Skocz do zawartości
IGNORED

SOtM sMS-200 - transport plików USB


Elberoth
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)
2 minuty temu, barni napisał:

Ale co jest w SOTM skomplikowanego ? Uruchamiasz MPD na nim, które jest jedna z fabrycznych opcji i po prostu działa. Bez żadnego komputera, Roona czegokolwiek. Wystarczy appka Mconnect i DAC ?

Właśnie to miałem napisać, jeśli Sotm jest skomplikowany względem Daphile to ja jestem chiński uczony.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barni

Pewnie nie ma nic skomplikowanego (nic takiego nie napisałem), chodziło mi o ścieżkę do DAC, ale czy w takiej wersji jak piszesz zagra lepiej od Daphile? 

W Daphile mam wszystko w jednym komputerze jeżeli taki zrobię.

SOTM uciągnie dysk zewętrzny po USB? Jeżeli tak to jest opcja warta rozważenia.

 

20 minut temu, paul klacska napisał:

Właśnie to miałem napisać, jeśli Sotm jest skomplikowany względem Daphile to ja jestem chiński uczony.?

Jak wyżej:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez KotD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
7 minut temu, KotD napisał:

SOTM uciągnie dysk zewętrzny po USB? Jeżeli tak to jest opcja warta rozważenia.

 

Nie powinno być problemu, ale powiem ci szczerze, że nie sprawdzałem tego. Mam w obu przypadkach Synology, więc rozumiesz dlaczego nie posiadam zewnętrznego dysku na USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, paul klacska napisał:

S ja jestem innego zdania. Sotm to gotowiec. Wyciągasz z pudełka, wtyczka do prądu i śmiga. Wizualnie i praktycznie bije o klasę taką malinę. Pomyślałeś że nie wszyscy mają ochotę i czas by bawić się w malinę. Ja osobiście używałem malinę, wybrałem Sotma i nie żałuję. Niech każdy decyduje za siebie.

Jasne masz rację. Każdy ma swoją opinię.

Używasz SOTM'a jako ROON Bridge'a?

Ja zamiast SOTM'a wybrałem samego NUC'a z Roon'em. Na jakości dźwięku nie straciłem, funkcjonalności też. W moim przypadku pozostało kilka dobrych tysięcy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Może kiedyś też zrobię dyski sieciowe, ale na razie chcę najprostsze rozwiązanie z dyskiem SSD. 

Jeżeli nie byłoby to problemem, to czy mógłbyć sprawdzić czy SOTM uciągnie dysk zewnętrzny bez zailania po USB?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez KotD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Teraz, dfx5 napisał:

Jasne masz rację. Każdy ma swoją opinię.

Używasz SOTM'a jako ROON Bridge'a?

Ja zamiast SOTM'a wybrałem samego NUC'a z Roon'em. Na jakości dźwięku nie straciłem, funkcjonalności też. W moim przypadku pozostało kilka dobrych tysięcy.

 

A kto powiedział, że po USB jest gorzej? Ja tak nie uważam, sam mam podłączonego roon Rock-a po USB z DAC, który ma obsługę mqa. Chciałem kiedyś się dowiedzieć czy to mqa jest coś warte i tak zostało.?

Tak używam Sotma jako Roon bridge. 

4 minuty temu, KotD napisał:

Jeżeli nie byłoby to problemem, to czy mógłbyć sprawdzić czy SOTM uciągnie dysk zewnętrzny bez zailania po USB?

Jest problem, nie mam żadnego dysku zewnętrznego w domu. Nie używam , wiadomo dlaczego ???. Może ktoś inny ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie sprawdzisz bez podłączenia swojego dysku , bo dyski podłączane po USB mają różne pobory prądu - to nie jest w żaden sposób znormalizowane. Poza tym nawet jakby nie uciągnął to kupienie aktywnego huba USB 2.0 z zasilaniem za 40 zł jest naprawdę tak dramatycznym wydatkiem przy cenie SOTM-a ? ?

Poza tym to SOTM urządzenie, które ogarnia pliki "przy okazji". Stawianie go tylko do tego to bzdura, bo DLNA w sieci lokalnej można zrobić dowolnym NAS-em czy PC-tem. Analogocznie do Roona nie jest nic potrzebne, nawet NUC. Można go uruchomić na tym pececie z jakiego piszecie i też będzie działał. 

Aby budowanie systemu opartego na samym PC-cie z Roon miało sens trzeba doposażyć go w zasilanie liniowe, obudowę fanless i porządną kartę USB. Czy jak do tego setupu doliczycie koszt Roona wyjdzie taniej niż SOTM. Nie sądze ?

Poza tym polecam wszystkim polecam przeczytanie najpierw instrukcji obsługi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) bo mam wrażenie, że większość ludzi którzy go już posiadają też jej nie czytała.

Taka nasza cecha narodowa - wszystko wiemy najlepiej bo gdzieś coś czytałem, ktoś gdzieś coś napisał, kliknąłem i przypadkiem się udało więc  mogę robić za specjalistę ?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, barni napisał:

Tego nie sprawdzisz bez podłączenia swojego dysku , bo dyski podłączane po USB mają różne pobory prądu - to nie jest w żaden sposób znormalizowane. Poza tym nawet jakby nie uciągnął to kupienie aktywnego huba USB 2.0 z zasilaniem za 40 zł jest naprawdę tak dramatycznym wydatkiem przy cenie SOTM-a ? ?

