Skocz do zawartości
IGNORED

Porównanie firm Onkyo, Denon, Yamaha, Pioneer - dyskusja ogólna


hajdzik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem rozpocząć rozmowę o firmach produkujących amplitunery i ogólnym porównaniu firm Denon, Onkyo, Yamaha, Pioneer.

czyli tego czego się najwięcej sprzedaje na rynku -

1. Przyjazność obsługi

2. obsługa Pilota

3. Poruszanie się po menu

4. Awaryjność

5. Co wyróżnia na tle konkurencji daną firmę.

6. Dźwięk

7. Minusy - czego wam najbardziej brakuje

 

Jaka firma ma najwięcej zwolenników na forum i dlaczego

Wasze opinie i doświadczenie -

 

Myślę, że taki temat się przyda, bo wielu nowych użytkowników szuka takich informacji, a recenzje i testy w czasopismach, przeważnie o każdym sprzęcie piszą same cudowne rzeczy - tutaj ma być praktyczne podejście do tematu

mam nadzieję, że sporo osób coś napisze i podyskutuje w tym temacie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat do pogadania, ciekawe czy się rozwinie :)

 

Proponuję dopisać jeszcze Marantz, w końcu też robią popularny sprzęt po mariażu z Denonem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to podobne flaki w innych obudowach,nie ma o czym dyskutować.made in China i tyle,kupujemy co nam się podoba,i tu jest tylko kwestia dobrania całego zestawu,nie tylko amplitunera,lecz także odtwarzacz do kompletu.Tu akurat najlepszy stosunek,jakość cena to Pioneer,ma nie złe i tanie odtwarzacze,Yamaha,już droższe,podobnie Denon,o Onkyo nie wspominam,bo robią okropne odtwarzacze,za to Marantz to już zupełnie przegina z cenami ich odtwarzaczy,nie dość że w cenie Oppo,najwyższego Panasonica,to dodatkowo totalny badziew.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dariusz964
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc tym tokiem rozumowania to w ogóle nie warto o niczym pisać, bo wszystko jest w większym lub mniejszym stopniu "made in China", jeśli nawet nie produkt finalny to podzespoły, części, surowce... :)

 

Aha w dzisiejszych czasach "odtwarzacz" (zapewne masz na myśli BluRay) nie jest obowiązkowy do amplitunera biorąc pod uwagę rozwijający się streaming, odtwarzacze multimedialne i filmy w plikach itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tym bardziej nie ma o czym pisać,skoro podobne flaki,lub te same,to tak samo to gra,bo pewnie dyskusja o amplitunerach mocno budżetowych takich do 5 tyś.Odtwarzacz multimedialny,owszem,ale sporo osób chce odtwarzać płyty,i ja do takich należę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa bo forum powinno służyć tylko do pisania na tematy "godne" i nie powinno być kalane takimi o "chińszczyźnie" i amplitunerach do 5 tys. ;) Choć masz rację co do tego, że to podobne sprzęty na podobnych podzespołach, to nie znaczy że się niczym nie różnią, choćby obsługą, i można o tym popisać, bo chyba do tego służy forum dyskusyjne, żeby dyskutować.

 

A co do płyt to nośniki fizyczne pewnie pozostaną, ale raczej jako nisza i taki BluRay nie rozwinął się jeszcze na dobre, a już pora się zwijać... Ale co kto lubi, dopóki będą chętni to i wydania na płytach będą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nośniki fizyczne pozostaną. Sam mam wyłącznie takie, toteż choćby dla mnie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podałem firmy, które najczęściej się sprzedają - czyli dla zwykłego kowalskiego

można mówić o droższych firmach - tylko wtedy to już straci sens

 

a czytając niektórych - odnoszę wrażenie - że o tańszych sprzętach nie warto nic pisać

to tak gdyby ktoś kupował auto używane do 30-tyś - a w temacie pojawiły się głosy - "co ja mam ci o tym powiedzieć, kupujesz starego hebla - ma cztery kółka i jeździ - no ale gdybyśmy gadali o ferrari, lambo i innych - to wtedy można już pogadać"

nie podejrzewałem, że aż takie tu mogę tu spotkać podejście do tematu - było nie było "forum audio"

