Skocz do zawartości
IGNORED

Anti Loudness War Plugin (VST) - foobar2000


Tal

Rekomendowane odpowiedzi

fan

piszesz ?

czytasz ?

1. post wcześniej była odpowiedź

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mylisz się czy zastosowanie filtra dolnozaporowego czy dolnoprzepustowego efekt jest taki sam czyli beznadziejny i to są fakty poparte u mnie realnym sprawdzaniem tego dokładnie stosując podane przez ciebie wartości uzyskuję się dzwięk praktycznie z basami tak jakby były wycięte soprany (:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mylisz się czy zastosowanie filtra dolnozaporowego czy dolnoprzepustowego efekt jest taki sam czyli beznadziejny i to są fakty poparte u mnie realnym sprawdzaniem tego dokładnie stosując podane przez ciebie wartości uzyskuję się dzwięk praktycznie z basami tak jakby były wycięte soprany (:

 

Czyli za trudne. Przepraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek to o czym ty piszesz to całkowicie inny filtr i rzeczywiście podnosi wartości szczytowe a przepraszam ciebie ale to nie moja wina że nie rożróżniasz filtru górnoprzepustowego od dolnozaporowego (; A żeby to zadziało to trzeba ustawić odcięcie na 50 Khz!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem w jaki sposób różnią się ReLife i Perfect Declipper wpływem na obrabiany sygnał. Na wykresach pokazana jest różnica pomiędzy sygnałem oryginalnym (przed korekcją) i skorygowanym.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolejno od góry: ReLife poziom 1, ReLife poziom 3, sygnał oryginalny.

 

post-7706-0-55205800-1505733960_thumb.png

A tak działa Perfect Declipper. W programie wyłączone wszystkie funkcje poza modułem Declipper ustawionym na obróbkę tylko szczytów pików. Widoczne piki to są przerywniki wstawiane przez program w wersji demo. Program perfekcyjnie usuwa słyszalne jako trzaski wady przesterowania, nie wprowadzając zmian w pozostałych fragmentach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie moja wina że nie rożróżniasz filtru górnoprzepustowego od dolnozaporowego

 

Ty odróżniasz? Ciekawe. Podasz parę różnić?

 

A żeby to zadziało to trzeba ustawić odcięcie na 50 Khz!

 

Nie znam jednostki Khz, czy chodzi o kHz? Jakiego filtra, przy jakiej częstotliwości próbkowania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czepiaj się Przemek mojej drobnej pomyłki jeżeli chodzi o kHz bo pisałem na szybko a ty nie masz argumentów i dlatego się czepiasz drobnych moich pomyłek ja rożrózniam bo stosuję filtr HPF a nie

DLP!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czepiaj się Przemek mojej drobnej pomyłki jeżeli chodzi o kHz bo pisałem na szybko a ty nie masz argumentów i dlatego się czepiasz drobnych moich pomyłek ja rożrózniam bo stosuję filtr HPF a nie

DLP!

 

Filtr górnoprzepustowy, (ang. high-pass filter) – (nazwy: filtr dolnozaporowy, low-cut filter, bass-cut filter, nie są prawidłowe, nie występują w litaraturze[1][2]) układ elektroniczny bądź algorytm, który przepuszcza sygnały sinusoidalne oraz składowe widmowe złożonych sygnałów o częstotliwościach powyżej określonej częstotliwości granicznej, a tłumi składowe leżące poniżej tej częstotliwości.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

I ustawiasz filtr HPF na 50kHz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to skoro nie są prawidłowe to dlaczego sam użyłeś ich we wcześniejszych postach.Przemek przestań się czepiać tylko sam sprawdz te ustawienie to zobaczysz ale OSTRZEGAM I TAK ZA DUŻEGO SKOKU DR TO NIE MA NAJWIĘCEJ JEŻELI JUŻ TO 2-3 DB NIE WIĘCEJ!

 

A TAK A PROPO TO NIE WIESZ ŻE W WIKIPEDI TO KAŻDY MOŻE COŚ NAPISAĆ NAWET GIMBUS!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to skoro nie są prawidłowe to dlaczego sam użyłeś ich we wcześniejszych postach.Przemek przestań się czepiać tylko sam sprawdz te ustawienie to zobaczysz ale OSTRZEGAM I TAK ZA DUŻEGO SKOKU DR TO NIE MA NAJWIĘCEJ JEŻELI JUŻ TO 2-3 DB NIE WIĘCEJ!

 

A TAK A PROPO TO NIE WIESZ ŻE W WIKIPEDI TO KAŻDY MOŻE COŚ NAPISAĆ NAWET GIMBUS!

 

W tym cytacie z wikipedii jest napisane, że jest to nieprawidłowe określenie, jednak ono funkcjonuje i to zwłaszcza w przypadku, jaki opisuję, czyli gdy zależy nam na wycięciu pasma poniżej. Po drugie, jak sam stwierdzasz, w wikipedii (i na forum) może pisać nawet gimbus, dlatego niekoniecznie chciałem akcentować fakt, że jest to nieprawidłowe określenie (bo funkcjonuje) tylko chciałem pokazać, że jest to synonim a nie, jak piszesz, "całkowicie inny filtr".