Poza tym to SOTM urządzenie, które ogarnia pliki "przy okazji". Stawianie go tylko do tego to bzdura, bo DLNA w sieci lokalnej można zrobić dowolnym NAS-em czy PC-tem. Analogocznie do Roona nie jest nic potrzebne, nawet NUC. Można go uruchomić na tym pececie z jakiego piszecie i też będzie działał. 

Aby budowanie systemu opartego na samym PC-cie z Roon miało sens trzeba doposażyć go w zasilanie liniowe, obudowę fanless i porządną kartę USB. Czy jak do tego setupu doliczycie koszt Roona wyjdzie taniej niż SOTM. Nie sądze ?

Poza tym polecam wszystkim polecam przeczytanie najpierw instrukcji obsługi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) bo mam wrażenie, że większość ludzi którzy go już posiadają też jej nie czytała.

Taka nasza cecha narodowa - wszystko wiemy najlepiej bo gdzieś coś czytałem, ktoś gdzieś coś napisał, kliknąłem i przypadkiem się udało więc  mogę robić za specjalistę ?

 

 

Taki dysk z zasilaniem mam. Chodzi mi o wyeliminowanie dodatkowych zasilaczy.

O tym pisałem. Nie mam plików w sieci. Nie mam ciągle uruchomionego PC-ta.

Roona nie mam i na razie nie planuję. Komputer mam bardzo skoromny, na którym jest Daphile.

Na pewno przeczytam.

Bycie Polakiem, nie jest dla mnie priorytetem;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najchętniej przetestowałbym bez zakupu i dopiero zdecydował czy kupić ?

Tak zrobiłem z DAC, który zresztą Ty mi poleciłeś. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez KotD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co za problem kupic online i jak cos nie bedzie gralo to odeslac ???

Chyba jednak cos nie tak z Tym problemem. Po co tracic czas na forum jesli mozna samemu sprobowac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
5 minut temu, KotD napisał:

Najchętniej przetestowałbym bez zakupu i dopiero zdecydował czy kupić ?

Tak zrobiłem z DAC, który zresztą Ty mi poleciłeś. 

Jak chcesz coś poprawić, to sądzę że do tego Daca większą poprawę wniesie dobry konwerter i przesiadka na i2s niż zmiana samego playera.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gustard u16 to jest fajne i stosunkowo niedrogie rozwiązanie. Tylko nie z każdym dacem się dobrze dogaduje, z Audio Gd Master 7 miałem trzaski, teraz jest podłączony do daca w Yamaha 701 i jest ok. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś sposób na odtworzenie muzyki z Youtube oprócz Shairporta czyli emulacji Airport ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Zwykły w komplecie jest na 9V wg dokumentacji, niemniej w instrukcji do SBoostera jest
Please note: the sMS-200 Ultra is available in 12V and 9V. If you have the 9V-version please click here.
co sugeruje istnienie dwóch wersji. Wiec trzeba po prostu zobaczyć jaki jest w komplecie i pod to kupić liniowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.01.2021 o 14:41, blackromek napisał:

Panowie jak to właściwie jest z zasilaniem sotma , zasilacz liniowy na 9v czy 12v

W tej chwili nie spotykam już praktycznie wersji 12v, wszystkie są 9v. Jednak przez pewien czas były dostarczane zarówno jedne jak i drugie. Najlepiej sprawdzić na spodzie urządzenia. Przykładowo wszystkie Sotmy, które mam są 9v.

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
W dniu 30.12.2020 o 18:24, dfx5 napisał:

Jakość dźwięku z NUC'a przy odpowiednim DAC'u jest taka sama jak z SOTM'a. 

Mam NUCa, postawiony Roon i daca DAC ONE RT Projekt.

Czy jest sens kupować SOTM 200 Neo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, daru0105 napisał:

Czy jest sens kupować SOTM 200 Neo?

Oczywiście, że tak. Przecież producent, dystrybutor i sprzedawca muszą z czegoś żyć.

A zastanów się, jaką rolę będzie on pełnił? Gdzie przetwarzany jest dźwięk gdy korzystasz z  Roon? Wywalić kilka tysięcy na pilota sterującego oprogramowaniem na komputerze? Czemu nie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem sobie używanego Sotm200 i mam mały problem z konfiguracją. Walczę z tym od rana i jakoś nie bardzo mogę sobie poradzić. Chcę podłaczyć Tidal używając z klienta bubbleupnp z telefonu na androidzie. Mogę bez problemu połaczyć się z Sotm i gmerać w menu (ustawiać co tam jest do ustawienia itd) ale problem jest z uzyskaniem połączenia serwera Bubbleupnp na Sotm. Przekierownaie portów też zrobiłem. Co może być nie tak?

Wygląda to tak:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

sotm2.png

sotm3.png

sotm4.png

sotm5.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.