Skocz do zawartości
IGNORED

Klub użytkowników kondycjonerow DB


dyzman69

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Szkoda czasu, na [autocenzura] mam stertę nowych płyt...i tyle w temacie.

 

Szczęść boże . Pozwol innym cieszyc sie tym czym chca sie cieszyc. Dodam tylko ze ta sterta plyt o ktorej wspominasz dzieki solidnemu kondycjonerowi zagra tak ,ze moglbys sie zdziwic no ale to tylko maly szczegol. Ja tam wole system zasilany dobrym kondycjonerem I sterte plyt. I tyle w temacie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie,jeżeli mogę dodać swoją opinię ,jednocześnie nie chcę robić zamieszania,przerobiłem w swoim życiu wiele klocków i zauważyłem w szczególności wzmacniacze ,jeżeli płytka w raz z zasilaczem są dobrze zrobione to oczywiście czysty prąd bezpośrednio ze ściany jest najlepszą opcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie,jeżeli mogę dodać swoją opinię ,jednocześnie nie chcę robić zamieszania,przerobiłem w swoim życiu wiele klocków i zauważyłem w szczególności wzmacniacze ,jeżeli płytka w raz z zasilaczem są dobrze zrobione to oczywiście czysty prąd bezpośrednio ze ściany jest najlepszą opcją.

Przetestowalem wiele konstrukcji ,rowniez tych renomowanych. Kazdy z nich z dobrej klasy kondycjonerem gral u mnie zdecydowanie lepiej niz ze sciany. Oczywiscie zawsze mozna powiedziec ze mam w scianie prąd do d....

Nadmienie tylko ze instalacja wykonana przez fachowca . Domek jednorodzinny w ktorym do systemu audio dedykowana jest osobna linia zasilajaca wykonana na bazie ekranowanego przewodu Gigawatt ,bezpiecznika tej samej marki w skrzynce elektrycznej ,ktora zostala zakonczona wysokiej jakosci podwojnym gniazdem . Nie spotkalem chocby jednej konstrukcji ktora zagralaby lepiej prosto ze sciany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Dając rady - cóż on może dać, dodać? Napięcia? Może prądu?

 

Zieew. Może odjąć. Dawniejsze proste kondycjonery z transformatorami separującymi były podejrzewane o wprowadzanie ograniczenia w dynamice. Ale to chyba kolega wie, tylko sobie z nas tak żartuje, zgadłem?

 

Witam Serdecznie,jeżeli mogę dodać swoją opinię ,jednocześnie nie chcę robić zamieszania,przerobiłem w swoim życiu wiele klocków i zauważyłem w szczególności wzmacniacze ,jeżeli płytka w raz z zasilaczem są dobrze zrobione to oczywiście czysty prąd bezpośrednio ze ściany jest najlepszą opcją.

 

Owszem, istnieje taki pogląd, który może być uzasadniony. Sam mój wzmacniacz Wile najczęściej przypinałem do ściany bezpośrednio, natomiast DAC, transport, phonostage i cała reszta szły przez kondycjonery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zieew. Może odjąć. Dawniejsze proste kondycjonery z transformatorami separującymi były podejrzewane o wprowadzanie ograniczenia w dynamice. Ale to chyba kolega wie, tylko sobie z nas tak żartuje, zgadłem?

 

 

 

Owszem, istnieje taki pogląd, który może być uzasadniony. Sam mój wzmacniacz Wile najczęściej przypinałem do ściany bezpośrednio, natomiast DAC, transport, phonostage i cała reszta szły przez kondycjonery.

U mnie Jazz wpiety jest do DB5 ,wczesniej do tanszego DB4.I jest rewelacyjnie. Sciana nie ma porownania.

 

Faktem jest ,ze wiekszosc kondycjonerow przy wydajnych konstrukcjach w mniejszym lub wiekszym stopniu ,,przycina "dynamike ale mimo to kilka konstrukcji ktore mialem u siebie zdecydowanie poprawialy brzmienie systemu a niewielki ubytek na dynamice rekompensowany byl zwiekszeniem jakosci prezentacji,uszlachetnieniem brzmienia w kazdym innym aspekcie . Stopien wyrafinowania I zmian jakie wprowadzaly rozne konstrukcje byl oczywiscie zroznicowany. Jedynie kondycjoner DB zadnego ograniczenia dynamiki nie wprowadza. Ba,mam wrazenie ,ze ja wrecz poprawia bo to co Jazz z Levinsonem wyrabia w tej kwestii budzi moj podziw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejam fotki systemu w ktorym swietną robote wykonuje skromny z wygladu DB4 . Zasila w nim tor audio w postaci zrodla MARK LEVINSON No 512 za blisko 75 tys zl i pre KRELL Phantom -50tys . oraz tor kina domowego -wysokiej klasy amplituner Marantz i wieloformatowy plejer OPPO. Koncowka FPB cx 700 zasilana jest wprost z instalacji . Nie bylo mozliwosci sprawdzenia podlaczenia jej do DB4 bo jest wyposażona w staly przewod zakonczony 20 Amperowym wtykiem. W tym systemie za ponad 300tys zl DB4 wyparł Shunyate kosztujacą 10tys zl. To piękny przyklad mozliwosci urzadzen DB-Elektro.