Co do efektu przesuwania fazy w zakresie najniższych częstotliwości i wpływie tego zjawiska na "DR" jest parę aspektów:

- typ zastosowanego filtru - filtr z liniową fazą nic albo prawie nic nie zmieni, zwykły filtr dużo, filtr minimalnofazowy trochę

- materiał, który obrabiamy - jak pisałem, do prób używam dodatkowo przesterowanego materiału z dużymi poziomymi kreskami w okolicy max i min, co może zwiększać wpływ

- dodatkowa obróbka - po filtrze czy to HPF czy wszechprzepustowym jak w ReLife można zastosować delikatny ekspander

- sposób pomiaru tego nieszczęsnego DR - ja mierzyłem wartość szczytową upewniając się, że nie doszło do przekroczenia "zera" oraz przedtem też sprawdzając, że RMS jest niezmieniony. Jeżeli dojdzie do przesterowania sygnału po obróbce, wynik może być zafałszowany

 

Mam prośbę - Twoje ostatnie cztery posty są całkowicie niemerytoryczne, pozbawione merytorycznych uwag, pełne inwektyw i bzdur. Proszę, zastanów się, co piszesz, albo nie pisz wcale, szkoda naszego czasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek i vicewersa twoje również są pozbawione sensu bo ja nie wiem o co my się w ogóle kłucimy no chłopie nie ma tematu.

Wiesz co ci powiem myślałem że jesteś w porządku ale ty jak większość próbujesz udowodnić jakieś swoje urojone rację więc prosiłbym ciebie żebyś też zastanowił się na tym co mówisz. Bo jeszcze propo tych filtrów to radzę ci nich nie stosować ponieważ w prowadzają olbrzymię zniekształcenia.Moje wcześniejsze obserwację były zbyt optymistyczne przy prawidłowych odsłuchach i pomiarach okazało się że nawet odcięcie z spozoru częstotliwości nie obecnych w materiale jak np. 50kHz powoduję zaburzenie równowagi tonalnej w nagraniu!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

można zastosować delikatny ekspander

 

Sprawdziłem działanie VST typu "waveshaper" (kształtowanie fali).

Są takie wtyczki w Reaperze i jest trochę podobnych wtyczek freeware z innych źródeł.

Ekspandowanie sygnału tą metodą nie odwróci skutków prawdziwej kompresji, ale rezultaty brzmieniowe może wydadzą się ciekawe osobom udręczonym przez loudness wars.

Przestrzegał bym tylko przed nadawaniem krzywej transferu kształtu litery "S", czyli dalszą jakby kompresją

 

FuncShaper.png

 

może to uszkodzić głośniki jeśli krzywa będzie nadana w skrajnym wygięciu.

Bezpieczne dla głośników jest tylko nadawanie kształtu odwróconego "S" (górne kolanko krzywej wygięte do dołu, dolne do góry), ale też bez przesady.

Lepiej wprowadzać zmiany na ściszonej do zera muzyce, i ostrożnie pogłaśnianiać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem działanie VST typu "waveshaper" (kształtowanie fali).

Są takie wtyczki w Reaperze i jest trochę podobnych wtyczek freeware z innych źródeł.

Ekspandowanie sygnału tą metodą nie odwróci skutków prawdziwej kompresji, ale rezultaty brzmieniowe może wydadzą się ciekawe osobom udręczonym przez loudness wars.

 

Wtyczki tego typu są ciekawe, ale nie mają praktycznie nic wspólnego z kompresorem czy jego przeciwieństwem. Wtyczki te zmieniają kształt przebiegu, natomiast zmiana dynamiki to zmiana obwiedni sygnału, a nie jego przebiegu. Ale bawić się można ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saturację można taką wtyczką symulować, spowodować zaokrąglenie szczytów sygnału.

Albo właśnie wprowadzać przeciwieństwo efektów z tej grupy, w jakimś stopniu.

 

Kształtowanie fali bywa jednak częścią zabiegów przy kompresji.

Mam na myśli ustawienie "soft knee" kompresora, mające dać stonowane zadziałanie po przekroczeniu progu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saturację można taką wtyczką symulować, spowodować zaokrąglenie szczytów sygnału.

Albo właśnie wprowadzać przeciwieństwo efektów z tej grupy, w jakimś stopniu.

 

Kształtowanie fali bywa jednak częścią zabiegów przy kompresji.

Mam na myśli ustawienie "soft knee" kompresora, mające dać stonowane zadziałanie po przekroczeniu progu.

 

No nie, soft knee nie ma nic wspólnego z przebiegiem, to tylko charakterystyka zmian nachylenia. Saturację i przester symulować można, i w sumie nawet teoretycznie można by odwrócić saturację. Ale kompresor i limiter działają, że tak powiem, "w dłuższym oknie czasowym" ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Dawno tutaj nie zaglądałem ale temat widzę jest kontynuowany i to bardzo dobrze bo nadal zmagam się z tą cholerną kompresją czyli lodness war.Podziędzkowania dla osób które mówią żeby szukać starych wydań udało mi się dorwać 4 płyty czyli remastery z lat 90 Gyllene tider.I to jest niebo a ziemia w porównaniu z tymi z 2000 któregoś.Pozdrowienia dla wszystkich w tym temacie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.