Skocz do zawartości
IGNORED

Perkune Audiophile Cable- czyli jak wydymać audiofila


Cebularz

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem te entuzjastyczne oceny użytkowników ze strony Perkuna i jestem pod wrażeniem. Nigdy bym nie pomyślał, że kabel kosztujący, de facto, 5 zeta za metr potrafi tak znacząco poprawić brzmienie systemu. I co na to ci wszyscy, którzy wydali piredylion kasy na swoje kabelki? A tak na poważnie, wydaje mi się, że warto zachować trochę zdrowego rozsądku przy zakupie akcesoriów audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem te entuzjastyczne oceny użytkowników ze strony Perkuna i jestem pod wrażeniem. Nigdy bym nie pomyślał, że kabel kosztujący, de facto, 5 zeta za metr potrafi tak znacząco poprawić brzmienie systemu. I co na to ci wszyscy, którzy wydali piredylion kasy na swoje kabelki? A tak na poważnie, wydaje mi się, że warto zachować trochę zdrowego rozsądku przy zakupie akcesoriów audio.

 

There is more to making a good cable than people realise and am happy to help in any way

 

Yyyy głupie pytanie... jak grał ten kabel?

Może to jakaś podróbka, czy egzemplarz jest z pewnego źródła?

 

To nie wiary godne, że jakaś firma robi takimi grubymi nićmi szytą prowokację.. bez trudu zamówili by kabel i banany bez znaków towarowych...

 

Chociaż miałem sam karte SD a w środku microSD połączona kabelkami.

 

Please see this - http://www.hilberink.nl/tannoy/perkune1.htm

 

http://www.hilberink.nl/tannoy/perkune1.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Niedawno wpadł mi w ręce kabel głosnikowy Perkune,

https://perkune.com/

 

mocno zachwalane na blogu stereo i kolorowo

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2016/01/przewody-gosnikowe-perkune-audiophile.html

kolega chciał żebym przerobił mu banany na widełki.

Przy ucięciu końcówek, moim oczom ukazał się kabalek o przekroju 2x0,25mm2...

de11175b4cb5ef5d8917ea2c4bb8339e_orig.jpg

zwróćcie uwagę, na profesjonalnie wytarty napis na bananach :)

 

Nie wytrzymaliśmy i rozbroiliśmy ten "hajend"

fe8caac7ca26b755d6f9b0f37203f946_orig.jpg

b901fa432f8b7ca44d0ef6a4453f52c4_orig.jpg

 

A więc ten audiofilski przewód za bagatela 375 Euro za 2x2 to:

Kabel mikrofonowy 2 x0.25 mm² czarny, C114-BLACK, Tasker

https://www.elfadistrelec.pl/pl/kabel-mikrofonowy-x0-25-mm-czarny-tasker-c114-black/p/15580063

4,25 zł za metr

 

Resztę pozostawię bez komentarza.

 

This is a review fro one of the most respected audiophile in the industry - http://www.hilberink.nl/tannoy/perkune1.htm - this is what customers are saying - https://perkune.com/customer-comments

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa pomysł, wykonanie, marketing, stronka w internecie, te świetne opinie z całego świata - pisane poprawną bezbłędną angielszczyzną......

 

No i te codzienne golenie się po omacku, bez lusterka.... aaaa przepraszam przesadziłem Poula codziennie golą piękne panie z wielkim uśmiechem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że kable grają czy nie to co innego. Ale jakie ma to znaczenie dla np naciągacza? Żadne.

Ma, zasadnicze. Wystarczy byle miedzianą linkę ładnie opakować...otulić...pozalepiać i masz voodookable...

 

There is more to making a good cable than people realise and am happy to help in any way

 

Nice joke. Tasker that cos about 1 euro with superb finishing/coating...that is this more that people does not realise? Well...yes...good point. This cable would do the same without superb finishing/coating...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Pozostaje kupic Tasker za 25 zl pociac na 2x3m i zakonfekcjonowac. Bede mial czas to sobe zrobie z tego kable za ok 100 eur za metr..

Eee tam pojedziesz po taniości.. to nie będzie miało prawa grać.

Sam sprawdzę takie rozwiązanie, mam na strychu za 30m kabla mikrofonowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że można taniej. Ciekawe, czy takie DYI za 200 PLN "zagrałyby" tak dobrze jak oryginały za 400 euro?(:

Śmiechłem...cytując klasyka.

 

To DYI było tematem opisywanym na www i wielu "audiofilów", tych słyszących, dało się na to nabrać. Zresztą, DYI za 200 jako konfekcję możesz sprzedać znacznie drożej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ten kabel mikrofonowy - 2 metry, bo skoro on u zawodowców ciągnie się całymi metrami, to dwa zamiast jednego nie zrobi różnicy.

Wtyki mam dokręcane na gnieździe a'la WBT, a w środku kabel mocowany na śrubkę zamiast lutowania. Nic zatem nie może pójść nie tak.