post-8400-0-16779600-1509615466_thumb.jpg

post-8400-0-15914500-1509615482_thumb.jpg

Edytowane przez dyzman69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejam fotki systemu w ktorym swietną robote wykonuje skromny z wygladu DB4 . Zasila w nim tor audio w postaci zrodla MARK LEVINSON No 512 za blisko 75 tys zl i pre KRELL Phantom -50tys . oraz tor kina domowego -wysokiej klasy amplituner Marantz i wieloformatowy plejer OPPO. Koncowka FPB cx 700 zasilana jest wprost z instalacji . Nie bylo mozliwosci sprawdzenia podlaczenia jej do DB4 bo jest wyposażona w staly przewod zakonczony 20 Amperowym wtykiem. W tym systemie za ponad 300tys zl DB4 wyparł Shunyate kosztujacą 10tys zl. To piękny przyklad mozliwosci urzadzen DB-Elektro.

Co to są za kolumny - jedne i drugie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejam fotki systemu w ktorym swietną robote wykonuje skromny z wygladu DB4 . Zasila w nim tor audio w postaci zrodla MARK LEVINSON No 512 za blisko 75 tys zl i pre KRELL Phantom -50tys . oraz tor kina domowego -wysokiej klasy amplituner Marantz i wieloformatowy plejer OPPO. Koncowka FPB cx 700 zasilana jest wprost z instalacji . Nie bylo mozliwosci sprawdzenia podlaczenia jej do DB4 bo jest wyposażona w staly przewod zakonczony 20 Amperowym wtykiem. W tym systemie za ponad 300tys zl DB4 wyparł Shunyate kosztujacą 10tys zl. To piękny przyklad mozliwosci urzadzen DB-Elektro.

 

Ale ścisk w tym pokoju... i jak to ma grać dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ścisk w tym pokoju... i jak to ma grać dobrze?

Gra to teraz na pol gwizdka ale o dziwo nie ma jakis wiekszych problemow z basem. Wlasciciel buduje pomieszczenie odsluchowe ktorego ukonczenie planuje na przyszly rok. Myslicie ze jak ktos kupuje takie klocki to nie ma swiadomosci ulomnosci takiego ustawienia? No prosze Was;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Wklejam fotki systemu w ktorym swietną robote wykonuje skromny z wygladu DB4

 

Taki drogi sprzęt, a tu - telewizor :-) Toż nawet little me ma rzutnik w domu i rozwijany ekran. Nie psuje sceny dźwiękowej i w ogóle :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Taki drogi sprzęt, a tu - telewizor :-) Toż nawet little me ma rzutnik w domu i rozwijany ekran. Nie psuje sceny dźwiękowej i w ogóle :-))

Juz pisalem,gosc ma tego swiadomosc. Sytuacja tymczasowa. W przyszlym roku bedzie pomieszczenie odsluchowe dedykowane tylko do tego celu.

Na ta chwile inne ustawienie nie wchodzi w gre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do UK tez da sie wyporzyczyc ? Hehe

Preamp: Marantz SR7010. Power Amp: Onkyo M-5000R, Onkyo PA-MC5500. Bluray: Oppo UDP-205, PS3 Glosniki: Tannoy Precision 6.4 - front,Tannoy Precision 6C - central, Tannoy Revolution DC6T - sorround, Tannoy Revolution DC6 - front high Tannoy Revolution DC4 -sorround high. Subwoofery: 2x Tannoy Revolution R-SUB15. TV: Sony KD-65XD8599. Projektor: Póki co brak, Dekoder: NC+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że kondycjoner jest zbędnym urządzeniem, SZCZEGÓLNIE w przypadku, gdy dysponujemy poważnym, wydajnym prądowo wzmacniaczem.

Przestań pisać takie bzdury i wypożycz DB5 (nic to nie kosztuje), a potem każdemu z kolegów kup flaszkę na przeprosiny zamiast tłumaczyć przy zgaszonym śiwetle że białe jest czarne .

Miałem na testach i jeden i drugi, zmiany są niezaprzeczalne.

W moim systemie sporo lepszy DB5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestań pisać takie bzdury i wypożycz DB5 (nic to nie kosztuje), a potem każdemu z kolegów kup flaszkę

 

Taaa, już się rozpędzam.

