Skocz do zawartości
IGNORED

pomoc w dobraniu glosnikow i kabli


dycha10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum. Na wstepie b. prosze o wyrozumialosc poniewaz jestem w temacie sprzetu audio raczej zielony. Pisze

glownie w sprawie madrego doradztwa i licze na konkretne ,rzeczowe odp za co z gory dziekuje .

Przesiadam sie ze sprzetu do ogladania kina na sprzet stereo. Moj dotychczasowy to : HK AVR360 , HK BDP 10 JBL es 80 . Kupiony latan temu w salonie hifi . Za namowa kolegi kupilem :Rotel rcd1072 ,rc1070 ,rb1070 ,rt1080 zakup raczej w ciemno poniewaz nigdy nie slyszalem nawet jak gra Rotel , muzyka jaka slucham to przewaga lagodnego rapu, rmb, pop , rock i elektroniczna. Teraz najwazniejsze ; jakie glosniki z tym zestawem zagraja i czym to wszystko pospinac (kable), budzet okolo 5-6tys .

Pozdrawiam wszystkich i dziekuje za rzeczowe odpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważ taką opcję.

Bierzesz wzmacniacz i cd pod pachę i odwiedzasz 3 salony audio w których posłuchasz około 10 zestawów głośnikowych w budżecie 7 - 10 tyś zł. Na spokojnie. Nigdzie się nie spiesząc.

Budżet większy ?

Tak.

Dostaniesz upust przy zakupie nowych i zmieścisz się w założonej kwocie. To dla kolumn o wartości około 6-7 tyś zł.

A dlaczego aż 10 tyś zł ? Bo kolumny się powoli starzeją. Spodoba ci się jakaś konstrukcja za 10 tyś., to kup ją z rynku wtórnego. Rynek wtórny to około 60% nowych.

Po samodzielnych odsłuchach będziesz wiedział czego chcesz i to Ty podejmiesz świadomie decyzję.

Kable jak wystarczy to kup Kimber 4 TC.

Rynek wtórny i kolumn i kabli jest duży. "Giełda hifi" działa jak należy.

Jak zabraknie kasy na kable, to żadna strata. Po roku, jak osłuchasz się z nowym, pięknym graniem, wymienisz sobie kable. Być może też robiąc parę porównań. W audio może być fajne właśnie to, że idziesz po drabince do góry, co jakiś czas pokonując szczebel i za każdym razem mając z tego radość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SoTM SMS-200 / Lampizator DHT DAC / NAF 845+Amati / Cessaro Chopin  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Kolumn nie proponuję kupować w ciemno, po prostu musisz dobrać najbardziej optymalny model pod Twoje preferencje oraz konfigurację systemu jaki posiadasz.

Przechodząc do konkretów - myśle że B&W nie jest najlepszym połączeniem z elektroniką Rotel, bardziej szukałbym konstrukcji o lepszym wypełnieniu, łagodniejszym brzmieniu, dociązeniu.

Na pewno proponuję posłuchać polską, bardzo dobrą konstrukcję Audio Academy Hyperion IV (https://www.q21.pl/audio-academy-hyperion-iv.html). To w połączeniu z elektroniką Rotel zapewni swobodny, dynamiczny dźwięk. Dobrą opcją może okazać się także najnowsza linia kolumn Kef Q750 (https://www.q21.pl/kef-q750.html), wyróżniająca się dodatkowo wyśmienita przestrzenią, budowaniem trójwymiarowej sceny. Jeśli lubisz rockowe, mocne i szybkie granie, warto przesłuchać francuską konstrukcję Focal Chorus 716 (https://www.q21.pl/focal-chorus-716.html).

Kwestię okablowania natomiast pozostawiłbym na koniec już po wybraniu odpowiednich kolumn. Kable pozwalają w pewnym stopniu doszlifować brzmienie zestawu, kable zawsze możesz u nas wypożyczyć i przetestować u siebie w domu już po zakupie kolumn.

