Skocz do zawartości
IGNORED

Wkładka gramofonowa do ok. 2k PLN


Pantaleon

Rekomendowane odpowiedzi

W takim razie decyduj się szybko... AT 440 także została już wycofana z produkcji, zaś następcy produkcyjni kosztują dzisiaj 2x więcej :( Zatem bardzo prawdopodobne, że i następca AT 150 będzie miał znacznie wyższą cenę - wszak producenci tylko na to czekają!

 

Co do gramofonu, to popatrz jeszcze na Ad Fontes. Sam posiadam, słuchałem kilku innych - i nigdy dźwiękowi nie brakowało szybkości i dynamiki, niezależnie od wkładki. Jeśli chcesz, zapraszam na posłuchanie do mnie do Lublina :)

 

Rzeczywiście przyglądałem się wcześnie AdF. Cena jest absolutnie OK. Jest to jednak manufaktura. Zastanawiam się, czy są w stanie utrzymać powtarzalność produktów (pod względem jakości wykonania), co z ewentualnymi naprawami (gwarancją), na ile konstrukcja (plinty / ramienia / napędu) jest dziełem wyczucia konstruktora (też oczywiście cennego) a na ile solidnej pracy inżynieryjnej.

 

VM740ML - To pewnie następca 150MLX, cena 1549PLN

VM750SH - A to będzie 150SA, 1999PLN

 

Wyciągnąłem podobnie wnioski.... tym bardziej zakup 150SA wydaje się dobrym pomysłem. Nie zakładam istotnych zmian konstrukcyjnych między 750SH a 150SA a igła ta sama. Przy cenie 1599 i ewentualnym rabacie (w końcu produkt wyszedł z katalogu) być może uda się kupić 150tkę za 60% ceny 170tki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he jasne.

 

Sam jestem inżynierem mechaniki i rzadko widzę w nowych konstrukcjach wykresy rezonansów ramienia napędów , i jakąkolwiek myśl techniczną , z drugiej strony widzę jak na dłoni rezultaty pracy księgowych i działu marketingu .

 

Już lepiej kupić manufakturę , niż za wszystko później bulić i być zbywanym lub nerwy tracić z głupimi biurwami.

 

Nie problem jest znaleźć w sieci oryginalne wykresy vintage-owych napędów , lub ramion dynacectora , jelco , nawet lenco i wielu innych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od biedy można teź taką deseczkę kupić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mieszkasz blisko Włocławka to można zaryzykować kupno AdFontka bo w razie "W" trzeba będzie często odwiedzać konstruktora :) .

 

od biedy można teź taką deseczkę kupić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Taki to na początek .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamienił byś Td na tego gnata ? Fajny to gramofon ale nie dla kogoś kto chce wydać sporo więcej na tt (konkretne ) a nie "entry level" .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam co ma lepiej kupić , wkładkę i gramofon do niej czy odwrotnie . Pantaleon musi się nad tym zastanowić .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się i tak nie ważne co wybierzesz , to z jakiegoś punktu widzenia wybierzesz źle :P

 

chciałbym mieć takie zmartwienia jak 4 koła wydać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się i tak nie ważne co wybierzesz , to z jakiegoś punktu widzenia wybierzesz źle :P

 

chciałbym mieć takie zmartwienia jak 4 koła wydać :)

 

No kur... właśnie tego potrzebowałem - kilku pozytywnych słów wsparcia :) :) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ortofon MC Quintet Black S, trochę przekracza budżet ale wytargowałem za 2700 zł, powinna spełnić Twoje wymagania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradzenie wyboru wkladki jest tak samo sensowne jak sugerowanie ktora czekoladke w bombonierki wybrac.

Zawsze bylem fanem ortofona, ale odkad zmienilem system, zaden z ortofonow jakos mi sie nie wpasowal, (przebralem przez 2M blue, bronz black) bylo za tlusto. Obecnie gram na at33ptg ktora to powinna byc jasna i krzykliwa a u mnie okazala sie wrecz idealna. Kazdy element toru powinien byc rozsadnie dobierany pod wlasne preferencje i reszte toru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie u mnie jest podobnie (głównie z powodu ekstremalnie wytlumionego pomieszczenia). Klocki grające "ostro" w wyższych rejestrach, u mnie wypadają "milusińsko". Połączenie Devolaja z Amphionami i SynResearch L2 w normalnych warunkach powinno prowadzić do perforacji błon bębenkowych. U mnie jest pastelowo. Dlatego świadomie szukam "analitycznego analogu".

 

Zgadzam się w kwestii braku logiki jesli chodzi o doradzanie wkładki (z powodzeniem moglibyśmy rozszerzyć tę teorię na wszystkie kategorie sprzętowe) ale od czegoś trzeba wyjsć i zawęzić nieco shortlistę potencjalnych opcji zakupowych. Mnie się to, dzięki Wam, chyba udało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

logika zawsze jest , a najczęściej tam gdzie jest niepotrzebna :D

 

pastelowo znaczy bez dociążenia ? bez wybrzmień ? bez dynamiki ? Sorry ale określenie nie jest jednoznaczne.

Można prosić o sprecyzowanie.

 

Na pewno pastelowa jest Rega Carbon MM ( jasno fioletowa ) :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest taka promocja jak piszą brał bym tego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to wkurza takie skąpstwo - skoro za tt wołają przeszło 4k to chociaż podtalerzyk by z metalu dali , a nie tani plastik . No chyba , że to plastik specjalnie wynaleziony do tego gramofonu ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem to PJ rozpoczął znowu modę na tt to niech zarabiają bo takie czasy są że kasa się liczy ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co widzę to tylko nagoka , ludzie piszą ,że gra dłużej , ale nikt nie napisał , że używał ją ostro ponad rok i nic się nie działo . Jakoś cicho o jej długodystansowości , i skoro producent tak pisze trzeba ze smutkiem przyjąć , że tak jest.

 

Uważam, że nie ma co się przejmować tym co piszą, te igły spokojnie wytrzymują tyle co inne. A czy w ogóle pozostali producenci podają po jakim czasie trzeba wymienić igłę? Kilka lat temu kupiłem SAS N97, pisałem do Jico po jakim czasie trzeba ja wymienić, odpisali, że wytrzymuje 2,5 razy dłużej niż standardowa igła diamentowa czyli ok. 500h. Japończycy chyba przyjmują granicę do wymiany kiedy widać na niej pierwsze oznaki używania, ale tak naprawdę igła dalej może grać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bardzo ciekawa propozycja .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 27

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.