Skocz do zawartości
IGNORED

Dac z telefonem gra ze Spotify?


ElMariachi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taką zagwostkę - od jakiegoś czasu zastanawiam się już bardzo poważenie nad Dac do swojego zestawu (PMA-720AE). Wybór raczej pada na CA Dacmagic plus (choć jeszcze myślałem o Denonie da-300usb, ale nie mogę znaleźć opinii użytkowników, a na takich by mi najbardziej zależało - może ktoś, coś?), przy jeszcze pewnej otwartości na Arcam irDac'a.

Ale, ale... generalnie chodzi mi o to, aby cały mój zestaw obsługiwał Spotify z którego korzystam jednak najczęściej.

No i pytanie, czy nie używając komputera, a tylko telefonu (Samsung A5) jest jakaś możliwość słuchania muzy w tym zestawie? Po przez wyjście miniUSB czy jednak tylko jack? Czy to w ogóle da radę?

 

Wcześniej się zastanawiałem nad jakimś strumieniowcem jeszcze, ale jednak wolę na początek kupić ciut lepszy Dac, a w tej wersji na razie finanse nie pozwolą na zakupienie dodatkowego pudełka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz jakieś proste rozwiązanie z obsługą Spotify to zwróć uwagę na Gramofon.

Jedyny minus to brak wyjścia cyfrowego ale w końcu mówimy o Spotify...

Telefon będziesz wpinał, odpinał itd.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuj się Chromecastem Audio (koszt 150-200 pln(. Bedzie Ci robił za transport do DACa (ma wyjście optyczne). Z telefonu, z aplikacji Spotify będziesz kontrolował stream z chromecasta.

 

Ewentualnie inna opcja to np Malina z dedykowanym DACiem (wtedy nie podłączysz aktualnego CD) lub kupisz kartę pokruju ifiberry digi + (Pro) i dalej DAC zewnętrzny. Cały wątek o Malinie znajdziesz w dziale PC Audio. Tam też znajdziesz wątek o Daphile, który uruchomisz na terminalu za 50-200 złotych i po USB podłączysz do zewnętrznego DAC.

 

Jeszcze inna opcja to kup odtwarzacz sieciowy z opcją Spotify Connect.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cambridge Audio Stream Magic 6.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też myślałem o czymś w jednym pudełku i również podglądałem Cambridge Audio Stream Magic 6, ale niestety budżet nieosiągalny... Zatem myślałem o DNP-720AE, ale ktoś pisał, że to tylko ładna obudowa i tak zewnętrzny dac zmieni wszystko. Więc wydawać prawie 2k na samo pudełko dla Spotify trochę mnie zniechęciło...

 

@Osiek - ale jak widzę, Chromecast Audio ma na wyjściu tylk miniJacka, choć ogólnie to urządzonko to ciekawa sprawa.

Temat maliny muszę zgłębić, bo już się gdzieś na nią natknąłem wcześniej tylko nieogarniam systemu połączeń, jestem dość "zielony" w tych klockach.

@William - gramofon to tez ciekawa opcja, thx, ale widzę, że to w zasadzie podobna opcja do chromecast Audio. I chyba ma też tylko wyjście miniJacka..?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

@Osiek - ale jak widzę, Chromecast Audio ma na wyjściu tylk miniJacka, choć ogólnie to urządzonko to ciekawa sprawa.

 

Akurat tu jesteś w błędzie. Wyjście minijack jest równocześnie wyjściem cyfrowym mini-toslink. Wiem, bo mam Chromecasta Audio podłączonego do amplitunera kablem optycznym.

 

Wysłane z mojego SHIELD Tablet K1 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chromecast nie obsługuje gapless, robi przerwę rzędu ułamka sekundy między utworami. Wystarczy, żeby spowodować wstrzymanie oddechu ;)

 

Poza tym Chromecast nie obsługuje DLNA czy Airplay. Można do Chromecast wysyłać muzykę z telefonu, ale to nie jest ta wygoda co serwer DLNA.