sprzęt budżetowy do biedaków i ludzi nie znających się na sprzęcie - nie wart jest "godnego podejścia do tematu"...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym samym wyżej napisałem w odpowiedzi do kolegi @dariusz964... Niektórzy tak się odnoszą do każdej wzmianki o sprzęcie budżetowym czy "popularnym" jakby on w ogóle nie był godzien żeby o nim cokolwiek napisać i powinno się na jego temat tylko milczeć, bo "nie ma o czym rozmawiać". Może dla kogoś, kto ma już coś lepszego, z wyższej półki, nie jest to temat, który będzie śledził z wypiekami na twarzy, ale to chyba nie znaczy, że nie można o tym podyskutować? Tym bardziej, że w tym dziale pełno tematów "jaki amplituner do 2-3 tys. do kolumn 5.1 za 4 tys." Na forum na przykład rowerowym spokojnie obok siebie istnieją tematy o rowerach dla przeciętnego użytkownika, które kupuje się za 1500zł jak i o specjalistycznych maszynach droższych od samochodu i nikomu to nie wadzi...

 

Oczywiście, że nośniki fizyczne pozostaną. Sam mam wyłącznie takie, toteż choćby dla mnie!

 

Pozostaną albo i nie :P W perspektywie kilku lat na pewno tak, ale w dalszej przyszłości nie byłbym taki pewien...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zanskarix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę półkę cenową powiedzmy 4-5 tyś to Onkyo zostaje troszkę w tyle przez wprowadzenie swojego systemu autokalibracji, który jednak nie jest taki skuteczny jak znany Audyssey MultEQ XT32. Denon z podobnej półki cenowej ma. Jeśli Onkyo ma jakiś pomysł na autkalibrację to czemu nie ale póki co Denon z Audyssey lepszym rozwiązaniem według mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat bardzo fajny, bo statystycznie większość ludzi poszukuje właśnie takiego sprzętu. I ta większość najczęściej jest zielona w temacie, więc moim zdaniem może znaleźć w takim ogólnym wątku przydatne informacje, oczywiście jeżeli wątek się rozwinie. Ja zacząłem jakieś 15 lat temu od ampli Yamahy, modelu już nie pamiętam, za to pamiętam, że kosztował koło 3,5tys. Służył mi w kinie bardzo dobrze, zero jakichkolwiek problemów, a i dźwięk w stereo nie był jakiś fatalny. Szukając ze 2 lata temu zamiennika, po kilku testach jakiegoś denona, marantza i onkyo, modeli nie pamiętam, ale wszystko z tego samego przedziału cenowego zdecydowałem się ponownie na Yamahe model RX-V767. I jestem bardzo zadowolony, do warunków jakie mam czyli mieszkanie wystarcza w zupełności w opcji kina, jeśli chodzi o stereo to i tak wygrał z konkurencją, ale do stereo klasycznego się nie umywa. Jakby ktoś szukał używanego ampli, a widzę, że takie w dobrym stanie chodzą troszkę ponad 1tys to z czystym sumieniem mogę polecić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: Sony E9000ES + N9000ES; Sony MXD-D3; Technics SL-1200 mk2; kolumny: Usher CP-730 Kino: Yamaha rx-v767 + Usher CP730 + Focal.JMlab (cent, rear, sub)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Onkyo ma jakiś pomysł na autkalibrację to czemu nie ale póki co Denon z Audyssey lepszym rozwiązaniem według mnie.

 

Onkyo ma taki pomysł, że kupiło Pioneera, który ma system automatycznej kalibracji MCAAC, podobno dobry :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podałem firmy, które najczęściej się sprzedają - czyli dla zwykłego kowalskiego

można mówić o droższych firmach - tylko wtedy to już straci sens

 

a czytając niektórych - odnoszę wrażenie - że o tańszych sprzętach nie warto nic pisać

to tak gdyby ktoś kupował auto używane do 30-tyś - a w temacie pojawiły się głosy - "co ja mam ci o tym powiedzieć, kupujesz starego hebla - ma cztery kółka i jeździ - no ale gdybyśmy gadali o ferrari, lambo i innych - to wtedy można już pogadać"

nie podejrzewałem, że aż takie tu mogę tu spotkać podejście do tematu - było nie było "forum audio"

sprzęt budżetowy do biedaków i ludzi nie znających się na sprzęcie - nie wart jest "godnego podejścia do tematu"...

