Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz do kolumn Tonsil Maestro II 180 - jaki?


Nefaryus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuje zakup kolumn Tonsil Maestro II 180. Na oku mam trzy modele wzmacniaczy: Denon PMA-720AE, Pioneer A-30-K oraz Onkyo A-9050. Muzyki jakiej głównie będę słuchał to zespoły Dream Theater oraz Queen, we większości będą to wykonania koncertowe. Mam zamiar również dokupić odtwarzacz CD tego samego producenta. Z góry dziękuję za wszystkie pomocne odpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PMA 720 jest za słaby do podłogówek raczej. Nie wiem jak grają Maestro ale jak zależy Ci na +4db na wysokich i -4db na niskim basie i + 4db na 100hz to 720 ma to bez regulacji.

 

Za 1000 można lepiej np. Yamaha as700(neutralnie z kopem), Denon 3805, 3806 (znacznie cieplej, ładny środek ale misio na dole).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PMA 720 jest za słaby do podłogówek raczej.

 

 

Boże

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niczym

 

jakie to ma znaczenia ? nie słyszałem go nawet przez 1 sek

 

odnosze sie do fragemntu

 

PMA 720 jest za słaby do podłogówek raczej.

 

jak może jakis wzmacniacz być a słaby do podłogówek ?

 

co on je bedzie na klate brał i wyciskał ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie słyszałeś to po co piszesz, każdy wie o co chodzi w opisie "za słaby".. z dobroci serca wytłumaczę.. jak wzmacniaczowi brakuje mocy to z 2 dzwięków po 10 sekundy każdy - to zagra oba zlepione ze sobą i tylko przez pierwsze 3 sekundy potem cisza 3 sekundy i dalej 3 sekundy grania. Miałem go przez prawie rok, nawet na początku myślałem że gra fajnie, ale jak trafiłem na płyty gdzie basu jest więcej to się obudziłem i kurna gdzie jest ten fajny rytm basowy co gra na słuchawkach za 100 co kilka sekund.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże

 

 

polacam zamast czytania tego forum , ksiązki o fizyce , elektronice i tym podobne

 

 

te kolumny maja 8 ohm i 90 db z jednego wata !

 

przestań przybredzać

 

:/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wracaj do książek...

mają 8 om i 90 dB efektywności na karteczce naklejonej z tyłu jak każde inne kolumny dostępne na rynku od tych za 500 do tych za 10 000.

Nie masz kompletnie pojęcia o czym piszesz.. to po co zaśmiecasz forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brakuje tylko twierdzenia ze mają dużo głośników i ciężkie membrany których wzmacniacz nie uciągnie

 

 

Boże

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co pisze Andrzej. PMA 720 to dźwiękowo lichutki wzmacniacz z niedoborem mocy. Miałem, sprzedałem, zapomniałem. Przegrał wyraźnie ze starym PMA 925r.

 

billy idol- zamiast czytac książki może lepiej posłuchać a potem się wypowiadać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co ktoś kupuje wzmacniacz 200W na kanał.. większość kolumn ma 2 lub 3 głośniki?

@Nefaryus - przepraszam za zaśmiecanie forum. Nie wiem jak grają Maestro ale jeżeli w miarę równo to i chcesz dalej to utrzymać to nie 720 - jeżeli chcesz podrasować parę db wysokie i zminimalizować niski bas to jak najbardziej wzmacniacz dla Ciebie.

Nie wiem też jak grają Twoje dwa pozostałe typy - i może okazać się że 720 AE będzie z nich najlepsza.

Ja osobiście nigdy nie popełnię tego błędu żeby kupić nowy wzmacniacz za 2000 - bo to po prostu nie gra. Chyba ze jesteś na poczatku drogi lub kupujesz używany.

Ja swój sprzedałem po 1 roku za 750 zł, był jeszcze na 2 letniej gwarancji, straciłem na nim sporo. Za ~700 jak jest w idealnym stanie warto dać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wg ciebie jest za słaby do podłogówek , ale do monitorów już nie ?

 

bo co znacza wpis ?

