Jump to content
kondziu930

Acoustic Energy Aegis Evo One - z czym to zjeść ?

Recommended Posts

Witam.

Jako, że po części urządziłem sobie swoje cztery ściany postanowiłem, że czas na jakiś sprzęcik stereo. Posiadam monitory Acoustic Energy Aegis Evo One, które dostałem w prezencie parę dni temu. Przejdę do sedna sprawy. Potrzebuję pomocy w wyborze amplitunera stereo do tych monitorów, ewentualnie wzmacniacz lecz z wejsciem optycznym(zależy mi na połączeniu zestawu z TV). Dodam również, że jestem początkującym więc audiofilem nie jestem ale lubię się położyć na kanapie i w spokoju posłuchać muzyki, bądź też obejrzeć film(stąd mój wymóg na wejście optyczne). Prosiłbym o wszelkie propozycje. Co do funduszy na ampli/wzmac, to może szału nie ma do 1000zł ewentualnie +200zł. Jestem bardziej nastawiony na używany sprzęt w tej kwocie ale nie wykluczam nowych. Z góry dziękuję za pomoc.

Wpadł mi w oko amplituner Onkyo tx8050, lecz sprzedawca mnie poinformował, że one mają wadę z procesorem dsp co się objawia brakiem dźwięku. Przyznał się, że odsyłał do serwisu w celu wymiany i teraz jest ok. Jest również rok gwarancji na ten procesor. Mam mętlik w głowie, prosiłbym o pomoc, może jest co innego na co warto zwrócić uwagę ?

Edited by kondziu930

...ewentualnie wzmacniacz lecz z wejsciem optycznym (zależy mi na połączeniu zestawu z TV).

Ograniczajac sie do wzmacniaczy z wejsciem optycznym dosc mocno ograniczasz wybor. Na Twoim miejscu rozwazalbym tez zwykly wzmacniacz i DAC.

Napisz jeszcze: jakie masz zrodlo muzyki?

Edited by szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Witam.

Jako, że po części urządziłem sobie swoje cztery ściany postanowiłem, że czas na jakiś sprzęcik stereo. Posiadam monitory Acoustic Energy Aegis Evo One, które dostałem w prezencie parę dni temu. Przejdę do sedna sprawy. Potrzebuję pomocy w wyborze amplitunera stereo do tych monitorów, ewentualnie wzmacniacz lecz z wejsciem optycznym(zależy mi na połączeniu zestawu z TV). Dodam również, że jestem początkującym więc audiofilem nie jestem ale lubię się położyć na kanapie i w spokoju posłuchać muzyki, bądź też obejrzeć film(stąd mój wymóg na wejście optyczne). Prosiłbym o wszelkie propozycje. Co do funduszy na ampli/wzmac, to może szału nie ma do 1000zł ewentualnie +200zł. Jestem bardziej nastawiony na używany sprzęt w tej kwocie ale nie wykluczam nowych. Z góry dziękuję za pomoc.

Wpadł mi w oko amplituner Onkyo tx8050, lecz sprzedawca mnie poinformował, że one mają wadę z procesorem dsp co się objawia brakiem dźwięku. Przyznał się, że odsyłał do serwisu w celu wymiany i teraz jest ok. Jest również rok gwarancji na ten procesor. Mam mętlik w głowie, prosiłbym o pomoc, może jest co innego na co warto zwrócić uwagę ?

jeżeli amp kd to te starsze bez hdmi. W AMP KD to ich najsłabszy punkt to właśnie dzięki tym wejściom padają dsp ,koszt naprawy jest nie opłacalny

Edited by lukag72

xavian

Powiedzmy ze zrodłem tymczasowo bedzie YT puszczany z TV stad tez mus wejscia optycznego. Ewentualnie z pena a w przyszlosci jakis odtwarzacz CD. Jezeli w tych pieniadzach uda sie złożyć zestaw wzmacniacz + DAC to jestem otwarty na propozycje.

Ja bym zainwestowal w Cambridge Audio DacMagic 100 i Nad c320bee bez zadnych modyfikacji.

Powinno to calkiem niezle zagrac i zmiescisz sie w zalozonym budzecie.

Jezeli w tych pieniadzach uda sie złożyć zestaw wzmacniacz + DAC to jestem otwarty na propozycje.

Z pewnoscia sie uda.

.. w przyszlosci jakis odtwarzacz CD.

Przy tak ograniczonym budzecie jako zrodlo sugerowalbym wykozystac PC.

Rownież jest możliwość z PC. Interesuje mnie tylko odpowiedni dobór sprzętu do tych monitorów. Jako laik nie mam za bardzo pojecia jaka firma i model bedzie odpowiedni, a nie chce kupowac tez nowego sprzetu ktory jest gorszy od starszego uzywanego, nie w tych pieniadzach. Takze prosilbym o jakies propozycje.