 

W sumie jedyna zaleta to niska cena. I technicznie też jest w porządku, na poziomie CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Chromecasta - jak dla mnie jest to urządzenia bez wad. Podłączyłem toslinkiem pod Hegla HD 10 i jest miodzio. Taka frajda za 135 zł. Z tym, że ja nie odtwarzam gapeless, nie wykorzystuję do DLNA. U mnie robi głównie za źródło pod Tidala HiFi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." - S.Lem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij jeszcze na coś takiego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie wiem jak to funkcjonuje w praktyce ale może mieć potencjał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie odtwarzałeś płyty z koncertu?

 

Kiedyś człowiek na kaseciaku słuchał i brak gapless nie przeszkadzało.

Ja akurat koncertów teraz nie słucham a jak już ponieważ mam parę to puszczam z CD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej popatrz na coś takiego :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

wyjście cyfrowe i analogowe ,

wbudowany dac na sabre ,

radio internetowe ( tune in , pandora , vtuner), spotify , tidal i inne

obsługa dysków w sieci lokalnej , wszystko za pomocą przyjaznej aplikacji ( ios, android ) i jeszcze atrakcyjna cena tylko trzeba się potargować .

 

A jak to za mało to model m 30, trochę droższy ma jeszcze pilota i obsługę pamięci usb , jest jeszcze tańsza wersja przypominająca chromecasta

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wcześniej się zastanawiałem nad jakimś strumieniowcem

 

Sam coś takiego używam do drugiej strefy w sypialni i jest bardzo wygodne z przyzwoitą jakością dźwięku w dodatku bardzo funkcjonalne , slip i budzik, łączy się po lanie lub wi -fi co można dodatkowo wykorzystać jako ruter np. do sieci gościnnej .

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej popatrz na coś takiego :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dzięki! Kurcze, fajnie to wygląda, ale... właśni kilka minut temu kupiłem Chromecasta w końcu, bo znalazłem za 169 zetów.

Tak chyba bym się zdecydował... :)

 

 

A swoją drogą, wrócę jeszcze do podpytania z samego początku, szczególnie jeśli wybór już padł właśnie Chromecasta, choć nie wiem czy to ma tu większe znaczenie...

A mianowicie jaki DAC byście wybrali do PMA-720AE z Dali Zsensorami 5 - ja tak jak pisałem waham się pomiędzy CA Dacmagic Plus, a Arcamem irDac'iem. Jeszcze się zastanawiałem nad Denonem DN-300USB ale nie mogę znaleźć żadnych opinii poza testami.

Myślałem też nad V90, ale tam jest jedno wejście optyczne mniej niż potrzebuję...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ile masz do wydania??Tak to można gdybać

 

Rega Dac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Całkowicie Cię zadowoli

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ile masz do wydania??Tak to można gdybać

 

Rega Dac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Całkowicie Cię zadowoli

 

Tak do 1600 max 2000. Tak więc Twoja propozycja jest w moim zasięgu :D

 

hmm... teraz doczytałem, że tylko używana, bo nowa trochę wystaje ponad :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem długi czas strumieniowca az skończyłem z terminalem HP na którym zainstalowałem Daphile + M2Tech Hiface DAC.

Zmieniłem po trzech latach na Chromecasta. Polecam jako budżetową opcję a zaoszczędzone środki lepiej przeznaczyć na dobrego DAC'a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też myślałem o czymś w jednym pudełku i również podglądałem Cambridge Audio Stream Magic 6, ale niestety budżet nieosiągalny... Zatem myślałem o DNP-720AE, ale ktoś pisał, że to tylko ładna obudowa i tak zewnętrzny dac zmieni wszystko. Więc wydawać prawie 2k na samo pudełko dla Spotify trochę mnie zniechęciło...

