Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny do 6000 - muzyka elektroniczna i gry


DjTechnics

Rekomendowane odpowiedzi

Powitać!

Kolejny raz stoję przed wyborem kolumn :) Chwilowo jeszcze posiadam kolumny Klipsch RP 250f, niestety kolumienki są zbyt małe, i za niskie, a siedzę dość blisko kolumn.

 

Słucham każdy rodzaj muzyki elektronicznej, bez żadnych łupanek.

Classic Trance, Euro House, Eurodance typowe lata "00

Lubie również posłuchać Chilloutow, czy polskiego rapu, czy popu także można powiedzieć, że wszystkiego.

Sprzęt będzie używany zarówno do gier 50% jak i do muzyki.

Chwilowo, kolumny będą grały w 18m2, a po nowym roku w salonie 26-28m2.

Zasilane będą amplitunerem Yamahy, zakup wzmacniacza również biorę pod uwagę w najbliższym czasie.

Źródłem dźwięku jest komputer.

 

W tamtym roku udało mi się przesłuchać kilka kolumn. Krotki opis może być lekko omylny, ponieważ minęło już sporo czasu.

Dali Zensor 3 i 7 - Podobała mi się średnica i wysokie tony, niestety bas zupełnie jakby się nie zgrywał z resztą

Sluchane z onkyo 8150 przyjemne granie na górze z yamaha wyszło metaliczne cykanie.

Ma bronze 8 - uniwersalne kolumny, dużo lepsze na basie niz Dali, choć z wysokimi trochę gorzej, jakby lekko przygaszone, za bardzo mnie nie urzekła.

Pylon Sapphire 31 - Z tego zestawienia najbardziej mi się podobały dobrze grały muzykę elektroniczna. Szukam dźwięku coś w tym stylu.

Sapphire 25 - Dużo gorsza propozycja o ww. kolumn jakoś mi to granie nie podeszło.

Focal Aria 906 - zupełnie nie moje granie.

Kef ls50 - Świetne kolumny, jakość dźwięku i przestrzeń - stworzone do muzyki audiofilskiej typu instrumenty, w muzyce elektronicznej już trochę gorzej.

Audiovector QR 1 - też fajnie grały ale bez szału, trochę gorsze jakościowo od ls50.

Kef Q500-600 fajne granie, ale cena jakość nie porozumienie, grały na poziomie o połowę tanszych kolumn.

BMN S2 - Świetna jakość, ta przestrzeń, powietrze i separacja instrumentów, w bezpośrednim porównaniu nawet mogą być lepsze od ls50, w muzyce audiofilskiej wymiataja. W mojej muzyce brakowało mi lepszych zarysów konturow na detalach i więcej emocji na wokalach jak i w całym graniu. Bas w tych kolumnach jest świetny ma różne wybrzmienia i zawiera więcej informacji, a nie tylko same bum.

Był jeden minus przez który dorzuciłem te kolumny, w bliskim polu około 1.5m kolumny grają zupełnie inaczej jakby samym środek, dopiero powyżej tej odległości mamy równy pełny dźwięk.

Kef R300 - nie pamiętam czy słuchałem z denon 1520ae czy Creek a50, ale wyszło z tego jakieś smętne granie bez życia.

Melodika bl40 mk2 - w cenie do 2k faworyt, ciężko jest znaleźć do 3k lepiej grające paczki do elektroniki, dźwięk przyjemny i energiczny, choć sama jakość dźwięku minimalnie gorsza od Zensor 7 czy Kef Q, jak dla mnie te kolumny miały za dużo basu, po godzinie byłem zmęczony tym "waleniem"

Melodika bl30 - zupełnie nie podeszly, dźwięk jakiś taki malutki, bez porównania do tych większych.

Klipsch R 26 - Epicki bas, reszta pasma tragedia, średnica istny koc, dźwięk jakby z zatyczkami w uszach

Klipsch 280FA - Q21 popinal do jakiejś budżetowej Yamahy - na górze istne pioruny, jazgot taki, że wytrzymałem jeden utwór, pewnej było to jakieś zle połączenie, kiedyś może spróbuję z czyms innym to zestawić.

Tannoy xt 6 - monitorki - chwilę słuchałem, super steteofonia, ale jakoś mnie nie wciaglo to granie żeby je kupić.

Opisy są to jedynie skrawki mej pamięci.