I ja jestem bieda z nędzą. Jeżdżę Pjeżotem 207. Ośmioletnim! :)

Czasem też włączam stare Technicsy i Yamahy. I słucham do upojenia.

 

Nie miej finansowych kompleksów, Kolego.

Miej satysfakcję!

 

Pozdrawiam.

 

Jeszcze coś:

Amplitunera nie mam (kiedyś miałem) i nie zamierzam. Wolę stereo.

 

Wszedłem tu, bo lubię ładnie napisane posty. Jak Twój.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bezlitosna Niusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł może i fajny w założeniu autora, ale to jak porównywać dwie firmy produkujące samochody - jako całość, a całkowicie pominąć modele....

 

Oczywiście można.....

 

Można też chodzić tyłem, tylko jaki to ma sens ???

 

Jeśli już to porównanie rożnych modeli, rożnych firm w tych samych widełkach cenowych, to mogłoby coś dać potencjalnym kupującym....

 

Bo po to każda z tych firm ma rożne serie i rożne modele sprzętu żeby stopniować jakość wykonania i jakość materiałów.

I co napisze iż firma X ma plastikowe pokrętła - co będzie kłamstwem i prawdą jednocześnie - bo plastikowe są w tanich modelach, a w wyższych już metalowe - widzicie sens w takim globalnym porównaniu ? Ja nie...

Koncerny są nastawione na zysk nie poezję, mają w swojej ofercie każdy rodzaj towaru na który jest podaż - są klienci. Amen.

Ale jeśli ktoś uważa iz porównanie np. najtańszego Denona z najdroższym Onkyo coś komuś da - wolność słowa...

 

A po za tym autor chyba sam nie ma rozeznania - przypominam iż np.Yamaha ma i miała w swojej ofercie b. drogie amplitunery (np. Z-11 za ponad 22 tys. zł) Inne firmy podobnie, także np. to jest nietrafione:

 

można mówić o droższych firmach - tylko wtedy to już straci sens

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda Shrek że nie zrozumiałeś tematu - wydawało mi się, że specjalnie wypunktowane kilku rzeczy - będzie dość proste do odczytania

powtórzę - żebyś jeszcze raz - dokładnie poczytał i spróbował zrozumieć

1. Przyjazność obsługi

2. obsługa Pilota

3. Poruszanie się po menu

4. Awaryjność

5. Co wyróżnia na tle konkurencji daną firmę.

6. Dźwięk

7. Minusy - czego wam najbardziej brakuje

 

wdł mojej opini swoje sterowanie pilotem z modeli onkyo do 3-4tyś - jest bardzo podobne, tak samo ma denon - i wspomniana przez ciebie yamaha

nie ma tak, że model wyżej - a już jest zupełnie inny pilot i sterowanie w menu ekranowym

każda firma ma wspólne mianowniki - które charakteryzują je wśród konkurencji

plusy i minusy w danych seriach też można jakieś znaleźć - np wejście USB w denonie i onkyo - wdł ciebie rozwiązanie wejścia USB mają takie samo? nie różnią się przypadkiem?

każda firma ma proste wejscie z pilota lub z pulpitu w ustawienie bas/sopran itd?

ja te różnicę widzę, szkoda że ty nie - wrzucasz wszystko do jednego worka i też oczywiście wyjeżdżasz z dużo droższymi modelami - w temacie też dopisałem do kogo jest adresowany

ciężko z niektórymi tutaj poprowadzić rozmowę - jeśli nie tyczy się ona wypaśnych sprzętów - tylko zwykłych klocków do przytoczonego kowalskiego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda Shrek że nie zrozumiałeś tematu

Zrozumiałem doskonale i wykazałem bezsens takiego porównania.

Jeszcze raz powtórzę każda firma robi sprzęt budżetowy, Hi-Fi i modele z wysokiej półki i flagowce....

Jeśli nie widzisz różnicy między np. Yamahą 3xx a 3xxx to sorry, ale tracę czas. To samo się tyczy każdej firmy.

