Skocz do zawartości
IGNORED

Cieplo grajaca Polska konstrukcja z mocnym basem do 10k


David_65062

Rekomendowane odpowiedzi

Jak chyba wszystkim juz wiadomo, Polskie manufaktury wytwarzaja wyskoiej jakosci produkty czesto porownywalne lub zostawiajace w tyle znane, duze marki segmentu Hi-Fi. Poszukuje kolumn z dobra podstawa basowa do pomieszczenia 28m/kw. Lubie gesty, cieply nawet bym powiedzial troszke misiowaty dzwiek. Mam swiadomosc ze duzo zalezy od elektroniki ale mimo wszystko wierze, ze kazda kolumna ma troszke inny charakter brzmienia. Pod uwage biore Studio 16Hz Minas Anor, Wigg Art Enzo oraz Audio Academy Rhea.

Czy ktos z Was mial okazje odsluchac i porownac wszystkie te kontrukcje? Jak wypadaja w porownaniu ze soba?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

problem polega na tym, jak znaleźć salon, który ma wszystkie 3. Mi się nie udało, więc nigdy nie słuchałem ich w tych samych warunkach. A wiadomo, jaką wartość mają takie wrażenia.

 

Mogę tylko napisać, że miałem wrażenie, że najlepszą, najrówniejszą konstrukcją jest Studio 16h, 2. AA, 3. Wigg Art (ale to już minimalnie). Przewagą Studio 16h jest też znakomity osobisty kontakt z właścicielem marki i autorem kolumn. Wiem od posiadaczy, że bezpośredni kontakt jest zdecydowanie najlepszą opcją pod każdym względem że tak powiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chyba wszystkim juz wiadomo, Polskie manufaktury wytwarzaja wyskoiej jakosci produkty czesto porownywalne lub zostawiajace w tyle znane, duze marki segmentu Hi-Fi. Poszukuje kolumn z dobra podstawa basowa do pomieszczenia 28m/kw. Lubie gesty, cieply nawet bym powiedzial troszke misiowaty dzwiek. Mam swiadomosc ze duzo zalezy od elektroniki ale mimo wszystko wierze, ze kazda kolumna ma troszke inny charakter brzmienia. Pod uwage biore Studio 16Hz Minas Anor, Wigg Art Enzo oraz Audio Academy Rhea.

Czy ktos z Was mial okazje odsluchac i porownac wszystkie te kontrukcje? Jak wypadaja w porownaniu ze soba?

 

Cześć

Fajnie, że są ludzie, którzy lubią polskie audio.

Słuchałem Wig Artów Arvil u siebie w domu, Enzo na AS. To świetne kolumny, warto się nimi zainteresować. Mają bardzo dobry, przejrzysty, szybki bas, to może być ich siła.

 

Polecam gorąco kolumny manufaktury RLS - robią kapitalne głośniki, podłogówki dobierzesz do swojego pokoju.

 

Zwróć uwagę na Avcon. Testowałem ich duże monitoru Avalanche:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Niedługo Przemek wprowadza nowy model wolnostojący, też będzie na testach. Budżet wyższy, ale można się targować :-)

 

AA Rhea - też całkiem fajne kolumny

 

Zwróć jeszcze uwagę na ESA i Pylona.

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<p>Posluchaj kolumn od Impuls Audio, basu nie powinno brakowac a do tego barwa, nasycenie, plastyka. Kontakt z producentem bardzo dobry, nie ponosisz kosztow wysylki kolumn (w obie strony). No i zebrala sie calkiem pokazna ilosc swietnych kolumn do sprawdzenia. Powodzenia w znalezieniu swojego brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że tak trudno spotkać polskie kolumny w salonach audio i to nawet w dużych miastach. Np. w takim Poznaniu nie posłucham ani Audio Academy ani Studio 16hz, a też bardzo jestem ciekawy produktów tych producentów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam SA30 + Tannoy Revolution XT 8F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że tak trudno spotkać polskie kolumny w salonach audio i to nawet w dużych miastach.

