Skocz do zawartości
IGNORED

Zakup wzmacniacza Onkyo tylko jaki?


Belin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam zestaw kina domowego opartego o amplituner Onkyo TX-RZ900 oraz kolumny DIY STX FX300 + centralny i satelity oparte o serię głośników AWX z STX'a, pokój mam 16m2, zastanawiam się powoli nad upgradem systemu, z czasem będę chciał lepsze kolumny ale na razie się zastanawiam czy dużo by się poprawiło mi stereo gdybym do tego amplitunera dokupił wzmacniacz stereo do napędzania kolumn frontowych, myślę nad Onkyo A9070, A9000R lub M5000R, zastanawiam się czy dużo poprawię dokupując jeden z tych wzmacniaczy stereo do mojego zestawu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że się poprawi to nie ma wątpliwości. Ja na Twoim miejscu brałbym końcówkę mocy skoro i tak jako przedwzmacniacz będzie służył amplituner. Sam myślę żeby kiedyś kupić m-5000r. Niby tylko 80w ale bardzo dobra wydajność prądowa. Z tego co piszą ludzie to bez problemu napędza duże 3 drożne kolumny pokroju B&W 802. Z klocków, które wymieniłeś, to na pewno inwestycja na przyszłość i najlepszy dźwięk oraz możliwości wysterowania.

A te kolumny to na pewno do zmiany. Skoro lubisz DIY to popatrz np na kity Visatona - np Classic 200 GF.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli RZ900 ma dobrą sekcję przedwzmacniacza to możesz coś zmienić, ale amplitunery rzadko kiedy takową mają.

Chcesz poprawić system pod kątem muzyki czy kina ? Jeśli to pierwsze to wzmacniacz stereo + lepsze kolumny + prace nad poprawą akustyki/ustawienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nijaki to zakup

już lepiej robic zakup innego pokoju do muzyki a nie efektów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej chcę poprawić pod kątem muzyki, kino jak dla mnie 100% satysfakcji, miałem wcześniej Wzmacniacz Technics SU-V900 po swoich drobnych modyfikacjach, miałem wzmaka DIY na LM3886 oraz amplituner Pioneer VSA-AX10, wszystkiego przy muzyce używałem w trybie Direct z pominięciem korekcji i było super, jednak w tym TX-RZ900 przy trybie Direct jest straszna bieda i niedosyt niskich tonów. Zastanawiam się właśnie nad tym M5000R jak by to grało samodzielnie bez korekcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy nie ma satelitów suba i centrali to bazę ustawiamy jako trójkąt równoboczny

wąska zapobiega rozstawieniu dual mono kiedy fronty grają sobie osobno

 

lepiej sprawdzić paczki u siebie - najwięcej problemów tworzą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Amplituner Onkyo TX-RZ900 to bardzo dobre urządzenie, natomiast stosując dobrą końcówkę mocy lub nawet wyższy model wzmacniacza oczywiście uzyskamy lepszą jakość dżwieku. Na pewno najlepszą opcją będzie M-5000R (https://www.q21.pl/onkyo-m-5000r.html). Natomiast konkretny wybór końcówki mocy zależy od indywidualnych preferencji. Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne te głośniki - naprawdę 15 omowe ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Posiadam zestaw kina domowego opartego o amplituner Onkyo TX-RZ900 oraz kolumny DIY STX FX300 + centralny i satelity oparte o serię głośników AWX z STX'a, pokój mam 16m2, zastanawiam się powoli nad upgradem systemu

Jeżeli poprawy chcesz w odsłuchach muzyki zakup wzmacniacza stereo przy tych zestawach kolumn niewiele pomoże. Charakter dźwięku i tak kształtować będą kolumny, a te są dyplomatycznie pisząc, średniej jakości. Podłączając Integrę pod amplituner ( w jej cenie) poprawi się dynamika, i to wszystko; po prostu będzie trochę głośniej, większa separacja planów.

Znowu włączanie końcówki mocy M5000R, kosztującej prawie 10.000 zł, to już lekka przesada. :-)

 

To już lepiej sprzedać ampli i zakupić P3000R+M5000R, wtedy z dedykowanym przedwzmacniaczem będzie zupełnie inaczej.

No ale to znowu te niewspółmierne koszta.

 

Ja bym jednak zamiast od elektroniki zaczął od wymiany tych STX. Jest szansa, że nie trzeba byłoby dokupować albo wymieniać dodatkowych klocków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Zacznij od kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wcześniej wzmacniacz Technics SU-V900 - ciężki i dobry klocek i wzmacniacz kina domowego Pioneer VSA-AX10 i te kolumny w moim pomieszczeniu spisywały się pięknie w stereo w trybie Direct, teraz jak mam TX-RZ900 to w Direct nie ma basu i dźwięk jest dosyć płaski także wiem ze te kolumny wcale nie były takie złe tylko wzmacniacz trochę psuje całokształt, docelowo będę zmieniał kolumny prawdopodobnie na Dali Epicon 6 ale to za rok/półtora, i chciał bym kupić jako taki wzmacniacz stereo do nich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosowanie trybu Direct w amplitunerach, w czasie odtwarzania muzyki- to czysty masochizm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wy na serio nie rozumiecie że cała idea tego polega na tym że wpinamy się dobrej jakośći sygnałem PO ANALOGU ? Wtedy "Direct" omija nam obróbke cyfrową elektroniki amplitunera ?

 

Podobnie opcja dodatkowego wzmacniacza stereo z trybem pracy jako końcówka mocy, polega na tym że do słuchania muzyki nie używamy zupełnie amplitunera a tylko wpinamy bezpośrednio dobre źródło po analogu do tego wzmaka stereo który pracuje wtedy jak normalny wzmacniacz stereo :O

 

(A do filmów używamy dwóch na raz) LOL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wy na serio nie rozumiecie że cała idea tego polega na tym że wpinamy się dobrej jakośći sygnałem PO ANALOGU ? Wtedy "Direct" omija nam obróbke cyfrową elektroniki amplitunera ?

Tzn. gramofon, magnetofon, tuner FM? :)

Ponowna konwersja na cyfrę to nieistotny problem w porównaniu do nierównomierności charakterystyk głośników, co częściowo naprawia obróbka cyfrowa. Do tego pominięcie DSP wyłącza zwrotnice dla subwoofera i małych kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. gramofon, magnetofon, tuner FM? :)

Ponowna konwersja na cyfrę to nieistotny problem w porównaniu do nierównomierności charakterystyk głośników, co częściowo naprawia obróbka cyfrowa. Do tego pominięcie DSP wyłącza zwrotnice dla subwoofera i małych kolumn.

 

Tzn. np. Odtwarzacz CD lub przyzwoita karta dzwiękowa ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.