Bardzo chętnie poczytam porównania sprzętu powiedzmy za 1000-2000, 2000-3000 itd. To dla mnie ma sens, bo mając do wydania xxxx pieniążków mam porównanie co kto mi za te pieniądze oferuje... I tak też się robi porównania na świecie. Cóż świat się myli Kolega nie. Luzik klawiatura przyjmie wszystko.

 

I jak wspomniałem na siłę można wszystko łącznie z chodzeniem do tyłu. Tylko po co ???

 

i też oczywiście wyjeżdżasz z dużo droższymi modelami

ciężko z niektórymi tutaj poprowadzić rozmowę - jeśli nie tyczy się ona wypaśnych sprzętów - tylko zwykłych klocków do przytoczonego kowalskiego

Sorry, ale ja nie zajmuję się leczeniem kompleksów, za mało zarabiasz ? Zmień pracę, podnieś kwalifikację, czy wyjedź.

 

A nie mniej pretensję że kogoś stać, czy nawet jak nie stać inni mu radzą dozbieraj i kup lepsze. To nie nasza (bo nie tylko ja tak myślę, a wielu tutaj Kolegów) złośliwość, czy snobizm. Tylko bezinteresowna pomoc - bo trochę tego sprzętu mieliśmy i wiemy jak smakuje. I jeśli naszą winą jest to iż nie chcemy żeby ktoś powtarzał nasze błędy i żałował - tak jesteśmy winni, ba to pełna premedytacja !!!

Zawsze podkreślam w swoich postach iż jak się ma mało pieniążków tym bardziej nie stać takiej osoby na ich wyrzucanie. Tanio kupujesz - dwa razy kupujesz...Takie powiedzenia nie biorą się znikąd....

 

Owszem można rozpocząć dyskusję jakie to olbrzymie różnice są w sprzęcie budżetowym za tysiaka, reperować swoje ego, itd.

Dla audiofili jest, a właściwie był tu po to salonik, ino chyba zdechło mu się ;P

Przykro mi Kolego ale świat jest tak zbudowany iż za jakość płacimy. I sprzęt droższy jest lepszy (acz bywają wyjątki)

Stać Cię kupujesz buty skórzane z markowych materiałów, nie stać Cię kupujesz buty za 100 zł z podeszwą ze starych opon i wykończeniem takim iż masz szansę na nowotwór skóry, czy inny - Nie mój snobizm, tylko świat taki jest. I nie mój wymysł, bo nawet polskie tv pokazują już to otwarcie....

 

Czy nawet w wypadku mojego ulubionego Sony - nikomu nie polecę 1200 ES bo to dziadostwo straszne mimo kultowych literek ES. Jeśli to dla Ciebie przykład snobizmu - cóż Twój problem......

 

Serdeczności...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Shrek777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat się raczej nie przyjmie bo dąży do wskazania jednego konkretnego najlepszego modelu. A takowego nie ma.

Mogę się odnieść do tego co ja uważam za stosowne jako branża i co widzę po opiniach klientów. Ale też musieli byśmy się skupić na konkretnych modelach. Bo niższa linia Yamahy jest lepsza od onkyo ale wyższa już nie itp. Na przykład.

 

1. Przyjazność obsługi

Tu od wielu lat prym wiedzie Onkyo. Amplitunery proste w ustawieniu. Domyślne. Łatwe. Na drugiej stronie szali podał bym denona który mimo wprowadzenia łatwego pierwszego włączenia. Nie jest zbyt domyślny. I to także jest kultywowane od lat. Yamaha i Pioneer po środku. Pioneer ma dużo funkcji i ciężko​ się w nich połapać na początku. Później jest ok.

2. Pilot

Tu różnie. Denon , marantz Onkyo ma proste. Yamaha małe guziki, Pioneer czasem ma za dużo. Ostatnio poprawiono.

3. Menu

Dla mnie to ten sam punkt co pierwszy. Dlatego tu dopisze amplikacje.

Za onkyo, Yamahy i pionka

Przeciw koncern dm

4. Teraz już HDMI nie padają. Więc jest równo. Ostatnio wyszlo jednak o klikaniu samego amplitunera onkyo. Temat na forum jest. Walczymy z tym.

