Skocz do zawartości
IGNORED

Perkune Audiophile Cable- czyli jak wydymać audiofila


Cebularz

Rekomendowane odpowiedzi

Teoretycznie każdy może, czy to sam, czy ściągnąć z gotowych projektów i wyprodukować taki hiendowy produkt.. jak widać po taniości... i sprzedać 100x drożej. W sumie liczy się pomysł.

Nie zapominajmy że taki marketing i testy też kosztują.. i to srogo..

Szkoda tylko że testy są aż tak mocno naciągane.. wiele aspektów jest przemilczanych itd.

 

Fajnie że ktoś się trafi na forach i pokaże jak taki kabel wygląda w środku.. pokazując jak zaoszczędzić.

 

PS. Ja ciągle organizuję komponenty do tego kabla co by go pyknąć samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko że testy są aż tak mocno naciągane.. wiele aspektów jest przemilczanych itd.

 

Ale w czym problem. Przybywaj i przetestujemy na tle innych - mogą być dużo droższe :-)

 

Produkt o parametrach PRO musi być po prostu co najmniej dobry. To, że nie czaruje i nie zniekształca pasma na jakąś modłę (co może się podobać), to nie jego ułomność. W dobrym torze pokaże wszystko. W dobrym zestawieniu niczego nie będzie brakowało i niczego nie będzie miało się ochoty zmieniać.

 

Dziś z jego udziałem posłuchałem płyty AURI (z 2018 r.) - polecam jeśli ktoś zniesie nieco mroczne, ale bardzo melodyjne klimaty (babka śpiewa), a najfajniejsze w tej muzie (akurat tej płycie) jest basisko. Przy czym wokal jest tak czytelny, że wbija w ziemię. Proporcje góry idealne do dopełnienia. To wszystko na łączówce Perkune Audio. Po prostu nie ma czego jej zarzucić. W innym przypadku należałoby pisać petycje, by w studiach nagraniowych ogarnęli się i zaczęli stosować droższe (lepsze?) przewody.

 

Na recenzje nie ma co patrzeć, bo tam obowiązuje hierarchia cenowa w kwestii oceny jakości. Jak się trafi bogatszy sponsor dostarczający sprzęt czy kable, to trzeba opisać lepiej czy wygwiazdkować wyżej - bo się obrazi. Takie manufaktury jak Perkune Audio, to się co najwyżej zjeżdża w prasie, bo utrata współpracy niewiele kosztuje, a tym sposobem (takim kosztem) zachowuje się pozory rzetelności i umiejętności krytycznego podejścia.

 

Nie mówię, że "tasker" to najlepsze kable na świecie, ale sensowne, przewidywalne, pełne zalet i nie obniżające potencjału sprzętowego. Dlatego podałem też przykład albumu "testowego" o sporej rozpiętości dynamicznej, aby było go szybko na czym przetestować. Co do wyceny gotowego produktu tu się nie odnoszę - często znana jest cena, a mniej znana wartość. Proponuję posłuchać i ocenić wartość, wówczas cena stanie się adekwatna. Przewód IC jest kilka razy lepszy niż najtańsze linie uznanych producentów. Przemknął mi przez chwilę startowy IC firmy Fadel Art - miałbym kłopot, gdyby ktoś kazał mi wycenić jego wartość. Bo nie da się zapłacić ujemnej sumy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Najtańsze linie uznanych producentów każą zawsze sie zastanawiać: czy producent najpierw zaprojektował coś super, a potem stopniowo poprawiał (i tak powstał szczytowy model), czy też najpierw zaprojektował coś super, a potem systematycznie pogarszał (i tak powstał najtańszy model)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale w czym problem. Przybywaj i przetestujemy na tle innych - mogą być dużo droższe :-)

 

Produkt o parametrach PRO musi być po prostu co najmniej dobry. To, że nie czaruje i nie zniekształca pasma na jakąś modłę (co może się podobać), to nie jego ułomność. W dobrym torze pokaże wszystko. W dobrym zestawieniu niczego nie będzie brakowało i niczego nie będzie miało się ochoty zmieniać.

 

Dziś z jego udziałem posłuchałem płyty AURI (z 2018 r.) - polecam jeśli ktoś zniesie nieco mroczne, ale bardzo melodyjne klimaty (babka śpiewa), a najfajniejsze w tej muzie (akurat tej płycie) jest basisko. Przy czym wokal jest tak czytelny, że wbija w ziemię. Proporcje góry idealne do dopełnienia. To wszystko na łączówce Perkune Audio. Po prostu nie ma czego jej zarzucić. W innym przypadku należałoby pisać petycje, by w studiach nagraniowych ogarnęli się i zaczęli stosować droższe (lepsze?) przewody.