 

Uzywanego CASM6 kupisz w cenie 400-450 Euro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co byście powiedzieli na coś takiego? :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co byście powiedzieli na coś takiego? :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jak już to lepiej dołożyć do Yamaha wxc50 streamer plików Dlna,spotify,tidal,dezeer radio internetowe.Jedno wejście optyczne.

Apka śmiga na Adnku jak przecinak

 

Miałem na odsłuch w domu ale trafił się lepszy używany Pathos i jego kupiłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już to lepiej dołożyć do Yamaha wxc50 streamer plików Dlna,spotify,tidal,dezeer radio internetowe.Jedno wejście optyczne.

Apka śmiga na Adnku jak przecinak

 

Miałem na odsłuch w domu ale trafił się lepszy używany Pathos i jego kupiłem.

no tak, ale to DAC'iem typowym nie jest...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAC potrzebuję do poprawy dźwięku, głównie do podłączenia TV i Streamera. Yamaha tego nie załatwi, a z tego co czytałem to PMA720 tak naprawdę sam wymaga DAC'a

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę Cie namawiał ale odsłuchy i odsłuchy

Yamaha w tej cenie wymiata,jest jeszcze Pionek n50a ale on nie moze pracowac jako pre amp.

 

Yamaha zas to dziecko z 2016r czyli technologicznie sam wiesz.

 

W uk £299 a uzywke Pathosa dostalem za £450 ale Pathos no inna bajka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Podzielę się wrażeniami po zabawie z Chromecastem:

 

Podłączenie - zabawnie proste i szybkie!

Super sprawa jeśli chodzi o włączanie w aplikacjach urządzenia - jeden klik i już działa! Prostota i funkcjonalność opanowana do perfekcji.

Niestety nie da się tak dobrego powiedzieć o jakości dźwięku - ale pamiętając w porównaniu oczywiście do innych źródeł jakie mam, czyli DCD520, PC,TV i radio.

Sam Chromecast spłaszczał wszystko co możliwe tworząc przy ostrych kawałkach taką miazgę, że człowiek zwyczajnie się męczył po kilku minutach. Przepuszczenie tego przez DAC'a dało w zasadzie niewiele, poza delikatnym oczyszczeniem dźwięków. Różnica na tyle niezauważalna, że gra nie warta świeczki z DAC'iem.

Co ciekawe te same kawałki puszczane ze Spotify z innych źródeł lecą po 96 khz, a puszczone przez Chromecasta idzie na 44. teraz ciekaw jestem czy CA wyświetla 44.1 bo tak idzie, czy wyświetla 44.1 nawet kiedy jakość jest jeszcze niższa, ale świeci się 44.1 bo nie ma niższej diody.

Chromecast + Dacmagic 100 w stosunku do chromecasta po analogu - różnica jest tak delikatna, że tej słabości przesyłu nie podnosi jednak do wartości zadowolenia.

 

Tak więc zostawiam jednak chromecasta, ale dla syna do jego zestawiku do odgrywania muzy ze smarfona, a sam szukam czegoś jednak dalej, czegoś co aż tak strasznie nie będzie zawężało i spłaszczało odsłuchu.

Coś ktoś powie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm...trochę dziwię się temu, co napisałeś. U mnie chromecast robi jako źródło w połączeniu z Heglem HD 10. Całość współpracuje z Yaqinem MC10L S16Hz Mimo IIIs. Nie odczuwam spłaszczenia sceny, w porównaniu do innych źródeł. Powiedziałbym, że taka kombinacja jest mocno konkurencyjna dla cd denona, po lampizacji...w niektórych aspektach może nawet lepsza - pięknie wybrzmiewa wokal Katie Melua w "Spider's web", tony niskie jakby lepiej kontrolowane. Może u Ciebie jest to kwestia doboru DAC'a? Miałem na wypożyczeniu Dacmagica 100 i...najoględniej nie powalał.