5. Denona i marantza audyssey

Pioneera klasa D, chodź jak mówię odnoszę się do amplitunerow najczęściej sprzedających.

Yamahe, największą możliwość regulacji dźwięku

Onkyo cena i dosc przyjazny dla nowych odbiorców

6. W stereo. Żaden

W kinie Yamaha Pioneer Onkyo dynamiczne, mocne granie takie pod filmy akcji

Marantz mocne ale nie tak jasne

Denon bardziej cieplejsze, łagodniejsze, do miłego nie wciągającego oglądania.

7. W onkyo audyssey

W denonie więcej werwy

W marantzu lepszej ceny

W pioneera trochę prostoty

W yamaszce, lepszej ceny i wyposażenia (581 w cenie 481 i nie potrzebny model 481 wtedy. 681 dwa wyjścia HDMI)

Swoje wypociny odnosiłem do

656, x2300,sr5012, 1131, 681

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie pierwszy który przyłożył się do odpowiedz to S4Home - po krótce powiedział o małych różnicach

szkoda że niektórzy dalej nie rozumieją tematu

Shrek - ja nie mam kompleksów

czy pytanie który sprzęt jest łatwiejszy w obsłudze dla początkujących adeptów gry - jest pytaniem wskazującym na moje kompleksy?

kolego zastanów się co piszesz - bo piszesz be sensu

 

kolejna sprawa - nie każdy uważa, że kupno budżetowego zestawu to błąd - bo dla wielu osób to tylko sprzęcik który ma pograć w filmie i muzyce - wystarczy im to co.

nie każdy traktuje sprzęt audio - jak jakieś guru. dla innych to może być lustrzanka cyfrowa itd - to tylko sprzęt

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zestaw kina domowego 5.1 z kolumnami Taga harmony tps600 (czy jakoś tak) i denon 1610. Źródłem było ps3. I Taga i Denon miały świetne recenaje. Dźwięk w stero fatalny, w kinie czy grach nudny, płaski. Moim zdaniem nie ma sensu kupować niskich modeli amplitunerów. Lepiej kupić sprzęt z drugiej ręki ale z wyższej półki. I to się tyczy wszystkich marek. Czy to denon czy yamaha czy co tam jeszcze. Za te 1500 zł nowe urządzenie będzie zwyczajnie kiepskie. Już chyba lepiej kupić głośniki komputerowe Logiteh z5500 bo potrafią zawstydzić niejedno duże kino 5.1 za kilka tysięcy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie pierwszy który przyłożył się do odpowiedz to S4Home - po krótce powiedział o małych różnicach

szkoda że niektórzy dalej nie rozumieją tematu

No Kolego skoro tak podchodzisz do tematu to słabo..

Myślałem, że zrozumiałem Twoje oczekiwania i napisałem coś od siebie, jako zwykły szary użytkownik, może mało szczegółów bo w moim konkretnym przypadku inwestowanie w lepsze ampli mija się z celem. Szanuje zdanie S4Home, bo to według mnie na forum jedyna branża, która potrafi doradzić kupno używki niż na siłę wciskać tanie gówno. Napisał swoje ogólne zdanie na temat każdej z firm, ale pamiętać trzeba, że zdanie każdy z nas może mieć swoje indywidualne odczucia.

Do swojej poprzedniej wypowiedzi dodam jeszcze jedno, do warunków podobnych jak moje, czyli mieszkanie w którym jest salon rodzinny około 23m2 kupowanie nowego ampli powyżej 3-4tys to kasa w błoto. A Kolego uwierz mi widziałem i słyszałem wiele bardzo drogich zestawów w podobnych warunkach u ziomków dla których cena nie gra roli i kupowali bo ich stać i gra to tak samo a i czasami gorzej. Na początku roku miałem niecałe 3 tygodnie u siebie zestawik Emotiva: procesor + 2 monobloki + 5 kanałowa końcóka (centralny + tył +sub) i ani ja, ani nikt ze znajomych nie powiedział wow w porównaniu z moją budżetową yamahą. Dla mnie mnie wydawanie na amplituner w warunkach mieszkalnych powyżej 3-4tys to głupota. Sam gdybym miał inne warunki, czyli dedykowany pokój, kasę ładowałbym bez żadnych wątpliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: Sony E9000ES + N9000ES; Sony MXD-D3; Technics SL-1200 mk2; kolumny: Usher CP-730 Kino: Yamaha rx-v767 + Usher CP730 + Focal.JMlab (cent, rear, sub)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było tyle negatywnych odpowiedzi i dziwnego podejscia do tematu - że tak napsiałem,- nie bierz tego do siebie :)