 

Na recenzje nie ma co patrzeć, bo tam obowiązuje hierarchia cenowa w kwestii oceny jakości. Jak się trafi bogatszy sponsor dostarczający sprzęt czy kable, to trzeba opisać lepiej czy wygwiazdkować wyżej - bo się obrazi. Takie manufaktury jak Perkune Audio, to się co najwyżej zjeżdża w prasie, bo utrata współpracy niewiele kosztuje, a tym sposobem (takim kosztem) zachowuje się pozory rzetelności i umiejętności krytycznego podejścia.

 

Nie mówię, że "tasker" to najlepsze kable na świecie, ale sensowne, przewidywalne, pełne zalet i nie obniżające potencjału sprzętowego. Dlatego podałem też przykład albumu "testowego" o sporej rozpiętości dynamicznej, aby było go szybko na czym przetestować. Co do wyceny gotowego produktu tu się nie odnoszę - często znana jest cena, a mniej znana wartość. Proponuję posłuchać i ocenić wartość, wówczas cena stanie się adekwatna. Przewód IC jest kilka razy lepszy niż najtańsze linie uznanych producentów. Przemknął mi przez chwilę startowy IC firmy Fadel Art - miałbym kłopot, gdyby ktoś kazał mi wycenić jego wartość. Bo nie da się zapłacić ujemnej sumy...

Czyżby napewno nie degradował dźwięku kabel mikrofonowy zamiast głośnikowego? Na paru metrach będzie już pare omów pewnie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Czyżby napewno nie degradował dźwięku kabel mikrofonowy zamiast głośnikowego? Na paru metrach będzie już pare omów pewnie!

 

To trochę jak z kablem węglowym. Szalone parametry, a niektórzy twierdzą, że bardzo dobrze z nim działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na paru metrach będzie już pare omów pewnie!

 

0,25 Ohm dla 3 metrów.

 

Jak wiadomo producent nie poprzestaje na przekroju jednego przewodu, tylko go powiększa.

 

Pewnie słyszysz, co chcesz słyszeć. Można i tak uprawiać to hobby. W uzupełnieniu - wcześniej nie pisałem o głośnikowym, tylko o IC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila, chwila a gdzie napisałem że słyszę co chcę?

 

1. Jeżeli stosowanie kabla mikrofonowego jako głośnikowego to taki HiEnd to dlaczego inne firmy nie stosują takich konstrukcji.

 

2. Jeżeli uważasz że wszystko z tą sprawą jest ok to dlaczego opis z recenzji tego kabla uległ pewnym modyfikacjom? W #9 wpisie jest stary tekst recenzji.. sprawdz proszę jak wygląda ten opis. Chwała jednak że ta modyfikacja miała w ogóle miejsce.. lepiej późno niż wcale.

 

Każdy jest człowiekiem mi też się zdarzało pisać bezsensowne subiektywne opinie ale ja jestem amatorem i do tego początkującym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram prześwietlanie produktów - moje wcześniejsze wypowiedzi w tym temacie, to także szpile wbijane w koncepcję kabla głośnikowego.

 

Do określonego poziomu głośności przewód na pewno zachowa się OK., natomiast nie jest zapewne uniwersalny w rozumieniu do podłączenia dowolnego zestawienia. Ale jak ktoś kupuje interkonekt do 1000 zł, wątpliwe jest by miał mocarne końcówki mocy albo wielgachne kolumny grające z koncertowymi poziomami ciśnienia. Ciekawe jest to, że w przypadku przewodu PRO można dotrzeć do karty produktu i poznać wszystkie jego parametry, audiofilskie kable to jedna wielka niewiadoma. I wtedy mamy słyszenie, co się chce: głównie gra cena. Tutaj zagrał rodowód PRO i produkt ma niezmywalny (umniejszający) stempel.

Ostatnio zastanowiło mnie, że subwoofery studyjne Dynaudio (bardzo dobrze ocenione) są dużo tańsze od subwooferów dla audiofilów. W jednym sklepie raczej obu linii produktów się nie spotka (inny dystrybutor i docelowy klient), a podejrzewam - szkoda.

 

Jeżeli stosowanie kabla mikrofonowego jako głośnikowego to taki HiEnd to dlaczego inne firmy nie stosują takich konstrukcji.

 

Jakie inne - żadna z istniejących?

Czy skrętka (multi-cośtam w nazwie), to nie odpowiednik tylko zwielokrotniony?

Czym się charakteryzuje kabel "HiEnd"?

Kto powiedział, że głośnikowy Perkune Audio to "HiEnd"?

Czy wiesz, z czego zrobione są drogie kable innych firm?

 

Moim zdaniem, są takie pytania, po których wie się coraz mniej. Ale to problem wynikający z rodzaju pytań. Nie zadawaj takich :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to można mówić o kraju powstania marki, bo większość jest wykupiona przez 'Śpiącą Pandę'.. aaa każda ma dewizę:

 

WE ARE A COMPANY DEDICATED TO MANUFACTURING, IMPORTING, AND DISTRIBUTING WELL PRICED, TOP QUALITY, HIGH-END AUDIO COMPONENTS.

 

 

 

Zobaczcie na włoskiego Indiana Line Puro 800 i Music Hall 35.2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.