Zapomniałem dodać, że słucham wyłącznie Tidala HiFi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." - S.Lem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm...trochę dziwię się temu, co napisałeś. U mnie chromecast robi jako źródło w połączeniu z Heglem HD 10. Całość współpracuje z Yaqinem MC10L S16Hz Mimo IIIs. Nie odczuwam spłaszczenia sceny, w porównaniu do innych źródeł. Powiedziałbym, że taka kombinacja jest mocno konkurencyjna dla cd denona, po lampizacji...w niektórych aspektach może nawet lepsza - pięknie wybrzmiewa wokal Katie Melua w "Spider's web", tony niskie jakby lepiej kontrolowane. Może u Ciebie jest to kwestia doboru DAC'a? Miałem na wypożyczeniu Dacmagica 100 i...najoględniej nie powalał.

Zapomniałem dodać, że słucham wyłącznie Tidala HiFi.

 

Jeśli chodzi podłączenie samego Chromecasta to ogólnie rzecz biorąc jest bardzo kiepsko przy moim PMA720.

Jeśli chodzi o DAC'a to by wiele wyjaśniało... mam właśnie CA Dacmagica 100. Niemniej jednak jak podłączam PC i po USB słucham dokładnie tego samego co przed chwilą przez Chromecasta to jest niebo, a ziemia. Jest to może nie zupełnie inne granie, ale dużo czystsze, z większą głębią i przestrzenią i ładniejszymi dołami, ale kontrolowanymi...

I co tu począć dalej... hmmm...

hmmm... to trochę by to wyjaśniało...

 

A wczoraj jeszcze testowałem różnice pomiędzy Spotify i Tidalem HiFi i powiem szczerze, że po godzinie zabawy z tymi samymi kawałkami stwierdziłem (żona potwierdziła ;) ), że Spotify w wer., premium oczywiście, ma ciut lepszy odsłuch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było, gdybyś mógł sprawdzić chromecasta w konfiguracji z innym DAC'iem. Powiem Ci, że chromecast gra przeciętnie bezpośrednio z dziury. Ale jest wg mnie granie lepsze, od np. zintegrowanych kart dźwiękowych, czy nawet Audigy 4, która siedzi w moim kompie. Po puszczeniu sygnału toslinkiem przez DAC'a , to tak naprawdę on odpowiada za sygnał analogowy, który trafia do wzmacniacza. Ważna jest jeszcze jakość odtwarzanego pliku - Tidal HiFi, to nie jest co prawda Hi-Res, ale do codziennego, nieangażującego słuchania w zupełności wystarczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." - S.Lem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, uświadomcie mnie w jaki sposób Yamaha wxc 50 obsługuje Tidala..niby dali wersje premium 3 miesiące free ( oczywiście musisz podać dane swoje i karty by jak zapomnisz wrzucili ci abonament z miejsca), ale nie ma tutaj tego w apkach.

 

Drugie laickie pytanie - podłączać ją przez pre out czy rca?

Idzie sygnał na kontroler pasywny a dalej do aktywnych monitorów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było, gdybyś mógł sprawdzić chromecasta w konfiguracji z innym DAC'iem. Powiem Ci, że chromecast gra przeciętnie bezpośrednio z dziury. Ale jest wg mnie granie lepsze, od np. zintegrowanych kart dźwiękowych, czy nawet Audigy 4, która siedzi w moim kompie. Po puszczeniu sygnału toslinkiem przez DAC'a , to tak naprawdę on odpowiada za sygnał analogowy, który trafia do wzmacniacza. Ważna jest jeszcze jakość odtwarzanego pliku - Tidal HiFi, to nie jest co prawda Hi-Res, ale do codziennego, nieangażującego słuchania w zupełności wystarczy.

Właśnie mam zamiar jeszcze potestować inne rozwiązania jeśli chodzi o Daci bo po lekturze tego forum widzę, że możliwości są ... nieograniczone ... - poza budżetem :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.