 

Zobaczymy, a raczej usłyszę, czy gra jak taki za 100 zł, 500 zł, 1500 zł czy 3000 zł. Takie mam markowe pod ręką. Za ok. tydzień dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że można taniej. Ciekawe, czy takie DYI za 200 PLN "zagrałyby" tak dobrze jak oryginały za 400 euro?(:

 

Diy... Oryginały...

Wywleczone co i jak a Ty nadal wierzysz, że boska ręka konstruktora tchnęła w te Taskery... co?

Nikt tak nie lutuje jak Paul Goodwin. Mistrz lutownicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, dopiero teraz się zorientowałem, że on te kable zastosował jako GŁOŚNIKOWE.

To ewenement, żeby na głośnikowca dać kabel EKRANOWANY.

 

Ponadto się zastanawiam, czy kabel głośnikowy 0,25 mm2 nie stanowi zagrożenia. Taki kabel ma szansę chyba odczuwalnie zwiększyć temperaturę, jeśli puścimy przez niego głośno muzykę obfitującą w najniższe rejestry. Jakoś trudno uwierzyć, że tak mały przekrój nie odbije się na dynamice.

Gdybym uważniej przeczytał początek tematu, do zamówienia bym dorzucił parę metrów i jako głośnikowy również przetestował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paul informuje, iż jego przewody głośnikowe są przezroczyste, co oznacza że wzmacniacz daje dokładny i precyzyjny sygnał do głośników, nic więcej i nic mniej, bo opór wynosi zero, zaś pojemność wynosi zero na długości jednego metra.

Opór wynosi zero, pojemność zero w kablu o długości 1m - jako elektronik nie mam więcej pytań :D

 

Edit:

Aaaaa, bo to może jest tak jak z zawartością różnych dodatków w produktach spożywczych i chemicznych: 0% na opakowaniu oznacza, że może być poniżej 0,5%.

Kable powinny więc być oznaczone: "Resistance & Capacitance Free".

Sorry, nie mogłem się powstrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. Ty nadal wierzysz, że boska ręka konstruktora tchnęła w te Taskery... co?

Nikt tak nie lutuje jak Paul Goodwin. Mistrz lutownicy...

Sedno-zastanawialem sie jak to napisac-dziekuje za wyreczenie mnie:)

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe

Pojemnosc 0, opor 0

Czyli miernik wychylowy nawet nie drgnol.

Kazdy dokonuje pomiarow we wlasnym zakresie zas jaki przyjmnie to juz indywidualna sprawa.

 

A tak szczerze piszac to sporo jest wlasnie tego typu sprzetu, to nie tylko kable.

Dlatego zawsze kupujac dobrze jest poszperac w internecie. Jezeli cos jest nowego poczekac na oceny tych ktorzy zakupia, lub kupujac szukac znanych juz producentow. No ale i z tym nalezy uwazac bo produkty sptzedawane dwa lata predzej budzily podziw , sprzedawane obecnie zaskakuja zmianami.....a cena podobna. Zaa jak z jakoscia jeszcze nie wiem :o . Narazie sam wyglad zaskoczyl, a kabel tej samej firmy , nawet nazwa z dodatkiem II.

 

Szukac, uwazac no i myslec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie ciekawi, skąd to zdziwienie i oburzenie. Zastanówcie się. Czego można spodziewać się po "firmie". która nie ma jakiegokolwiek zaplecza badawczego a produkcyjne ogranicza się do imadła i wiertarki? Co może zaoferować taki cudotwórca, czego nie jesteście WY sami zrobić sobie w domu? Czy Perkune jest jedynym takim "magikiem" na rynku? Zapewne nie. I zapewne wielu jeszcze pojawi się na horyzoncie aby wykroić dla siebie "kawałek tortu" z rynku audio. Recepta na ten problem jest jedna. ZDROWY ROZSĄDEK . Macie ochotę na eksperymenty, kupcie kilka metrów kabla ze szpuli (NEOTECH, Supra, Chord) , dobierzcie wtyki głośnikowe jakie wam się tylko spodoba. Dorzućcie do tego ładny, kolorowy oplot i będziecie mieli hi-endowy kabel. W kieszeni zostanie wam sporo pieniędzy a jakościowo na pewno nie będzie ustępował znanym markom ( nie mówiąc o takim Perkune). I do tego od cholery satysfakcji, że samemu coś się zrobiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie ciekawi, skąd to zdziwienie i oburzenie. Zastanówcie się. Czego można spodziewać się po "firmie". która nie ma jakiegokolwiek zaplecza badawczego a produkcyjne ogranicza się do imadła i wiertarki? Co może zaoferować taki cudotwórca, czego nie jesteście WY sami zrobić sobie w domu?

Gdyby nie owy watek, pojecia bys nie mial co to jest Prekune. Skad zdziwienie sie pytasz? Ja sie dziwie, ze Cie to ciekawi...

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.