 

Poszukuje więc brzmienia dość przyjemnego w odbiorze, lecz żywego i dającego wiele emocji, bo wiadomo jakby muzyka grała nudno to nie chciałoby mi się słuchać :rolleyes:

 

Dodam, że w aktualnym pokoju, tym 18m2, posiadam duże łóżko narożnikowe, które działa jak jakaś wielka pułapka którym zassysa mi niskie tony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchałem systemu, gdzie grane jest dużo elektroniki na kolumnach ProAc Studio 125. Kolumny są używane jako kolumny bliskiego i średniego pola. Szczerze polecam. Wszystko pięknie poukładane, przestrzeń, separacja. ProAc mają bardzo niskie zejście, bas jest ładnie zróżnicowany, nie ma mulenia, czy rozlania... Myślę, że używane kolumny zmieszczą się w Twoim budżecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje przesłuchać ofertę Davis Acoustics jest w czym wybierać.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Biorąc pod uwagę Twoje preferencje, zwróciłbym uwagę na polskie konstrukcje Pylon Audio Diamond 25 (https://www.q21.pl/pylon-audio-diamond-25.html) lub większe Diamond 28 (https://www.q21.pl/pylon-audio-diamond-28-13277.html). Jeśli podoba Ci się brzmienie serii Sapphire, Diamond powinien trafić idealnie w Twój gust. Warto także posłuchać najnowszej serii Kef Q750 (https://www.q21.pl/kef-q750.html). To inaczej zestrojone kolumny w stosunku do poprzednika, nadal mamy świetną przestrzeń i scenę przy zachowaniu dobrej plastyczności i dynamiki. Warto także przesłuchać Monitor Audio Silver 8 (https://www.q21.pl/monitor-audio-silver-8.html), może okazać się że będzie to także poszukiwane przez Ciebie brzmienie.

 

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za propozycję, postaram się odsłuchać wasze propozycje.

Zapomniałem dodać, iż zależy mi na dobrym dociazeniu dźwięku, choć nie przepadam za duża ilością basu.

Takie silvery które podał Q maja właśnie ubytek na niskiej średnicy przez co dźwięk jest taki lekki, bez masy.

 

Jak dobrze pójdzie to w piątek wybieram się na odsluchy:

Polk Audio Rti

Pylon Diamond

Dynki Excite 38

Nowe silvery

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz sporo informacji na średnicy ale brzmienie mocno nasycone z dobrym wypełnieniem dołu pasma to posłuchaj kolumn ELAC.

ELAC Uni-Fi FS U5 http://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-wolnostojace/uni-fi-fs-u5.html powinny dobrze się sprawdzić w pomieszczeniu ,którym dysponujesz przy czym lubią one moc więc zmiana amplitunera na integrę jest wskazana.

ProAc to świetne kolumny i na pewno znajdziesz fajne używki w tym przedziale cenowym, z nówek w budżecie zmieścisz się z monitorami Studio 118 ale nie wiem czy ilość basu będzie Ciebie satysfakcjonować, poza tym dysponują rewelacyjną średnicą i szczegółową góra pasma. http://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/proac-studio-118.html

Patrząc na przegląd kolumn,których słuchałeś ciężko określić brzmienie jakie lubisz. Zajrzyj na odsłuchy zobaczymy co się Tobie najbardziej podoba.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Wiesz że do póki nie sprawdzisz to i tak luźne gadanie na forum :)

Jesteś tu już trochę więc tylko Ci przypomnę abyś od nas wypożyczył kolumny.

Moje typy:

Elac Uni Fi

Tannoy XT8F

Polk Audio RTI A7 bo większe Ci nie potrzebne

Zasilane będą amplitunerem Yamahy, zakup wzmacniacza również biorę pod uwagę w najbliższym czasie.

Czyli nakręciłeś się już na 803ke?

I tak najpierw wybierz kolumny a szlif dokonasz wzmakiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzień odsłuchów:

PYLON Diamond 28

Kolumny grały tragicznie nawet nie wiem co o nich napisać, czy to muzyka audofilska czy elektroniczna było cienko, z Yamaha góra męcząca, następnie podpisaliśmy MF 6si tu już dużo lepiej dźwięk zrobił się przyjemny, ale nadal słabo to grało. Dźwięk jakiś taki mały.

Tannoy xt8F

Trochę lepiej niż Pylon, o wiele większy dźwięk.

Sprzedający twierdził, że są nowe i dlatego tak grają.

Naprawdę byłem bardzo zawiedziony tymi kolumnami.

Audiovector Signature z M6si w tym połączeniu wszystko grało pięknie, nawet elektronika, tylko ta cena 20k za kolumny.

 

Następnie udałem się do kolejnego salonu:

Kolumny były napędzane wzmacniaczem naim.

Dynaudio Emit 30

Świetne muzykalne brzmienie, nawet grając głośno, dźwięk był przyjemny nic nie męczyło. Pewnie dość małe pomieszczenie odsluchowe miało na to wpływ, brakowało basu w tych kolumnach, jakby pusty w środku.

Dynaudio excite 18

Dźwięk bardziej żywy, lecz przy średniej głośności już zaczęło męczyć.

Dynaudio x38

Odrazu słychać o wiele lepsze zejście na basie, ale duża kolumna o wiele gorzej brzmiała w tym pomieszczeniu niż monitor.