Nie mam czasu na testowanie nic nie wnoszących klamorów.

Skoro już sobie doradzamy, zrób choć jeden raz rzetelny ślepy test a wyleczysz się z takich zabaw.

Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Taaa, już się rozpędzam.

Nie mam czasu na testowanie nic nie wnoszących klamorów.

Skoro już sobie doradzamy, zrób choć jeden raz rzetelny ślepy test a wyleczysz się z takich zabaw.

 

Proponuję przetestować na żywo. I nie pisać bzdur. Mam DB4 I potwierdzam zdecydowany wpływ na plus w każdym aspekcie. Ślepy test też to potwierdzi.

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przestań pisać takie bzdury i wypożycz DB5 (nic to nie kosztuje), a potem każdemu z kolegów kup flaszkę na przeprosiny zamiast tłumaczyć przy zgaszonym śiwetle że białe jest czarne .

Miałem na testach i jeden i drugi, zmiany są niezaprzeczalne.

W moim systemie sporo lepszy DB5.

Nie tylko w Twoim. To rozwiniecie modelu DB4. Zalozeniem bylo zbudowanie lepszego urzadzenia od DB4 ale nadal w atrakcyjnej cenie co udalo sie zrobic.

Na wystawie AVS DB5 zasilal 4 urzadzenia AVM w tym dwa monobloki. Szkoda ,ze prezentacja tego systemu opierala sie o dosc egzotyczne kolumny .

 

Aaaaa tak na marginesie.......... to kondycjoner jest do poprawy dźwięku??? Czy raczej do poprawy oraz zabezpieczenia prądu???

Czytając wypowiedzi niektórych szanownych kolegów odnoszę wrażenie że kupują kondycjonery tylko po to żeby poprawić dźwięk, a nie żeby zabezpieczyć oraz oczyścić prąd. ( wiem że oczyszczając prąd można polepszyć dźwięk ale jak się go nie polepszy to co???? nie kupować kondycjonera???? hmm to w jaki sposób wtedy zabezpieczy się sprzęt i oczyści prąd? )

Jest dokladnie tak jak piszesz. Kndycjonery DB zabespieczaja podpiete urzadzenia I poprawiaja ,,prad" co przeklada sie na poprawe brzmienia systemu. W moim odczuciu I ocenie poprawa jest znaczaca I nie wyobrazam sobie systemu audio bez dobrego kondycjonera I sieciowek. Zasilanie to podstawa systemu ale do tego trzeba dojsc samemu. A mowienie o tym elemencie systemu w kontekscie brzmienia jest jak najbardziej uzasadnione gdyz bez watpienia ma nań wplyw. Poza tym uzywanie zwrotu ,,brzmienie", ,,granie" jest dla kazdego jasne i zrozumiale jak ,,granie"kabli I chyba nie ma sensu rozwodzic sie nad tym.

 

 

 

Proponuję przetestować na żywo. I nie pisać bzdur. Mam DB4 I potwierdzam zdecydowany wpływ na plus w każdym aspekcie. Ślepy test też to potwierdzi.

Mile widziane jakies fotki systemu w ktorym DB4 pracuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam wszystkich użytkowników Kondycjonerów DB 4,5.Moja przygoda z tym urządzeniem zaczęła się parę miesięcy temu kiedy z ciekawości pożyczyłem od znajomego nie wierząc że coś wniesie w dźwięk.Okazało się że poprawiło się wszystko,a co najważniejsze dla mnie góra pasma stała się wręcz wypolerowana i słodka z oddaniem pięknej pełnej palety mikro i makro detali a i środek jak i bas dużo zyskał.Wcześniej przy pewnych utworach bez db 4 była tendencja popadania w krzykliwość.Teraz jest miód dla uszów.Po jakości urządzenia można zauważyć lepszą ostrość i kolory w LCD.Osobiście poznałem producenta i to bardzo sympatyczny człowiek z dużą i wyedukowaną wiedzą pod tym względem.Oczywiście jak powiedział,zanim wprowadzili to na rynek db4 przeszedł drogę testów i długich odsłuchów co zostało zwieńczone oficjalnym wprowadzeniem go na rynek.Wcześniej posiadałem różne wynalazki filtrujące,ale mogę śmiało stwierdzić że to jedyne dotąd urządzenie które wywarło na mnie takie wrażenie,co oficjalnie zakończyło się zakupem.Polecam każdemu żeby je wypożyczył i sam przetestował w swoim systemie,a wtedy sam się przekona o możliwości tego urządzenia.Pozdrawiam

post-66593-0-40902400-1522245920_thumb.jpg

Edytowane przez Michael1976
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.