Skocz do zawartości
IGNORED

Ciepło grające kolumny 30m2 / 10k PLN


zgon81

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jeszcze jeden dylemat. U mnie Dac działa też jako przedwzmacniacz i na nim reguluje siłę sygnału do końcówki . Jak w takim ustawieniu odnajdzie się IFI Itube??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz użyć iTube na dwa sposoby:

1. Jako bufor - wtedy regulacja głośności nie działa a pokrętło służy tylko do włączania.

2. Jako przedwzmacniacz - pokrętło reguluje siłę wzmocnienia.

 

Tryb pracy i wstępne wzmocnienie ustawiasz na dip switchach z tyłu urządzenia. Najlepiej podłączyć i zobaczyć, które ustawienie działa najlepiej... najwyżej jak zdecydujesz się na drugi przedwzmacniacz to będziesz używał tylko jednej gałki :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgon 81 bardzo się cieszę ,że ELACI 247.3 się Tobie podobają bo to świetne kolumny.

Na początku wątku wspomniałem o Vienna Acoustic Mozart Grand.

Jeśli jeszcze ich nie słuchałeś to daj im proszę szansę, to może być dźwięk którego szukasz a jak się spodobają to i z ceną trochę powalczymy żeby się zbliżyć do zakładanego budżetu.

http://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-wolnostojace/mozart-grand-se.html

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jedzie do mnie ten IFI - mam mały sentyment do tych ich gadżetów :)). Zobaczymy jak się spisze. U mnie basu to mam aż nadto tak więc trzeba testować różne ustawienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zdecydowałem się na wypożyczenie KEF R700 do domu i była to dobra decyzja. Niestety nie byłem do końca usatysfakcjonowany.

Pomimo świetnej dynamiki, stereofonii, przestrzeni i wspaniałego basu wysokie tony są zbyt natarczywe. Po 2 godzinach słuchania na średnim poziomie głośności byłem zmęczony a każdy kolejny dźwięk w górnym paśmie mnie raził zniechęcając do dalszego słuchania...

Eksperymentowałem z różnym ustawieniem kolumn zmieniając kąt i rozstawienie. Były też próby ustawiania rożnych przedmiotów za kanapą na której słucham muzyki. Niestety wszystkie te zabiegi niewiele zmieniały negatywny przekaz wysokich tonów.

Moje wnioski są takie, że w tym pomieszczeniu ciężko będzie mi uzyskać zamierzony efekt bez względu na zastosowane kolumny...

Koniec końców zdecydowałem, że zamawiam Elaci 247 wraz z nakładkami Dispersion Control. Po założeniu tych tłumików i przestawieniu zwrotnicy wysokich na -1dB powinno być nieźle. Z tego co pamiętam Elaci brzmiały u mnie co najmniej tak dobrze jak KEFy. Dodatkowo przekonuje mnie ich wygląd oraz cena zaproponowana przez salon (8500 zł). Dam znać jaki będzie finalny efekt moich zmagań za jakiś miesiąc lub dwa po wygrzaniu kolumn...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dużym zainteresowaniem śledziłem Twoje poczynania. Jeszcze zanim podjąłeś ostateczny wybór, z tego co słuchałeś najbardziej zainteresowały mnie właśnie ELACi 247, zwłaszcza mając w pamięci pozytywne odczucia z odsłuchu niższego modelu F5 Uni-FI. Inspirowany Twoimi doświadczeniami na pewno wybiorę się teraz na odsłuch modelu 247.

Gratuluję zakupu i życzę mnóstwa pozytywnych wrażeń. Podziel się proszę koniecznie swoim spostrzeżeniami po kilku tygodniach grania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam SA30 + Tannoy Revolution XT 8F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze przyznać że jako pierwszy je zaproponowałem. Szkoda tylko że nie poszedłeś w model FS 407 który Ci pisałem. Jednak 247 także jest udaną konstrukcją.

Cieszę się że udało Ci się dokonać trafnego wyboru. I to po odsłuchach domowych .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na te, szczególnie na Cabasse

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Testowałem ostatnio Cabasse Java. Nie jestem pewien czy zakwalifikowałbym te głośniki do ciepłych, temperatura grania w moim odczuciu raczej neutralna.

Głośniki budują bardzo ciekawą scenę, wysuniętą do przodu, efektowną ale nienachalną. Natomiast nie znajdziemy tutaj niskiego zejścia basu i tej ładnej przestrzeni brakuje trochę uzupełnienia w postaci pełnej podstawy basowej. Ogólnie dość rześkie brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam SA30 + Tannoy Revolution XT 8F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem zrobić eksperyment: porozkładałem po całym pokoju koce, poduszki a za kanapą wstawiłem "murek" z kołdry :)

Efekty były natychmiastowe - wrażenie natarczywości zostało mocno ograniczone a dźwięk stał się bardziej ciepły i przyjemny... zrozumiałem, że akustyka to podstawa. Po przekonaniu żony :) podjąłem decyzję zakupu kilku ustrojów akustycznych. Pytanie tylko co będzie w moim przypadku najbardziej odpowiednie: pochłaniacz, rozpraszacz czy rozwiązanie hybrydowe - dyfuzor binarny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po urlopie :)