 

I bardzo dobrze, że nie ma tych kolumn powrzechnie w salonach ...

Gdyby tak było ich cena musiała by być skalkulowana conajmniej o 30-40% więcej niż teraz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chyba wszystkim juz wiadomo, Polskie manufaktury wytwarzaja wyskoiej jakosci produkty czesto porownywalne lub zostawiajace w tyle znane, duze marki segmentu Hi-Fi. Poszukuje kolumn z dobra podstawa basowa do pomieszczenia 28m/kw. Lubie gesty, cieply nawet bym powiedzial troszke misiowaty dzwiek. Mam swiadomosc ze duzo zalezy od elektroniki ale mimo wszystko wierze, ze kazda kolumna ma troszke inny charakter brzmienia. Pod uwage biore Studio 16Hz Minas Anor, Wigg Art Enzo oraz Audio Academy Rhea.

Czy ktos z Was mial okazje odsluchac i porownac wszystkie te kontrukcje? Jak wypadaja w porownaniu ze soba?

Napisz wprost, że chcesz kolumn ocieplających, z misiowatym dźwiękiem, a nie jakieś bajki o dobrym Hi-fI. Dobre kolumny nie maja"misiowatego dźwięku" tylko grają wiernie to co na płycie.

 

 

Polecam gorąco kolumny manufaktury RLS - robią kapitalne głośniki, podłogówki dobierzesz do swojego pokoju.

 

To dobra firma, robiąca dobre kolumny, ale kolega nie szuka dobrych kolumn, tylko "misiowatych" przymulaczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Posłuchaj Pylon Audio Diamond 25 - to bardzo okrągłe granie z mocarnym basem.. ale nie zbyt misiowatym.. góra jest rozdzielcza, ale odrobinę w tle.. to idealna konstrukcja do długachnych niemęczących odsłuchów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie narzucajmy swoich estetyk innym, każdy słucha jak lubi :-)

To znaczy na czym moje "narzucanie innym" polega? x-P Przyłożyłem mu lufę do głowy i powiedziałem "słuchaj sk... neutralnych kolumn bo Ci łeb odstrzelę" ? :) Litości. NIC mu nie pisałem w stylu " nie kupuj tego co chcesz". Za to Tobie zarzucam nieumiejętność czytania ze zrozumieniem i nadinterpretację rzeczywistości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

David_65062 a z czym te kolumny będą grały? Z Onkyo TX-8270 , którego masz w podpisie?

 

Jeśli chodzi o Minas Anor III 2,5 lub IV to nie są one misiowate. Jest ciepła, barwna średnica, ale całości brzmienia nie nazwałbym misiowatym. Wersja III 2,5 jest trochę łagodniejsza na górze. Bas jest adekwatny do wielkości kolumny. Jeśli lubisz mocniejsze uderzenie to możesz rozważyć Minasy 3-drożne z 8 calowym głośniku scan speaka na basie. Tylko jakby to miało grać z tym Onkyo to będzie lipa.

 

Dość miękkim misiowatym basem grają Pylony Diamond 28. Możesz posłuchać może się spodobają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Nie uważam co do zasady Studio 16h do kolumn misiowatych, a do znakomitych, oczywiście nie słuchałem wszystkich modeli. To jedne z lepszych kolumn, jakie poznałem. AA i Pylonom bliżej do tej granicy i są niżej w moim rankingu, Wigg Arty może i są za ciepłe, najkrócej ich słuchałem, w 1 zestawieniu, ciężko powiedzieć.

 

Studio 16h wg mnie to rekomendacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy na czym moje "narzucanie innym" polega? x-P Przyłożyłem mu lufę do głowy i powiedziałem "słuchaj sk... neutralnych kolumn bo Ci łeb odstrzelę" ? :) Litości. NIC mu nie pisałem w stylu " nie kupuj tego co chcesz". Za to Tobie zarzucam nieumiejętność czytania ze zrozumieniem i nadinterpretację rzeczywistości.

