzy inżynierowie nie są w stanie mi tego wytłumaczyć. Piszą o jakiś zerach i jedynkach, a ja nie wiem o co im chodzi. Zer i jedynek nie słyszę, natomiast jazgot okrutny;-)

 

Właśnie, czy jesteś do końca pewien, że słuchasz tego samego? Zgraj sobie jakąś płytkę do pliku w obu formatach i posłuchaj. żeby nie było wątpliwości użyj tego samego DACa do plików i do transportu CD. Jeśli wtedy usłyszysz jakieś zmiany to, wybacz, ale są to tylko omamy słuchowe, podobne jak w przypadku tej nieszczęsnej sieciówki i pasywnego modułu basowego ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że Głuchy_Harry słyszy różnice oznacza niestety tylko to, że.... jest głuchy.

 

Tego się właśnie obawiałem;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież i tu i tam zero i jedynki...

 

niby tak

 

ale mogą zawierać inny master

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.