 

Miałem dużo czasu aby pobawić się z iTube porównując brzmienie moich kolumn na różnych ustawieniach tego ustrojstwa jak również bez niego. W odpowiednim ustawieniu dźwięk z iTube jest po prostu niesamowity (oczywiście jak na moje słabe kolumny). W kilku słowach: plastyczność, dynamika, bas, zaokrąglona góra. Pierwsze wrażenie po odpięciu iTube było takie, że dźwięk stał się płaski. Fajne jest to, że z tym buforem brzmienie nie jest aż tak natarczywe jak przedtem a jednocześnie nie traci na detaliczności. Moje wnioski są takie, że iTube zostaje u mnie na stałe i jak dla mnie są to najlepiej wydane pieniądze na audio w ostatnim czasie. Nie mogę się doczekać jak to zagra z lepszymi kolumnami...

 

Jutro będę miał u siebie DACa Chorda 2Qute na testy. Po wstępnych odsłuchach w salonie jestem pełen optymizmu...

 

@zgon81 niech Ci Pan Bóg w dzieciach albo wnukach wynagrodzi! Ale mi dałeś orzecha do zgryzienia ten IFI diabelskie nasienie. Słucham słyszę ograniczenia. Straciłem atak, delikatnie kontur basu, mniej powietrza przestrzeni między źródłami ale i tak kiedy próbuję toto wyłączyć za jakiś czas wracam.. Kurde wynalazek uzależniający :))). Nie wiem jak to się skończy. Sorki za oftopa☺️

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrozumiałem, że akustyka to podstawa. Po przekonaniu żony :) podjąłem decyzję zakupu kilku ustrojów akustycznych. Pytanie tylko co będzie w moim przypadku najbardziej odpowiednie: pochłaniacz, rozpraszacz czy rozwiązanie hybrydowe - dyfuzor binarny?

No właśnie. I już część jest za tobą. Akustyka to na prawdę sporo. Czasem wniesie więcej niż wzmacniacz.

A co dokładnie. To jedynie teoria.

Eliminacja pierwszych odbić, za tobą rozpraszacze. Pułapki basowe w rogach.

Niestety tu gorzej z wypożyczeniem takich elementów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
ten IFI diabelskie nasienie. Słucham słyszę ograniczenia. Straciłem atak, delikatnie kontur basu, mniej powietrza przestrzeni między źródłami ale i tak kiedy próbuję toto wyłączyć za jakiś czas wracam.. Kurde wynalazek uzależniający :)))

 

Mam te same wrażenia :) U mnie bufor lampowy nie był potrzebny bo gram na lampie ale postanowiłem zrobić eksperyment :)

Przy "poważniejszych odsłuchach" iFi ingeruje zbyt mocno, przynajmniej w moim pomieszczeniu i sprzęcie. Najwięcej traci to co u mnie podoba mi się najbardziej, czyli średnica, wokal. Ale gdy muzyka leci sobie ciszej w tle (szczególnie jakieś ambienty, chillouty itp) to iTube sprawuje się doskonale. Całość jest fajnie dociążona i pojawia się więcej przestrzeni. Po wyłączeniu Ifi czegoś od razu brakuje :) Przy kameralnym jazzie już tak fajnie nie jest i ja wolę bez. Choć efekt 3D jest zadziwiający, gdy nagle instrumenty rozjeżdżają się jeszcze pół metra na boki :) Ale to tylko w ramach ciekawostki bo na moje ucho brzmi to gorzej. Na szczęście można wpiąć iTube równolegle i w zależności od sytuacji czy płyty włączać go lub wyłączać. Zadziwiające urządzenie i jedna z najbardziej słyszalnych zmian w moim systemie.

 

 

iFi pracuje u mnie jako bufor lampowy bez wzmocnienia (0 dB). W ustawieniu +9dB wpływ na brzmienie był jak dla mnie zbyt znaczący.

 

U mnie o dziwo, lepiej jest w ustawieniu +9dB. Początkowo słuchając bez wzmocnienia miałem zamiar oddać iTube bo mi się efekt nie spodobał (całość straciła równowagę tonalną, zniknął piękny środek, pogorszyły się wybrzmienia) ale po przestawieniu zworek na +9dB pojawił się efekt "wow" :) Pytanie czy z czasem się to nie znudzi ale na razie jest dobrze i fajnie mieć taki dopalacz w systemie :)

 

PS. Sorry za rozbudowanie wątku pobocznego :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Few are those who can see with their own eyes and hear with their own hearts." A.Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

= elaci brzmią w górnej części pasma podobnie do Piegów (przetwornik wstęgowy) przez co lekko natarczywe

 

Elaki dzięki tej wstędze właśnie nie są natarczywe... zakładam, że to akustyka dała o sobie znać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem ELAC-ów 247.3. Mimo niedużych rozmiarów, brzmienie jest całkiem fajnie dociążone, lekko ocieplone, efektowna scena. Mam jednak wrażenie, że górne pasmo jest zbyt obfite, może niekoniecznie natarczywe, ale jest go za dużo w stosunkowo do reszty. Słuchałem najpierw z Rotelem RA-1572 potem z dzielonym Rotelem RA-1552/RC-1570. Było nieco za jasno, wyższe partie wokali trochę zbyt intensywne, góra błyszcząca. Potem próbowałem z NAD-em 375. Jasność ustąpiła, ale góry wciąż za dużo, tyle że z NAD-a góra zapiaszczona i mniej urozmaicona.