Ryba lufa - był taki kawałek Janerki :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz wprost, że chcesz kolumn ocieplających, z misiowatym dźwiękiem, a nie jakieś bajki o dobrym Hi-fI. Dobre kolumny nie maja"misiowatego dźwięku" tylko grają wiernie to co na płycie.

Nie spinaj sie tak kolego. Szukam dobrych kolumn dla siebie ale jak wiadomo, dla jednego dobre sado, dla drugiego maso. Napisalem jaki dzwiek mi odpowiada i to wszystko. Zwykla subiektywna ocena. Chodzilo mi tez o porownanie tych konstrucji.

 

David_65062 a z czym te kolumny będą grały? Z Onkyo TX-8270 , którego masz w podpisie?

Na ta chwile niestety tak, ale nie na dlugo. Docelowo bedzie Roksan Kandy K3 lub Vincent 237 oraz Tidal przez Bluesound Node

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość miękkim misiowatym basem grają Pylony Diamond 28. Możesz posłuchać może się spodobają.

Z tym to bym się nie zgodził, przynajmniej nie do końca. W odpowiedniej aplikacji potrafią zagrać całkiem równo i szybko. Ja przynajmniej w ostrej napier.... Typu Prodigy nie odczuwam niedosytu. Bas też nadąża. Może nie jest z gatunku tych twardych jak decha ale ma kontrolę i bardzo miło nisko schodzi co osobiście bardzo lubię. W ich przypadku jedną z kluczowych rzeczy jakiej potrzebuja jest konkretny piecyk. Z K3 jest bardzo dobrze. Z Atoll IN 100 SE byla porażka. Pokój 30m.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie spinaj sie tak kolego. Szukam dobrych kolumn dla siebie ale jak wiadomo, dla jednego dobre sado, dla drugiego maso. Napisalem jaki dzwiek mi odpowiada i to wszystko. Zwykla subiektywna ocena. Chodzilo mi tez o porownanie tych konstrucji.Na ta chwile niestety tak, ale nie na dlugo. Docelowo bedzie Roksan Kandy K3 lub Vincent 237 oraz Tidal przez Bluesound Node
Roksana nie znam, ale oby z Vincentem tego misiowatego basu już nie było za dużo.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chyba wszystkim juz wiadomo, Polskie manufaktury wytwarzaja wyskoiej jakosci produkty czesto porownywalne lub zostawiajace w tyle znane, duze marki segmentu Hi-Fi. Poszukuje kolumn z dobra podstawa basowa do pomieszczenia 28m/kw. Lubie gesty, cieply nawet bym powiedzial troszke misiowaty dzwiek. Mam swiadomosc ze duzo zalezy od elektroniki ale mimo wszystko wierze, ze kazda kolumna ma troszke inny charakter brzmienia. Pod uwage biore Studio 16Hz Minas Anor, Wigg Art Enzo oraz Audio Academy Rhea.

Czy ktos z Was mial okazje odsluchac i porownac wszystkie te kontrukcje? Jak wypadaja w porownaniu ze soba?

Nie jestem pewny czy naprawdę chcesz ciepłe kolumny ale te poniżej zapewniają delikatną górę bez wyostrzeń

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Na ta chwile niestety tak, ale nie na dlugo. Docelowo bedzie Roksan Kandy K3 lub Vincent 237 oraz Tidal przez Bluesound Node

jeśli możesz polecam spróbować Caspiana, ale końcówek mocy, nawet tych starszych. Wg mnie końcówki grają zauważalnie lepiej od integr, gdzieś czytałem że pre Roksanów lekko degraduje dźwięk. Tego nie wiem, ale miałem integry, mam końcówkę m-1 - jest różnica wg mnie, jest dalej barwa itp., ale nie ma już tego lekkiego...hmm...."zwolnienia" powiedzmy, umuzykalnienia do przesady, wszystko jest w punkt, dla mnie bomba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli możesz polecam spróbować Caspiana, ale końcówek mocy, nawet tych starszych. Wg mnie końcówki grają zauważalnie lepiej od integr, gdzieś czytałem że pre Roksanów lekko degraduje dźwięk. Tego nie wiem, ale miałem integry, mam końcówkę m-1 - jest różnica wg mnie, jest dalej barwa itp., ale nie ma już tego lekkiego...hmm...."zwolnienia" powiedzmy, umuzykalnienia do przesady, wszystko jest w punkt, dla mnie bomba