Za około 1kzł możesz kupić Yamaha HTR-2071 (5+1), lub R-N301 (stereo).

Możesz też rozegrać to troszkę lepiej i kupić:

- DAC: np. Cambridge Audio DACMAGIC 100 -> 650zł (nowy)

- wzmacniacz: np. Cambridge Audio 540A -> 600zł (używany)

DAC za 600 i wzmacniacz za 600? Myślę, że gdyby od DAC odjąć 300 i dodać je do wzmacniacza to będzie większy zysk w jakości dźwięku.

Edited by szymon1977

DAC za 600 i wzmacniacz za 600? Myślę, że gdyby od DAC odjąć 300 i dodać je do wzmacniacza to będzie większy zysk w jakości dźwięku.

Ja tez tak mysle.

Interesuje mnie rozwiazanie z yamaha r-n301 oraz z DAC cambridge + wzmak cambridge(rozwiazanie rangefindera). Coś jeszcze mozecie zaproponowac ?

Jak chcesz używkę poszukaj YAMAHA A-S501. To naprawdę świetny wzmak za niedużą kasę z wejściem optycznym.

Nówka kosztuje prawie 1700zł. http://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/yamaha-a-s501.html

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

...ewentualnie A-S500, który różni się od A-S501 tylko (chyba?) brakiem wbudowanego DAC.

Edited by szymon1977

...ewentualnie A-S500, który różni się od A-S501 tylko (chyba?) brakiem wbudowanego DAC.

Autorowi bardzo zależy na wejściu optycznym więc pozostaje jednak A-S501

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Autorowi bardzo zależy na wejściu optycznym...

...dlatego o A-S500 wspomniałem "ewentualnie". Nie wiem jak w PL, ale w UK o wiele łatwiej znaleźć 500 niż 501 i zazwyczaj są wyraźnie tańsze. Warte przemyślenia gdyż sam wzmacniacz jest (chyba?) identyczny. Ale fakt, sam naszukałem się wzmacniacza z wejściem optycznym i wbudowanym DAC i uważam, że było warto.

Edited by szymon1977

YAMAHA A-S501 jest fajną opcją.

z używek jest jeszcze Marantz PM 6005.

W sumie nam wszystkim umknęła jeszcze jedna yamaha. A-S301.

Podsumowując, masz do wyboru:

- nowe: Yamaha A-S301 (2x60W), Yamaha R-N301 (2x120W)

- używane: Marantz PM6005 (2x45W), Yamaha A-S501 (2x85W), Cambridge Audio DACMAGIC 100+Cambridge Audio 540A (2x60W), Cambridge Audio DACMAGIC 100+Nad c320bee (2x40W)

Teraz pojawia się pytanie, która z powyższych propozycji najlepiej zagra z Twoimi kolumnami oraz Twoim repertuarem....

Nad 320 z Cambridge to dobra opcja.

Ewentualnie magnat ma600

Jeśli może być nowy :)

Zapraszam wtedy po cenę :)

www.facebook.com/S4Home/ - polub nas! Śledź nowości i promocje.

Co wybrać? Od czego zacząć? Jak ustawić? Doradzamy zarówno w sprzęcie nowym jak i używanym. Dla forumowiczów niższe ceny. Zapraszamy!

Dodam dla potomnych, że mam Cambridge 640A V2 po lekkim modzie z AE Aegis Evo One i Evo Sub i jest bardzo fajnie i z gramofonem i z torami cyfrowymi. Warto pamiętać o tym, że kolumny dmuchają do tyłu i należy ostawić je przynajmniej kilkanaście cm od ściany

Jeśli miałby być amplituner to Harman Kardon AVR 7500 albo Koda AV 600X, jeśli wzmacniacz z wejściem cyfrowym to wspomniana już Yamaha A-S501 będzie najnowszym i najlepszym rozwiązaniem, a jak ktoś lubi starocie z dac to np. Onkyo 8690, albo Akai AM 55/65/67/69.

3 godziny temu, Audiotechnology napisał:

(...) mam Cambridge 640A V2 po lekkim modzie z AE Aegis Evo One i Evo Sub i jest bardzo fajnie (...)

Z tym Cambridgem może i jest fajnie, ale żeby uwolnić i usłyszeć potencjał Evo One potrzeba czegoś bardziej wyszukanego 😉 

"Szeroki jest człowiek, zbyt szeroki. Ja bym go zwęził." Fiodor Dostojewski

Nie wiem czy te kolumny mają potencjał czy nie, mnie akurat się nie podobały ale autor wątku poszukuje do 1000zł, "zasilania" z wejściem cyfrowym więc cóż wyszukanego byś zaproponował 😉. Ja mam m.in Akai AM69 za którego dałem 700zł, który by "wypierdział te kolumny przy głośności ustawionej nie więcej niż na godzinie 11, czy to już coś wyszukanego 😉.

Edited by radmorek