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy i porównania poszczególnych konfiguracji. Poza wymienionymi powyżej konfiguracjami, w naszym salonie masz do dyspozycji dziesiątki kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, a czemu głośniki B&W nie są dobre dla ROTELa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

popatrz z czym połączone są nowe Bowersy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dla tego, że akurat nie mają na stanie.

eeeeeeeeeeeee Seria 600 jest.(osobiście nie polecam ale to tylko moje zdanie) Wyprzedają serie CM i te giną w oczach bo przeceny były spore. Seria 700 wchodzi i będzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, a czemu głośniki B&W nie są dobre dla ROTELa

B&W prezentuje swoją charakterystyczną szkołę brzmienia. Jest po chłodnej, analitycznej, szybkiej stronie. Ma ona niewątpliwie swoich zwolenników. Warto posłuchać i zwrócić uwagę, czy to nie będzie zbyt ofensywna prezentacja. Rzecz gustu. Niektórych taka prezentacja przy dłuższym odsłuchu męczy. Po drugiej stronie bieguna jst Harbeth i Spendor. Ciepłe, pełne, barwne brzmienie to np. Dynaudio. Warto posłuchać pozycji przeciwstawnych i samemu zadecydować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SoTM SMS-200 / Lampizator DHT DAC / NAF 845+Amati / Cessaro Chopin  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B&W prezentuje swoją charakterystyczną szkołę brzmienia. Jest po chłodnej, analitycznej, szybkiej stronie. Ma ona niewątpliwie swoich zwolenników. Warto posłuchać i zwrócić uwagę, czy to nie będzie zbyt ofensywna prezentacja. Rzecz gustu. Niektórych taka prezentacja przy dłuższym odsłuchu męczy. Po drugiej stronie bieguna jst Harbeth i Spendor. Ciepłe, pełne, barwne brzmienie to np. Dynaudio. Warto posłuchać pozycji przeciwstawnych i samemu zadecydować.

a czy Kolega słuchał serii 70. S2? B&W zmienia swoje brzmienie

A i tak głośniki B&W na targach i innych takich zawsze były złożone z ROTELem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zostałem zrozumiany jako krytykujący B&W, to pomyłkowo. Jedyne co chciałem przekazać, to znaczące różnice w prezentacji dźwięku u różnych producentów. Na rynku jest powiedzmy stu producentów kolumn. Na przykładzie B&W, Dynaudio, Spendor i Harbeth chciałem pokazać charakterystyczne prezentacje i namówić kolegę do spróbowania różnych typów. Dłużej miałem u siebie 805D.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SoTM SMS-200 / Lampizator DHT DAC / NAF 845+Amati / Cessaro Chopin  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zostałem zrozumiany jako krytykujący B&W, to pomyłkowo. Jedyne co chciałem przekazać, to znaczące różnice w prezentacji dźwięku u różnych producentów. Na rynku jest powiedzmy stu producentów kolumn. Na przykładzie B&W, Dynaudio, Spendor i Harbeth chciałem pokazać charakterystyczne prezentacje i namówić kolegę do spróbowania różnych typów. Dłużej miałem u siebie 805D.

Tu się nikt nie dąsa, chodzi by dać szanse Bowersom bo miałem u siebie w pokoju 706 S2 i jestem pod dużym wrażeniem.

Co do innych producentów, czy polskich manufaktur to ile głośników tyle innych brzmień i każdy sam musi poczuć to coś co pozwala pozbyć się gotówki.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powiem ci pojechałeś

 

Wybrałeś w ciemno zestaw elektroniki którego akurat w ciemno się nie wybiera. Jedni rotele uwielbiają drudzy ich wręcz nie trawią.

Niebezpiecznie.

Do twoich typów muzyki poszedł bym teraz w gęste kolumny.

Elac unifi to faktycznie słuszna droga

Tannoy xt8f

Pylony diamondy 28

Polk rtia7

Bowersy na pewno nie. Ani nowa seria 700 ani starsza cm. Jest tu parę tematów o łączeniu tych firm ze sobą.

 

Mogę ci wypożyczyć sprzęt do domu. Posłuchasz sobie na spokojnie i nie zrobisz kolejnej ciemnoty:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powiem ci pojechałeś

 

Wybrałeś w ciemno zestaw elektroniki którego akurat w ciemno się nie wybiera. Jedni rotele uwielbiają drudzy ich wręcz nie trawią.

Niebezpiecznie.

Do twoich typów muzyki poszedł bym teraz w gęste kolumny.

Elac unifi to faktycznie słuszna droga

Tannoy xt8f

Pylony diamondy 28

Polk rtia7

Bowersy na pewno nie. Ani nowa seria 700 ani starsza cm. Jest tu parę tematów o łączeniu tych firm ze sobą.

 

Mogę ci wypożyczyć sprzęt do domu. Posłuchasz sobie na spokojnie i nie zrobisz kolejnej ciemnoty:)

Myslisz ze ten zestaw Rotela to zly wybor na poczatek ? nie zapominajmy z czego sie przesiadam (Kino HK 7.1) Nie mialem wczesniej zadnego dobrego stereo ale wydaje mi sie ze ten Rotel, zwlaszcza za te pieniadze to na poczatek dobra decyzja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.