Znowu dzisiaj przyznaje rację. K3 Z trafionym przedwzmacniaczem wyskakuje na wyższy poziom. Integra gra "grzecznie", lekko dosładza średnie, zaokragla bas. U mnie kiedy jako przedwzmacniacz gra Audio GD NFB28 mam bardzo równe, dynamiczne granie bez śladów ocieplenia. Żaden zakres nie wychodzi przed szereg. Na pierwszym miejscu jest genialna scena, krystaliczne wybrzmienia. Nie umiem tego opisać ale chodzi o to że duża przyjemność sprawia słuchanie wszystkich najmniejszych detali. Przy tym mam zachowaną całkiem fajna barwę, wokale brzmią co najmniej przekonująco. Rozpisałem się nie na temat Ale właśnie słucham Lany del Red i mi się udzieliło:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

U mnie kiedy jako przedwzmacniacz gra Audio GD NFB28 mam bardzo równe, dynamiczne granie bez śladów ocieplenia

u mnie pre przed końcówką m-1 jest Black Dragon i od kiedy mam to połączenie pierwszy raz czuję "przedsionek" high-endu powiedzmy (tego co może być wyżej), a cena końcówki śmieszna. Idealne, równe granie. Dlatego to napisałem. Uważam, że można mieć świetny dźwięk za małe pieniądze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie pre przed końcówką m-1 jest Black Dragon i od kiedy mam to połączenie pierwszy raz czuję "przedsionek" high-endu powiedzmy (tego co może być wyżej), a cena końcówki śmieszna. Idealne, równe granie. Dlatego to napisałem. Uważam, że można mieć świetny dźwięk za małe pieniądze

Właśnie High-end ;). Na szczęście nie ma granic , umownych progów cenowych. Ktoś mnie podliczy, zaśmieje się i powie -możesz sobie pomarzyć. A ja wiem że mam już tu i teraz swój prywatny :)). Na forum zaglądam bardziej z nudów i ponieważ coś mogę podpowiedzieć. Żadnych zmian na najbliższe 2-3 lata.

Pamiętasz może jak mnie namawiałeś na Dragona, nie słuchałem go do tej pory ale mam przeczucie że i tak dobrze wybrałem dla siebie.;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Właśnie High-end ;). Na szczęście nie ma granic , umownych progów cenowych. Ktoś mnie podliczy, zaśmieje się i powie -możesz sobie pomarzyć. A ja wiem że mam już tu i teraz swój prywatny :)). Na forum zaglądam bardziej z nudów i ponieważ coś mogę podpowiedzieć. Żadnych zmian na najbliższe 2-3 lata.

Pamiętasz może jak mnie namawiałeś na Dragona, nie słuchałem go do tej pory ale mam przeczucie że i tak dobrze wybrałem dla siebie.;)

mam podobnie, jakieś rozpraszacze na pierwsze odbicie fal tylko chcę dołożyć i też uważam, że mam swój hi-end. Audio-gd to też świetny dac, a co ważne oba świetnie sprawdzają się jako pre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas masz dostępne do wypożyczenia Minas Anory,

I polecam skorzystać. Zgadzam się jednak z przedmówcami że na pewno nie są aż tak misiowe jak wynika z Twojego postu :)

My pożyczymy Ci jedne, koledzy z branży pozostałe i masz w domu najlepszą opcję porównań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.