Mam wrażenie, że dobór wzmacniacza do tych kolumn to jednak małe wyzwanie, żeby odpowiednio ułożyć wstęgę. No chyba, że po prostu decydując się na te głośniki trzeba lubić wstęgi i akceptować ich charakter.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam SA30 + Tannoy Revolution XT 8F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć kolego mówisz że chcesz wydać 10 tyś. Na metkowe kolumny. ? To radzę Tobie skontaktuj się z z fatherPio audiosynergia.

Poczytaj sobie tak z ciekawości. Też popełniałem takie błędy. Masz dużo miejsca na np. Open bafle które może Tobie zbudować za mniejsze pieniądze na super częściach. Które te wszystkie wymienione tutaj kolumny nie widziały. Ja na swoje OB wydałem ok. 4 tyś. A gra... oj długo by pisać. Poczytaj sobie wpisy diogonesa który ma OB na głośnikach audaxa hm z0. Z czym porównywał i za jakie pieniądze. Sam wszedłem w audaxy hm 130 z0 z wstęgą. I gra muzykalnie bez wyostrzeń z namacalną średnicą . Tylko trzeba dać odpowiednie kondy do zwrotki.do tego kup kable neotecha na metry -zajebiste. FatherPio spełni twoje wymagania z nawiązką. Naprawde polecam i zastanów się nad tym. Bo nie musisz wydawać takiej kasy na głośniki.

Pozdrawiam krystian

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Mam wrażenie, że dobór wzmacniacza do tych kolumn to jednak małe wyzwanie, żeby odpowiednio ułożyć wstęgę

Elac bardzo lubi lampę...

IMHO dobrze też pracują z końcówką mocy Atoll AM100 SE oraz z integrami Naima

NAD 375 jest zbyt oszczędny w górze. Chyba lepiej sprawdziłby się model 356, ale troszkę misiowaty na dole (choć można to lubić)

 

W przedostatnim zdaniu miał być znak zapytania (nie zdążyłem edytować):

NAD 375 jest zbyt oszczędny w górze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam po długiej nieobecności!

 

W międzyczasie dużo eksperymentowałem z akustyką, źródłami itp. i osiągnąłem zamierzony efekt :)

 

Za miejscem odsłuchowym powiesiłem 3 absorbery akustyczne oraz na czas odsłuchu stawiam 2 dodatkowe w korytarzu :)

 

Największy efekt dała jednak zmiana odtwarzacza na Raspberry Pi z dedykowaną kartą dźwiękową. Zacząłem od RPi 3 z HiFiBerry Digi-Pro a skończyłem na budowie całego odtwarzacza z wykorzystaniem liniowych źródeł zasilania oraz RPi 3 + Sparky + USBridge. Osiągnięty rezultat mogę porównać tylko do lotu w kosmos :) Brzmienie po prostu zwala z nóg...

 

Zdjęcia gotowego dzieła:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze podaję link do dyskusji, którą rozpocząłem w dziale PC Audio:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze podaję link do dyskusji, którą rozpocząłem w dziale PC Audio:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Playerek rewelka - gratuluje - i prosze tez o posta w temacie o Malinie w dziale PC audio - wszyscy na pewno z ciekawoscia go przeczytaja! Super:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 11 miesięcy temu...

Jakby ktoś był zainteresowany to mam na sprzedaż wszystkie elementy omawianego tutaj systemu audio.

Jak to - zmiana? Co się spodobało bardziej??? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że dopiero teraz odpowiadam. Kupiłem zestaw SONOS... Kompromitacja wiem, ale mi odpowiada a brzmienie jest zaskakująco dobre. Tylko proszę - jak ktoś chce się wypowiedzieć na ten temat to niech chociaż ma za sobą jakikolwiek odsłuch tego sprzętu :)

A może słoń nadepnął mi na ucho :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że dopiero teraz odpowiadam. Kupiłem zestaw SONOS... Kompromitacja wiem, ale mi odpowiada a brzmienie jest zaskakująco dobre. Tylko proszę - jak ktoś chce się wypowiedzieć na ten temat to niech chociaż ma za sobą jakikolwiek odsłuch tego sprzętu :)

A może słoń nadepnął mi na ucho :)

Slon nadepnal Ci na ucho ;)

 

Jeszcze sie nawrocisz ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Czytałem ten post jak dobry kryminał , u mnie wybrany Roksan k3 plus kef r900 ... i teraz taki zaskakujący koniec?? Wygląda na to że muszę spróbować jeszcze tego :)) Jaki zestaw kupiłeś ?? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.