Dynaudio Emit 20

Zwycięzca dzisiejszego testu.

Monitorki grały lepiej niż większe podlogowki, dźwięk przyjemny można je słuchać godzinami.

Panowie teraz pytanie do was, czego posłuchać aby grały klasę wyżej niż emit 20, lecz o podobnym brzmieniu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie teraz pytanie do was, czego posłuchać aby grały klasę wyżej niż emit 20, lecz o podobnym brzmieniu?

 

Canto Grand Studio 16Hz. Moim zdaniem grają lepiej niż seria DM więc pewnie i lepiej niż Emit. Do tego świetne wykonanie w fornirze. Jest też opcja z wersją Premium, ale w tym przypadku musiałbyś sprawdzić czy góry nie będzie dla Ciebie za dużo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnie udałem się do kolejnego salonu:

Kolumny były napędzane wzmacniaczem naim.

Dynaudio Emit 30

Świetne muzykalne brzmienie, nawet grając głośno, dźwięk był przyjemny nic nie męczyło. Pewnie dość małe pomieszczenie odsluchowe miało na to wpływ, brakowało basu w tych kolumnach, jakby pusty w środku.

Dynaudio excite 18

Dźwięk bardziej żywy, lecz przy średniej głośności już zaczęło męczyć.

Dynaudio x38

Odrazu słychać o wiele lepsze zejście na basie, ale duża kolumna o wiele gorzej brzmiała w tym pomieszczeniu niż monitor.

Dynaudio Emit 20

Zwycięzca dzisiejszego testu.

Monitorki grały lepiej niż większe podlogowki, dźwięk przyjemny można je słuchać godzinami.

Panowie teraz pytanie do was, czego posłuchać aby grały klasę wyżej niż emit 20, lecz o podobnym brzmieniu?

 

Jaki metraż tak na oko miało to pomieszczenie odsłuchowe?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo 18m2, a później będą grały w 26m2.

 

Myślałem jeszcze o APS Aeon, myślicie, że to dobry trop barwowo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynki słuchałem w 20m2, a diamondy w pokoju kształcie L, około 24m2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Ale grały tam lepiej. W tej konkurencji salce. A u ciebie może być zupełnie inaczej. Sala przygotowana pod odsłuch? Zapewne tak.

Też obstawiam magnaty 1005

Ciekawe że tak słabo zagrały tannoye.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do zdjęcia gdzie słuchałem Tannoy i Diamond, kolumny były dość krzykliwe, twierdzą że były nowe, ale kiedyś słuchałem tam RP 250f z Pma 1520ae i grało dość przyjemnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Kupiłem Naim nait 5si i do niego chciałbym dobrać te kolumny, pod muzę elektroniczna zwłaszcza classic trance.

Dodatkowo szukam dac do 2k

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej propozycji chyba jeszcze nie było:

 

Sounddeco Alpha F2 Plus.

 

Przy Twoich preferencjach nie wyobrażam sobie, by Cię rozczarowały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha R N803D, CD J&M CDD 201V, Hyperion IV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tej propozycji chyba jeszcze nie było:

 

Sounddeco Alpha F2 Plus.

 

Przy Twoich preferencjach nie wyobrażam sobie, by Cię rozczarowały.

M2 sluchales?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ile można je wyrwać? Na ich stronie nie ma żadnych informacji.

Do naima potrzebowałbym jakiś szczegółowych paczek.

Grają dobrze cicho?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańsze w czarnym macie, wyjściowo, 7199 zł.

 

Moim zdaniem grają bardzo równo i plastycznie bez względu na poziom głośności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha R N803D, CD J&M CDD 201V, Hyperion IV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

to wybitne kolumny w tej cenie jednak proponuje odsłuch z własnym wzmacniaczem. Ale warte o wiele więcej, może sprzedający coś opuści.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Cześć DJTechnics,

na jakie kolumny się w końcu zdecydowałeś?

Ja również używam sprzętu do gier i muzyki elektronicznej.

Sprzedałem swoje Klipsche RP-280F z powodu zbyt mocno wycofanej średnicy.

Byłem wstępie zdecydowane na Kef Q750, które brzmiały delikatniej i przyjemniej w paśmie średniotonowym.

Bas jednak w nich jest za słaby więc szukam dalej.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć DJTechnics,

na jakie kolumny się w końcu zdecydowałeś?

Ja również używam sprzętu do gier i muzyki elektronicznej.

Sprzedałem swoje Klipsche RP-280F z powodu zbyt mocno wycofanej średnicy.

Byłem wstępie zdecydowane na Kef Q750, które brzmiały delikatniej i przyjemniej w paśmie średniotonowym.

Bas jednak w nich jest za słaby więc szukam dalej.

Szukaj Kef z serii Reference od modelu 2.2 lub Magnat Quantum 1005

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.