Skocz do zawartości
IGNORED

szukam e88cc / ecc83 z dużą przestrzenią i ładnym środkiem


bart-azazel

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Szukam lampki jak w temacie, e88cc/ecc88/6922 etc do przedwzmacniacza - ktora miala by bardzo duza przestrzen, ladny otwarty srodek nawet uwypuklony i ogolnie caly ciezar przeniesiony do gory, bas moze byc delikatny ale zwarty

 

obecnie mam philipsy sq - calkiem fajne, probowalem tez genalexow gold lion ale za malo gory maja ogolnie sa raczej dociazone wiec przeciwienstwo tego czego szukam.

 

w dacu mam telefinkena ktory super przestrzennie gra i tam sie swietnie spisuje ale niestety mikrofonuje w pre.

 

jako 2gi stopien jest ecc83 i tutaj uzywam psvane i jestem z nich bardzo zadowolony ale moze tez trzeba by zmienic na cos mniej dociazonego, moze tez jakies podpowiedzi.

 

Co polecicie?

 

Dziekuje z gory za pomoc ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Z ecc88 dużo przestrzeni i góry mają JJ co do ładnego środka to nie określiłbym go mianem ładny (lekko brudny, chropowaty - może do rocka). Górę podkreśla też Voskhod. Dobrze wypada też w tej materii Elecroharomix. Jednak ponieważ, w/w lampy są przeciwieństwem tego czego szukam w audio gra u mnie Gold Lion i Amperex. Na przestrzeń wpływają też kondensory sprzęgające i warto tu pokombinować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ecc88 dużo przestrzeni i góry mają JJ co do ładnego środka to nie określiłbym go mianem ładny (lekko brudny, chropowaty - może do rocka). Górę podkreśla też Voskhod. Dobrze wypada też w tej materii Elecroharomix. Jednak ponieważ, w/w lampy są przeciwieństwem tego czego szukam w audio gra u mnie Gold Lion i Amperex. Na przestrzeń wpływają też kondensory sprzęgające i warto tu pokombinować.

 

gold liona mam ale u nie jest dociazony wlasnie i ma bardzo gladka gore.

gadalem z panem z lampyelektronowe.pl i mam sprobowac full music gold jest nowa wersja tej lampy

bardzo polecal tez z nosow siemensy CCa ale dostac dobra parke teraz coraz trudniej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ecc88 dużo przestrzeni i góry mają JJ co do ładnego środka to nie określiłbym go mianem ładny (lekko brudny, chropowaty - może do rocka). Górę podkreśla też Voskhod. Dobrze wypada też w tej materii Elecroharomix. Jednak ponieważ, w/w lampy są przeciwieństwem tego czego szukam w audio gra u mnie Gold Lion i Amperex. Na przestrzeń wpływają też kondensory sprzęgające i warto tu pokombinować.

 

Uzywam moim zdaniem najlepszej opcji z dostepnych na rynku - jupiter Cu Wax przestrzen, piekna naturalna i wypelniona srednica, jedynym minusem jest jedynie cena.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Też gra u mnie Jupiter Cu Wax - co do naturalnej i wypełnionej średnicy się zgadzam ale przestrzenią d... nie urywają. Ja akurat nie mam z tym problemu więc je zostawiłem.

full music gold jest nowa wersja tej lampy

Jaki typ lampy? Daj znać jak grają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Przerobiłem już ten temat, przestrzeń, wokal, instrumenty, miły ciepły żywy dzwięk ---Aamperex Bugle Boy z dużym O getter, lub droższe i minimalnie lepsze 6922 Amperex PQ biały napis z 60 lat. Nie zawiedziesz się jak kupisz te lampki ;) piękny otwarty dzwięk z dużą ilością powietrza . Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Amperexom BB bliżej do Gold Lionow - mam obie i sobie chwale a jak napisał Bart GL to przeciwieństwo tego czego szuka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amperxów BB było trochę rodzaji, Małe o getter, duże O getter, D getter, rocznikowo też były juz inne. Ja polecam duże O getter lata 60.

Potwierdzam.

Nie ma nic lepszego niż Bugle Boy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj z D getterem i pamiętaj ze nie zawsze można wstawić pcc88 w miejsce e88cc.

PCC88 pracuje z niskimi napięciami zasilania.

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba wyzszym, bo zamist 6 ma 7v czyli bedzie niedogrzana lekko i obciazy katode za to anoda bedzie bardziej zywotna.

 

kupilem jedna na probe, zobaczymy jak sie sprawdzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lampach z serii P.. jako, że były konstruowane do żarzenia szeregowego bardziej istotny jest prąd żarzenia ma on wynosić 300mA, a czy lampa go weźmie przy 6,5V czy 7,5V to jest akurat mniej istotne.

Ale fakt akurat PCC88 zalecane napięcie żarzenia ma około 7V.

U mnie grywają zamiennie ECC88 , 6N23P albo PCC88 - nic nie zmieniam a lampy nie protestują ;) .

 

Koledze 2A3_fan chodziło o napięcie anodowe - PCC88 katalogowo ma mniejsze napięcie dopuszczalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.