 

PMA 720 jest za słaby do podłogówek raczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitorów też poprawnie nie wysteruje.. ale monitory grają od 40 Hz więc brak tego pasma nie jest tak czytelny. Co więcej podrasowane 100Hz może dać wrażenie że basu jest na potęgę.

@billy - proszę zlituj się - to co miałem na mysli jest doskonale wyjaśnione w poście: #15. Nie ma co tego wałkować, zamiast trolować podpowiedz coś rozsądnego, żeby pomóc autorowi a nie wdawac się w bez owocną polemikę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Pomimo niezbyt pochlebnych opini na tym forum, do Tonsil Maestro zdecydowanie moim zdaniem pod względem charakterystyki brzmienia będzie pasował wzmacniacz Denon PMA-720AE (https://www.q21.pl/denon-pma-720ae.html). Także jego wydajność jest wystarczająca do prawidłowego wysterowania Twoich kolumn, Onkyo i Pioneer w tej konfiguracji nie sprawdzą się.

Natomiast z mojej strony zaproponowałbym francuską integre Advance Acoustic X-i50BT (https://www.q21.pl/advance-acoustic-x-i50bt.html). To wzmacniacz o raczej ciepłym, wypełnionym, bardzo plastycznym brzmieniu, które idealnie sprawdzi się w połączeniu z Maestro. Drugą opcją, trochę bardziej rockową będzie wzmacniacz NAD C326 BEE (https://www.q21.pl/nad-c326-bee.html).

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zależy Ci na +4db na wysokich i -4db na niskim basie i + 4db na 100hz to 720 ma to bez regulacji.

 

To jest przenośnia czy stwierdzony fakt?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd panowie czerpią te epokowe wnioski dotyczące mocy, biorąc pod uwagę fakt, że w warunkach domowych, w przeciętnym pomieszczeniu moc z którą słuchamy muzyki to góra kilka watów. I wtedy jest już dosyć głośno, zważywszy, że kolumny mają efektywność rzędu osiemdziesięciu kilku decybeli na wat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa ze kiedyś posiadałem Denona PMA 700AE czyli starszego z Maestro II 180 i jakoś mocy mu nie brakowało. Kwestia jakości dzwieku to inna sprawa :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To jest przenośnia czy stwierdzony fakt?

Fakt. Ten wzmak gra w takim stylu.. zresztą nie on jedyny.

 

Co do mocy i głośności to jak wzmacniacz ma taki jej zapas to dlaczego nie gra niskiego basu.. a jedynie puknięcia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt. Ten wzmak gra w takim stylu.. zresztą nie on jedyny.

 

Co do mocy i głośności to jak wzmacniacz ma taki jej zapas to dlaczego nie gra niskiego basu.. a jedynie puknięcia?

 

8dB nierównomierności bez korekcji? Serio?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mierzyłem przecież tego. 2db to praktycznie mała zmiana więc stąd te 4dB. To już ewidentnie słychać.

 

4 w te 4 wewte razem 8. Ale nie mierzyłeś. Jasne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Fakt. Ten wzmak gra w takim stylu.. zresztą nie on jedyny.

 

Co do mocy i głośności to jak wzmacniacz ma taki jej zapas to dlaczego nie gra niskiego basu.. a jedynie puknięcia?

 

Może dlatego, że jest do doopy? I nie potrafi wysterować "łatwych" kolumn?

 

Sprawę mocy to już bum wyjaśnił ...

 

Nie wiem skąd panowie czerpią te epokowe wnioski dotyczące mocy, biorąc pod uwagę fakt, że w warunkach domowych, w przeciętnym pomieszczeniu moc z którą słuchamy muzyki to góra kilka watów. I wtedy jest już dosyć głośno, zważywszy, że kolumny mają efektywność rzędu osiemdziesięciu kilku decybeli na wat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to jeśli nie masz jeszcze tych tosnili to polecam ci odsłuchać coś innego. Druga sprawa to faktycznie Denon pma720. Wiem że ma dobra cenę ale nieco się wtedy ograniczasz przy wyborze kolumn. Tylko z twardymi mocnymi kolumnami gra dobrze.

Jaki budżet na całość?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.