Skocz do zawartości
IGNORED

Zmiana wzmacniacza.


foka79

Rekomendowane odpowiedzi

Ja u siebie też miałem za mało basu przy cichym słuchaniu a za dużo wysokich, wywaliłem kolce z pod kolumn i poprzyklejałem filce jak pod meble po kilka na narożnik, teraz kolumny się chwieją (wbrew zasadą) ale jest mięciutki mruczący wyrażny basik i delikatne wysokie tony, aż nieraz to ich za mało , Sprzęt to MA RX6 Yamaha 496.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, że manual to instrukcja obsługi.. Tak czy inaczej ONKYO sprzedane, więc połowa problemu z głowy. Tylko co teraz kupić pod moje KLIPSCH RP 260?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile masz kasiory?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem faktycznie podeszła by ci lampa. Cayin mt35 s to model który polecam pod twoje referency.

Przy cichym graniu jest w stanie wygenerować na prawdę swobodny bas.

Nie ma się czego bać. Wbrew pozorom wzmacniacze lampowe są lepiej wykonane niż tranzystory. A na lampy jest obudowa.

Ale jeśli szukasz ściśle tranzystora to poszukaj wyprzedazowe naimy, lub używanego Roksana k2.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo "nagrzany" jestem na Yamahę as 1100. Lamp się boję ze względu na dzieci - są delikatniejsze od puchy.

 

Jeśli chodzi o obudowę to jest w komplecie??

 

Kasa to max 6500 - miało być do 4 tysięcy..

 

Szkoda S4Home, że mam do Ciebie tak daleko - 420 km.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam Klipscha i kupiłem teraz naim nait 5si za 3.5k

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

250f, wcześniej miałem z Yamaha i nie dało się tego słuchać.

Jak Ci się nie spodoba to możesz odesłać w ciągu 14dni, ale za te cenę nic lepszego nie kupisz. Wydawać 6k na wzmacniacz pod Klipscha to nieporozumienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem kolego, bo widzę szczerą chęć pomocy, ale nie porozumienie to rp 250f - to nie gra w ogóle!! A naim nait 5si wart uwagi. Pozdrawiam :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem kolego, bo widzę szczerą chęć pomocy, ale nie porozumienie to rp 250f - to nie gra w ogóle!! A naim nait 5si wart uwagi. Pozdrawiam :-)
Tu masz rację :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasa to max 6500 - miało być do 4 tysięcy..

 

 

Proszę bardzo -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Potarguj się , będzie taniej. Jedź na odsłuch. Nie kupuj w ciemno !

 

Ze wzmacniaczy zintegorwanych nowych w tej kwocie ma on najsilniejszy bas, montrum mocy {prawdziwej a nie na papierku}, hybryda {Połączenie lampy+z integrą}, piękna barwa, świetna scena, dźwięk ocieplony, bardzo dynamiczny, dociążony - do Klipsch i Twoich preferencji wzmak idealny.

 

Zje tą biedną Yamaszkę 1100 na śniadanko ;)

 

Naim 5si - to nie jest dla Ciebie wzmak, basu Ci będzie brakować przy Twoich wymaganiach. 3500 zł to cena adekwatna do tego wzmaka. Te 6000 zł co sobie normalnie żądają za niego to jakiś żart. Chociaż lepszy jest już od 5i czy 5i-2.

 

Z całym szacunkiem kolego, bo widzę szczerą chęć pomocy, ale nie porozumienie to rp 250f - to nie gra w ogóle!!

 

Z całym szacunkiem gdyż jak widać jesteś początkującym i masz prawo nie wiedzieć pewnych rzeczy, ale nieporozumienie to pomysł użycia korektora, do tego jeszcze Technics SH-GE90 {jeden z najgorszych korektorów jakie ujrzały światło dzienne} oraz ustawianie korekcji barw na max we wzmacniaczu ;)

 

Korekcji barw staraj się tylko używać przy cichych odsłuchach jak Ci brakuje jakiegoś pasma. Jeżeli słuchasz głośniej słuchaj na Direct. Nie wprowadzaj tylu znekształceń bo taką praktyką możesz uwalić sobie głośniki. Jeżeli używasz takich korekcji to masz źle dobrany system i tu trzeba wymieniać klocki tak aby na direct było satysfakcjonująco i do tego oczywiście akustyka pomieszczenia, która ma ogromne znaczenie. Jak masz złą akustykę to najlepszy system Ci tam nie zagra.

 

Ten Onkyo jak już wcześniej pisałem to słaby wzmacniacz i prądu ma niewiele. Odsłuchaj tego Vincenta - mam nadzieję, że podejdzie Ci w Twoim zapotrzebowaniu niskich tonów bez kręcenia tymi gałkami, ale i też całościowo. To naprawdę solidny wzmak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po odsłuchach as1100, jestem zachwycony!! Być może vincent byłby lepszy w co daje wiarę. Moje amatorskie ucho rozgromiła yamaha i w poniedziałek czeka za mną czarna wersja, której nie było dziś :-) Dziękuję serdecznie za pomoc i pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem ciekaw jak poszło .?? Jak gra z Klipshami ??

Bo wszyscy odradzali, a ty jak uparte ciele (bez obrazy) zrobiłeś po swojemu.

 

Bartek

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra pięknie z klipshami!! s4home home polecił i posłuchałem Go. Naprawdę rewelacja- as 1100, malinka :-)

 

"Świetny wzmacniacz. Warty uwagi.Jesli ktoś Ci zasugeruje że z Klipschami będzie sucho i ostro to znaczy że nie słuchał tego wzmacniacza.

Zdecydowanie polecam." s4home

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 36

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.