ale musisz uważać na słowa bo mówienie głośno że "A Kolego uwierz mi widziałem i słyszałem wiele bardzo drogich zestawów w podobnych warunkach u ziomków dla których cena nie gra roli i kupowali bo ich stać i gra to tak samo a i czasami gorzej" - niektórzy mogliby cię zlinczować :)"

 

ja też instalowałem sprzęt u klientów - i doskonale wiem, jakie są różnice i w jakich pomieszczeniach

a instalowałem jakieś 8 lat - więc doświadczenie mam bogate

ale niestety zbyt mało u takich "cena nie gra roli"

u nas dla każdego klienta liczyła się kwota finalna - i trzeba było doradzać z głową - a tym bardziej jeśli żona stała obok z wyrazem twarzy "po co mu taki sprzęt, przecież mamy jakaś wieżę" :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zestaw kina domowego 5.1 z kolumnami Taga harmony tps600 (czy jakoś tak) i denon 1610. Źródłem było ps3. I Taga i Denon miały świetne recenaje. Dźwięk w stero fatalny, w kinie czy grach nudny, płaski. Moim zdaniem nie ma sensu kupować niskich modeli amplitunerów.

Twój wniosek jest zaskakujący, bo dźwięk w pierwszej kolejności zależy do akustyki pomieszczenia i kolumn. Taga raczej nie należy do sprzętu wysokiej klasy a amplituner z pewnością nie był krytycznym ogniwem (mimo że ten Denon ma chyba najbardziej uproszczone końcówki mocy, jakie można sobie wyobrazić :) ).

 

Inna sprawa, że IMHO dobre amplitunery to cena rzędu 2.5tys lub wyżej. Od tej półki pojawiają się lepsze systemy korekty akustyki (Audyssey XT/XT32, YPAO RSC, MCACC Pro) i cyfrowe loudness. Te cechy dla mnie stawiają amplitunery KD Denona i Yamaha przed pozostałymi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popej systemy o których wspomniałeś - Audyssey XT/XT32, YPAO RSC, MCACC Pro - ja wiem, że w testach są chwalone - ale dla zwykłego kowalskiego jest to często niesłyszalne - oczywiście głośność kanałów słychać od razu, ale z resztą - trzeba już troszkę się obeznać - i wtedy faktycznie czujemy różnicę

 

ja za swoich starych czasów pamiętam jak u klienta instalowałem wyższy model Sonego ES.

2 godziny nie moje :) - ustawienie opóźnienia w milisekundach, wpisanie odległości, wysokości (to nie był starndart), odcięcia - ogólnie zabawa mozolna, ale ciekawe doświadczenie - teraz w kilka minut robią to wspomniane systemy - dla instalatora to jak prezent :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak grają kolumny :) Np Tannoy będzie zgrywał się z Yamaha , a z Onkyo już nie koniecznie . I już po temacie :) Może lepiej założyć temat , co z czym łączyć ? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już nie zakładam - bo pewnie wyjdzie to samo co w tym temacie - znów się odezwą audiofile karcący każde zdanie inne niż oni mają - zaczną pisać " po cholere pisać o łączeniu budżetowych sprzętów?" :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwisz się jak ten temat się potoczył jak tak patrzę to tu branża poleca tylko Onkyo ,Magnat albo klipsch (głośniki i suby) głównie i nic więcej więc nie ma o czym pisać szczególnie o innych markach.Zobacz jakiś temat jeśli chodzi o amplifa tylko Onkyo o innych jest tylko wzmianka i tyle jak sam tematu nie zaczniesz że nie chcesz np.Onkyo wtedy jest inny temat i inne propozycje i tyle w temacie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez spinacz66

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.